Установка рейкової стелі у ванній

ustanovka reykovo stel u vann y 1 - Установка рейкової стелі у ванній

Стелі з алюмінієвими рейками відмінно виглядають в санвузлах. Установка рейкової стелі у ванній — процедура досить трудомістка, але наведена в статті покрокова інструкція дозволить успішно впоратися з поставленим завданням. Якщо приміщення стандартної форми, то робота істотно спрощується. Для облаштування стельової конструкції в приміщенні з нестандартною конфігурацією бажано викликати майстра.

Плюси

Якщо все виконано акуратно і правильно, установка рейкової стелі у ванній володіє такими перевагами:

 • Поєднання з будь-якими стильовими рішеннями.
 • Наявність спеціального антистатичного покриття, не притягає пил.
 • Простота догляду.
 • Довговічність. Конструкція зберігає презентабельний вигляд дуже довго.
 • Стійкість до корозії.

Розрахунки

Спочатку з’ясуємо, що входить до складу конструкції рейкової стелі. Це такі елементи:

 • Кутові направляючі профілі.
 • Підвіси універсальні.
 • Несучі профілі або стрингери.
 • Декоративні межреечные вставки.
 • Стельові рейки з алюмінію.

Важливо! Монтаж рейкової стелі у ванній можливий тільки після того, як виконана укладання плитки на стіни і підлогу.

Особливості системи:

 • Довжина конструкції, як правило, не перевищує 4 м.
 • Ширина коливається від 100 до 150 мм.
 • Розміри декоративної вставки в довжину і ширину становлять 16 і 4 мм відповідно.

Важливо! Стелі виглядають більш естетично, якщо скористатися матеріалами з дзеркальною поверхнею.

Для того щоб точно розрахувати потрібну кількість матеріалів, треба з максимальною точністю виміряти габарити приміщення. Краще всього для цих цілей підходить будівельна рулетка. Якщо рулетки немає, то для вимірювання добре підходить звичайна портновская сантиметрова стрічка. Звичайно, вимірювання вийдуть з великими похибками, ніж при використанні рулетки, але це не критично. Виходячи з розрахованої площі приміщення, можна визначити потрібну кількість матеріалу.

Є й інший спосіб визначення числа рейок і вставок до них:

 1. Складіть 2 цифри: ширину рейки і вставки.
 2. Розділіть довжину кімнати на отриману цифру.

ustanovka reykovo stel u vann y 2 - Установка рейкової стелі у ванній

Приклад:

 • Ширина вставки між рейками — 0,016 м.
 • Ширина стельової рейки — 0,1 м.
 • Довжина приміщення — 3,0 м.

Розрахунок:

 1. 0,016+0,1=0,116 м.
 2. 3,0/0,116=26 (при отриманні дробового результату округлите його в більшу сторону).

Важливо! Необхідно також враховувати нормативи інтервалу між стрингерами або несучими профілями:

 • Інтервал між сусідніми профілями становить 1,2 м. Допускаються і менші відстані.
 • Мінімальний відступ від паралельної стіни становить 0,4 м.
 • При розрахунку пристінного кутового профілю додайте до розрахункової цифри запас приблизно в 3%. В цьому випадку помилки, допущені в розрахунках, не будуть критичними.

Розмітка:

 1. Відбийте по контуру приміщення горизонтальну лінію, скориставшись при цьому малярною ниткою або будівельним рівнем.
 2. Визначтеся з крайньої нижньої точки перекриття, виконавши спеціальні виміри за допомогою рулетки. Установка стелі у ванній без таких попередніх замірів неможлива.
 3. Відніміть від відстані до отриманої самої нижньої точки перекриття габаритну висоту світильника. Перенесіть на отриману величину вже відбиту горизонталь. Саме ця точка, отримана розрахунковим шляхом, відповідає лицьовій поверхні майбутньої стелі.

Монтаж направляючих

Можна починати цю роботу відразу після того, як відбита горизонтальна площина. Ця конструкція не є несучою. Вона необхідна для того, щоб можна було приховати місця, де рейки прилягають до стін.

Куточки бажано вирізати відразу по довжині. Попередньо зробіть отвори в профілі і стінах під кріплення.

Стрингери

Стрингери закріплюють на спеціальні підвіси або на перекритті. Бажано використовувати універсальні кріплення-метелика або кріплення на саморізи через дюбелі.

Важливо! Довжина стрингерів повинна бути менше ширини приміщення на 100-150 мм

Алюмінієві рейки

Щоб встановити рейкова стеля у ванній з алюмінієвими деталями, дотримуйтесь такої інструкції:

 • Перший етап — підрізання рейок. Необхідна довжина дорівнює величині прольоту між стінами мінус 1 див.

Важливо! Для розрізання рейок скористайтесь болгаркою або ножицями для різання металу. Важливо при цьому не подряпати фасадну частину рейки, інакше — вона буде виглядати непривабливо.

 • Першими монтують другу і передостанню рейки. Це пов’язано з тим, що геометрія стін, на жаль, далека від ідеалу. Рейки, прилеглі до напрямних куточках, потрібно просто підрізати.
 • Сам по собі процес монтажу не представляє ніякої складності. Рейки замикаються на замки стрингера. Необхідності в яких-небудь додаткових кріплень немає.

Коригувати поверхню змонтованого стелі можна до того моменту, як встановлені вставки. При монтажі на саморізи це робити простіше. Досить викручувати і закручувати деталі таким чином, як це потрібно. Крайні рейки встановлюєте в останню чергу. Заключний етап ремонту — самостійна установка міжпанельних вставок.

Важливо! Зніміть захисну плівку тільки після того, як змонтовані всі конструкції з алюмінію.

На якому варіанті зупинити вибір?

Установка рейкової стелі у ванній своїми руками можлива і з пластиковими рейками. Зовнішній вигляд стелі і витрати на ремонт є визначальними факторами при виборі між пластиком і алюмінієм. При правильній експлуатації обидва варіанти прослужать довгий час. За експлуатаційними характеристиками вони рівноцінні.

Як правило, стелі рейкового типу встановлюють саме у ванних кімнатах, оскільки вони вологостійкі, на них не заводиться грибок або цвіль. Існує ще один різновид конструкцій — рейкові стелі підвісного типу.

Як і алюмінієві рейки, пластикові елементи несприйнятливі до вологи. Крім того, рейкове споруда з-за нещільного прилягання рейок забезпечує хорошу вентиляцію. Можна розташовувати елементи в довжину або ширину приміщення, в залежності від його конфігурації.

Пластиковий рейкова стеля у ванній — монтаж своїми руками

Як і у випадку з алюмінієвими елементами, попередньо виконайте розмітку, але з більшою точністю. Розмічена межа для установки торцевого профілю — це суцільна лінія по периметру приміщення. Потрібно поставитися до розмітки особливо ретельно. Якщо виконати її недбало, то навряд чи стеля буде виглядати красиво.

Важливо! Перед тим, як встановити рейкові стелі для ванної, потрібно виконати всі інші оздоблювальні роботи в приміщенні.

Подальші роботи зводяться до наступного:

 • Скориставшись перфоратором, зробіть кілька отворів по наміченій лінії периметра. Інтервал між отворами становить 0,5 м. Отвори застосовуються для кріплення профілю.
 • Наступний етап — закріплення плінтуса. Відріжте матеріал так, щоб всі його нерівності були приховані. Всередині плінтуса є спеціальні елементи для кріплення.

Важливо! Відстань шин від найближчих стін має бути від 300 мм. Якщо не дотримуватися цих умов, можуть виникнути проблеми при монтажі.

 • Заключний етап підготовчих робіт — це вирізування та монтаж панелей. Головне — точно відріжте полотно, не довше, ніж це необхідно.
 • Після того, як всі підготовчі роботи виконані, почніть встановлювати елементи кріплення. Вводите елементи в торцевий профіль поступово і дуже обережно. При монтажі подальшої панелі обов’язково зміцнюйте проміжний профіль.

Відеоматеріал

Сподіваємося, що тепер завдання по монтажу стельової конструкції стане для вас цілком здійсненною.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *