Унітаз не набирає воду 🥝 причини

un taz ne nabira vodu prichini 1 - Унітаз не набирає воду 🥝 причини

Справну роботу каналізації мало хто помічає, адже це природно і звично для побуту. А ось якщо виникають проблеми, то мало хто розуміє, що треба робити і яким чином. Не набирається вода в зливний бачок унітазу — що робити? В першу чергу, не панікувати, бо все можна виправити і полагодити, головне — знати як. Про це і піде мова в цій статті, а також ми розповімо вам про можливі наслідки бездіяльності.

Чому виникає несправність унітазу в туалеті?

Чому і в яких випадках можлива ситуація, коли не набирається вода в бачок унітазу або погано надходить до нього? Що робити при цьому можна зрозуміти, тільки з’ясувавши причини появи. А вони можуть бути наступними:

 • Просте відсутність подачі води. Найперше, що слід зробити, — перевірити саме цю версію. Іноді трапляється, що перекривають воду по всьому житлового будинку, а людина буде перебувати в пошуках несправності в своєму пристрої зливу.
 • Неприродне положення поплавця — то є перекіс.
 • Пошкодження підвідної труби.
 • Засмітилося те місце, де шланг приєднується безпосередньо до бачка. Як правило, таке трапляється після проведення ремонтних робіт в трубопровідній системі, коли отвір забивається піском.
 • Зносився впускний клапан в механізмі.
 • Утворення іржі усередині фільтра.
 • Занадто туго зібрана система санітарно-технічного пристрою.
 • Утворилися наліт і слиз.

Тепер розберемося з кожної з цих проблем окремо, щоб повністю виключити вашу паніку, якщо унітаз не еаполняется водою.

Перекіс поплавця

Процес виправлення слід проводити тільки після того, як ви встановили джерело, з-за якого рідина не надходить. Якщо вода не зосереджується в необхідному місці з-за того, що поплавок перекосився, то виправити цю несправність можна досить легко: просто трохи поправте буйок, щоб той прийняв, так би мовити, природне для нього положення.

Пошкодився підвідний шланг

Якщо ви вважаєте, що є проблема несправності в пошкодженні підвідного шланга, то перевірити цю гіпотезу. Для цього:

 • від’єднайте шланг;
 • визначте його у відповідну ємність, наприклад, у відро і пустіть воду.

Якщо вода не почне литися, тоді несправність дійсно зосереджена в трубці. Для того щоб виправити становище, придбайте новий шланг, який згодом встановіть замість старого.

Засмітився клапан

Якщо підозрюється, що у бачку унітаза вода не наливається через накопичення сміття, то перше, що ви повинні зробити, — відключити подачу води, а потім дістати шланг, що з’єднує бак з самою системою водопостачання. Потім перевірте подачу води крізь трубку.

Якщо вода не надходить, тоді справу скупчення сміття в тому місці, де шланг поєднується з пристроєм зливу. В даному випадку вам варто:

 • дістати довгу негнущуюся палицю, дріт;
 • прочистити з її допомогою місце з’єднання, злегка відкривши вентиль, щоб всі залишки сміття винесло разом з потоком води.

Важливо! Після того, як обсяг води зберігся, а хід налагодився, необхідно ще 2 рази відкрити, а потім закрити вентиль. Це необхідно для того, щоб упевнитися, що всі залишки шлаків повністю усунені з клапана.

Потім зберіть клапан у відкритому вигляді при цьому, не забудьте перекрити вентиль. Заключний етап – відкрийте кран для подачі води і відрегулюйте її рівень шляхом підгинання важеля.

Засмічення в зливі

Для початку вам варто звернути свою увагу на грушу і ретельно оглянути її:

 • Якщо проблема засмічення зосереджена саме там, витягніть сміття руками.
 • Якщо ж стороннє тіло потрапило прямо в злив, скористайтесь пінцетом і спробуйте усунути небажану перешкоду.
 • Якщо прибрати сміття через бак ніяк не виходить, доведеться розбирати цей пристрій.

Важливо! Різного роду відкладення на стінках пристрою зливу ви зможете ліквідувати за допомогою спеціальних хімічних засобів, які запросто можете придбати у магазинах.

Коли злив буде благополучно очищений, зберіть пристрій і встановіть його на колишнє місце.

Інші ситуації:

 • Якщо рідина зосереджується тривалий час з-за того, що всі деталі пристрою були занадто сильно скручені, то достатньо буде вирішити це питання за допомогою ослаблення з’єднання деталей.
 • Частий фактор, внаслідок якого не набирається вода в бачок унітазу, — впускний клапан з самого початку був поганої якості. Тоді незалежно від того, нижній або боковий підвід, через невідомого якості води на поплавці цілком може утворюватися наліт, а також слиз. У підсумку — поплавок перестає спрацьовувати. Тоді зніміть його з стрижня і ретельно протріть.
 • Якщо бак унітазу стоїть на службі досить довго, то трапляється так, що пристрій випускного клапана просто зносилося. Придбайте новий клапан і встановіть його на ваш пристрій.

Можливі наслідки бездіяльності

У тому випадку, якщо ви будете нехтувати ремонтом пристрої для зливу і навіть не почнете шукати причину, по якій не надходить вода, це завершиться досить несприятливо. Крім того, що ви пошкодите оснащення своєї туалетної кімнати, ви також можете нанести каліцтво санвузлу сусідів знизу. Справа все в тому, що бачок, який не вбирає воду, має можливість пропускати її в пристосування для відправки шлаків через трубку, яка з’єднує унітаз з бачком. Зустрічаються випадки, коли сам шланг тече, що призводить до затоплення сусідів.

Також, якщо ви будете ігнорувати проблему на тому етапі, коли вода ще тече повільно, то одного разу можете зіткнутися з тим, що вода взагалі перестає набиратися. Тоді ви будете змушені змивати весь вміст за допомогою відра, що є досить незручною і невеселою думкою.

Якщо ж ви і після цього не будете нічого робити, то незабаром вам доведеться купувати новий механізм і встановлювати на новий пристрій. На все це, природно, піде не тільки величезну кількість грошей, але також час.

Відеоматеріал

У цій статті ми розглянули всі причини того, чому не набирається вода в бачок унітазу, що робити в такій ситуації, а також можливі наслідки при ігноруванні проблем. Відновлюйте як можна швидше функціональність вашої сантехніки, і поверніться до комфортних умов життя в своєму будинку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *