Установка індукційної варильної панелі

ustanovka ndukc yno varil no panel 1 - Установка індукційної варильної панелі

Вбудована кухонна техніка з кожним роком стає популярнішим, адже саме завдяки такій компактної розстановці предметів інтер’єру звільняється багато вільного місця. Кожній господині хочеться, щоб її кухня була максимально комфортною і по можливості просторою. Застосування сучасної техніки з новітніми технологіями часто викликає питання, пов’язані з їх сумісності при близькому розташуванні. Саме тому багато хто задається питанням, чи можлива установка індукційної варильної панелі безпосередньо над духовою шафою. Сьогодні ми постараємося з’ясувати, чи дійсно таке сусідство є небезпечним, як відбувається процес монтажу цих пристроїв.

Принцип роботи індукційних плит

Індукційна плита є девайсом нового покоління — це винахід, який пов’язує вплив електричного і магнітного струму, за рахунок чого їжа готується набагато швидше і безпечніше, ніж на звичайних плитах. При роботі прилад генерує магнітне поле високої частоти, а посуд нагрівається під впливом радиомагнитных хвиль. Склокерамічне покриття поверхні нагрівається виключно в місці зіткнення з гарячою посудом. Тому їжа на такій плиті точно не пригорить. Якщо користуватися такою технікою правильно, то ви зможете відчути всю легкість, зручність, комфорт від процесу приготування їжі.

Важливо! Радіохвилі, що створюються при роботі індукційної печі, стають абсолютно безпечними на відстані 30 мм до Речі, саме цей момент є найбільш важливим для людей, які користуються кардіостимуляторами.

Позитивні якості індукційних варильних плит полягають у наступному:

 • Максимально швидкий нагрів поверхні до потрібної температури.
 • Істотна економія електроенергії.
 • Ідеально гладка поверхня, що дозволяє забезпечити простий догляд за технікою.
 • Високий рівень безпеки для дітей, адже такі плити не пов’язані з газом, відкритим вогнем, високими температурами.

Розвіємо міфи

Існує маса міфів і міфів, які стверджують, що установка індукційної панелі над духовою шафою неможлива. Адже ніхто навіть не намагається розібратися у правдивості та логічності цих слів. Давайте спробуємо розвіяти найбільш поширений міф, що стосується роздільної установки побутової кухонної техніки і індукційних варильних плит:

 1. Перша версія. Електромагнітне поле, яке створюється котушкою, впливає на побутові прилади, з-за чого вони сильно нагріваються, а потім виходять з ладу. Насправді ж, електромагнітне поле не здатне вплинути на металевий корпус пристроїв, тому як їх нагрівання може відбутися тільки на відстані менше 3 див. Виробники радять дотримуватися дистанції між ними у 4,5 див.
 2. Друга версія. За рахунок тепла, яке виділяється потужними генераторами, знизу варильна поверхня сильно нагрівається. З даної причини техніка перегрівається і ламається. В реальності ж конструкція будь варильної поверхні передбачає наявність вентиляторів, які забезпечують повноцінний відведення тепла за рахунок вентиляційного зазору між пристроями.
 3. Третя версія. Електромагнітне поле, навіть при слабкому впливі, призводить до збоїв в роботі електричних приладів. Знову невірно, адже сучасні варильні плити оснащені спеціальними теплоотводами, ізолюючими магнітне поле.

Правила установки індукційній поверхні над духовкою

Багато господинь вважають за краще розміщувати кухонну техніку на рівні грудей, але, тим не менш, класичний варіант монтажу залишається більш популярним. З-за певних особливостей індукційних приладів вже виникло багато чуток про те, що вони негативно впливають на побутову техніку, яка знаходиться поруч, і вона виходить з ладу. Насправді, це самий справжній вигадка, оскільки зона впливу магнітного поля обмежується відстанню від дна посуду до поверхні плити.

Основні правила установки індукційної варильної панелі над духовою шафою:

 • Між приладами обов’язково повинен зберігатися зазор для вентиляції та природного охолодження корпусу до найбільш безпечних температурних відміток. Виробники про це знають, тому конструкція багатьох духовок передбачає вентиляційну систему, не допускає перегріву техніки.
 • Установка техніки, яка містить феромагнетики, допустиме лише на відстані 3 см від індукційної плити, оскільки саме на такій відстані пропадає магнітне поле.

Важливо! Враховуючи, що плита виробляє точкове розжарювання тільки в місці знаходження посуду, її корпус не нагрівається, а значить — біля неї можна спокійно розташовувати іншу техніку.

Якщо дотримуватися всіх правил експлуатації та монтажу індукційної варильної поверхні, то її електромагнітне поле буде працювати виключно на розігрівання посуду.

Самостійний монтаж індукційної варильної плити над духовкою

Якщо ви коли-небудь стикалися з подібними роботами, то напевно знаєте, що установка індукційної варильної панелі над духовкою — це справа зовсім нескладна. Як ви вже переконалися, такі прилади мають масу переваг, тому зовсім не дивно, що ви теж зробили вибір на їх користь. Монтаж проводити необхідно в певній послідовності, з дотриманням конкретних правил.

Важливо! Використовувати для монтажу краще стільницю, інакше — такий варіант установки реалізувати буде важко.

Потрібно виконати наступні дії:

 • Спочатку визначте розміри стільниці, щоб не допустити помилок в процесі вимірів. Просто переверніть її, визначте довжину і ширину допомогою рулетки. Зробіть на ньому розмітку, яка відповідає габаритам нової варильної панелі. Електричним лобзиком зробіть отвір, з якого буде починатися робота.

Важливо! Краще користуватися лобзиком з дрібними зубчиками, щоб зріз не кришився.

 • Утворені після пропилу обробіть зрізи герметиком, щоб стільниця не розбухала, в ній не накопичувалася бруд. Якщо ви хочете ущільнити кромку, скористайтесь алюмінієвою стрічкою, яка додатково захистить стільницю від різких температурних перепадів.

Важливо! Правильно виберіть ущільнювач, адже саме від нього залежить функціональність і зовнішній вигляд стільниці.

 • Потім візьміть тупі короткі шурупи в отвори, які знаходяться з боків плити, загвинтіть чотири пружини.
 • Вставте варильну поверхню в кухонний модуль, вирівняйте її, злегка натисніть прямо по центру, щоб забезпечити максимально рівну, міцну, надійну установку.
 • Якщо в пристрої присутні бокові профілі, то після його занурення в кухонний модуль вставити чотири кріпильних гачка. Особливу увагу зверніть на доступність шурупів центрувальних пружин.
 • В ході монтажу підключення індукційної плити і духовки до електромережі виробляєте окремо. Це обумовлено технікою безпеки при роботі з електроприладами. Але спочатку слід перевірити стан розетки, щоб вона була обов’язково заземлена, відповідала чинним технічним стандартам і нормам.

Важливо! Також треба перевірити, чи відповідає вона необхідного рівня напруги при підключенні і штепсельної вилки.

 • Потім перевірте частоту струму, напруга в розетці, щоб ці показники відповідали встановленим нормам. Тільки після цього можна підключити панель до електромережі.

Відеоматеріал

Сподіваємося, ми чітко відповіли на питання, чи можна встановити індукційну варильну панель над духовою шафою, розвіяли всі ваші сумніви з цього приводу. Але головне — пам’ятайте, що в ході монтажу ви повинні бути гранично уважні, обережні, акуратні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *