Установка унітазу над стояком

ustanovka un tazu nad stoyakom 1 - Установка унітазу над стояком

Людині потрібен комфорт, а для цього необхідно створити під себе дизайн інтер’єру у власній оселі, щоб воно стало комфортним і зручним. Санвузол є одним з найважливіших місць у будинку. В стандартних квартирах він має маленьку площу, але ж хочеться максимально задіяти кожен сантиметр простору. Установка унітазу над стояком — це найпростіше рішення в будь-якій квартирі. Але дуже часто при прийнятті дизайнерських рішень доводиться переносити унітаз від стояка. Це справа дуже відповідальна і реалізувати його не так вже і просто. Як технічно правильно це зробити? На що варто звернути увагу? Які є варіанти? Ми відповімо на всі ваші запитання.

Можливі ризики при перенесенні унітазу

Здавалося б, що може бути простіше, ніж пересунути унітаз з одного в інше місце, і, прикріпивши його там, повноцінно використовувати. Але насправді, це набагато складніше:

 • Доведеться подовжити каналізаційні труби, що на практиці може призвести до великого розрідження при змиві, буде супроводжуватися зривом гідрозатвори в розташованих неподалік сантехнічних приладах.
 • Можлива поява неприємних запахів з каналізації, а також огидного булькания.
 • Може виникнути проблема збільшення засмічень, так як сміття буде проходити шлях довше.

Важливо! Ці питання можна вирішити, дотримуючись діючі норми СНиП. Даний документ не дозволяє ставити унітаз на відстань від труби далі, ніж на 1,5 метра.

Демонтаж унітазу

Перш ніж розбиратися, як перенести унітаз в інше місце, необхідно зрозуміти, як його правильно демонтувати. Демонтаж залежить безпосередньо від того, як його встановлювали. Найпростіше це зробити, якщо унітаз був встановлений на штатне кріплення і з’єднаний з бачком з використанням гумової манжети. Просто відкрутіть кріплення з підлогою, витягніть випуск, піднявши прилад на себе, і поверніть по осі труби.

У всіх інших випадках це зробити складніше:

 1. Перше — відкрутіть кріплення. Вам знадобиться викрутка або гайковий ключ, якщо унітаз прикріплений до підлоги.
 2. Далі витягніть випуск з каналізацією. Рухайте унітаз на себе по осі патрубка.
 3. Після цього, взявши в руки викрутку, витягніть замазку між випуском і розтрубом.
 4. Потім, використовуючи стамеску, вбивайте її по сторонам під низ унітазу, розгойдуючи його.
 5. Після розхитування рухайте унітаз з боку в бік, потихеньку.
 6. Підніміть унітаз строго по осі, виймаючи при цьому з нього випускний розтруб.

Важливо! Будьте обережні при знятті унітазу, щоб він не розбився.

Способи перенесення унітазу

Сантехнічне обладнання можна пересунути на різну відстань і повернути під різним кутом. Існує два способи перенесення унітазу — простий і складний.

Простий спосіб

У даному випадку мається на увазі, що обладнання буде перенесено на невелику відстань, 10-20 см:

 • Для початку розгляньте, в якому стані стара гнучка підводка. Якщо вона підтікає або її довжини мало, поміняйте її на аналогічну, а якщо вона в хорошому стані — залиште все як є.
 • Щоб з’єднати випуск унітазу з розтрубом використовуйте гофру.
 • Додатково використовувати силіконовий герметик, не звертаючи уваги на те, що на гофре є з обох сторін гумові ущільнювачі. Це робиться для того, щоб уникнути можливих протечек. Також заздалегідь придбайте спеціальні кріплення.

Важливо! Використовуйте пластикові шайби при притисненні сталевих кріплень, щоб не пошкодити основу унітазу.

Після — приступаємо до установки устаткування:

 • Відзначте на підлозі олівцем місця, де будуть знаходитися кріпильні елементи, і просвердлите отвори.

Важливо! Якщо на підлозі плитка, то свердліть її свердлом трохи більшого діаметру, ніж кріплення.

 • Очистіть від бруду, пилу і старого матеріалу каналізаційний розтруб, протріть насухо.
 • Нанесіть на гумовий ущільнювач гофри з одного боку силіконовий герметик, надіньте його на випуск приладу.
 • Поставте унітаз на місце, закріпіть його, використовуючи кріплення з шайбами. Затягуйте їх до тих пір, поки обладнання перестане хитатися.
 • Промажте розчином щілини між підлогою і унітазом — це створить додаткову опору.
 • Промажте герметиком ущільнювач з другої сторони, вставте її в розтруб каналізаційної труби.

ustanovka un tazu nad stoyakom 2 - Установка унітазу над стояком

Складний спосіб

Якщо перед вами стоїть питання, як перенести унітаз від стояка на відстань 30 см і більш, зверніть особливу увагу на цей спосіб.

Демонтаж і установка відбувається за способом описаним вище. Відмінною рисою буде лише нарощування каналізаційного трубопроводу. Для цього процесу найчастіше використовують пластикову трубу діаметром 110 мм

Від нового місця установки унітазу буде залежати кількість, конфігурація та довжина з’єднувальних деталей, які вам знадобляться. Пластикова труба проводиться двома варіантами. Перший — по підлозі, а другий — монтується до стіни з використанням спеціальних хомутів.

Існує кілька нюансів:

 • Щоб прокласти каналізацію за рівнем з підлогою, витягніть відвід на унітаз з хрестовини або трійника. З пластиком у вас не виникне проблем. Якщо стояк виконаний з чавуну, що часто зустрічається в старих будинках, вам доведеться попередньо прогріти його, можна використовувати газовий пальник або ж паяльну лампу. При цій процедурі прогорить ущільнювач і замазка з цементу розтріснеться. Потім — просто витягніть трубу з розтруба.

Важливо! Використовуйте протигаз під час цієї процедури, так як буде з’являтися дуже неприємний і їдкий запах.

 • Промажте стик чавунної труби силіконовим герметиком і вставити у неї пластикову трубу з ущільнювачем.

Важливо! Дотримуйтесь необхідний ухил до стояка, а саме 1-2 см на кожний погонний метр.

 • Якщо ж у розтрубі є бруд, заберіть її. Зробити це можна, використовуючи паяльну лампу. Незважаючи на неприємний запах, результат буде виправданий. Така каналізація не буде забиватися ще довгий час.
 • Далі подайте воду в бачок і змийте унітаз для перевірки герметичності.

Важливо! Каналізаційну трубу ви можете заховати за коробом з гіпсокартону.

Замість пластикової труби ви також зможете використовувати гофру. Але не варто забувати, незважаючи на те, що це — найпростіший варіант, він недовговічний. Краще за все його використовувати в разі безперешкодного доступу для заміни.

У даній статті ми дали відповідь на питання, як перенести унітаз в інше місце.

Відеоматеріал

Процедура не з легких і вимагає грамотного підрахунку всіх параметрів, визначення потрібного ухилу труб і місця розташування пристрою. Невеликі помилки в підрахунках можуть призвести до неприємних наслідків у вигляді постійних засмічень і неприємних запахів в приміщенні. Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах, зверніться за допомогою до фахівців.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *