Установка вбудованої витяжки

ustanovka vbudovano vityazhki 1 - Установка вбудованої витяжки

Напевно, немає такої людини, який би засумнівався в користь такого приладу, як кухонна витяжка. Нескладна конструкція фільтрує повітря, позбавляє від сторонніх запахів, жиру і гарі. Давно пройшли часи, коли витяжка являла собою величезний незграбний ковпак, що нависає над плитою. Сучасні витяжні пристрої компактні, відрізняються стильним дизайном, а деякі і зовсім вмонтовані в підвісну меблі. Тема сьогоднішньої статті — установка вбудованої витяжки своїми руками.

Специфіка

Витяжка під вбудовування коштує дорожче звичайного приладу, але вона має перед ним ряд переваг:

 • Гарний дизайн, який не тільки не псує інтер’єр, але і надає йому стильності.
 • Компактні розміри, абсолютно не в збиток функціональності і потужності.

Важливо! Розмір витяжки повинен в точності відповідати габаритам короба, в який її будуть встановлювати. Короб не входить до складу комплекту, тому потрібно заздалегідь подбати про те, щоб габарити відповідали.

Необхідно звернути увагу і на те, щоб габарити купола (глибина і ширина) були не менше, ніж габарити плити. Якщо не врахувати це, дим і гар будуть залишатися в приміщенні.

Класифікація

Розрізняють 2 типи вбудованих витяжок:

 • Безканальні (циркуляційні).
 • З воздуховодом (канальний тип).

Важливо! Прилади бесканального типу функціонують з одним і тим же об’ємом повітряної маси. Вони просто фільтрують повітря, тому при монтажі не потрібно піклуватися про облаштування виходу назовні. Пристрої канального типу більш бажані для установки, які сприяють виведенню відпрацьованого повітря за межі приміщення та заміну його свіжим.

Установка вбудованої витяжки — основні етапи роботи

Перед тим, як встановити вбудовану витяжку, необхідно спланувати роботу, розділивши її на декілька етапів:

 • Розмітка кріплень.
 • Облаштування монтажних отворів.
 • Установка витяжки.
 • Кріплення повітроводів.
 • Підключення приладу до мережі.

Як вбудувати витяжку в шафа своїми руками?

Отже, ви придбали відповідне витяжний пристрій для кухні. Як правильно вмонтувати його в підвісну меблі? Найвідповідальніший етап — вибір оптимальної висоти над плитою.

Важливо! Відстань над плитою не повинно бути занадто великим (в іншому випадку постраждає ефективність всмоктування). У той же час, господині повинно бути зручно, щоб вона не зачіпала головою за підвісна шафка.

Рекомендовані фахівцями відстані:

 • Для електроплит — 600-800 мм, оптимальна відстань — 750 мм.
 • Для газових плит — 650-800 мм, оптимальний інтервал — 750 мм.

Недолік багатьох всмоктувальних пристроїв — занадто короткий шнур, тому, швидше за все, потрібна буде окрема розетка, розташована біля приладу. Природно, що шнур потрібно тримати від робочої поверхні плити як можна далі. Підключення проводів заземлення проводиться в точності зі схемою.

Важливо! Продумайте розташування воздуховода так, щоб число кутів поворотів від приладу до витяжного отвору було мінімальним.

Процес установки

Після того, як підготовчий етап завершено, підійшла черга для облаштування монтажного отвору в підвісний меблів. Можна отвір і не вирізати, а просто прибрати нижню частину.

У верхній стінці шафи прорізають отвір для воздуховода, з урахуванням форми. Щоб не “послабити” шафка, укріпіть його зсередини невеликими куточками.

Монтаж вбудованої витяжки в шафу можна виконати двома способами:

 • Попередньо закріпити прилад меблів, потім повісити шафка на стіну.
 • Незалежне кріплення меблів і витяжного пристрою.

ustanovka vbudovano vityazhki 2 - Установка вбудованої витяжки

Ось такі врахуйте поради при виконанні роботи:

 • В якості кріпильних пристосувань використовують саморізи і дюбелі.
 • Якщо труби газопостачання заважають щільному монтажу витяжки на стіну, використовують довгі шпильки з різьбленням. В цьому випадку прилад буде встановлено від стіни на деякій відстані.
 • Якщо шафка оснащений полицею, то бажано закріпити витяжку саме на ній. Буде потрібно додаткове отвір для воздуховода. Можна зробити витяжна шафа своїми руками.
 • Якщо прилад оснащений висувною панеллю, обов’язково потрібно переконатися в тому, що деталі підвісний меблів не створюють перешкод для її вільного ходу. Якщо є перешкода, меблі трохи підганяють під витяжку (приміром, трохи спилюють крайню частину дверцят).
 • З’єднувати повітропровід з корпусом потрібно так, щоб можна було при необхідності демонтувати конструкцію і прочистити засмічення. У той же час, герметичність є обов’язковою умовою. Цього можна домогтися, використовуючи герметик з силікону.
 • Найкраща форма воздуховода, металевого або пластикового — прямокутна. Але гофрований повітропровід в монтажі більш простий. Його максимально розтягують, щоб мінімізувати складки.
 • Вихідний отвір оснащують клапаном, щоб уникнути зворотної тяги. Щоб не зіпсувати інтер’єр, можна прибрати гофровану трубу всередину короба. Недолік гофрованого повітропроводу — шум при роботі витяжки. Цього недоліку немає у сучасних пластикових конструкцій з гладкою поверхнею.

Популярні помилки

Помилка багатьох домашніх майстрів — напрям воздуховода в отвір загальнобудинковий вентиляційної шахти. Робити цього не можна з таких причин:

 • Кухня позбавлена провітрювання при вимкненій витяжці. Доводиться або постійно тримати пристрій включеним, або вікно відкритим. І те, і інше незручно.
 • Ризик зворотного задування пилу та сторонніх запахів через вентиляційну шахту. Щоб витяжка працювала добре, потрібно, щоб загальнобудинковий канал вентиляції був бездоганно чистим, а так буває нечасто.

Важливо! Оптимальний варіант — висновок отвори на вулицю.

Відеоматеріал

Тепер ви знаєте, як встановити вбудовану витяжку. А наведена інструкція допоможе застосувати теоретичні знання на практиці.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *