Установка кондиціонера в квартирі

ustanovka kondic onera v kvartir 1 - Установка кондиціонера в квартирі

У спекотні літні дні в приміщеннях просто ніяк обійтися без кондиціонера, з-за чого сьогодні вже практично в кожній квартирі встановлюється такий апарат. При монтажі клімат-систем в приміщеннях великої квадратури завжди виникає питання, як відбувається установка кондиціонера в квартирі? Часто прилад вішають у спальні, у вітальні або в якомусь іншому приміщенні, де проводиться багато часу. Але давайте ж розберемося в деяких нюансах встановлення цього обладнання.

Який кондиціонер краще купити квартиру?

Не кожен може собі дозволити придбати дорогу модель. Однак висока ціна не завжди говорить про гарному якості продукції. Тому перед тим, як купити ту чи іншу модель, варто зібрати побільше інформації про виробника та характеристики самого обладнання.

Найчастіше для монтажу в квартирі купується кондиціонер настінного спліт-системою. Вона включає в себе дві основні частини:

 • Внутрішній блок устаткування.
 • Зовнішній блок обладнання.

Зовнішній блок встановлюється на фасаді будівель або на балконі (лоджії), а друга частина — внутрішній блок, розміщується всередині приміщення. Його встановлюють на поверхні стіни за допомогою надійного кріплення.

Важливо! У приміщеннях офісного та житлового призначення в основному встановлюють прилади розміри 7, 9 або 12. Найчастіше сімку ставлять у спальній, а дев’ятку або дванадцятки купують для вітальні кімнати. Зрозуміло, кожна з моделей має відповідати площі кімнати, в якому буде розташовуватися кондиціонер. Тобто, необхідно враховувати квадратуру приміщення, висоту стель і прохідність кімнати.

ustanovka kondic onera v kvartir 2 - Установка кондиціонера в квартирі

Установку кондиціонера в квартирі краще планувати на час проведення ремонту в кімнаті. Щоб прокласти необхідні комунікації, фахівцям потрібно буде довбати стіну. Крім того, потрібно отвір у стіні для розміщення патрубків з фреоном. Відповідно, під час проведення цих робіт в кімнаті буде велика кількість непотрібного будматеріалу, бруду і пилу. Поєднання установки кондиціонера і ремонту дасть можливість уникнути зайвої роботи і псування предметів меблів.

Важливо! Кондиціонер слід встановлювати там, де буде здійснюватися рівномірний розподіл потоку повітря по всій площі кімнати. Небажано розміщувати обладнання в кут, оскільки повітряний потік не зможе потрапляти на протилежний бік кімнати.

Якщо ви ще не придбали таке обладнання, а тільки плануєте покупку, для легкості розуміння всіх нюансів скористайтеся нашими оглядами:

 • Як розрахувати кондиціонер?
 • Рейтинг кращих виробників кондиціонерів.

Де слід встановлювати кондиціонер?

Так де ж правильно встановити кондиціонер в квартирі? Цим питанням задаються багато, саме тому давайте з ним розберемося:

 • Потік повітря встановленого приладу не повинен бути спрямований на людей, тому що наслідки можуть бути самими неприємними, приміром, людина може захворіти на ангіну.

Важливо! Якщо в спальні повісити кондиціонер більше нікуди, окрім як над ліжком, то краще визначити його над головою, щоб повітряний потік був спрямований на ноги.

 • Внутрішній блок системи повинен бути розміщений так, щоб він не псував загальний інтер’єр. Небажано вішати кондиціонер навпроти входу в кімнату.
 • Монтаж блоку слід так, щоб між приладом і стелею залишалося не менше 10 см простору.
 • Не можна встановлювати кондиціонер над шафою або комодом, якщо відстань, яка зберігається між ними, менше 70-100 див. Інакше — всі зібралися на шафі пил буде здуватися на підлогу. Крім того, розташована поруч горизонтальна поверхня буде сприяти створенню кругообігу повітря, що призведе до падіння ефективності спліт-ситеми.
 • Довжина траси даного обладнання повинна бути якомога менше, тому що, чим довше траса, тим дорожче вартість монтажу кондиціонера і нижче ефективність його роботи.

ustanovka kondic onera v kvartir 3 - Установка кондиціонера в квартирі

Монтаж зовнішнього блоку

Установка кондиціонера в квартирі завжди починається з монтажу конденсату. Виходячи з розмірів та ваги зовнішнього блоку, вибираються відповідні кронштейни, які здатні витримати таке навантаження. Кронштейни слід фіксувати не до утеплювача або обшивці будинку, а до самої стіни — міцній основі.

Важливо! Для захисту приладу від опадів бажано накрити його козирком. Це зовсім не обов’язково, однак, така міра продовжить працездатність пристрою. Якщо ж кондиціонер розташовується на одному з перших двох поверхів, не зайвим буде зробити для нього металеву клітку-ґрати — це захистить прилад від крадіжки.

Згідно з правилами монтажу даного виду обладнання, дренажна трубка, яка виходить від зовнішнього блоку, повинна виводитися в каналізацію. На практиці, особливо в багатоповерхових будинках, це неможливо, тому трубки залишають вільно звисати. Однак звук постійно капає конденсату може дратувати сусідів. Тому, якщо ви хочете зберегти добрі стосунки з вашими сусідами, цей момент необхідно продумати.

Найбільш оптимальний вихід — подовження дренажної трубки, щоб краплі з неї падали уздовж стіни по лінії, де відсутні віконні прорізи або балконні конструкції.

Важливо! Також не варто забувати про альтернативний варіант — використання мобільних підлогових кондиціонерів.

ustanovka kondic onera v kvartir 4 - Установка кондиціонера в квартирі

Монтаж внутрішнього блоку

Власне, процес його встановлення аналогічний монтажу зовнішнього блоку. Спочатку вибирається найбільш підходяще місце, потім до стіни кріпляться кронштейни, а зверху на них встановлюється сам випарник. Різниця полягає лише в тому, що перед монтажем внутрішнього блоку слід підготувати отвір для трубки фреонової

Далі зовнішній та внутрішній блок з’єднуються і кондиціонер підключається до мережі. Чим менше у вигинах труб, тим ефективніше буде виводиться повітря, а значить — тим краще буде працювати пристрій.

Важливо! По завершенню установки обов’язково перевірте кондиціонер на працездатність. Для цього існують спеціальні тестові програми, що дозволяють визначити, чи правильно проведена установка системи.

Пам’ятайте про те, що в ході експлуатації кліматичної техніки потрібно проводити періодичне обслуговування. Щоб визначитися, як вам зручніше це буде робити, читайте наші статті:

 • Скільки коштує почистити кондиціонер в квартирі?
 • Як почистити спліт-систему в домашніх умовах?

Відеоматеріал

Сьогодні для багатьох людей установка кондиціонера в квартирі — просто необхідне рішення. Оскільки таке обладнання створює комфортний мікроклімат в кімнаті, коли за вікном сильна спека. Але це можливо лише за умови правильного монтажу, тому до цієї роботи необхідно поставитися з усією відповідальністю. Якщо ж ви не впевнені в своїх силах, то варто подумати про те, щоб довірити цю роботу фахівцям.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *