Установка сушарки для посуду в шафу

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 1 - Установка сушарки для посуду в шафу

Одним з невід’ємних атрибутів кухні є сушарка для посуду, яка використовується не тільки для просушування тарілок, склянок, але і організовує систему зберігання кухонного начиння, економить місце на кухні. Величезний асортимент кухонних сушарок, що розрізняються за формою, конструкції, місця фіксації, кількістю рівнів, матеріалу виготовлення та наявності додаткових секцій, допоможе самим вимогливим господарок правильно побудувати систему зберігання посуду. Сьогодні ми постаралися зібрати все саме корисне і потрібне про кухонному атрибуті і розповімо про те, як проходить установка сушарки для посуду в шафу. Саме вбудована система зберігання начиння є найоптимальнішим варіантом, адже вона дозволяє не тільки зберігати посуд для щоденного користування, але і запобігає появі пилу на ній.

Основні види сушарок

Існує величезна кількість моделей, сушарок для посуду, наприклад, за способом монтажу їх можна розділити на такі види.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 2 - Установка сушарки для посуду в шафу

Окрема вішалка

Такі вироби ще називають відкритими. Призначені для установки на раковину. Найчастіше такі вироби виконані з пластику або нержавіючої сталі. Відрізняються невеликою вагою і простотою конструкції:

 • Прості моделі призначені для невеликої кількості посуду і не несуть особливої дизайнерської навантаження в кухні.
 • Сушарка кріпиться на раковину, тобто завжди під рукою.
 • До неї зручно складати не тільки тарілки, але і овочі після миття.
 • Виконані сушарки у формі решітки або сітки. У продажу є вироби з перфорованою поверхнею.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 3 - Установка сушарки для посуду в шафу

Переваги відкритих сушарок:

 • прості у використанні;
 • невибагливі у догляді;
 • мають досить низькою ціною;
 • мобільні.

Важливо! Такі вироби можна розмістити у будь-якому місці кухні, просто прикріпивши її до стіни або поставивши на будь-яку поверхню.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 4 - Установка сушарки для посуду в шафу

Вбудовувані вироби

Встановлюються такі сушарки в тумбу, що стоїть на підлозі або в навісну шафу. Системи для зберігання посуду кріпляться безпосередньо в шафі за допомогою спеціальних пластикових кріплень. За місцем установки вбудована сушарка для посуду в шафу підрозділяється на наступні групи:

 1. Для навісних шаф. Найчастіше сушку для посуду розташовують в навісному шафі, що знаходиться безпосередньо над мийкою. Таке розташування найбільш зручно, так як господині легко дотягуватися до посуду, не треба нагинатися, що дозволяє економити сили і час при митті посуду та сервірування столу.
 2. Підлогові. Місцем установки сушарки є підлоговий шафа — як кутовий, так і фронтальний. Такий варіант, як правило, вибирають власники малогабаритних квартир, які не мають можливості розташувати достатню кількість навісних шафок або володарі посудомийної машини. В цьому випадку дуже зручно складати тарілки від мийки відразу в нижній відділ.
 3. Кутові (як навісні, так і підлогові). Для невеликих квартир з малогабаритними кухнями дуже популярним місцем установки посудосушилки є кутовий шафа, розташований на стику меблевої стінки. При виборі цього варіанту зверніть увагу на те, що сушка повинна мати не прямокутну, а трикутну форму, тоді вона легко впишеться в кут.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 5 - Установка сушарки для посуду в шафу

Настільна модель

Така сушарка розташовується недалеко від мийки, наприклад, на стільниці, і може бути різної конфігурації:

 • стаціонарної або розбірний;
 • з двома або трьома ярусами для приладів.

Такий виріб буде завжди на виду, тому вибирайте форму і колір під стиль кухні.

Важливо! Зверніть увагу на моделі з кришкою. Вони актуальні, якщо немає навісного шафки, так як кришка зможе захистити посуд від пилу.

Пристрій

Щоб заощадити місце на кухні і приховати посуд від сторонніх очей і пилу, краще купувати сушарку, що знаходиться всередині кухонних меблів. Найчастіше для цієї мети використовують шафа, розташований над мийкою або недалеко від неї. Незалежно від місця розташування, посудосушилка може розділятися на декілька видів.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 6 - Установка сушарки для посуду в шафу

Наприклад, залежно від кількості ярусів, вироби бувають:

 • Одноярусні. Такі моделі підходять для просушування тарілок, блюдець і салатниць. Однорівневі моделі можуть розміщуватися у всіх стандартних кухонних шафах.
 • Двоярусні. Такі моделі ще називають дворівневими. Підходять для просушування та зберігання тарілок, чашок.
 • Спеціалізовані сушіння. Такий вид виробів підійде для організації системи зберігання практично всієї посуду, включаючи столові прилади.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 7 - Установка сушарки для посуду в шафу

Поради:

 • При покупці будь-якої моделі посудосушилки зверніть увагу на комплектацію. В сушку повинен входити металевий або пластиковий піддон для збору води, що стікає. Без цієї важливої деталі шафа, в якому буде встановлена сушка, буде постійно піддаватися впливу вологи, що згодом призведе до псування меблів.
 • Якщо ви придбали модель сушіння без піддону, то встановіть її в навісна шафа безпосередньо над мийкою. Дно шафи необхідно попередньо зняти, щоб стікає вода не заподіяла шкоди гарнітуру.
 • Зверніть увагу на моделі з додатковими навісними секціями, розташованими з боків. Їх можна використовувати для зберігання чашок, склянок або столових приладів.
 • У продажу є сушарки трофлекс, які призначені для прикраси інтер’єру кухонного простору. Такі моделі можна встановлювати в будь-якому місці, наприклад, на крилі раковини або на столі.

Важливо! Любите приймати великі компанії друзів? Значить, ви повинні мати вдома багато посуду. На нашому порталі корисних порад ви дізнаєтеся як красиво розставити посуд у серванті.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 8 - Установка сушарки для посуду в шафу

Яка сушарка для посуду краще — фіксована або знімна?

Самою популярною і поширеною є сушка для посуду в шафу, яка може бути жорстко фіксованою або мати знімну конструкцію.

Якщо говорити про переваги і недоліки кожного виду, то вони очевидні:

 • Незафіксована сушка може бути перенесена в будь-яку шафу за вашим вибором. Таку модель можна тимчасово виставити на поверхню робочої поверхні або кухонного столу, якщо виникне така необхідність. Самостійну сушарку легше утримувати в чистоті, виймаючи її назовні для миття та дезінфекції.

Важливо! Єдина незручність використання такого типу може виникнути, якщо її розмір значно відрізняється від розміру шафи, де вона встановлена. У цьому випадку сушка може довільно рухатися під час зняття і виставлення посуду.

 • Жорстко вбудована сушарка забезпечує надійність кріплення, що є запорукою цілісності посуду. До недоліків даного варіанту можна віднести наступне: неможливість використання виробу за іншим призначенням, складність підтримки в чистоті порівняно зі знімними аналогом.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 9 - Установка сушарки для посуду в шафу

Який матеріал для сушарок краще?

Стандартні сушарки для посуду можуть виготовлятися з таких матеріалів.

Метал

Системи для зберігання посуду виготовляються із сталі і обробляються шаром антикорозійного покриття, яке оберігає виріб від корозії і механічних пошкоджень. Для захисту від вологи можуть використовуватися порошкоподібні барвники або хромоване покриття.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 10 - Установка сушарки для посуду в шафу

Нержавіюча сталь

Такі системи стоять на порядок вище металевих, однак, вони відрізняються довговічністю, міцністю і прекрасним зовнішнім виглядом. Виріб з нержавійки не треба додатково фарбувати, так як на ньому не з’являються сліди корозії.

Важливо! Акуратні сушарки з нержавійки підійдуть для кухні будь-якого стилю.

До недоліків можна віднести те, що виріб набагато важче і дорожче металевої та пластикової моделі.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 11 - Установка сушарки для посуду в шафу

Пластик

Моделі з пластику мають невелику вагу, прості у догляді, випускаються в широкій колірній гамі і доступні за ціною. До недоліків пластикових моделей можна віднести наступне:

 • швидка втрата початкового зовнішнього вигляду, через утворення на поверхні нальоту і потьоків;
 • дуже низька стійкість до механічних впливів, тому пластик може легко подряпатися.

Важливо! Оскільки пластик іноді може бути небезпечний для здоров’я людини, завжди при купівлі вироби з цього матеріалу запитуйте в магазині сертифікат якості.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 12 - Установка сушарки для посуду в шафу

Дерево

Такий варіант сушарки завжди вважався предметом розкоші і достатку. Однак дерев’яний виріб не завжди може вписатися в інтер’єр кухні. До того ж, дерево необхідно обов’язково покривати захисним лаком, щоб вона прослужила довго.

Важливо! Рекомендуємо дерев’яну сушку використовувати для зберігання посуду в сухому вигляді.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 13 - Установка сушарки для посуду в шафу

Як встановити сушарку для посуду в кухонну шафу?

Установка сушки для посуду в шафу вимагає виконання багатьох умов і вимог. Найголовніша вимога для вбудованих виробів — це наявність гарної вентиляції в шафі. Це обумовлено умовами експлуатації виробу.

Важливо! Волога, що стікає і випаровується від посуду, здатна пошкодити меблі. Щоб забезпечити хороше провітрювання шафи, необхідно просвердлити два отвори. Краще це зробити з боків шафи, так як через верхні і нижні отвори посуд може запорошитися.

Що ще передбачає складання сушарки для посуду в кухонний гарнітур? Перш за все, визначитеся з місцем розміщення виробу. Після цього виміряйте відстань між стінами. Якщо ви хочете придбати модель сушарки для навісної шафи, то всі вимірювання проводите всередині меблів.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 14 - Установка сушарки для посуду в шафу

Корисні поради

При виборі і розміщенні посудосушилки зверніть увагу на наступні моменти:

 • Стандартні розміри вбудованих виробів — від 40 см до 80 див. найпоширеніший варіант — 60 див.
 • Розмір сушарки повинен відповідати розміру шафи. Перед вибором моделі виміряйте ширину, висоту шафи, визначитеся з кількістю посуду, який буде зберігатися в сушарці.
 • Особливу увагу приділіть відстані між сушильними місцями. Для тарілок відстань повинна бути не менше 30 див. Відділення для чашок має бути вгорі, інакше — вода з тарілок буде стікати на них. Між піддоном і нижнім відділом відстань має бути близько 7 див.
 • Не встановлюйте двоярусну сушку в невисока шафа, так як це незручно.
 • Вибирайте виріб з якісним піддоном, щоб в процесі експлуатації він не протікав і не псував меблі. Краще — якщо піддон знімним, так як вбудований піддон набагато складніше обслуговувати.
 • Стежте, щоб сушарка не була перевантажена, інакше — вона може зламатися. Так, варіант розміром 50 см розрахований на 15 тарілок і не більше.

Важливо! У невеликих кухонних гарнітурах розташовуйте посуд у висувних сушарках, які знаходяться в ящиках біля мийки. Такий варіант має масу переваг: з сушіння легше діставати посуд, так як вона знаходиться внизу і ящики легко висуваються.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 15 - Установка сушарки для посуду в шафу

Матеріали і інструменти

Після покупки виробу необхідно подбати про надійне кріплення його у шафі. У комплектацію моделі завжди повинні входити спеціальні пластмасові кріплення. Щоб надійно закріпити кухонний атрибут, необхідно просвердлити в бічних стінках отвору і забити кріплення, на який навішується сушарка.

Для роботи вам знадобляться наступні інструменти:

 • Дриль.
 • Молоток.

ustanovka susharki dlya posudu v shafu 16 - Установка сушарки для посуду в шафу

Покрокова інструкція монтажу:

 1. Демонтуйте шафа, на якому необхідно встановити посудосушилку.
 2. Зніміть дверцята шафи.
 3. На бічних сторонах меблів відміряйте однакову відстань для отворів під кріплення. Якщо у вас двоярусна модель, то отворів буде 4. Не забудьте залишити необхідну відстань для піддону.
 4. Просвердлите отвори для кріплення.
 5. Вставити спеціальні кріплення і забийте їх молотком.
 6. Прикріпіть сушку, зафіксуйте її на кріпленнях до клацання.
 7. Вставте піддон.
 8. Прикріпіть дверцята і повісьте шафка. Якщо кріплення дверцят збігаються з кріпленнями сушіння, то встановіть нижні навісні петлі дверцят трохи вище.

Відеоматеріал

Сподіваємося, що наші поради та рекомендації допомогли вам підібрати оптимальну модель для організації сушіння та зберігання посуду на кухні, і тепер кухонний атрибут став прекрасним доповненням інтер’єру кухонного простору.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *