Установка пластикових вікон своїми руками

Отже, ви запланували замінити старі віконні конструкції на нові, і вас цікавить питання: можлива установка пластикових вікон своїми руками? На думку професіоналів, цю роботу можна віднести до середньої категорії складності. При умінні поводитися з інструментом і наявність цього самого інструменту тривалість роботи становить 3,5-4 години, враховуючи демонтаж старого вікна. Те, що майстер впорається з цією роботою краще — це міф. Переважна більшість професіоналів вважають за краще не витрачати час на дрібниці, а потім огріхи випливають один за іншим. Тому — за роботу!

Особливості конструкції

Щоб успішно виконати монтаж вікна ПВХ своїми руками, необхідно знати, яку будову має така конструкція. Для виготовлення пластикових віконних конструкцій застосовують полівінілхлорид ПВХ. Рами виконані з багатокамерного профілю. Вони розділені на камери — окремі комірки. Чим цих осередків більше, тим краще теплоізоляційні властивості вікна.

Вставка в середині конструкції — це армуючий елемент, призначений для додання вікну потрібної жорсткості і міцності. Вставка може бути пластиковою або металевою (найчастіше, алюмінієвої).

Профілі пластикових вікон діляться на 3 категорії:

  • Економ.
  • Стандарт.
  • Преміум.

Оптимальним вибором по співвідношенню між якістю та вартістю є клас “стандарт”. Клас “економ” відрізняється занадто тонкими перегородками. Такі вікна промерзають практично відразу після установки. Клас “преміум” — пафосні, дорогі вікна. Але тут підвищення ціни в основному йде з-за додаткового функціоналу, який потрібний далеко не всім.

Важливо! Вибір компанії, як показує практика, не принципове. Важливо тільки, щоб це були відомі бренди. Це — гарантія того, що продукція виробляється із застосуванням сертифікованого устаткування. Вікна від респектабельних компаній стандартизовані всі без винятку.

Колір профілю, як правило, білий, але можливе використання і пофарбованих варіантів. Однак вартість пофарбованого профілю набагато вище, ніж білого.

Складові віконної конструкції:

  1. Рама — те, що становить основу вікна.
  2. Імпост — вертикальна складова, яка поділяє вікно на частини. Якщо вікно складається з 2 частин, у нього 1 імпост. Якщо частин 3, то імпоста буде 2.
  3. Частині вікна називаються по-різному. Нерухому частину називають “глухар”, що відкривається — стулкою.
  4. Склопакет — конструкція з скла, яка застосовується в пластикових вікнах. Склопакет — це конструкція з 2 і більше стекол, герметично сполучених між собою. Популярні склопакети з енергоефективними і тонованими стеклами. Допомагає боротися з тепловтратами і інертний газ, який закачують між стеклами.
  5. Запірна фурнітура. Встановлюється на стулках віконних. Призначена для відкривання-закривання вікна. Запірна фурнітура забезпечує установку віконної стулки в різних положеннях (провітрювання, відкривання, закривання, мікропровітрювання). Гумові ущільнювачі. Маються на стулках, рамах і импостах. Надають конструкції додаткову герметичність.
  6. В нижній частині рами є дренажні отвори, призначені для відведення конденсату на вулицю. Причина утворення конденсату на вікнах — різниця температур в кімнаті і на вулиці.

Крім того, вікно оснащене відливом і внутрішнім підвіконням. Зверху і з боків по закінченні установки обробляють укоси.

Виробництво вимірів

При замовленні віконної конструкції вам необхідно надати 6 результатів вимірів:

  • Ширина, висота вікна.
  • Довжина, ширина укосу і підвіконня.

Віконний проріз — четвертний чи ні?

Четвертним називається віконний проріз, коли зовнішня частина вікна більш вузька. Виміри роблять по вузькому місці, в декількох точках (геометрія віконних прорізів рідко буває бездоганною). З отриманих вимірів вибираєте найменший і додаєте 30 мм. Висоту отвору заміряють як є.

У випадку з рівним прорізом замір проводиться дещо по-іншому:

  1. Заміряйте ширину і висоту.
  2. Відніміть від отриманого значення ширини 30 мм, а від висоти — 50 мм. Отримані цифри і будуть шириною і висотою вікна

Відливи і підвіконня

Довжину підвіконня й відливу берете з запасом в 50-100 мм, оскільки ці деталі при монтажі втоплюють у стіни. Якщо ширина відливу стандартна, то ширина підвіконня вибирається за бажанням власника та за його смаком. Одні — підвіконня використовують як додаткову стільницю, інші — вважають за краще, щоб він був практично урівень зі стіною. Як кажуть, про смаки не сперечаються”.

Важливо! Замовляючи вікна, не забудьте вказати:

  • з якої кількості частин вона складається;
  • є глухар (якщо є, то як саме він розташований);
  • скільки стулок має конструкція, як вони відкриваються;
  • тип фурнітури (для звичайного провітрювання або мікропровітрювання).

Підготовчі роботи

Підготовка до установки пластикового вікна своїми руками — це демонтаж старого. Ламати — не будувати, тому цей етап, як правило, проходить без проблем. Після того, як отвір звільнений, уважно огляньте його і видаліть все, що може з часом відвалитися. Приберіть виступаючі частини — молотком або електроінструментом. Після того, як усі площини вирівняні, зберіть будівельне сміття. В ідеалі — приберіть все сміття ретельно, в тому числі і пил. В іншому випадку — монтажна піна буде схоплюватися гірше.

Важливо! Занадто великі виїмки замажте цементним розчином. Чим рівніше вийде віконний отвір, тим краще пройде установка нового виробу.

Якщо стіна утворена рихлим матеріалом, то її бажано обробити проникаючим склеює складом-грунтовкою.

Вибір способу установки

Є 2 варіанти установки віконних конструкцій — з розпакуванням вікна або без неї:

  • Розпаковування передбачає виконання наскрізних отворів в рамі. Отвори служать для забивання анкерів у стіну. Це — більш трудомісткою, але дуже надійний метод.
  • Установка без розпакування полягає в наступному. До рами зовні закріплюють металеві пластини. З їхньою допомогою виробляють кріплення до стін. Таке кріплення рами досить швидке, але надійним його назвати не можна. Рама може не витримати сильних вітрових навантажень — провиснути або деформуватися.

Важливо! Установка пластикового вікна своїми руками без розпакування виправдовує себе в таких випадках:

  • Вікно невеликого розміру.
  • Кріпильні пластини широкі, товсті і надійні.
  • Значні вітрові навантаження відсутні.

Для квартир у багатоповерхових будинках (високі поверхи), а також при сильних вітрових навантаженнях, доцільний тільки монтаж з розпакуванням.

Монтаж пластикових вікон своїми руками

Розглянемо обидва способи установки:

  • Монтаж на анкера доцільний в панельних або цегляних будинках.
  • Установка на пластини застосовується переважно в будинках, виконаних у відповідності з “шаруватої” технологією (шар утеплювача між двома бетонними шарами).

Важливо! Якщо установка вікна припадає саме на м’який шар, бажано закріплювати його на пластини.

Як встановити пластикове вікно своїми руками з розпакуванням?

Роботи з монтажу починаються з виміру. Переконайтеся в сумісності рами і віконного прорізу. Порядок дій такий:

  • Зніміть віконну стулку. При цьому вікно закрите (ручка спрямована вниз). Зніміть на петлях накладки з пластику. Натисніть на штифт у верхній петлі, поки він не висунеться знизу. Візьміть його за допомогою бокорезов або плоскогубців і витягніть. Відкрийте замок, поставивши ручку горизонтально. Відхиливши стулку трохи на себе, підніміть її і зніміть з нижнього штифта. Стулка знята.
  • Зніміть склопакет на глухарі. Він закріплений на штапики. Після того, як штапики зняті, склопакет піде без проблем. Знімайте штапики, починаючи з довшої сторони, підхопивши їх шпателем. Знімайте склопакет акуратно, таким чином, щоб він не вивалився. Тепер, при необхідності, ви зможете виконати монтаж склопакета своїми руками.
  • Обклейте звільнилася раму по зовнішньому контуру спеціальною стрічкою-самоклейкою.

Важливо! Монтаж самоклейки рекомендований ГОСТом. Це — один із заходів з теплоізоляції вікна.

  • Зніміть захисну стрічку, на яку нанесений логотип компанії-виробника. Залишати її не потрібно. Під дією сонячних променів стрічка сплавляється з рамою, і тоді зняти її буває набагато складніше.
  • Вставити в отвір вікна підготовлену раму, скориставшись монтажними клинами. Встановлюйте клини під імпост і по кутах. Інші клини виставляйте в тих місцях, де це необхідно. Правильність установки вікна контролюйте за допомогою будівельного рівня.
  • Зробіть отвори під кріплення. Відстань від верхнього краю до першого отвору становить 150-180 мм Відстань від нижнього кута до другого отвору становить стільки ж. Між двома кріпленнями встановіть проміжний анкер. Максимально допустима відстань між сусідніми кріпленнями становить 700 мм. Алгоритм такий: робите отвір — перевіряєте положення рами, забиваєте і затягуєте анкер.

Важливо! Перетягувати анкер не можна, щоб уникнути деформації рами.

  • Встановіть зовнішні відливи. Спочатку наклейте на зовнішню частину рами гідроізоляційний самоклеючий матеріал. З боків віконного отвору облаштуйте невеликі штроби для закладу країв відливів. Нанесіть будівельну піну на частину отвору, де відлив буде спиратися на стіну. Заведіть відлив під виступ рами і закріпіть саморізами. Нанесіть піну і по нижньому краю відливу.
  • Закрийте будівельною піною віконний отвір. По периметру рами наклейте теплоізоляційну плівку, згідно з ГОСТом. Заповніть зазори піною.

Важливо! Якщо зазори великі, нанесіть піну в кілька етапів.

  • Зберіть всі деталі вікна. Установка склопакетів своїми руками вже не викличе утруднень. Тепер залишилися оздоблювальні роботи, але їх можна робити, коли вікно повністю в зборі.
  • Змонтуйте під підвіконням пароізоляційну стрічку. Підвіконня спирається на дерев’яні опорні колодки. Інтервал між колодками 400-500 мм Підвіконня зробіть приблизно на 5 градусів нахиленим у бік приміщення.

Особливості монтажу без розпакування:

  • Монтаж починається з установки кріпильних пластин. Розрізняють пластини П-образного перетину і лінійні. Важливо, щоб метал був досить міцним і товстим.
  • Відстань між монтажними пластинами таке ж, як і між анкерами.
  • Пластини прикручують до профілю на саморізи. подальша технологія установки вікна така ж, тільки використовуються не анкери, а дюбель-цвяхи.

Відеоматеріал

Як правильно встановити пластикові вікна — ви знаєте. Тепер настав час застосувати знання на практиці!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *