Установка витяжки для кухні з відведенням у вентиляцію

ustanovka vityazhki dlya kuhn z v dvedennyam u ventilyac yu 1 - Установка витяжки для кухні з відведенням у вентиляцію

Під час приготування їжі на кухні виділяється жир, волога, кіптява і з’являються неприємні запахи, все це осідає на поверхнях і вимагає постійного прибирання. Щоб це не відбувалося, необхідна установка витяжки для кухні з відведенням у вентиляцію. Така витяжка є дуже ефективною для видалення неприємних запахів, водяних парів і продуктів горіння з кухні. Набагато приємніше адже знаходиться в кімнаті, яка насичена киснем, а не запахами їжі під час приготування. Як встановити витяжку на кухні? Дуже просто і під силу кожному, потрібно знати лише правила кріплення до стіни і заземлення. Нижче наведено всі особливості монтажу витяжки для кухні з відведенням.

Навіщо потрібна витяжка?

Витяжка, встановлена вами на кухні, повинна протягом однієї години прогнати повітря, який відповідає десяти обсягами вашої кухні. Це — одна з основних вимог санітарних норм. Так як на кухні працюють прилади, що нагріваються, використовується відкритий вогонь при цьому підвищується вологість. Все це разом призводить до появи вуглекислого газу і зниження кількості кисню в приміщенні. Для цього необхідно провести заміну брудного повітря на чистий. З цим і допоможе впоратися витяжка для кухні.

Монтаж витяжки для кухні з відведенням у вентиляцію проводиться як можна ближче до варильної поверхні. На куполі витяжки розташована решітка, яка збирає жир, бруд і не дає їм потрапити у вентиляційний канал.

Важливо! Кухонні витяжки з відведенням у вентиляцію бувають активні і пасивні. При активній системі відтік повітря відбувається завдяки використанню вентилятора, а при пасивному — під дією власної тяги.

Види витяжок

Витяжки з відведенням у вентиляцію бувають таких видів:

 • Острівні. Встановлюються над плитою посередині кухні, монтаж вентиляції проводиться на стелі. Найкраще для цього підійдуть натяжні стелі. Цей вид не став популярним у зв’язку з непростою установкою і високою ціною.
 • Навісні. Поділяються на кілька підвидів — плоскі, купольні і похилі. Кріпляться до стіни над плитою. Мають невисоку ціну і легко гармонують в інтер’єрі навіть невеликої кухні.
 • Вбудовані. Має компактний розмір, монтаж проводиться в кухонні меблі. Бувають з висувною панеллю, що збільшує зону захоплення.

Важливо! При виборі витяжки звертайте свою увагу на розмір варильної поверхні і дизайн вашої кухні.

Вибір витяжки для кухні з відведенням у вентиляцію

Для відводу повітря існують різні види витяжних пристроїв:

 • Прямокутні — кріпляться до стелі або стіні, займають небагато місця.
 • Круглі — мають чудові аеродинамічні характеристики, але при цьому займають багато місця.
 • Металеві — дуже надійні в експлуатації, але створюють сильний шум.
 • Гофровані — є найбільш популярними у використанні. Їх дуже легко підключати, так як вони легко деформуються і згинаються під потрібним вам кутом.

Монтаж витяжки для кухні з відведенням у вентиляцію проводиться з найменшим числом поворотів повітропроводу, тому що вигини знижують його ефективність роботи і витяжка видає найбільше шуму при роботі.

Важливо! Не використовуйте більше трьох вигинів, щоб очищення повітря була більш ефективною.

ustanovka vityazhki dlya kuhn z v dvedennyam u ventilyac yu 2 - Установка витяжки для кухні з відведенням у вентиляцію

При виборі витяжного пристрою зверніть увагу на такі характеристики:

 • Продуктивність. Цей параметр виражається проходженням повітря за годину. Розрахувати його легко, просто помножте площа кімнати на висоту і на десять. В результаті — ви отримаєте число, яке покаже, яка кількість разів повітря повинен пройти очищення протягом години.

Важливо! Купуйте витяжний пристрій з незначним запасом продуктивності.

 • Рівень шуму. У процесі роботи витяжки велику роль відіграє рівень шуму, яку вона видає. Краще всього купувати витяжні системи з рівнем шуму 44 дБ, при роботі на повну потужність — максимум 70 дБ. Вартість таких систем не низька.

Важливо! Перед покупкою перевірте на собі всі режими роботи пристрою і вирішіть для себе, чи підходять вони вам чи дратують.

 • Панель управління. Ділиться на два види — сенсорна і кнопкова.
 • Розмір витяжки. Розмір пристрою повинен бути не менше розмірів плити. Невеликі розміри витяжок не зможуть ефективно виконувати свою функцію.

Важливо! Витяжний пристрій може бути трохи більше, ніж варильна поверхня.

 • Додаткові функції. Матеріали корпусу бувають з металу, нержавіючої сталі, загартованого скла. Також витяжний пристрій може мати додаткову підсвітку — з можливістю регулювати яскравість світла, з фокусуванням променя, з датчиком на рух.

Установка витяжного пристрою

Установка витяжки для кухні з відведенням у вентиляцію вимагає знання деяких правил монтажу:

 • Дотримуючись горизонталі, необхідно встановити корпус строго по центру.
 • Необхідно вибрати проміжок між плитою і парасолькою витяжки.

Важливо! Якщо у вас варильна поверхня електроплити, то проміжок повинен бути 65 см, а якщо газова плита — не більше 75 див.

 • Канал відведення повітря не повинен бути зігнутий більше, ніж на 90 градусів.
 • Встановіть другий вентилятор, якщо довжина вашого повітряного відводу більше 3 метрів.
 • Не перекривайте в стіні віддушину у вентиляції.
 • Використовуйте труби одного розміру.
 • Встановіть клапан, який зупиняє зворотну тягу.

Підключення витяжної системи

Монтаж витяжного пристрою насправді простий і не вимагає спеціальних навичок. Але незважаючи на простоту, необхідно знати деякі нюанси, які допоможуть встановити кухонний парасольку і підключити його до вентиляційної системи. Нижче наведено приклад установки купольної витяжки з гофрованим воздуховодом.

Порядок дій:

 • Спочатку встановіть кріплення на стіну. У цьому процесі дуже важливо зробити правильну розмітку. Незважаючи на невелику вагу витяжки, надійно прикріпіть всі її фіксатори.
 • Після — на кріплення встановіть кухонний парасолька.
 • Потім встановіть вентиляційний отвір перехідник — гофра-стіну або ж вентиляційну решітку, на якій у верхній частині розташовано круглий патрубок, до нього і прикріпіть гофру.

Важливо! Вибирайте однаковий діаметр воздуховода і зовнішнього діаметра патрубка.У сучасних квартирах використовується витяжна і припливна вентиляція. Підключайте парасолька виключно до витяжного отвору. Перевірити його можна звичайної запаленим сірником.

 • Далі прикріпіть повітропровід до вентиляційної системи з одного боку і до виходу витяжки — з іншого. Використовуйте при цьому хомути і силікон, щоб загерметизувати стики.

Важливо! Сховати гофру можна зашивши гіпсокартонним коробом або за пластиковою панеллю. Це зменшить шум і зробить інтер’єр вашої кухні красивіше. Близько двох разів на рік обов’язково очищайте витяжку від гару і забруднень та дотримуйтесь правил техніки безпеки при роботі з електричними приладами.

Відеоматеріал

Тепер ви знаєте, як провести монтаж витяжки для кухні з відведенням у вентиляцію і правильно вибрати повітропровід, який підійде вам, при цьому не використовуючи дорогі матеріали. Дотримуючи всі вищенаведені рекомендації по установці і експлуатації, витяжний пристрій буде працювати надійно і ефективно, при цьому ви легко створите комфорт і затишок на вашій кухні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *