Установка газового лічильника

Прилад, призначений для обліку спожитого газу, відноситься до категорії пристроїв з підвищеною небезпекою. Це означає, що установка газового лічильника повинна виконуватися спеціально навченим спеціалістом. Причому необхідно, щоб це був представник компанії, що забезпечує вас газом. Нехтувати цим не можна: облікова пристрій не буде взято на облік. Розглянемо порядок встановлення пристрою для обліку.

Встановлення газового лічильника у квартирі

Алгоритм установки наступний:

  1. Попередня консультація
  2. Зверніться за консультацією в компанію, що забезпечує газом. Запитайте спеціаліста, за якою адресою потрібно звернутися з заявою про встановлення облікового приладу.

Написання заяви

Зверніться в компанію із заявою про монтаж лічильника. Візьміть з собою паспорт, документ, що підтверджує право власності на квартиру (як варіант — договір про оренду), а також квитанцію про оплату за останній місяць.

Важливо! Якщо у житла кілька власників, то кожен з них має право написати подібну заяву.

Працівник компанії, який прийняв заявку, повідомить вам дату приходу майстра для виробництва попередніх замірів.

Визначення місця розташування лічильника

Цей момент дуже важливий, оскільки є цілком певні норми встановлення газового лічильника у квартирі:

  • Максимальна відстань від лічильника до плити або газової колонки — 0,8 м.
  • Мінімальна висота установки — 1,2 м.

Ці вимоги обов’язкові, більше ніяких критичних умов для розміщення немає, тому в усьому іншому потрібно керуватися міркуваннями зручності. Фахівець може вказати місце встановлення приладу, але зовсім не факт, що воно сподобається вам. Місце можна вибрати самостійно, не порушуючи при цьому основних правил.

Оплата послуг

Ви є у призначений день в службу газу, сплачуєте рахунок на складання проекту і настановні роботи. З вами узгодять дату, коли приїдуть співробітники ремонтної служби компанії для монтажу облікового пристрою.

Важливо! Придбати лічильник можна не тільки в компанії з постачання газу, але і самостійно. Але ви обов’язково повинні дізнатися параметри облікового приладу.

Як встановити газосчетчик в квартирі? Вимоги до монтажу

Незважаючи на те, що монтаж газового лічильника у квартирі не ви будете робити, базові знання про вимоги до встановлення треба мати. У статті вже були зазначені норми щодо вибору місця розташування пристрою. Ось ще ряд додаткових вимог:

  • Опломбування газосчетчика по закінченні монтажу — обов’язкова умова.
  • Необхідно, щоб місце розміщення не просто відповідало нормативам, але і було затверджено експертами служби газу.
  • Сертифікація приладу обов’язкове.

Важливо! При проведенні зварювальних робіт необхідно відключити газ у всьому під’їзді.

Ціна питання

На вартість монтажу приладу в будинку або квартирі впливають такі фактори:

  • Кількість пристроїв у квартирі, споживають газове паливо.
  • Довжина труби для виведення облікового приладу.
  • Складність виробництва робіт.

Важливо! Якщо, крім плити, пристрій монтується ще для якогось пристрою (наприклад, для водогрійної колонки), загальна ціна установки лічильника на газ буде вдвічі більше.

Класифікація газолічильників

Залежно від способу активації, розрізняють такі категорії облікових приладів:

  • Мембранний.
  • Турбінні.
  • Ротаційні.
  • Вихрові.

Важливо! Газосчетчики турбінного, вихрового і ротаційного типів застосовують на підприємствах. Комунальні підприємства застосовують пристрої мембранного типу.

Як вибрати?

Розглянемо, на що необхідно звернути увагу при покупці. Головний критерій вибору облікового пристрою — кількість газу, споживана приладами за одиницю часу. Середнє годинне газоспоживання плити на 4 конфорки одно 1,56 м3, а газової колонки — 2,5 м3. Підсумувавши показники газоспоживання (можна дізнатися з технічних характеристик), ви дізнаєтеся потужність лічильника, який підходить саме вам.

Тепер про те, який лічильник поставити? Продуктивність його можна визначити з маркування:

  • G1,6 — відповідає газоспоживання 1,6-2,5 кубометрів на годину.
  • G 2,5 — підраховує споживання газу 2,5-4,0 кубометрів на годину.
  • G 4 — підраховує газоспоживання 4,0-6,0 кубометрів.

Є й більш потужні облікові лічильники з маркуванням G10 і G16. Принцип вибору нічим не відрізняється від описаного.

Важливо! Купуючи прилад, не забудьте перевірити дату виготовлення. Часовий інтервал між повірками визначається датою не установки, а випуску. Інтервал між повірками для приладів старого зразка становить 5 років, нового — 12 років.

Як правильно зняти показання?

Процедура ця зовсім нескладна. Її можна умовно розділити на такі етапи:

  • Зняття показань. Кількість розрядів може бути 5, 7 або 8 залежно від модифікації газосчетчика. Ціла і дробова частини показання приладу відокремлені комою. Перші 5 цифр зліва направо потрібно записати. Це і будуть наші показники. При розрахунку потрібно брати до уваги тільки значущі цифри. Наприклад, ви зняли показник 00047, до обліку приймаєте 47.
  • Телефонуйте в абонентську службу компанії і повідомляєте цифри. Деякі фірми приймають відомості онлайн.

Важливо! На яку дату передавати показання? Необхідно при цьому керуватися буквою укладеного договору..Найчастіше показники знімають в кінці місяця.

Газова служба залишає за собою право перевіряти правильність передачі відомостей. Технічне обслуговування приладу також здійснює компанія, що постачає газ.

Відеоматеріал

У цій статті ми розглянули всі правила установки газового лічильника, і сподіваємося, що монтаж подібного приладу у вашому будинку буде сприяти більш економічного витрачання сімейного бюджету.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *