Установка світлодіодної стрічки на кухні

ustanovka sv tlod odno str chki na kuhn 1 - Установка світлодіодної стрічки на кухні

Установка світлодіодної стрічки на кухні — це не тільки яскравий, але і досить функціональний елемент інтер’єру в цілому. Він є не тільки прикрасою, але і значно полегшує процес приготування їжі, а також дає можливість посидіти ввечері на кухні без включення основного джерела світла, що значно економить сімейний бюджет. Тому, якщо ви зважилися провести монтаж світлодіодної стрічки, ми розповімо вам, як зробити це правильно, а також підкажемо, в яких найбільш виграшних місцях її краще розмістити.

Навіщо потрібно розміщувати додаткову підсвітку на кухні?

Займаючись приготуванням їжі, кожна господиня витрачає на цей процес не тільки час, але і сили. Тому дуже важливо, щоб ця робота проходила в комфортних умовах. Правильно підібрані та розподілені освітлювальні прилади здатні забезпечити комфортне освітлення робочої поверхні, особливо в тих місцях, де ви виробляєте найбільш ретельні операції.

Крім того, при виборі додаткових джерел світла на кухні слід враховувати той факт, що недостатня кількість освітленості може створювати не тільки незручність, але і в подальшому призвести до проблем із зором, а ось при яскравому світлі очі будуть дуже сильно втомлюватися.

Світлодіодна стрічка — найбільш оптимальне рішення для кухні

На сьогоднішній день досвідчені дизайнери рекомендують використовувати для додаткового освітлення на кухні світлодіодну стрічку. Таку високу популярність вона здобула за рахунок своїх естетичних властивостей, економічності і довговічності.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що світлодіоди спалахують на повну потужність моментально, при цьому їх експлуатаційний термін не залежить від кількості включень і виключень.

Єдиний недолік полягає в досить високій вартості матеріалів. Тим не менш, така підсвічування здатна прослужити не один десяток років, що з лишком окупає всі витрати. Крім цього, світлодіодна стрічка по відношенню до інших джерел світла володіє такими перевагами:

 • Висока надійність;
 • Низьке споживання електроенергії;
 • Відсутність всередині шкідливих компонентів;
 • Коефіцієнт використання світлового потоку прирівнюється до 100%;
 • Невеликі розміри;
 • Безпека використання;
 • Простота монтажу та підключення;
 • Стійкість до навантажень;
 • Простота конструкції;
 • Можливість розміщення меблів будь-якої форми.

Як правильно вибрати світлодіодну стрічку?

Перед тим, як встановити підсвічування на кухонний гарнітур, стеля, нішу, дуже важливо правильно вибрати сам джерело освітлення:

 • Перше, на що слід звернути увагу при покупці, — це корпус. Він повинен бути якісним і виконаним з алюмінієвого LED-профілю. Крім цього, корпус повинен не бояться вологи. У цьому випадку стрічка вам прослужить не менше 60000 годин.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що в корпус можна встановити невеликий сенсорний вимикач, за допомогою якого можна включати освітлювальний прилад, не маючи з ним контакту.

 • Вибираючи світлодіодну стрічку, потрібно враховувати і той факт, що в ній знаходиться певна кількість діодів. Саме цей параметр впливає на силу випромінюваного світла.

Важливо! Для додаткового підсвічування робочої поверхні найбільш оптимальною вважається варіант стрічки з кількістю 60 діодів на 1 квадратний метр.

 • Що стосується колірного оформлення, в цьому випадку все суто індивідуально і залежить виключно від ваших смакових уподобань. Отримати якісне освітлення можна і від білих діодів, що мають холодний або теплий відтінок.

Як клеїти світлодіодну стрічку на кухні?

Процес монтажу даного освітлювального приладу проводиться в наступному порядку:

 • Підготуйте поверхню, на яку ви будете кріпити стрічку. Для цього обезжирьте її, очистіть від можливих забруднень і ретельно просушіть.

Важливо! Якщо поверхня, на яку буде відбуватися монтаж, металева, на неї ще потрібно встановити шар діелектричного ізоляційного матеріалу. Це потрібно для того, щоб надалі уникнути удару струмом.

 • Підберіть блок живлення. Він повинен бути на 15-20% могутніше, ніж сама стрічка.
 • Видаліть з стрічки захисне покриття і клейкою стороною притисніть до поверхні, але не перестарайтеся, щоб не пошкодити плату.
 • Підключіть вже приклеєну стрічку до блоку живлення, при цьому дотримуючись полярності.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що під час установки світлодіодну стрічку можна нарізати на смужки необхідної довжини і сполучати між собою, використовуючи для цих цілей спеціальні конектори і роз’єми.

 • Перевірте якість роботи системи.

Важливо! Під час монтажу намагайтеся уникати надмірного згину стрічки, так як це може пошкодити електричний компонент всього виробу.

Як кріпиться світлодіодна стрічка в кухонному гарнітурі?

Найчастіше світлодіодну стрічку розміщують таким чином, щоб освітлення потрапляло виключно на робочу поверхню. Для цього її клеять безпосередньо на меблі або ж монтують в спеціальні короби.

У свою чергу, короби можуть мати різні конфігурації. Наприклад, ті які мають трикутну форму можуть виконувати роль куточка, який закриває шви між підвісними шафками і фартухом. Крім стандартного застосування, світлодіодну стрічку можна ще використовувати і для освітлення безпосередньо кухонного гарнітура. Вона може бути також розміщена:

 • Всередині підвісних шафок. Таким чином ви отримаєте оригінальне освітлення верхніх полиць.
 • Знизу тумб або зверху підвісних шаф. В цьому випадку у вас вийде оригінальне декоративне оформлення кухонного простору.
 • Підсвічування висувних ящиків.

Важливо! Якщо на кухні у вас є вбудовані ніші, їх можна також виділити з допомогою світлодіодної стрічки. Дуже стильно буде виглядати, якщо ви зупините свій вибір на кольорових діодах.

Відеоматеріал

Світлодіодне стрічка — це настільки універсальний матеріал, що його можна встановлювати на абсолютно будь кухонної поверхні. А за рахунок різних варіантів монтажу, ви зможете створити оригінальний варіант підсвічування з урахуванням особливостей приміщення і ваших смакових уподобань. Застосовуючи на практиці наші поради, ви зможете не тільки зробити кухонне простір більш комфортним, але і створите при цьому стильний інтер’єр без проблем і зайвих фінансових витрат.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *