Установка люверсів на штори 🥝 одяг, тканина своїми руками

ustanovka lyuvers v na shtori odyag tkanina svo mi rukami 1 - Установка люверсів на штори 🥝 одяг, тканина своїми руками

Люверси здебільшого застосовуються для декоративних цілей, зокрема для додання акуратного вигляду отворів, запобігання осипання тканини. Такий варіант кріплення вважається найнадійнішим у випадках роботи з папером, так і з тканиною. Користуватися люверсами доводиться не всім, адже заводські пристосування та інструменти, що застосовуються для їх установки, коштують досить дорого. Тому набагато зручніше скористатися послугами майстра або спробувати самостійно прикріпити люверс на тент або будь-який інший матеріал. Сьогодні ми дізнаємося, як встановити люверси без інструменту в домашніх умовах, адже деколи складно знайти навіть майстерню, де б вони були в наявності.

Особливості застосування та установки люверсів

Як ставити або замінити самому люверси? Використовуються вони на тканинах і папері. З їх допомогою оформляють різні функціональні отвори на блокнотах, етикетках, листівках, ярликах, альбомних аркушах. Коли необхідно скріпити зовсім небагато аркушів паперу, частіше застосовується саме люверс, оскільки він вирішує одночасно два питання – скріплює листи, закріплює їх.

Якщо правильно встановити таке пристосування, то виглядати він буде набагато акуратніше, ніж більш звичний степлер або клей. Головна проблема, з якою стикаються всі, хто вирішує самостійно встановити люверс, – велика різноманітність діаметрів виробів.

Недостатньо просто купити ручний прес, тому як під люверси з кожним діаметром потрібно підбирати свою насадку. Враховуючи різноманітність форм і діаметрів, напрошується лише один висновок, що доведеться повністю укомплектувати інсталяційний прес, що коштує недешево. Саме тому багато хто цікавиться, як поставити люверси без інструменту за допомогою підручних засобів.

Як встановити люверси з допомогою підручних інструментів?

Крім спеціального преса, можна скористатися щипцями. Звичайно, вони дозволяють виконувати не настільки широкі операції, але для установки виробів з невеликим діаметром цілком підходять.

Важливо! Можна придбати в будівельному магазині набір пробійників, але навіть це не вирішить остаточно питання з найбільш великими діаметрами, найчастіше використовуваними при пошитті штор, важких штор.

Для зручності діаметр і розміри люверсів мають спеціальне маркування. Так, кожне виріб складається з ніжки та шапки, при цьому довжина ніжки безпосередньо залежить від товщини матеріалу, який необхідно пробити.

Важливо! Позначають цю величину буквою L. Діаметр самої ніжки, відповідно і отвори, який ми отримаємо в підсумку, буквою D.

Необхідні для встановлення інструменти та матеріали

Перш ніж детально розглянути, як встановити люверси на одяг своїми руками, підготуйте за списком наступні матеріали:

 • Люверси необхідного діаметра.
 • Маркер або олівець.
 • Лінійку.
 • Канцелярський ніж.
 • Шматочок лінолеуму або гумовий килимок.
 • Плоский відрізок заліза.
 • Важкий молоток.
 • Елемент для розплющення ніжки вироби.

Як ми вже з’ясували, люверси можуть відрізнятися по діаметру, власне, від цього параметра залежить їх величина. Для установки найменших деталей використовують сталеві прути з закругленими кінцями або кульки від підшипників. Відмінно підходять для цієї мети стрижні з металу з конусоподібним кінцем, головне — щоб вони по діаметру були більше, ніж люверси.

Важливо! Умілий майстер зможе з допомогою токарного верстата і залізних прутів з різним діаметром зробити цілий набір, який стане в нагоді для установки. Зовсім нескладно на верстаті закруглити кінці прутів і обточити їх у формі конуса.

Самостійна установка люверсів

Своїми руками встановити люверси нескладно, необхідно лише чітко слідувати цій інструкції:

 • Зробіть розмітку, намітьте на тканині або папері місця, де будуть знаходитися отвори. Щоб виміри були більш точними, можна скористатися лінійкою.

Важливо! Щоб полегшити роботу з найбільш товстими матеріалами чи папером у разі розташування отвори занадто близько до краю, краще використовувати дирокол.

 • Не поспішайте проколювати отвори, спочатку уважно порівняйте, чи сходяться отвори люверса і діркопробивача. Щоб люверси не випадали в подальшому, необхідно упевнитися в тому, що діаметр діркопробивача менше.

Важливо! Отвори невеликого діаметра робити можна за допомогою канцелярського ножа або звичайного шила. Якщо ви працюєте з тканиною, то перед проколюванням отворів слід обробити місце пробивання клейовим складом.

 • Акуратно вставте люверс в готовий отвір, щоб капелюшок перебувала з лицьового боку, ніжка ж виходила на виворітну сторону.
 • Щоб запобігти псуванню поверхні на підкладку, призначену для зниження рівня шуму, покладіть залізний лист або металеву лінійку.
 • Встановіть на підкладку папір з люверсом, щоб ніжка стирчала вгору.
 • Вставте пристосування для розплющення в ніжку, попередньо надрізавши або розкривши її краю.
 • Вдарте як можна сильніше молотком по вставленого в ніжку інструменту.

Важливо! Даний варіант установки вважається найбільш простим, але якщо ви вперше стикаєтеся з цією роботою, то запасіться терпінням. Спочатку зробіть те ж саме на невеликому відрізку непотрібної тканини. Якщо трохи пристосуватися, використовуючи такі інструменти, то в подальшому ви зможете легко самостійно кріпити люверси, адже цей процес вимагає акуратності, уважності, вправності.

Корисні поради з установки люверсів (відео)

Ось ми і відповіли на хвилююче нас питання, як поставити люверси на одяг, не маючи спеціальних пристосувань інсталятор. Але як з’ясувалося, цей процес досить копіткий, вимагає особливої уваги. Перед початком роботи рекомендується ознайомитися з корисними порадами фахівців:

 • Не забувайте, що набагато легше піддаються установці люверси з найменшою висотою.
 • Працювати простіше всього з виробами, виготовленими з корозійностійких кольорових металів. Як їх визначити? Скористатися можна магнітом, до якого сталеві люверси будуть липнути миттєво.
 • Зі сталевими пристосуваннями важче працювати, тому аби їх забити, необхідно докладати величезну силу. А в таких ситуаціях вони часто деформуються.
 • Не займайтеся установкою люверсів на гумовій поверхні, оскільки у випадку промаху або невдалого удару вони можуть зламатися.
 • Встановлювати вироби можна на свинцевій пластині, от тільки чи вистачить її ненадовго. Доведеться з допомогою газового пальника нагрівати пластину, щоб вона вирівнялась і далі працювати.

Відеоматеріал

Можливо, ви швидко освоїте самостійно спосіб, який описує, як встановити люверси без інструменту на тканині або папері. Але якщо займатися цим ви вирішите на постійній основі, то розумніше все-таки придбати в майбутньому спеціальне обладнання, що дозволяє в найкоротші терміни встановити велику кількість люверсів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *