Установка холодильника

ustanovka holodil nika 1 - Установка холодильника

Одна справа — купити холодильник, а от встановити його — вже зовсім інше. Не всі знають, що установка холодильника вимагає особливих умінь і знань з боку покупця. При його розташуванні потрібно врахувати ряд нюансів, які допомагають не тільки заощадити місце, але й продовжити життя побутового приладу. Для всіх холодильників без винятку розроблені єдині правила встановлення, незалежно від їх терміну експлуатації та країни виробника. Про всіх цих моментах ми і поговоримо сьогодні.

Установка холодильника на кухні — правила

При покупці будь-якого приладу вам повинні видати паспорт з описом технічних характеристик даного пристрою. У зміст цього важливого документа, ви зможете прочитати не тільки комплектацію холодильника, але й ознайомитися з вимогами щодо його подальшої експлуатації. Прописані вимоги необхідно суворо дотримуватися, так як саме від правильності їх виконання залежить і ваша особиста безпека.

Правила установки холодильника:

 • Не допускайте впливу опалювальних приладів і інших джерел тепла. Це стосується не сонячних променів, а безпосередньо кухонної плити і батареї. В силу того, що основна функція холодильника — формування низької температури, будь тепловий вплив здатне вивести його з ладу.
 • Вологість в приміщенні, де буде встановлено пристрій, не повинна перевищувати 80%. Цей показник є важливим у випадку частого відкривання дверей холодильника.
 • Температура в приміщенні безпосередньо залежить від виду холодоагенту в певній моделі холодильника. Наприклад, найпопулярнішим на сьогоднішній день вважається фреон R 134, який починає густіти при температурі 0°C, тому розташувати його на неопалюваному балконі вкрай недоцільно.
 • При встановленні даної побутової техніки не забудьте врахувати зазори між задньою стінкою холодильника і примикає стіною приміщення. Цей зазор фахівці називають “повітряний кишеню”, який вкрай необхідний для циркуляції повітря. Зазор розміром в 10 см буде цілком достатній.

ustanovka holodil nika 2 - Установка холодильника

Важливо! У деяких моделях компресор і вентилятор розташовані знизу вироби, тому такий холодильник ви зможете спокійно встановити біля стіни, не турбуючись про надходження повітря в механізм пристрою.

 • Зробіть заземлення приладу безпечним. У разі необхідності ви завжди можете звернутися до досвідченого фахівця.

Важливо! Якщо при покупці холодильника вам запропонували купити автотрансформатор, не поспішайте робити необдумані витрати. Цей прилад потрібен лише в тих випадках, коли у щасливого власника холодильника існують проблеми з безперебійним надходженням електроенергії в будинок.

 • Якщо ви купили пристрій без автоматичного доводчика, тоді виставите холодильник з невеликим нахилом назад, щоб двері могли самостійно закриватися.

Важливо! Намагайтеся в приміщенні, де встановлений холодильник, витримувати температуру в межах 18-32 °C. А також дізнайтеся, як встановити температуру в холодильнику ноу фрост.

Як правильно встановити холодильник за рівнем?

Вкрай важливо забезпечити правильний нахил цього побутового приладу, тобто встановити за рівнем. Майже в кожній моделі холодильника є регульовані ніжки. Ось вам наочна інструкція по грамотному розташуванню холодильника за рівнем:

 • Регулюємо висоту ніжок шляхом вкручування і викручування їх в конструкцію приладу. Виставляємо холодильник так, щоб основна її частина була з невеликим нахилом назад — це саме те, що нам потрібно.

Важливо! Не переступає позначку допустимого нахилу — 15°. При нахилі агрегату більш ніж на 40° ви ризикуєте зламати компресор.

 • Ще раз перевірте відповідність рівня нахилу і стійкість приладу на підлозі — холодильник не повинен хитатися з боку в бік.
 • Переконайтеся в тому, що дверцята легко відкривається і що сусідня обстановка дозволить розкрити її на 90°.

Як бачите, установка холодильника за рівнем не займе у вас багато часу. Виконуючи вищеописані дії, а також правильно доглядаючи за холодильником з нержавіючої сталі, ви не тільки продовжите термін служби приладу, але і зможете звернутися в сервісний центр у випадку його поломки.

ustanovka holodil nika 3 - Установка холодильника

Вбудований холодильник

Не часто, але все ж можна зустріти на кухні або в коридорі вбудований холодильник. Для здійснення цього задуму потрібен спеціальний шафа без передньої дверці або невелика ніша.

Варіанти місця розташування холодильника:

 • На кухні в один ряд з мийкою або газовою плитою (лінійна установка).
 • У кутку.
 • У двері.
 • Коридор, комора, спальня (у разі маленької кухні).

Найчастіше для вбудованих холодильників в шафу або під робочу поверхню замовляють меблі під замовлення. Якщо ви вирішили самостійно виготовити подібну конструкцію для свого холодильника, то вам слід врахувати такі основні рекомендації щодо її розмірами в співвідношенні розмірів купленого побутового приладу:

 • Висота шафи повинна бути на 5 см більше.
 • Глибина — на 7 см більше.
 • Ширина — на 2 см з кожної сторони ніші.

Важливо! Не забудьте про те, що для вбудованого холодильника також потрібна хороша вентиляція для віддачі тепла, взятого з перебувають продуктів в даному пристрої. Вирішити це завдання можна за допомогою гратчастої задньої стінки шафи або невеликого отвору в підлозі.

А ще, пройшовши за посиланням ви з’ясуєте, чи можна зберігати помиті яйця в холодильнику.

ustanovka holodil nika 4 - Установка холодильника

Як встановити холодильник? — Покрокова інструкція

Отже, припустимо, ви вже купили холодильник, вам доставили, і прийшов час його розпакування. Далі мова піде про його очищення і подальшого розташуванню. Ми рекомендуємо поставити агрегат на кухні в силу того, що це — саме зручне, а головне — практичне місце. Все, що вам потрібно буде взяти, буде у вас практично під рукою. Часто виробники описують весь процес установки і правильної експлуатації моделі в паспорті виробу, але іноді й вони втрачають цей момент.

Давайте ознайомимося з інструкцією по розташуванню усіх типів холодильника:

 • Готуємо місце на кухні — ретельно прибираємо і моєму підлогу.
 • Переконуємося у відсутності проблем з проводкою. Це потрібно для того, щоб навіть при невеликому замиканні у вас не виникла поломка холодильника.
 • Прибираємо всі непотрібні речі з холодильної камери і морозильника — пінопласт, коробки, плівку і наклейки.
 • Тепер добре вимиваємо побутовий прилад, так як для зберігання наших продуктів нам потрібен чистий холодильник без сторонніх запахів. Виконуємо роботу щадним миючим засобом — миючим для миття посуду. Після проведених дій змиваємо засіб теплою водою, а потім протираємо насухо стінки і полиці холодильника. Не забудьте очистити від пилу відсіки для яєць, адже саме в них найчастіше опускається все сміття. Протираємо вологою, а потім мокрою ганчіркою поверхню холодильника зовні приладу.
 • Якщо від холодильника виходить сильний неприємний запах, тоді прибираємо його водним розчином з оцтом.
 • Після первинної підготовки холодильника встановлюємо його в комфортному місці на кухні. Для цього вам знадобиться окрема розетка з заземленням або подовжувач. Слідкуйте за тим, щоб шнур живлення ніде не перегибался, а вільно розташовувався. Інакше ви ризикуєте незабаром виявити поломку приладу.
 • Переглядаємо стан вилки шнура. Вони повинні бути в ідеальному стані, без яких-небудь пошкоджень. Якщо вами були виявлені відхилення за цим елементом, то не підключайте прилад до приїзду фахівця.
 • Переконайтеся в цілісності та справності розетки, призначеної для цього холодильника.

ustanovka holodil nika 5 - Установка холодильника

Важливо! Якщо ви придбали дорогий холодильник, то напевно він обладнаний вбудованим льодогенератором, для встановлення подібної моделі зверніться до кваліфікованого фахівця. Для його грамотного підключення і розташування вам необхідно володіти навичками під’єднання пристрою до водопроводу.

 • Перевірте розташування холодильника за рівнем. Якщо у вас нерівний підлогу, то в будь-якому випадку він не буде рівно стояти. Вирішити дану проблему можна за допомогою декількох підкладок, встановлених під ніжки обладнання.

Важливо! Якщо під рукою немає будівельного рівня, скористайтесь тарілкою з водою, яка покаже наявний нахил холодильника.

 • Підключіть побутовий прилад не раніше 6 годин після його установки. За цей час масло в компресорі стече на своє законне місце, так як, швидше за все, при транспортуванні механізм обладнання періодично виходив з ладу.
 • Залиште холодильник включеним на 5 годин без продуктів. Так ви перевірите правильність його роботи.

В окремих статтях ми підготували для вас інформацію про те, скільки можна зберігати рибу в холодильнику, а також, як зберігати зелень в холодильнику.

ustanovka holodil nika 6 - Установка холодильника

Загальні рекомендації:

 • Бажано, щоб холодильник привезла вам додому служба доставки від безпосереднього виробника. Вони виконають цю роботу професійно і максимально безпечно. Якщо ж ви вирішили провести самостійну транспортування обладнання, то не забудьте перевірити на місці його працездатність, щоб у разі невідповідності товару ви змогли вимагати у продавця заміну холодильника. Все це можливо при наявності у вас супутніх документів і правильно заповненого гарантійного талона.
 • Намагайтеся не перевозити холодильник в горизонтальному стані і не допускати ударів і тряски, так як таким способом можна нанести обладнання великої шкоди (пошкодити корпус і фреон, деформувати складові).
 • Не викидайте пакувальний матеріал — він вам ще знадобиться у разі повернення неякісного холодильника продавцю. При цьому на руках у вас повинна бути вся необхідна документація.
 • Кутове розташування холодильника вважається найкращим з усіх існуючих. Так ви добре заощадите місце і забезпечите собі комфорт в переміщенні по приміщенню. Габарити кутового холодильника підбираються відповідно розмірам інших предметів вашого інтер’єру.

Важливо! Холодильники класу А і А+ спроможні заощаджувати електроенергію у вашому домі. Не забудьте звернути свою увагу на цей показник при покупці даного обладнання.

Відеоматеріал

Тепер вам відомо, як правильно встановити холодильник на кухні. Враховуючи нашу інструкцію і загальні рекомендації, ваш побутовий прилад стане вам довгий час, якісно виконуючи свої належні функції.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *