Ущільнення під шкірою болить при натисканні — що робити, якщо утворилася шишка на пальці

Шишки і ущільнення — це поширена проблема, з якою стикаються багато людей. Вони можуть розвиватися на будь-якій ділянці тіла — обличчі, руках, ногах, фаланзі, кисті руки, спині і т. д. Іноді їх ніби не видно, так як вони заховані в складках шкіри і у волосяному покриві. У більшості випадків вони нешкідливі, але деякі з них вимагають негайного лікування. Шишки, маленькі ущільнення, які викликають больові відчуття і дискомфорт, найчастіше є наслідком інфекції. Шкіра над ними червоніє, кулька може бути білий, синій і супроводжуватися підвищеною температурою, головним болем, слабкістю. При своєчасному лікуванні всі симптоми швидко проходять. Значно рідше зустрічаються злоякісні утворення шкіри. Їх потрібно вчасно розпізнати і відразу ж звернутися до лікаря. Якщо у вас з’явився кулька під шкірою на руці і при натисканні катаються білі кульки то що ж робити? Давайте розглянемо основних винуватців появи таких проблем.

Причини ущільнень

Є безліч різних захворювань, якими може бути викликано поява щільного кульки під шкірою на руці або на іншому місці.

Гігрома

Якщо у вас з’явився щільний малорухомий кулька під шкірою на руці на стороні зап’ястя, то, цілком імовірно, що це гігрома. Вона не болить і не заподіює шкоди, а при розташуванні в окремих місцях, наприклад, на долоні, заважає нормальній роботі.

Важливо! При сильному ударі гігрома може зникнути сама, так як являє собою скупчення рідини між волокнами сухожилка і при сильному механічному впливі лопається.

Дерматофиброма

Являє собою щільний червоно-коричневий кулька, що складається з волокнистої сполучної тканини структури, тому абсолютно безпечний.

Нейрофіброма

Це — нерухомий м’ясистий кулька, який представляє собою патологічно виросла м’яку тканину. Може розташовуватися в глибоких дермальних шарах.

Важливо! Цей кулька небезпечний тим, що може з часом перерости в рак.

Ліпома або жировик

Якщо у вас з’явився кулька під шкірою на пальці руки, то це може бути ліпома. Це — доброякісна і безпечна пухлина з жирових клітин. Являє собою м’яке утворення з чіткими межами. Шкіра над жировики звичайного кольору і легко збирається в складку.

Важливо! При досягненні великих розмірів може заподіювати біль. Видаляється легко хірургічним шляхом.

Атерома

Її часто плутають з жировики, але, насправді, — це кіста, тобто розтягнута закупорити сальна залоза. Така шишка складається з шкірного сала, яке поступово накопичується, розтягуючи капсулу залози. На вигляд це — щільне округле утворення з чіткими межами. Шкіру над атеромами неможливо зібрати в складку.

Важливо! Така шишка може запалюватися і нагноюватися. При необхідності її можна видалити хірургічним шляхом.

Вузлики на суглобах

Різні захворювання суглобів, такі як артрити і артрози, часто супроводжуються появою під шкірою твердих, нерухомих вузликів невеликого розміру. Їх називають ревматоидными вузликами. Лікуються під наглядом лікаря.

Бородавки, папіломи, кондиломи, м’які фіброми

Всі ці утворення можуть бути самої різної форми жовтуватого, коричневого або тілесного кольору, мати гладку або ж лупиться поверхню. Їх причиною можуть різні фактори, наприклад, вірусна інфекція, механічна травма або гормональний розлад.

Іноді бородавка або папілома з’являються без видимих причин і можуть розташовуватися на будь-якому місці. У більшості випадків це абсолютно безпечно. Так що не лякайтеся, якщо у вас на пальці руки з’явився кулька під шкірою, це може бути бородавка.

Важливо! Різноманіття їх форм, розмірів і кольорів не дозволяє самостійно відрізнити доброякісну і безпечну кондилому від злоякісних захворювань. Тому при появі підозрілого виросту варто проконсультуватися у фахівця.

Запалення на шкірі і гнійники

Ціла група утворень на шкірі може бути наслідком інфекції:

 • Найчастіше причиною нагноєнь є бактерії стафілокок. Шкіра в цих випадках червоніє, з’являються ущільнення різного розміру. Може супроводжуватися підвищенням температури.
 • Іноді запалення швидко поширюється по шкірі, захоплюючи великі ділянки. Це характерно для бешихи.
 • Флегмона — це гнійне запалення підшкірної жирової клітковини.
 • Карбункули і фурункули утворюються при пошкодженні волосяних цибулин і сальних залоз.

Важливо! Лікуванням таких захворювань займаються хірурги. При появі кульок, припухлості і почервоніння на шкірі потрібно відразу ж звернутися до фахівця.

Грижа

Грижа утворюється в області пупка, іноді в паху або на внутрішній поверхні стегна. Відчувається як м’яке випинання під шкірою, при промацуванні може бути дуже болючим. Іноді пальцями вдається вправити її назад.

Важливо! Грижу утворюють внутрішні органи живота, які вивалюються назовні через слабкі місця в черевній стінці при підвищенні внутрішньоутробного тиску.

Поява кульок на ногах

Як правило, така проблема виникає у жінок внаслідок наступних факторів:

 • При носінні незручного або тісного взуття, яка провокує порушення кровообігу і пошкодження суглобів. В результаті — відбувається відкладення солей по виду схожий на кульку.
 • З-за варикозу ніг в тих місцях, де стінки вен слабкі, накопичується густа кров, в результаті утворюється м’який і рухливий кулька синювато-фіолетового відтінку.
 • Вузлувата еритема являє собою запалення дрібних судин і жирової клітковини.

Злоякісні пухлини

Порівняно з іншими шкірними захворюваннями, злоякісні пухлини зустрічаються рідко. Спочатку з’являється маленький вузлик, який поступово зростає.

Ознаки злоякісної пухлини:

 • Нечіткі і нерівні межі пухлини.
 • Збільшення поруч розташованих лімфатичних вузлів.
 • Швидке зростання такого кульки.
 • Кровоточивість і спаяність з поверхнею шкіри.
 • Малорухливість при промацуванні освіти.

Важливо! При підозрі на злоякісну пухлину потрібно відразу звернутися до онколога.

Відеоматеріал

Як бачите, причин будь-яких кульок під шкірою може бути маса. Деякі з них цілком нешкідливі і можна їх просто ігнорувати, якщо виник дефект вас не турбує. Інші — мають злоякісну природу походження і обов’язково вимагають грамотного лікування. Так як самостійно, не маючи досвіду і медпрактики, дуже складно поставити правильний діагноз, краще в будь-якій ситуації звернутися до кваліфікованого фахівця.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *