Установка бетонних кілець для каналізації своїми руками

ustanovka betonnih k lec dlya kanal zac svo mi rukami 1 - Установка бетонних кілець для каналізації своїми руками

При облаштуванні системи відводу стічних вод у приватних домоволодіннях найбільшою популярністю користуються бетонні кільця. Пов’язано це не тільки з легкістю установки по відношенню до інших матеріалів, але і з їх довговічністю, підвищеною міцністю і найголовніше — бюджетностью. Тому, якщо ви вирішили використовувати даний матеріал, у цій статті ми розповімо вам, як виконується установка бетонних кілець для каналізації своїми руками.

Основні переваги і недоліки матеріалу

Якщо ви усе ще в роздумах, чи використовувати бетонні кільця при облаштуванні системи стічних вод в приватному будинку, пропонуємо вам звернути свою увагу на ряд переваг, якими володіє даний матеріал. До основних можна віднести:

 • Механічну міцність;
 • Довговічність готової конструкції;
 • Жорсткість;
 • Швидку зборку;
 • Невисоку вартість самого матеріалу;
 • Стійкість до різних корозійних процесів.

На жаль, цей матеріал володіє і недоліками, які також слід враховувати:

 • З-за високої гігроскопічності бетону, стінки резервуара потрібно обов’язково обробити спеціальним гідроізолюючим розчином, інакше волога буде постійно просочуватися в грунт.
 • У зв’язку з тим, що вага бетонних кілець досить великий, вам потрібно буде задіяти собі в допомогу спеціальну техніку, що загрожує додатковими фінансовими витратами.

Основні конструкції та принцип їх роботи

Схему монтажу слід вибирати найбільш підходящу, в залежності від умов установки кілець під каналізацію. На сьогоднішній день розрізняють такі види конструкцій:

 • Однокамерні моделі. Вони найчастіше використовуються для заміського маєтку, дачі або будинку з сезонним проживанням. Такі конструкції вимагають періодичного очищення.
 • Двокамерна. У цьому разі тимчасової період між очищеннями набагато більше, ніж у попередньому варіанті. Такі моделі вважаються найбільш універсальними і популярними. Свою затребуваність вони набули за рахунок високої міри очищення і невеликого простору, який займають на ділянці.
 • Трикамерна. Даний варіант підходить як для будинків з постійним проживанням, так і для заміських домоволодінь, в яких є декілька санвузлів. Така система здатна забезпечити досить високу якість очищення. У свою чергу, трикамерні конструкції бувають енергозалежні і енергонезалежні. У перших — стоки очищаються за рахунок аеробних бактерій, відповідно — вони характеризуються більш коротким циклом переробки.

Як встановити кільця для каналізації своїми руками?

Незважаючи на свою позірну на перший погляд простоту, монтаж бетонних кілець для каналізації проводиться в кілька етапів, далі про яких ми розповімо вам більш докладно.

Етап 1. Розрахунок обсягу самої каналізації і бетонних кілець

Почнемо з того, що обсяг очисної споруди безпосередньо залежить від середньодобового споживання води мешканцями будинку:

 • Для того щоб визначити цей параметр, ви можете розрахувати його по точках споживання, таких як душ, умивальник і т. д.
 • Ще один варіант — це використання стандартного значення, а це приблизно 200 літрів на одну людину в добу.

Важливо! Цикл очищення води, у свою чергу, дорівнює трьом діб, протягом якого всі стоки збираються безпосередньо в каналізаційній системі.

У зв’язку з цим, необхідний об’єм можна розрахувати наступним чином: кількість людей, що проживають в будинку помножити на 200 літрів і розділити на три доби. Наприклад, якщо сім’я складається з трьох осіб, розрахунок виглядає наступним чином: 3х200х3=1800 літрів.

В цьому випадку весь обсяг розподілиться таким чином:

 • У однокамерної моделі об’єм доведеться повністю всю ємність;
 • У двокамерній конструкції накопичувальний резервуар буде становити близько ¾ від всього обсягу, а ¼ буде припадати на другу камеру;
 • У випадку з трикамерним септиком накопичувач буде становити близько ⅔ всього обсягу, а ⅓ частину обсягу буде розподілена на другу і третю камери.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що на сьогоднішній день багато господарів приватних домоволодінь використовують бетонні кільця одного розміру.

ustanovka betonnih k lec dlya kanal zac svo mi rukami 2 - Установка бетонних кілець для каналізації своїми руками

В основному при монтажі найчастіше встановлюють три бетонні кільця, розміщених один на одного. Пов’язано це з тим, що встановлення меншої кількості недоцільна, так як буде просто невместительной, більша ж кількість — знизить надійність всієї конструкції. Так як найчастіше висота бетонних кілець однакова і дорівнює 90 сантиметрах, об’єм визначається виключно їх діаметром.

Важливо! Сьогодні багато підприємств надають послугу індивідуального виготовлення бетонних кілець з урахуванням бажаного діаметру. Хоч це і зручно, будьте готові до того, що така послуга набагато дорожче, ніж придбання вже стандартних варіантів, так і значно збільшить вартість всієї конструкції в цілому.

Етап 2. Визначення місця для розміщення каналізації

Каналізаційна система повинна бути встановлена не тільки правильно, але і відповідати всім діючим санітарно-гігієнічним і будівельним нормам:

 • Відстань від септика має бути не менше 5 метрів.

Важливо! Розміщувати каналізаційну систему вже занадто далеко від дому нераціонально, так як це призведе до ускладнення розрахунків, а також значної перевитрати труб.

 • Септик повинен бути встановлений на відстані не менше 50 метрів від колодязів та водозабірних свердловин.
 • Каналізаційні труби повинні бути розміщені під певним кутом або прямо. Це особливо актуально у випадку самопливних систем.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що вибираючи майбутнє місце розташування каналізаційної системи, слід враховувати не лише вищенаведені вимоги, але і зручність під’їзду до неї спеціальної техніки, наприклад, ассенізаторской машини.

Етап 3. Підбираємо необхідні матеріали

Кожен, хто проводить каналізацію у себе в домі, знає, що вона складається з таких елементів:

 • Каналізаційні труби. Зазвичай вони з ПВХ і мають помаранчевий або коричневий колір.
 • Фітинги. У цьому випадку все залежить виключно від фінансових можливостей власника.

Далі перерахуємо збірні залізобетонні вироби, до яких відносяться наступні елементи:

 • Бетонні кільця. Більшість підприємств, що займаються виробництвом залізобетонних виробів, можуть запропонувати вам величезний асортимент різних варіантів даних кілець, які позначені абревіатурою: КО,КЛК, КС,КВГ1, КФК і т. д.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що якщо ви не зовсім досвідчені, вищезгадана абревіатура вам нічого не скаже. Тому краще всього відправляйтеся в магазин і вже за наявності тієї чи іншої моделі визначайтеся, що найкраще вам підійде.

 • Залізобетонна кришка. Даний елемент каналізаційної системи ви можете і не набувати, в цьому випадку рішення приймати вам.

Важливо! При бажанні бетонну кришку можна замінити на лист металу або змайструвати її з підручних матеріалів. Таким чином каналізаційний колодязь вийде вам в рази дешевше.

 • Днище. Ви можете придбати вже готові варіанти або ж зробити його самостійно, облаштувавши бетонну подушку з цементного розчину.

Етап 4. Риття котловану

Для того щоб провести монтаж кілець для каналізації, вам обов’язково знадобиться котлован. Ви його можете копати самостійно, використовуючи для цих цілей штикові лопати, або з допомогою спеціальної землерийної техніки.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що габарити котловану повинні повністю відповідати обраним вами бетонних кілець.

По закінченні робіт потрібно облаштувати піщану подушку шириною 30-50 сантиметрів.

ustanovka betonnih k lec dlya kanal zac svo mi rukami 3 - Установка бетонних кілець для каналізації своїми руками

Етап 5. Монтаж кілець

На цьому етапі вам потрібно буде задіяти спеціальну техніку, так як бетонні кільця мають досить велику вагу. Крім того, з її допомогою ви зможете провести якісну установку за схемою каналізації.

Важливо! Прокладаючи трубопровід, використовуйте трубу з вигином, яка за зовнішнім виглядом нагадує гідрозатвор. Таким чином ви зможете захистити себе від неприємного запаху.

Етап 6. Герметизація стиків і засипка колодязя

Шви між кільцями обов’язково потрібно герметизувати. Ви можете використовувати для цих цілей цементний розчин або ж придбати вже готові суміші. Після цього зовні конструкцію необхідно гідроізолювати.

Важливо! Іноді за бажанням господаря готову конструкцію можна посилити з допомогою пластикових вкладишів. Вони мають вигляд циліндрів, які встановлюються всередині самого колодязя. Таким чином ви забезпечите конструкції не тільки надійну гідроізоляцію, але і значно продовжите її експлуатаційний термін.

По закінченню всіх етапів можна перейти до фінішних робіт — засипання котловану. Для цього вийнятий з котловану ґрунт змішують з піском, після чого рівномірно розподіляють навколо готового споруди шляхом ущільнення. На кожний резервуар каналізаційної системи укладається бетонна плита з отвором або її аналог і щільно герметизується.

Корисні поради

Щоб готова конструкція працювала справно і в подальшому не виникало проблем, пропонуємо вам кілька порад, які допоможуть запобігти неприємні сюрпризи:

 • Для того щоб колодязь не промерзав, його камери треба обов’язково утеплювати.
 • Щоб уникнути неприємного запаху, на кожну камеру слід встановити вентиляційну трубу.
 • Щоб конструкція була більш надійною і міцною, її можна зміцнити за допомогою металевих скоб.

Відеоматеріал

Будівництво каналізаційного септик з бетонних кілець — це найбільш оптимальне рішення для приватних домоволодінь. Завдяки такій конструкції, ви можете не турбуватися про те, куди подіти велика кількість відходів, а також запобігти забруднення ґрунтових вод.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *