Установка каміна і монтаж димоходу

ustanovka kam na montazh dimohodu 1 - Установка каміна і монтаж димоходу

Важливий елемент інтер’єру в заміському будинку або котеджі — камін. Він створює неповторну заспокійливу атмосферу затишку і комфорту. Крім декоративного призначення, камін — надійне опалювальний пристрій, обогревающее кімнату в зимові холоди. Високий ККД, а також стильний естетичний вигляд — це складові успіху камінної конструкції. Установка каміна і монтаж димоходу — питання, які цікавим багатьом. Звичайно, це дуже серйозне питання і бажано доручити його рішення майстрам. Однак якщо ви впевнені у своїй майстерності та вміння, то можна виконати цю роботу і своїми руками. Головне завдання — це правильне розміщення і пристрій системи для відведення топкових газів. Це дозволить вам не допустити задимлення кімнати і забезпечити максимально ефективний обігрів приміщення.

Місце для каміна — правила безпечної підготовки

Отже, ви купили камін. Залишилося лише змонтувати його і облаштувати димар. Насамперед, необхідно врахувати, що змонтована конструкція важить 350 кг до півтонни. Тому не полінуйтеся перевірити, чи витримає таку підлогу навантаження. Встановлювати вогнище потрібно тільки на строго горизонтальну поверхню, виконану з вогнестійкого матеріалу. Сильний перегрів підстави, якщо матеріал не володіє достатньою термостійкістю, може призвести до пожежі.

Алгоритм облаштування термостійкої основи:

 1. Виріжте горючі елементи підлогового покриття.
 2. Виконайте фундамент з бетонного розчину.

Важливо! Фахівці рекомендують для більшої безпеки при установці каміна і монтажі димаря прибрати горючі елементи підлогового покриття не тільки безпосередньо під каміном, але і на відстані 0,3 м безпосередньо перед ним (з боків досить 0,15 м). Важливий момент пожежної безпеки — облицювання натуральним каменем, цеглою або керамічною плиткою.

ustanovka kam na montazh dimohodu 2 - Установка каміна і монтаж димоходу

Буває і так, що вирізати підлогове покриття під фундамент не можна. В цьому випадку рекомендовано розташувати основу безпосередньо поверх підлогового покриття. Якщо конструкція призначена для установки в дерев’яному будинку, то негорюча основа під камін являє собою єдину монолітну плиту. Після того, як вогнетривка основа встановлено, змастіть її зверху термостійким клеєм, і тільки після цього почніть облаштовувати нижній облицювальний шар.

Доцільно також використовувати спеціальну підставку під топку. У цьому разі часові витрати на монтаж істотно скоротяться.

Важливо! Не можна монтувати камін на вирівняну поверхню, оскільки це загрожує пошкодженням внутрішньої частини пристрою і його неправильною роботою. Паливо буде згоряти лише частково, ККД вогнища знизиться.

Після того, як основа повністю виконана, залишилося розмістити камін. Для міцного скріплення печі з фундаментом можна використовувати термостійкий склеювальний склад або спеціальний будівельний розчин. Тепер потрібно набратися терпіння і почекати, поки розчин повністю застигне.

Важливо! При виконанні облицювання потрібно пам’ятати, що не можна допустити її зіткнення з топковим корпусом. При установці конструкції в дерев’яному будинку необхідна додаткова захист легкозаймистих матеріалів армованим бетоном. Всі комплектуючі потрібно надійно прикріплювати до стіни.

Як працює димар?

Облаштування димаря — це наступний етап за установкою вогнища. Гарна працездатність каміна залежить не тільки від того, чи вмієте ви з ним звертатися, від якості застосовуваного палива, але і від правильності монтажу каміна і димаря.

Призначення димоходу:

 • Виведення з кімнати топкових газів і продуктів горіння.
 • Створення тяги в камінній топці, що не дозволяє швидко згаснути вогню.

Тяга створюється від того, що нагріте повітря піднімається вгору. При розпалюванні вогню у вогнищі розігріте повітря піднімається димохідної труби і виходить назовні. Нагрівання каналу і сприяє підтримці тяги. Хороша тяга встановлюється лише після достатнього нагрівання каміна і димаря.

Вимоги

Монтуючи димохід, потрібно врахувати наступне:

 • Якщо димохід знаходиться в приміщенні, він зберігає тепло більш тривалий час. А це сприяє більш сильній тязі.
 • Не слід робити димову трубу більше, ніж діаметр димоходу.
 • Мінімальне піднесення димаря над дахом будинку становить 1 м. Чим він вище, тим сила тяги більше.

Особливості монтажу:

 • У більшості випадків застосовують конструкцію на 2 контуру, яка зводиться в напрямку знизу вгору.
 • Монтуючи трубу, треба кожне наступне ланка вставляти в попереднє. Це дає можливість захистити систему від попадання води. Щоб вологозахист була повною, рекомендується використовувати герметик.

Важливо! Природно, що герметик потрібно вибирати такий, щоб він витримував високі температури.

 • Робочі стики закріплюють хомутами. Не можна забувати і про розміщення кронштейнів по лінії прокладання. Відстань між власниками, достатню для надійного закріплення труби, становить 1,5-2,0 м. Довжина горизонтальних ділянок в трубі не повинно перевищувати 1 м.
 • Розміщувати робочі канали потрібно вздовж домовик стіни або внутрішніх перегородок. При цьому важливо, щоб матеріали, з яких вони виконані, не були легкозаймистими.

Профілактика

Якщо ви все виконали правильно, то димар прослужить вам тривалий час. Але це не позбавляє від необхідності регулярно прочищати його. Користуватися каміном і нехтувати доглядом за системою димовидалення, значить — створювати пожежонебезпечну ситуацію.

Профілактичне обслуговування димоходу передбачає контроль герметичності швів та стиків до і після опалювального сезону. Обов’язкові також періодична перевірка сили тяги і чищення каналу. Захаращення простору біля труби, забруднення каналу і помилки, допущені при монтажі, можуть стати причиною пожежонебезпечної ситуації.

Відеоматеріал

Установка каміна і монтаж димоходу повинні проводитися з максимальною ретельністю. Тому дотримуйтеся стандартів, підбирайте якісні комплектуючі, і тоді виконання всіх робіт буде доцільним.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *