Установка газового котла своїми руками

ustanovka gazovogo kotla svo mi rukami 1 - Установка газового котла своїми руками

Про те, щоб встановити автономне газове опалення, думають багато господарі. Стосується це і приватних будинків та квартир у багатоповерхових будинках. По зручності і комфортності в будинку центральне опалення поступається автономного. На жаль, нерідко буває так, що мікроклімат в квартирі з центральним опаленням в зимовий час, м’яко кажучи, залишає бажати кращого. Але не можна забувати, що установка газового котла своїми руками — це дуже серйозне питання. Братися за його рішення варто, якщо у вас є достатньо грошей на придбання необхідного обладнання, і якщо житло за технічним умовам підходить для того, щоб встановити у ньому котел. І ще одна умова, яку потрібно для установки газового обладнання, — міцні нерви. Доведеться пройтися по інстанціях, щоб отримати необхідний пакет дозвільних документів.

Варіанти для самостійної установки

На жаль чи на щастя, переважна більшість моделей котлів встановлюють силами спеціалізованих компаній. Напевно, на щастя, тому що професіонали виконають завдання якісно і швидко, з гарантією безпеки. Для самостійної установки доступні такі варіанти.

Найпростіша установка водогрійна

Простіше кажучи, це — звична з радянських часів водогрійна колонка. Основні її складові частини — пальник і теплообмінник. Підключіть прилад до водо – і газопостачання, виведіть в димохід вихлоп з продуктами горіння, і колонка готова до експлуатації. Якщо, звичайно, оформлений весь пакет дозвільної документації. Інакше — не минути досить великого штрафу.

Домашня котельня

Повністю автоматизований двоконтурний котел до такої міри простий в установці, що всі роботи займуть не більше часу, ніж монтаж простий колонки. Автоматика — це не просто мінімум часу на установку. Вона встановлює температуру нагрівання води, в залежності від мікроклімату в приміщенні, мінімізує нагрівання води, коли нікого вдома немає.

Важливо! Якщо порівнювати з приладами, оснащеними ручний або напівавтоматичного регулюванням, то витрачання газу автоматизованої котельні від 30 до 70% менше. Недолік такої системи — залежність від подачі електроенергії. Якщо виникають перебої з електропостачанням, система автоматично переходить на мінімальний режим. Виходом з такої ситуації є налагодження гарантованого електроживлення.

Вимоги до встановлення

Незалежно від того, чи забезпечує опалювальний котел ГВП чи ні, місце його установки повинне відповідати таким вимогам:

 • Необхідно виділити під прилад окреме приміщення (котельня) площею не менше 4 м2. Мінімальна висота стелі становить 2,5 м. Таким чином, мінімальний об’єм приміщення становить 10 м3.

Важливо! У нормативній документації ж фігурує цифра 8. Чи немає тут якоїсь невідповідності? Виявляється, ні: 8 кубометрів — це величина вільного об’єму.

 • Мінімальна ширина дверей в котельній становить 0,8 м. Приміщення обов’язково повинно бути оснащене відкривається вікном.
 • Не можна використовувати в котельні горючі оздоблювальні матеріали та фальшстелі.
 • Обов’язково наявність наскрізної, нічим не закритій продушины. Площа її складає від 8 см2 на 1 кВт котла.
 • Для відведення продуктів горіння необхідно обладнати спеціальний газохід. Користуватися вентиляційними каналами для відведення продуктів горіння не можна..
 • Максимальна довжина горизонтальної ділянки газоходу в котельній становить 3,0 м. Максимальна кількість кутів повороту — 3.
 • Вихід газоходу обов’язково повинен бути спрямований вертикально. Висота підняття над найвищою точкою фронтону становить 1,0 м.
 • Для виготовлення газоходу необхідно використовувати матеріали, стійкі до агресивних середовищ і високих температур.
 • На підлогу під котлом укладають лист металу розмірами 1,0х1,0 м.
 • Горизонтальні труби виконують з позитивним нахилом, але не більше ніж 5 мм на 1,0 м труби.
 • У найвищій точці системи необхідно змонтувати розширювальний бак і повітряний кран.
 • Ступінь надійності системи опалення повинна бути такою, щоб можлива була її опресування під тиском в 1,8 атмосфер.

ustanovka gazovogo kotla svo mi rukami 2 - Установка газового котла своїми руками

Вимоги до установки котла своїми руками або силами професіоналів досить суворі, але газ вимагає підвищеної безпеки. Тому встановлювати котел на газовому паливі, навіть водогрійний, не можна в таких випадках:

 • В блочних “хрущовках”, де відсутнє магістральний газохід.
 • Якщо на кухні змонтований фальшпотолок (ви ні за що не хочете з ним розлучитися) або капітально виконана антресоль.
 • У неприватизованій квартирі можна розраховувати на водогрійний котел. Якщо виділити приміщення під топкову, перепланування уникнути не можна. А виконувати перепланування зможе тільки власник житла.

В інших випадках, якщо мова йде про квартиру в багатоквартирному будинку, можна встановити або опалювальний водогрійний настінний котел. З установкою підлогового пристрої можуть виникнути проблеми. Установка підлогового газового котла в приватному будинку викликає набагато менше проблем. Виділити приміщення для топкової в цьому випадку значно простіше.

Монтаж двоконтурного газового котла своїми руками — підлоговий варіант

Підлоговий прилад відрізняє значна маса. Тому потрібно в першу чергу підготувати приміщення для обладнання:

 1. Заливають підлогу стяжкою, обробляють поверхню негорючим складом, перевіряють ще раз, щоб поверхня підлоги була бездоганно рівною.
 2. Стіни також покривають негорючим складом. Якщо цього зробити не можна, потрібно відсунути прилад від стіни мінімум на 10 див.

Монтаж опалювальної системи з підлоговим котлом включає в себе такі елементи:

 • Колектор.
 • Розширювальний бак.
 • Бойлер.
 • Гидрострелка.

Набагато простіше виконувати всі роботи, якщо попередньо складений проект-схема монтажу газового котла опалення, в якому зазначені всі місця для установки обладнання:

 • Згідно з проектом виконують розмітку, а потім роблять отвори. На цьому ж етапі бажано виконати з’єднання з теплою підлогою або трубами, які йдуть до опалювальних радіаторів..
 • Якщо котел змонтований, виконати підключення до труб набагато складніше. Тому краще виконати ці роботи завчасно.
 • Після цього, прилад висувають на призначене для нього місце і з’єднують з газоходом.
 • Останній етап — підключення групи безпеки і приєднання до решти обв’язки.

Підключення настінного газового котла своїми руками

Якщо у вас є досвід навішування шаф, то змонтувати настінний прилад буде нескладно. Необхідно, щоб стіна, призначена для монтажу котла, була закріплена на необхідній висоті. В основному монтаж газового настінного котла опалення своїми руками виготовляють на монтажну планку, закріплену на необхідній висоті. Бажано закріпити на монтажній планці лист негорючого матеріалу з товщиною близько 3 мм Мінімальна відстань від котла до обладнання інших видів становить 200 мм.

Важливо! Сучасні модифікації настінних котлів відрізняє нижній тип підключення до опалювальної та водоподающей систем. Тому після того, як котел змонтований на стіну, виробляють його обв’язку.

Після того, як котел встановлений, слід його підключення до газопроводу. Встановлюють фільтр і вентиль для перекривання подачі газу.

Важливо! Для з’єднання використовують тільки спеціальний газовий шланг (гумовий використовувати не можна!). Різьблення ущільнюють паронітових прокладками.

Відеоматеріал

Самостійна установка газового котла — не стільки складна, скільки копітка робота. Якщо не впевнені у власних уміннях, викличте майстра, щоб він все зробив правильно і ви були впевнені в надійності системи і її безпеку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *