Установка сталевої ванни

ustanovka stalevo vanni 1 - Установка сталевої ванни

Без ванни не можна уявити жодне житло. І незважаючи на те, що зараз стали користуватися популярністю душові кабіни, купелі займають найбільший відсоток серед усіх продажів. На даний момент на ринку представлені три основних варіанти ванн, а саме: акрилові, сталеві та чавунні. У цій статті особливу увагу приділимо сталевим моделям. Ви дізнаєтеся, як відбувається установка сталевої ванни і, при бажанні, зможете зробити це самостійно.

Основні переваги і недоліки сталевої конструкції

Сталеві ванни стали активно користуватися популярністю у зв’язку з тим, що вони були набагато легше чавунних конструкцій, при цьому не мали явних візуальних відмінностей. В обох варіантах верхнім шаром купелі є емаль.

Тільки на цьому переваги сталевої ванни не закінчуються. Нижче наведено основні з них:

 1. Одним з основних плюсів сталевих ємностей можна вважати їх мала вага у порівнянні з чавунними ємностями. Так, наприклад, середня вага чавунної ванни від 80 до 100 кілограм, а от сталевий — від 20 до 40 кілограмів. Така суттєва різниця у вазі помітно полегшує процес транспортування, занос вироби на поверх і у приміщення. В силу своєї відносної легкості, монтаж сталевої ванни не вимагає додаткових допоміжних рук для її установки.
 2. При прийнятті водних процедур така купіль набагато швидше нагрівається — вам не доводиться довго чекати, щоб її поверхня набула комфортну для тіла температуру.
 3. Покриття сталевої ванни досить міцне, це досягається шляхом особливої технології нанесення емалі. Емаль неймовірно проста в догляді і довго зберігає свою білизну і блиск, якщо ви дотримуєте всі умови її експлуатації.
 4. У порівнянні з моделями, виготовленими з іншого матеріалу, така купіль має найнижчу ціну, що не може не радувати споживача.
 5. Для таких ванн доступно кілька варіантів монтажу, тому ви з легкістю знайдете підходящий для вас спосіб.

Поряд з усіма плюсами ємності зі сталі, варто звернути увагу на її недоліки. Це потрібно для того, щоб перед покупкою зважити, наскільки вони критичні для вас.

ustanovka stalevo vanni 2 - Установка сталевої ванни

До основних недоліків відносять:

 1. Велику тепловіддачу. У такій ванні вода остигає набагато швидше, ніж в чавунній. У зв’язку з цим доводиться скорочувати час прийняття водних процедур або ж постійно доливати гарячу воду в ємність.
 2. Своєрідний шум при набиранні води. Оскільки сталь — це метал, який тонше і легше чавуну, то при ударі об стінки води виникає шум. Деяким господарям це приносить додаткові незручності.
 3. Недостатня стійкість. Безсумнівно, чавун більш важкий, відповідно — вироби з нього набагато стійкіша сталевих “побратимів”. Однак при грамотному монтажі цей недолік зовсім зникає.

Важливо! У випадку з підвищеною тепловіддачею і гучністю є варіанти їх усунення. Майстри радять провести теплоізоляцію по дну вироби за допомогою спеціального матеріалу. Це зменшить шум при наборі води, буде довше зберігатися температура води в ємності. Досягається своєрідний ефект термоса. Винахідливі умільці знайшли ще один цікавий спосіб усунення цих недоліків. Він полягає в нанесенні зовні і на дно ємності звичайної монтажної піни.

Підготовчі роботи перед установкою ванни

Якщо ви зупинили свій вибір на сталевому виробі і впевнені, що установка сталевої ванни своїми руками вам під силу, то перш ніж здійснити покупку і перейти до монтажу, потрібно провести всі необхідні підготовчі роботи.

Найважливішим у якісному монтажі ванни є правильно підібраний розмір виробу. Для початку потрібно визначитися, як саме буде розташовуватися ванна у приміщенні, зробити точні виміри. В ідеалі купіль повинна примикати до трьох стін — це забезпечить максимальну стійкість і надійність конструкції.

Важливо! Фахівці рекомендують купувати ємності, які точно відповідають за розміром місцем, в якому вони будуть встановлюватися.

Перш ніж виробляти монтаж, необхідно підготувати приміщення до встановлення. Повинні бути виконані наступні роботи і дії:

 • Підлогу і стіни повинні мати рівну поверхню, залиті і виведені за рівнем. Це забезпечить гарне прилягання всієї конструкції до стін і стійкість. Перекоси в даному випадку недопустимі.
 • Приберіть і захистіть всі сантехнічні прилади, щоб не допустити їх пошкодження в процесі установки. В ідеалі ванна встановлюється в порожнє, підготовлене приміщення.
 • Перевірте каналізаційні труби на справність. До моменту установки все має відмінно функціонувати.
 • Переконайтеся, що після монтажу можна буде без проблем провести підключення всіх комунікацій.

Коли ви вирішили встановити сталеву ванну і визначилися зі способом монтажу, необхідно провести підрахунок необхідної кількості матеріалу, який потрібно для установки. Придбати його краще з невеликим запасом.

Для будь-якого типу установки вам знадобляться наступні матеріали та інструменти для роботи:

 • силіконовий герметик;
 • замазка для швів;
 • монтажна піна;
 • будівельний рівень;
 • вилочний ключ;
 • малярський скотч;
 • інструменти і матеріали, необхідні для конкретного способу монтажу.

Способи установки

Метод встановлення сталевої ванни безпосередньо залежить від комплектації придбаного виробу. Нерідко виробник в комплекті з ємністю надає опорні ніжки. Також грає роль конструкція вашої купелі. Якщо вона виготовлена без ніжок, спосіб її встановлення буде відрізнятися. Існує кілька основних способів, ознайомившись з кожним з них і враховуючи конструкцію виробу, ви зможете визначитися з найбільш підходящим для вас.

Установка на ніжки

Якщо в комплекті з вашої ванної є ніжки, ви без проблем зможете провести монтаж самостійно. Це — один з найпростіших способів установки.

Важливо! Варто враховувати, що він є і найменш надійним серед інших. Фахівці рекомендують доповнювати цей спосіб монтажу фіксацією корпусу по верху за допомогою спеціальних гачків, або ж зводити цегляну подушку під днищем. Так ваша конструкція буде більш стійкою.

При установці ванни на ніжки слід дотримуватися наступного алгоритму робіт:

 • Переверніть виріб догори дном, згідно інструкції по кріпленню опорних ніжок, зафіксуйте їх на виробі. Найчастіше всі необхідні для цього елементи йдуть в комплекті.

Важливо! Не зайвим буде провести на даному етапі шумоізоляцію і звукоізоляцію днища. Це можна зробити за допомогою монтажної піни або спеціального матеріалу, який можна придбати в будівельному магазині.

 • Після того, як опорні ніжки закріплені, поставте виріб на місце і відрегулюйте висоту ніжок так, щоб ванна стояла за рівнем.
 • Коли ви домоглися правильного положення вироби, позначте контури бортів і приберіть виріб у бік. На даному етапі встановлюються спеціальні гачки для фіксації бортів ванни до стін. Перфоратором робляться отвори по вказаному рівню, в них за допомогою шурупів кріпляться притискні гачки.

Важливо! Саморіз не потрібно крутити до упору, ви зможете це зробити після установки ванни на місце.

 • Далі поставте вашу купіль на місце, її борту при цьому виявляються на гачках. Зсередини притисніть саморізом гачок, тепер ваша ванна не тільки стоїть за рівнем на опорних ніжках, але і міцно зафіксована до стіни.
 • Підключіть злив і перелив з сифоном, не забуваючи при цьому користуватися ущільнювальними гумовими кільцями — так ви убезпечите себе від протікань.
 • Заповніть стики бортів і стіни силіконовим герметиком — це забезпечить ізоляцію стиків від води.

Важливо! Також для надійності можна додатково заповнити стики зсередини монтажною піною.

 • Після того, як ви зробили установку, герметик з піною висохли, обов’язково перевірте, наскільки якісно проведено монтаж. Для цього наповніть ванну водою, дайте їй постояти в такому вигляді, переконайтеся, що дотримана герметичність, перевірте, як працює злив і перелив. Полийте водою борти, перевіривши і їх на герметичність.

ustanovka stalevo vanni 3 - Установка сталевої ванни

Установка на куточки

Установка сталевої ванни на куточки найчастіше використовується як додатковий варіант фіксації виробу. Його можна комбінувати з установкою на ніжки або на цегляний подіум. В цілому, даний спосіб дає схожий ефект з фіксацією бортів на гачки, але вважається більш надійним.

Важливо! Останнім часом багато майстри використовують цей спосіб як самостійний метод монтажу. При його належному виконанні ванна надійно закріплена, при цьому ви маєте вільний простір під нею.

Для того щоб встановити сталеву ванну на куточки:

 • Враховуючи висоту ванни і визначивши бажану висоту виробу в кінцевому результаті, відмітьте верхні межі ванни на стіні, використовуючи будівельний рівень.
 • Враховуючи висоту бортів і металевих куточків, відзначте місця їх кріплення. Зафіксуйте їх до стіни анкерами або саморізами по бетону.

Важливо! На одну стіну рекомендують робити 5-6 фіксуючих точок.

 • Встановіть ванну на куточки, в кінцевому підсумку вона буде як би висіти на них бортами.
 • Підключіть злив і перелив.
 • Зробіть герметизацію за допомогою силіконового герметика.

Важливо! Цей спосіб добре підходить при установці сталевої ванни без ніжок. У цьому варіанті ванна кімната не виглядає захаращеною, ванна ніби ширяє у повітрі. Пам’ятайте, що при такому способі монтажу днище ванни повинно мати гідний вигляд, бути повністю покритим емаллю або пофарбовано. В іншому випадку вам доведеться встановити захисний екран.

Установка на каркас

Спосіб монтажу виробу на металевий каркас є найбільш надійним, оскільки має багато точок опори. Як правило, каркас виготовляють з металевих куточків або оцинкованого профілю.

Важливо! Найбільш надійним досвідчені майстри вважають каркас, виготовлений з профільної труби, однак, цей спосіб передбачає використання зварювання.

Озброївшись будівельним рівнем, матеріалом для зведення каркасу, шуруповертом та саморізами по металу, ви зможете звести каркас самостійно.

Для зведення металевого каркасу необхідно:

 • Зробити всі необхідні виміри.
 • Враховуючи габарити виробу, звести металевий каркас. При роботі використовувати будівельний рівень, шуруповерт і саморізи.
 • У конструкції використовувати несучі стійки, які повинні розташовуватися з кроком не більше 50 сантиметрів по довгій стороні. По короткій стороні достатньо встановити одну стійку, яка повинна розташовуватися посередині. Якщо ви використовуєте профіль для гіпсокартону, то крок повинен становити не більше 30 сантиметрів.

Важливо! Нормою прийнято вважати висоту конструкції у 60 сантиметрів. Однак завжди враховуйте свої особисті переваги, адже на висоту конструкції може впливати зростання господарів.

 • При зведенні каркаса спочатку зібрати його основу, нижню обв’язку, потім кріпити стійки, після чого зробити верхню обв’язку, яка фіксується до стін. Таким чином, ви зводите каркас, на який ванна буде спиратися, достатньо лише вставити її в нього. Краще всього встановлювати купіль в каркас з чиєюсь допомогою. При правильній збірці каркаса вона надійно займе своє становище у каркасі.
 • Наступним етапом необхідно підключити всі водні комунікації.
 • Фронтальну частину каркасу можна обшити гіпсокартоном і потім укласти на нього плитку. Проте в даному випадку не забувайте передбачити наявність ревізійного люка. Так ви будете мати постійний доступ до вашої сантехніки, без праці зможете провести будь-які ремонтні роботи.
 • Далі варто зайнятися повної герметизацією всіх стиків, щоб вода не затікала всередину. Для цього найкраще підійде силіконовий герметик.

Як бачите, при наявності певних навичок можна без праці звести металевий каркас для ванни.

ustanovka stalevo vanni 4 - Установка сталевої ванни

Установка на подіум цегляний

Для даного способу монтажу потрібна наявність навичок з укладання цегли на спеціальний розчин. Якщо ви знайомі з технікою кладки, то ви без праці встановіть сталеву ванну на цегляну подушку чи подіум.

Існує два варіанти установки на цеглу:

 • У першому купіль встановлюється на зведений подіум з опорами під борту, тобто ванна спирається на цегляну опору і днищем, і бортами.
 • У другому варіанті зводиться цегляну основу під днище або ж просто створюються цегляні стовпи під нього.

Для зведення цегляного подіуму:

 • За допомогою цементної суміші та цегли зводиться цегляний подіум або опорні стовпи. У залежності від габаритів ванни, для стійкості днища потрібно 2-3 опорних стовпа.

Важливо! Стовпи повинні відступати від краю днища приблизно на 15-20 сантиметрів. Зводячи подіум, необхідно враховувати габарити і форму виробу. Ванна повинна впевнено стояти на зведеному подіумі.

 • Після зведення подіуму або опор витримується час, необхідний для цементної суміші, щоб застигнути. Зазвичай це відбувається протягом 2 днів.
 • Далі належить встановлення ванни на піну. Для цього необхідно встановити ванну, підключити всі комунікації і наповнити її водою. Заповнити простір між цеглою і днищем звичайної монтажною піною. За рахунок води в купелі вага виробу збільшується — це запобігає її підняття вгору піною.
 • Після висихання піни проводиться герметизація швів і закривається фронтальну частину захисним екраном або гіпсокартоном, на який згодом укладають плитку.

Відеоматеріал

Як бачите, існує чимало способів монтажу. Враховуючи форму і особливості вашого виробу, ви зможете вибрати спосіб, який вам до душі. Зручно те, що багато з цих способів можна чудово поєднувати між собою. Так ви забезпечите міцність конструкції, приймаючи водні процедури, будете впевнені в якості і надійності монтажу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *