Установка акрилової ванни на каркас своїми руками

Приміщення під санвузол зобов’язана бути в кожній квартирі або приватному будинку, якісна сантехніка дозволить досягти зручності його експлуатації. Якщо потрібен ремонт в душовій і заміна всього обладнання, то треба подбати про грамотному виборі нових елементів і правильному монтажі. Установка акрилової ванни на каркасі своїми руками не становить складності. При цьому виріб є самим функціональним і практичним на відміну від інших аналогів.

ustanovka akrilovo vanni na karkas svo mi rukami 1 - Установка акрилової ванни на каркас своїми руками

Загальні відомості

Найважливішим елементом під час ремонту санвузла є робота зі стінами, а вибір ванни, а також її правильний монтаж. Сьогодні є безліч варіантів виробів: кам’яна, сталеві, чавунні та акрилова різновиди. У всіх з них свої переваги і недоліки, але найпопулярнішими є акрилові ванни. Причому існує безліч виробників різних моделей, наприклад, можна виділити наступні: Нерея, PoolSpa, Тритон, Лаура.

ustanovka akrilovo vanni na karkas svo mi rukami 2 - Установка акрилової ванни на каркас своїми руками

Акрилове виріб потрібно не тільки грамотно зібрати і зміцнити, але і організувати умови для догляду, щоб ванна була чистою, сухою і не піддавалася дії абразивних речовин. Лише в такому разі можна розраховувати на тривалу експлуатацію та збереження красивого вигляду. Основне гідність акрилу — це найлегший матеріал для виготовлення ванн, але при цьому він також легко може зламатися, якщо буде вчинено тиск вище допустимого. Із-за особливостей цього виробу, основним етапом є правильний процес установки.

Монтувати акрилову сантехніку не складно, оскільки вона легка, так можна комфортно виконати всі роботи по установці зливу та інші маніпуляції. Через крихкість матеріалу потрібно вберегти ванну, для цього ідеальним рішенням є зафіксувати її на спеціальну рамку. Монтаж акрилової ванни на каркас знизить ризик появи тріщин і інших деформацій поверхні. Простір під ванною в такому випадку забивається мінватою або закладається будівельною піною. Це тільки одна з декількох схем, як може кріпитися виріб.

Також досить поширеним, але більш легким і дешевим є установка виробу на підлозі за допомогою ніжок, які або перебувають в комплекті, або купуються окремо з урахуванням ваги і розмірів купелі. Якщо такий варіант не викликає довіри, то альтернативою цього монтажу може бути установка ванни на металевий прямокутний або асиметричний каркас, його можна замовити під певну конфігурацію виробу або зварити своїми руками.

Який би спосіб не був обраний, найважливіше для комфортної експлуатації — підібрати якісну ванну і правильно доглядати за нею.

Необхідні інструменти

Процес самостійного монтажу потребує підготовки місця, в якому буде знаходитися майбутня ванна, а також інструментів і матеріалів. Потрібно організувати комфортну робочу обстановку, щоб під час установки нічого не заважало під рукою, в цьому випадку процедура пройде максимально швидко при збереженні високої якості.

При роботі будуть потрібні:

ustanovka akrilovo vanni na karkas svo mi rukami 3 - Установка акрилової ванни на каркас своїми руками

 • безпосередньо ванна;
 • матеріали під певний спосіб кріплення: цегла, металева рамка, ніжки;
 • болгарка;
 • електродриль;
 • герметик;
 • перфоратор;
 • набір ключів;
 • ізоляційна стрічка;
 • будівельний рівень;
 • кронштейни, за допомогою яких можна буде посилити кріплення вироби, зафіксувавши його до стіни або до підлоги;
 • гофрована трубка.

Щоб установка акрилової ванни своїми руками проходила правильно, потрібно все робити по порядку. Покрокова інструкція:

 • перекриття вентиля подачі води;
 • демонтаж старого виробу;
 • установка нового слива;
 • очищення стоків;
 • монтаж нової гофри в каналізацію;
 • обмазка ділянки стику гофри;
 • вирівнювання поверхні підлоги під ванну.

Коли вся робота виконана, можна починати установку нової ванни.

Варіанти установки

Установка акрилової ванни самостійно може виконуватися різними способами, з урахуванням цього вибираються необхідні матеріали і конструкція.

Збирати конструкцію можна з допомогою:

ustanovka akrilovo vanni na karkas svo mi rukami 4 - Установка акрилової ванни на каркас своїми руками

 • кріплення на заздалегідь зроблений металевий каркас;
 • установки на ніжки;
 • споруди подіуму, в який опускається купіль;
 • зведення опор з цегли, на які ставиться ванна.

Крім цих способів, існують комбіновані варіанти. Вибираючи тип монтажу, потрібно врахувати і габарити виробу: якщо вони складають 180х80 см, то підходять всі описані технології, для більш компактних купелей краще вибрати монтаж на ніжки, так вага буде рівномірно розподілятися, а для більш громіздких бажано встановити подіум.

Безпосередньо процедура монтажу для всіх способів відрізняється і перш ніж приступити до установки, необхідно розглянути окремо особливості кожного, щоб підібрати найбільш відповідний варіант під певні умови.

Кріплення ніжок

Найпростіший варіант установки — це монтаж на ніжки. Часто вони знаходяться в комплекті з конкретним виробом. Щоб їх зафіксувати, як правило, не потрібно багато інструменту, але в деяких випадках потрібно зробити отвори під кріплення. Якщо це так, то свердло потрібно вибрати для роботи по дереву, а виконувати безпосередньо отвори треба на низьких обертах дрилі.

Процес кріплення опор зводиться до того, щоб міцно зафіксувати ніжки і встановити в конкретному місці, що дасть необхідну висоту для установки сифона і труб.

Робота виконується в кілька етапів:

ustanovka akrilovo vanni na karkas svo mi rukami 5 - Установка акрилової ванни на каркас своїми руками

 1. Процес кріплення опор, що встановлюються на певні місця, які передбачені виробником. Як правило, вони позначені спеціальним символом. У певних випадках отвори вже зроблені стандартно, але виріб може бути і без них. Потрібно використовувати тільки позначені місця і робити отвори там, де потрібно, інакше маса людини при купанні розподілиться по поверхні нерівномірно, і ванна деформується.
 2. Регулювання опор. Майже всі конструкції, які передбачають кріплення ніжок, регулюються щодо рівня підлоги. Це дозволяє підлаштувати виріб під певні умови.

Спочатку необхідно поставити ванну до стінки, потім приступити до кріплення опор. Подальший етап — вирівнювання купелі по горизонталі, для цього потрібно рівень, який укладається на борт вироби. Регулювання проводиться розвідним ключем.

Після чашу потрібно закріпити до стіни. Для цього потрібно попередньо закріпити пластикові або металеві гаки, і потім прикрутити за допомогою них виріб до стінки. Завершальним етапом є герметизація стиків, це робиться силіконовим герметиком.

Збірка каркаса

Якщо потрібно надійне кріплення, то найбільш підходящим є установка ванни на каркас. Ця процедура не дуже складна, але вимагає певних навичок.

Покрокові дії:

ustanovka akrilovo vanni na karkas svo mi rukami 6 - Установка акрилової ванни на каркас своїми руками

ustanovka akrilovo vanni na karkas svo mi rukami 7 - Установка акрилової ванни на каркас своїми руками

 1. Виготовлення каркасу. Ця конструкція купується заздалегідь, після потрібно вивчити прикладену інструкцію. Саморізами, що знаходяться в комплекті, скручуються всі елементи.
 2. Монтаж зібраної конструкції на чашу. Для цього її потрібно розгорнути верх ногами, потім надіти каркас. Кріплення виконується на шпилі і стійки, прикручивающиеся до виробу.
 3. Коли каркас закріплений, до підготовленої конструкції кріпляться пластикові ніжки з підп’ятниками, які регулюють по висоті ванну, при цьому вона зобов’язана бути не вище 60 див.
 4. Лише потім чашу можна перевернути і переконатися, наскільки правильно встановлені усі деталі і рівно знаходиться ванна.
 5. Якщо потрібно, виріб можна додатково закріпити до стінки, для чого буде потрібно металевий кутник або гак.
 6. Подальшим етапом є під’єднання сифону та труб.
 7. Отримавши майже завершену конструкцію, починають установку змішувача, який підбирається з урахуванням необхідних функцій.
 8. Щоб приховати металевий каркас, можна використовувати декоративний екран. Він буває дерев’яний, пластиковий, з декоративною обробкою, це залежить від особистих переваг.

Застосування каркаса дасть можливість міцно зафіксувати чашу і не дозволить їй зміщуватися. Крім цього, так ідеально розподіляється вага людини і ванна під час експлуатації не деформується. Щоб знизити шум від удару води по поверхні, простір під ванною заповнюється мінеральною ватою.

Цегляні опори

За допомогою всього 12 цегли можна спорудити 4 опори, куди і ставиться чаша. Ця конструкція виходить легка, на відміну від подіуму, і не створюється надмірний тиск на підлогу приміщення.

Щоб встановити виріб на цегляні опори, потрібно дотримуватися певні етапи дій:

ustanovka akrilovo vanni na karkas svo mi rukami 8 - Установка акрилової ванни на каркас своїми руками

 1. Після демонтажу старої ванни необхідно занести новий виріб, бажано його не розпаковувати, інакше можна випадково пошкодити, потім виконати позначки для опор.
 2. Потрібно раціонально розподіляти стовпчики щодо довжини чаші. Якщо ємність більша, то по довжині необхідно розмістити 3 опори, якщо маленька — досить двох. Потрібно встановити одну під виробом на дні і дві — по периметру ванни.
 3. Після розмітки відставити чашу в бік і приступити до укладання опор. Їх висота робиться не більше 25 см, щоб ванна була по висоті не більше ніж на 60 див.
 4. Цеглу укладають на цементний розчин, який потім зобов’язаний просохнути не менше доби.
 5. Коли стовпчики підготовлені, ставиться чаша. Її з’єднання з цеглою потрібно закрити герметиком.
 6. Для підстраховки потрібно закріпити металеві гачки або куточки, куди насаджується ванна.

Спорудження подіуму

У разі якщо було вирішено спорудити красиву і міцну конструкцію, то найкращим варіантом є встановлення подіуму, тим більше, якщо це кутовий спосіб розміщення ванни. Для чого буде потрібно досить багато цегли і деякі додаткові інструменти.

Монтаж складається з таких етапів:

ustanovka akrilovo vanni na karkas svo mi rukami 9 - Установка акрилової ванни на каркас своїми руками

 1. Демонтаж старої ванни. Занесення нового, не розпакованого вироби і установка на потрібне місце. У такому разі, крім орієнтира для спорудження подіуму, потрібно позначити і місце зливу.
 2. Укладання подіуму з цегли виконується, поки висота всієї конструкції не буде близько 65 див.
 3. Далі з вологостійкої фанери випилюється каркас, він по висоті повинен бути трохи вище подіуму, так можна приховати ділянку піни, який знаходиться між кладкою і чашею.
 4. Подіум покривається шаром будівельної піни і до нього прикладається фанера.
 5. Установка виробу на викладений подіум і визначення рівності ванни рівнем.
 6. Щоб піна правильно застигла, у резервуар необхідно налити воду і почекати не менше 24 годин.
 7. Далі проводиться підключення чаші до зливу.
 8. Для надання привабливого вигляду подіум можна облицювати кахлем.

Рекомендації та поради фахівців

Якщо в санвузлі передбачається монтаж нової акрилової ванни, яка зможе замінити стару сталеву, то потрібно знати всі нюанси роботи з цим матеріалом і вибрати варіант установки. Після виконання демонтажу для початку необхідно вирівняти і зашпаклювати стіну.

Самому поставити акрилову ванну досить просто, оскільки вона легка, але бажано це робити з помічником, який допоможе при перенесенні чаші, це знизить ризик деформації тендітної поверхні.

Встановлюючи ванну, потрібно подбати про її вирівнюванні по горизонтальному рівні, щоб виріб міцно стояло. Монтуючи чашу на основу з цегли, потрібно контролювати рівень опор на кожному новому шарі.

Якщо потрібно зробити так, щоб чаша взагалі не рухалась, то найкращим способом є спорудження подіуму. Ця технологія найкраще підходить для мешканців будинку або людей, які живуть на першому поверсі. У старих багатоповерхових будинках варто утриматися від такого обтяження панельних перекриттів.

ustanovka akrilovo vanni na karkas svo mi rukami 10 - Установка акрилової ванни на каркас своїми руками

Монтаж ванни зобов’язаний проводитися комплексно, з урахуванням висоти дна чаші від підлоги, щоб було зручно встановити сифон і труби, а також забезпечувати подальшу комфортну експлуатацію. Середня висота ванни робиться в межах 55-65 див. Ніжки, каркас, подіум, опори потрібно споруджувати лише після того, як відміряється оптимальна висота.

Встановити акрилову сантехніку будь-якої форми можна своїми руками, якщо дотримуватися всі поради професіоналів і чітко дотримуватися інструкції. Але якщо з’явилися сумніви у власних силах, то бажано звернутися до фахівців. Не забувайте, акрилова ванна досить тендітна і може тріснути від необережного поводження.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *