Установка двотарифного лічильника електроенергії

ustanovka dvotarifnogo l chil nika elektroenerg 1 - Установка двотарифного лічильника електроенергії

З настанням холодів кожна людина намагається обігріти своє житло, використовуючи кондиціонери, котли і інші електричні прилади. В результаті — витрати на оплату електроенергії істотно зростають. Але не багато хто знає, що тарифи на оплату електроенергії, споживаної в нічний час, набагато нижче тарифів, діючих в денний час. Допомагають заощадити двухтарифні лічильники, які працюють точніше звичайних приладів, враховують найменші похибки, важать менше механічних пристроїв. У даній статті ми розповімо, чому вигідна установка двотарифного лічильника електроенергії, яким чином вона здійснюється.

Чому вигідні двухтарифні лічильники?

Протягом доби електрика подається з різною напругою, але виробникам таких пристроїв вдалося придумати досить цікаву внутрішню систему.

Всередині двохтарифних приладів є мікроскопічний чіп, що функціонує за рахунок імпульсів, які отримує від системи, при цьому створюється статистика за принципом замкнутої петлі.

Важливо! Щоб перейти з звичайного електролічильника на двухтарифні прилад, потрібно обов’язково отримати офіційний дозвіл з Обленерго. Процес цей досить тривалий, але воно того варто, адже ви зможете набагато менше платити за спожиту електроенергію.

Вигідні державі двухтарифні лічильники?

Зовсім недавно уряд значно спростив процедуру користувальницького переходу на багатозонний облік споживаної електроенергії. Тож тепер будь-який бажаючий може самостійно придбати такий пристрій, а Обленерго безкоштовно його встановить і налаштує, тобто проведе параметризацію.

Насправді, державі це теж вигідно, оскільки головну роль в енергосистемі грає саме споживач. Масові дії споживачів визначають спосіб їх роботи. Коли всі прокидаються зранку, включають безліч електроприладів, споживання в кожній квартирі значно збільшується, приблизно на 1,5-2 кВт. З-за цього пікове споживання сильно зростає, а адже це — величезне навантаження для енергосистеми, що загрожує погіршенням показників якості електроенергії.

Важливо! Якщо всі споживачі будуть настільки активно використовувати електроенергію, то це може призвести до розвалу енергосистеми і знеструмлення всього регіону і навіть країни.

Як заощадити за рахунок двохтарифних лічильників?

Установка двотарифного лічильника дійсно дозволить заощадити сімейний бюджет. Досить перенести на нічний час роботу деяких приладів. Природно, це не стосується освітлення і гучних побутових пристроїв. Першими кандидатами на такий перехід можна назвати прилади з автоматизованим процесом роботи, тобто ті, які не потребують людському втручання.

На нічний тариф можна перевести наступні прилади:

 • Пральні машинки. Багато сучасні моделі, програмуються на нічний використання. Тобто, з допомогою таймера можна налаштувати їх роботу.

Важливо! Звичайно, шум може заважати мешканцям будинку і сусідам, тому даний захід доречно по відношенню до приладів з найнижчим рівнем шуму.

 • Водонагрівач. Дорогі моделі підтримують програмування, але дешевше їх підключити через зовнішній таймер. Тільки перед цим необхідно розрахувати, чи достатньо буде нагрітої води, щоб прийняти ванну всім членам сім’ї.
 • Пароварки. Такі пристрої можна використовувати вночі за допомогою цифрового таймера, головне — щоб вони мали функцію підігріву.
 • Хлібопічки. Можна використовувати функцію відкладеного старту. Це дійсно дуже зручно, мешканці будинку не тільки заощаджують електроенергію, але й отримують до сніданку свіжий гарячий хліб.
 • Прилади освітлення. Деякі з них можна обладнати датчиками руху.
 • Кондиціонери. Сучасні моделі працюють зовсім безшумно, тому немає жодних проблем, щоб перевести їх роботу саме на нічний час.
 • Обігрівачі. Вони піддаються програмуванню за допомогою розумних розеток. Але необхідно врахувати, що сухе повітря негативно впливає на слизову оболонку.
 • Тепла підлога. У цьому випадку використовується програмований терморегулятор. Потреба в нагріванні виникає у разі активності власника.

Важливо! На сайті Обленерго є спеціальний калькулятор, який дозволяє розрахувати вигідність від використання двотарифного лічильника.

Як підготуватися до встановлення двотарифного лічильника?

Є цілий ряд процедур, які необхідно здійснити перед тим, як встановити двухтарифні лічильник. Необхідно зробити наступне:

 1. Першим ділом напишіть заяву в найближчому відділенні Обленерго. Підготуйте для цього такі документи: довідку з газової організації, проект електропостачання котла, паспорт котла. Ви отримаєте відповідь на свою заявку протягом певного часу.
 2. Купіть багатотарифний прилад. Зробити це можна у магазині, де, до речі, його можуть відразу і запрограмувати. Тут же вам випишуть протокол параметризації пристрою. З цим протоколом вам потрібно піти в РЕЗ, щоб написати нову заяву, в якому ви попросіть, щоб вам перевірили параметризацію лічильника. Дана організація надсилає відповідну електронну заявку в Обленерго.
 3. Потім відвезіть в Обленерго новий лічильник. Там перевірять його параметризацію.
 4. Далі знову їдете в РЕЗ, знаходите абонентський відділ і пишіть заяву на заміну приладу. Там вам призначать людину, який зніме старий лічильник і поставить пломбу на новий.
 5. Після цього ще раз пишете заяву, щоб переукласти договір з РЕЗ, так як ваше житло буде забезпечуватися електроенергією за новими тарифами.
 6. Потім ви забираєте новий прилад і договір в РЕЗ.

Монтаж двотарифного електролічильника

Природно, будь-електрик знає, як поставити двухтарифні лічильник електроенергії, тому проблем з монтажем у нього не виникне. Але якщо ви впевнені на сто відсотків у своїх силах і маєте достатній досвід у роботі з подібними пристроями, то можете самостійно зробити установку.

Виконайте монтаж за наступною схемою:

 • Розкрутіть коробку пристрою.
 • Виберіть правильно місце монтажу, щоб можна було легко дістатися до нього і зняти показання. При цьому відстань від підлоги повинна становити мінімум 80 див.

Важливо! Установку можна зробити прямо на щиток або спеціальну рейку.

 • Підключіть дроти згідно з маркуванням до відповідних клем.
 • Далі чітко дотримуйтесь інструкції виробника, яка йде в комплекті з кожним пристроєм.
 • Не забудьте, що лічильник обов’язково повинен бути опломбований.

Відеоматеріал

Варто ще раз зазначити, що звичайній людині досить складно здійснити такий монтаж. Тому, сумніваючись у своїх силах хоч на кілька відсотків, краще довірте цю роботу професіонала, який гарантовано розбирається, як встановити електролічильник день ніч якісно і професійно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *