Установка бойлера

ustanovka boylera 1 - Установка бойлера

Накопичувальні водонагрівачі стають все популярнішими з кожним днем через постійно зростаючих тарифів на комунальні послуги. Ці прилади виконують роль основних або додаткових джерел гарячого водопостачання. Сьогодні ми поговоримо про те, як відбувається установка бойлера, якими необхідно керуватися правилами, які вимоги дотримуватися.

Чи можна встановити бойлер самостійно?

Необхідно відразу зазначити, що якщо ви не маєте ніяких знань в області сантехніки, то краще відразу відмовтеся від цієї затії. Особливо це стосується власників міських квартир, адже, якщо допустити хоч найменшу помилку при монтажі, то постраждають більшою мірою люди, які живуть поверхом нижче. Тобто, самостійний монтаж бойлера — це процедура досить ризикована. Якщо ви уважно вивчіть інструкцію виробника і будете діяти чітко за технологією, то у вас не повинно виникнути жодних проблем.

Крім того, варіант самостійного монтажу має кілька вагомих переваг:

 • Зменшення витрат, адже платити сантехніку за роботу не доведеться.
 • Істотна економія часу.
 • Придбання корисних навичок, які стануть у нагоді при подальшій експлуатації приладу.

Маючи всі необхідні знання та навички, ви зможете провести демонтаж бойлера у разі проведення ремонтних робіт, і ніякі фахівці вам не знадобляться.

Що знадобиться для роботи?

Установка бойлера у квартирі проводиться за допомогою таких інструментів:

 • Перфоратор.
 • Рулетка.
 • Хрестоподібна викрутка.
 • Монтажний рівень.
 • Розвідний ключ.
 • Пасатижі.
 • Маркер.

Також потрібно буде придбати такі матеріали:

 • Поліпропіленові труби.
 • ФУМ-стрічка або льняна пакля.

Установка котла на стіну своїми руками

Установка водонагрівача своїми руками в квартирі у ванній здійснюється строго за схемою

Важливо! Встановити прилад можна тільки на несучу стіну, як можна ближче до водозабірної точці, тому як температура води, яка рухається по трубах, поступово знижується. Висота кріплення вже залежить від того, наскільки зручно буде користуватися ним. Тобто, щоб ви могли в будь-який момент відрегулювати температурний режим.

Виконайте монтаж по наступній інструкції:

 • Виберіть місце для установки. Дотримуйтеся певних правил при цьому. Необхідно забезпечити вільний доступ до бойлера на весь термін експлуатації. Важливо перевірити стан електропроводки, тому як такий прилад створює досить велике навантаження. Перевірити доведеться і трубопровід, адже він повинен бути придатним для врізки пристрою.

Важливо! Встановлювати водонагрівач на стіну можна лише в тому разі, якщо вона дійсно зможе витримати таку вагу.

 • Тени, якими оснащені бойлери, досить потужні, адже вода повинна нагріватися максимально швидко. Саме тому пред’являються строгі вимоги і до проводу, що використовується для підключення. Продається їх багато, виробники, як правило, вказують всі дані в техпаспорті. Так, мінімальний діаметр такого проводу повинен бути 5-6 мм.

Важливо! Необхідно визначити і максимальна напруга лічильника, до якого буде підключений прилад.

 • Після виконання всіх підготовчих робіт приступайте до установки. Відзначте на стіні, де буде розташовуватися найнижча точка приладу. Потім виміряйте відстань між верхньою планкою кріплення і відміткою. Зробіть з цим позначок отвори. В планці отворів немає, оскільки вона кріпиться гачкоподібними анкерами. З допомогою победитового свердла зробіть отвори в стіні. Далі забийте дюбелі і вкрутіть анкери для навішування нагрівача. Проверніть анкери до упору, надіньте на них кріпильну планку.
 • Для підключення до водопроводу використовують поліпропіленові труби або гнучкі шланги. Ви побачите на корпусі два роз’єми: синій — для забору холодної води, червоний — для гарячої води. Встановіть безпосередньо перед введенням холодної води клапан-запобіжник. Місце з’єднання обмотайте ФУМ-стрічкою, накрутіть кран, потім закрутіть шланг на клапан, який знаходиться знизу. До труби гарячого водопостачання прикрутіть другий кінець шланга, до водопроводу шланг для холодної води. Встановіть на цьому місці кран для перекриття води.
 • У комплекті з бойлером будуть йти шнур, реле і вилка. Перед підключенням поблизу нагрівача обладнайте заземлюючу розетку або поставте автоматичний перемикач. Після того, як всі контакти підключені, можете подати напругу. Якщо до цього моменту ви все зробили вірно, то на приладі загориться індикатор. Залишиться заповнити бак і задати температуру потрібного рівня.
 • Перевірте всю систему. Після того, як бак заповниться, відкрийте кран для гарячої води, щоб випустити повітря. Прилад повинен попрацювати кілька годин, і можна приступати до його експлуатації.

Важливо! Заборонено підключати водонагрівачі до розеток потужністю понад 3 кВт. Більше того, інші електроприлади до цих розеток можна підключати.

Особливості встановлення водонагрівачів в квартирі

Недолік вільного простору є найбільшою особливістю міських квартир. Якщо, наприклад, стіни в туалеті оброблені плиткою, то, природно, буде досить складно встановити там нагрівач. Єдиним можливим варіантом у такому випадку є монтаж на задньої стінці, де, як правило, знаходяться шафки для зберігання побутової хімії чи маскування каналізації.

Але важливо знати, як правильно встановити водонагрівач в шафку, певні нюанси цієї процедури:

 • В шафку можна встановити тільки бойлер об’ємом не більше 10 л. Першим ділом він звільняється від всього вмісту.
 • Потім зазначається відстань між центральними точками кріплень, розміри шафки, зазор між стіною і ним. Цей зазор розмічається, як і точки кріплень. Робляться отвори в потрібних місцях, забивають дюбелі, в них вкручуються анкери.
 • Далі прилад навішується на анкера.
 • Шафа збирається назад, нагрівач підключається так, як описано вище.

Монтаж водонагрівача під раковиною

Буває і так, що бойлери встановлюють під раковиною, але підходять для цього тільки малогабаритні прилади прямокутної форми. Розташовувати водонагрівач в такому місці, звичайно, зручно, адже він добре захищений від вологи.

Важливо! У процесі підключення до електромережі необхідно подбати про окрему проводці і заземленні.

Багато вважають, що такі компактні нагрівачі є малопродуктивними, але це — величезна помилка. Насправді, більша частина з них досить потужні, вони здатні нагріти лише за хвилину 2 літра води. В цілому ж монтаж бойлерів під раковиною нічим не відрізняється від традиційного способу установки.

Корисні рекомендації фахівців

Ви тепер знаєте, як підключити бойлер у ванній, але і в процесі монтажу і при подальшій експлуатації необхідно враховувати наступні важливі моменти:

 • Не можна включати пристрій з порожнім баком.
 • Заборонено підключати прилади до водопроводу з тиском понад шість атмосфер.
 • Ні в якому разі не можна знімати захисну панель або зливати воду, поки нагрівач підключений до мережі.
 • Неприпустиме підключення приладу до водопостачання до установки запобіжного клапана.
 • Не рекомендується нехтувати технікою безпеки.

Відеоматеріал

Технічний прогрес зміг досягти такого рівня, коли кожен бажаючий зможе самостійно забезпечити для себе найбільш комфортні умови проживання, причому зовсім неважливо, де людина живе у місті чи за його межами. Придбання водонагрівача дає масу переваг, але найголовніше — ви стаєте абсолютно незалежним від централізованого опалення, з яким часто трапляються проблеми у вигляді незапланованого відключення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *