Ультразвукова пральна машинка своїми руками

ul trazvukova pral na mashinka svo mi rukami 1 - Ультразвукова пральна машинка своїми руками

Пральні машини вже давним-давно стали невід’ємними елементами домашнього побуту. Вони виконують дуже важливу роль в нашому житті, економлячи завжди відсутні час і сили. А чи чули ви про те, що існує ультразвукова пральна машина своїми руками. Так, пральну машину, та ще й ультразвукову, можна виготовити власноруч, і в цій статті ми розповімо вам, як це зробити, про її переваги і недоліки, і як її взагалі використовувати.

Як відбувається прання за допомогою ультразвукової машини?

Щоб ви змогли навчитися використовувати ультразвуковий прилад, вам не потрібно вникати у всі складні інструкції:

 1. Забруднена білизна завантажується в будь-яку ємність з водою, а також миючим засобом. Цікаво те, що розмір ємності нічим не обмежені – прати можна в скляній банці, навіть у ванні – все залежить тільки від кількості речей, а також їх обсягу.

Важливо! Єдине, що ви повинні врахувати, — води повинна бути така кількість, щоб одяг вільно плавала в миючому розчині.

 1. Щоб досягти максимального ефекту, рекомендуємо вам групувати білизна за структурою і ступеня забрудненості тканини. Кольоровий одяг краще всього прати окремо від білих, линяє одяг не замочуйте в одному тазі разом з іншими предметами.
 2. Якщо на одязі присутні плями або ж сильні забруднення, їх додатково можете намилити або обробити спеціальним засобом для виведення плям.
 3. Розташуйте пристрій приблизно посередині ємності, розподіляючи одяг навколо випромінювача, а потім джерело живлення підключіть в мережу.
 4. Після закінчення процесу прання блок живлення відключіть, витягніть пристрій з води, а потім попестити речі звичним для вас ручним способом.
 5. Для того щоб підсилити ефект, можете доповнити полоскання роботою пристрою, поклавши його в ємності разом з білизною приблизно на 15-20 хвилин.

Важливо! Немає сенсу заглядати всередину тазика і намагатися розглянути в ньому процеси, які нагадують бурління води і піднімають мильну піну. Даний прилад працює абсолютно безшумно, і практично непомітно розчиняє бруд, видаляє плями шляхом руйнування зв’язку забруднених мікроелементів з волокнами тканини. Далі забруднення усуваються поверхнево-активними хімічними засобами.

Скільки треба прати речі ультразвуком?

Весь час прання залежить від кількості речей, рівня їх забруднення, типу тканини, температури і рівня жорсткості води. В середньому на весь цикл витрачається приблизно годину. Але процес завжди можна продовжити або скоротити, в деяких випадках тривалість процесу може скласти 10-12 годин.

Важливо! У разі якщо прання відбувається у величезному тазі або ж у ванні, прилад краще переміщати, а громіздкі речі, такі як верхній одяг та пледи – перевертати.

Найбільш підходящі для великих прань пристрою — ультразвукові пральні машинки з парою випромінювачів.

Переваги мініатюрної техніки

Найголовніші переваги ультразвукової машинки це:

 • доступна вартість;
 • компактні розміри;
 • працює в безшумному режимі;
 • економічна – мініатюрна “помічниця” вимагає в сто разів менше енергоресурсів, ніж автоматична пральна машина.

Ще до плюсів можна додати такі фактори:

 • Процес прання за допомогою ультразвуку не псує делікатні речі, оновлює і зберігає їх колір, дезінфікує і ліквідує неприємні запахи.
 • Ультразвукова пральна машинка своїми руками може впоратися навіть з такими проблемними елементами, як подушки, пледи, ковдри, шорти.
 • Їй ви можете довірити дороге білизна, яке виготовлене з натурального льону і шовку, мереживні наряди і вироби, які прикрашені численної фурнітурою, паєтками або ж бісером.
 • Будь-які речі, які мають ярлик “Тільки ручне прання” можете прати за допомогою цього акуратного апарату, тому що його робота більш безпечна для тканини, ніж спроби усунути пляму за допомогою активного тертя.

Важливо! До речі, ніщо вам не заважає використовувати ультразвуковий апарат не тільки для того, щоб прати білизну, але і щоб помити посуд. Приміром, за допомогою нього ви можете повернути втратив первісний блиск столових приладів, збляклі вази і чарки. Ще одне досить корисне застосування – чистка іграшок, які виготовлені з різного матеріалу: текстилю, штучного хутра, пластику, гуми.

Мінуси:

 • Найбільш істотний і головний недолік ультразвукового апарату полягає в тому, що є необхідність віджимати і полоскати білизну власноруч. Тим, хто вже давно відвик від такого трудомісткого процесу, напевно не сподобається повертатися до старих методів, особливо, якщо мова йде про пледі або ж джинсах.
 • При всьому цьому, після ручного віджимання з речей продовжує капати вода, що досить незручно, якщо сушити білизну доводиться не над ванною.
 • Ще один недолік полягає в тому, що весь процес прання доведеться контролювати: перевертати білизна, переміщати пристрій, не забувати про час, і чекати, коли отриманий результат вас задовольнить.

Важливо! Виходячи з цього, можна сказати, що ультразвукова машинка своїми руками більше підходить в ролі додаткового пристосування, що полегшує прання делікатної білизни, а не в ролі основної “помічниці”.

Як виготовити ультразвукову пральну машину швидко?

Для того щоб ультразвукова пральна машина своїми руками вийшла ефективною і безпечною, вам знадобляться:

 • Імпульсний блок зарядки вашого стільникового телефону – 1 шт;
 • П’єзоелемент -1 шт;
 • Клей;
 • Корпус -1 шт;
 • Паяльник;
 • Герметик.

Важливо! П’єзоелемент купувати не обов’язково. Можливо, він знайдеться вдома — зламаний або обридлий телефон, електронний будильник, стара китайська або корейська магнітола, іграшка з п’єзоелементом або колонки.

Процес виготовлення ультразвукової машинки:

 1. Акуратно розберіть зарядний пристрій і знайдіть електролітичний конденсатор на 400 В, як правило, 2,2-10 мкф. Трапляється так, що стоять одразу 2, але іноді виробники можуть поставити ні одного, ну нам же простіше. Якщо він стоїть за выпрямительными діодами, то випаюємо його.
 2. Припаяйте один проводок (+) з випрямляча на трансформатор таким чином, щоб ваш п’єзоелемент був підключений до самим вихідним ніжок трансформатора, обходячи випрямні діоди і конденсатор.

Важливо! Конденсатор, як непотрібний елемент, можете також випаяти на запчастини.

 1. Надійно закріпіть у вподобаному вам корпусі провід, склейте щільно п’єзоелемент, припаяйте дроти, не звертаючи ніякої уваги на їх полярність.
 2. Залийте герметиком в 2 шари з проміжком часу для того, щоб шари подсушились.

Відеоматеріал

От і все! Ультразвукова пральна машинка своїми руками цілком готова до використання! Користуйтеся нею в своє задоволення, полегшуючи собі повсякденне прання, коли не хочеться завантажувати пральну машину-автомат лише частково.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *