Установка супутникової тарілки

ustanovka suputnikovo tar lki 1 - Установка супутникової тарілки

Кожен власник заміського котеджу або квартири рано чи пізно стикається з проблемою підключення телебачення. Бажаючи дивитися велику кількість науково-пізнавальних, спортивних, фільмових каналів і програм у гарному якості, вибір падає на користь монтажу супутникової антени. Установка супутникової тарілки може бути проведена і без застосування додаткового обладнання, а підключити і правильно набудувати ресівер може хто завгодно. У цій статті ми пропонуємо вам розібратися у всіх тонкощах приєднання подібного встаткування.

Установка супутникової тарілки

На сьогоднішній день стандартні супутники — Hotbird, Amos, Sirius, транслюють 72 канали. З переваг супутникового телебачення особливо можна відзначити наступне:

 • Вартість — тут немає абонентської плати, яка властива всім сучасних кабельних телеканалах. Єдина витрата, яка з часом окупається — це вартість самої супутникової тарілки і її установки.
 • Великий вибір різних телеканалів.
 • Висока якість зображення.

Стандартної зв’язкою на три супутника є Hotbird 13.0 E, Sirius 5.0 E. Amos 4.0 W — вона являє вибір каналів на абсолютно будь-який смак. Технологія супутникового телебачення стрімко розвивається, тому з кожним роком з’являється все більше супутників для телеканалів.

Принцип роботи антени

Супутникова антена працює за наступним принципом:

 1. Сигнал супутника потрапляє на поверхню тарілки.
 2. Далі — відбиваючись, він передається в конвертер.
 3. Після цього конвертер посилає його на ресивер.
 4. Через ресивер сигнал йде безпосередньо на телевізор.

ustanovka suputnikovo tar lki 2 - Установка супутникової тарілки

Види супутникових тарілок

Всі супутникові тарілки поділяються на:

 • Офсетні. Тарілка встановлюється по напрямку не строго на супутник, а нижче його, бо як відбивається від поверхні тарілки сигнал надходить в конвертор під кутом.

Важливо! Подібні моделі фіксують вертикально для того, щоб на них менше збиралося атмосферних опадів.

 • Прямофокусниє. У цих моделях конвертер частково закриває поверхню дзеркала.

Важливо! Найбільш часто використовуються тарілка і ресивер Sves — практичність і надійність товару цього виробника підтверджена багатьма роками на ринку.

Комплект супутникового телебачення

В комплект супутникової тарілки входить наступне:

 • Дзеркало (тарілка) приймається сигнал. Її діагональ повинна становити не менше 60 см (деякі моделі мають діагональ 1,2 м).

Важливо! Вибір діагоналі залежить від рельєфу навколишньої місцевості і перешкод, які стоять на шляху прийому супутникового сигналу.

 • Конвертер для перетворення сигналу, яке відбивається від тарілки і відправляється на ресивер. Зустрічаються конвертери з різною кількістю виходів, тим самим даючи можливість підключати кілька ресиверів одночасно.
 • DiSEq для з’єднання декількох конвертерів.
 • Кронштейн.
 • Кабель.
 • DVD-ресивер — найбільш дорога складова комплекту.

Важливо! Для отримання сигналу безкоштовних телеканалів вистачить і ресивера типу Globo, але для прийому платного контенту необхідно використання моделей з картоприемниками.

 • F-коннектори для з’єднання кабелю з ресивером, конверторами, DiSEq і іншими компонентами системи. У стандартній схемі установки передбачається використання 8 штук.

Важливо! Для ізолювання з’єднання кабелів і F-конекторів додатково буде потрібно термоусадка, а також анкери для закріплення кронштейна до стіни.

ustanovka suputnikovo tar lki 3 - Установка супутникової тарілки

Вибір місця установки супутникової антени

Для того щоб встановити супутникову тарілку, необхідно коректно вибрати місце її розташування.

Важливо! Якщо на шляху прийому сигналу буде розташовуватися дерево, то воно може значно погіршити якість прийому сигналу. Антену на три супутника слід налаштовувати на південний захід.

Ось які поради з цього приводу:

 • Ідеальним варіантом, що виключає можливість виникнення перешкод, є встановлення супутникового обладнання на даху будинку. При цьому небажано кріпити тарілку до труб газових димоходів або шлангу колективних антен. Допускається кріплення до стіни ліфтової шахти.
 • Супутникову антену можна встановлювати під козирок даху, коли вікна квартири виходять на південь або південний захід — козирок просто перекриє сигнал. Крім того, опади здатні змінити її положення. Найбільш оптимально закріпити тарілку з південно-західній або південній боку, на зовнішній стороні балкона.
 • У разі монтажу супутникової антени на фасаді будівлі потрібно отримати дозвіл архбудконтролю, а також типовий проект установки.

Важливо! Нерідкі випадки, коли супутникові антени крадуть з дахів багатоквартирних будинків. Якщо у вашому випадку існує варіант монтажу тарілки на стіні будівлі, то краще зупинити свій вибір саме на ньому.

ustanovka suputnikovo tar lki 4 - Установка супутникової тарілки

Порядок встановлення антени відносно кута місця

Для того щоб провести збірку супутникової антени самостійно, потрібно таке:

 • Накидні гайкові ключі на 10 (застосовуються при складанні антени і для фіксації її по куту місця).
 • Ріжковий ключ на 10 (застосовується при складанні).
 • Ключ на 13, Г-подібний торцевий (застосовується при монтажі антени по азимуту).
 • Розвідний ключ (застосовується, якщо прилад супутникове обладнання кріпиться на анкери).
 • Хрестоподібна викрутка.
 • Пасатижі (застосовуються для обрізки коаксіального кабелю і пластикових хомутів).
 • Перфоратор SDS-plus (використовується для свердління кріпильних отворів в стіні).
 • Бури для перфоратора довжина 120-180 мм, d=12 мм
 • Будівельний магнітний рівень.
 • Подовжувач.
 • Маленький телевізор з входом низької частоти (потрібен у тому випадку, коли під рукою немає сатфайндеров Openbox SF-10, SF-30, SF-20).
 • Ізолента.
 • Супутниковий ресивер.
 • Пластикові хомути (для кріплення кабелю).
 • Пластикова гофротруба — 40 см, d =10 мм (застосовується для захисту кабелю від перетирання на спуску з даху).
 • Широкі і товсті шайби d=30/50 мм — приблизно 4-8 шт (використовуються для вирівнювання).
 • Гвинти із голівкою під ключ на 13 з пластиковими дюбелями довжиною 60-80 мм — 6 шт.

ustanovka suputnikovo tar lki 5 - Установка супутникової тарілки

Збірка

Збірка супутникової антени самостійно виглядає наступним чином:

 1. Закріпіть кронштейн. Вибір кріпильних елементів (гайок, анкерних болтів, шурупів) повинен ґрунтуватися на вітровому навантаженні, а також матеріалі стіни, на яку буде проводитися установка.
 2. Встановіть конвертери у тримачі таким чином, щоб роз’єм “дивився вниз. Після установки атмосферні опади не повинні потрапляти всередину конвертерів.
 3. Приєднайте кабель до конвертера з допомогою F-роз’ємів.

Установка F-роз’єми:

 1. Зніміть верхню ізоляцію кабелю приблизно на 15 мм. При цьому важливо не пошкодити екранує оплетку.
 2. Екранує оплетку розташуйте вздовж кабелю.
 3. Розташуйте фольгу вздовж екрануючого обплетення. Зніміть шар внутрішньої ізоляції приблизно на 10 мм.
 4. Накрутіть гніздо до упору. Центральний провідник не повинен виступати за межі роз’єми більш ніж на 2 мм. Якщо його довжина понад 2 мм — відкусіть надлишки.
 5. Загерметизуйте F-роз’ємне з’єднання. Обов’язково виконайте герметизацію ізолентою в два шари по всій довжині. Поверх стрічки нанесіть шар герметика (краще застосувати силікон).
 6. Прикріпіть кабель до дузі держателя конвертера антени за допомогою пластикових хомутів або ізоляційної стрічки.
 7. Встановіть антену на кронштейн. Після цього затягніть регулювальні гайки, щоб після монтажу було можливо переміщати її з невеликим зусиллям по горизонталі і вертикалі.
 8. Якщо калібрування тарілки щодо положення супутника не входила у ваші плани, то встановіть антени з мотопідвісом, який виконує підстроювання під розташування супутника в автоматичному режимі.
 9. Прикріпіть кабель до кронштейна за допомогою пластикових хомутів або ізоляційної стрічки.

ustanovka suputnikovo tar lki 6 - Установка супутникової тарілки

Настройка супутникової антени

Щоб встановити супутникову тарілку, а потім її налаштувати, необхідно дотримуватися наступної послідовності:

 • Виставте приблизно кут азимута і кута місця антени (азимут виставляється за допомогою компаса).
 • Підключіть кабель до супутникового приймача (в інструкції з експлуатації має бути наочно пояснений цей крок) — кабель повинен йти від конвертера або DiseC. F-роз’єм обробіть за методикою, про яку ми говорили вище.
 • Під’єднайте цифровий приймач до телевізора.

Важливо! При купівлі цифровий супутниковий ресивер повинен бути запрограмований на канали супутників (Hotbird, Amos, Sirius — для звичайних тарілок, на Ямал 201 — для моделей з мотопідвісом). Виберіть зі списку каналів будь-якої “відкритий” канал з сигналом супутника.

 • Поступальними, не надто сильними поштовхами переміщайте дзеркало антени по горизонталі/вертикалі навколо орієнтовною точки розташування, обраної для застосування супутника. В результаті — повинен з’явитися стовпчик і телевізійна картинка.

Важливо! При повороті на градус почекайте 5 секунд — за цей час сигнал повинен дійти до антени від супутника.

 • В меню ресивера відшукайте пункт який називається “Рівень прийнятого сигналу”, після чого активуйте його. Найбільшого значення рівня сигналу можна досягти, плавно переміщаючи тарілку по горизонталі/вертикалі.

Важливо! Рівень сигналу буде залежати безпосередньо від погодних умов.

 • Затягніть регулювальні гайки, контролюючи рівень сигналу, який приймається системою.

Відеоматеріал

Як бачите, установка супутникової тарілки — справа серйозна і відповідальна. Тому, беручись за роботу необхідно уважно прочитати інструкцію, прикладену до супутникового обладнання, а також дотримуватися всіх порад і рекомендацій. Якщо ви не дуже впевнені в своїх силах, то краще довірити цю роботу фахівцям.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *