Установка змішувача на акрилову ванну

Установка змішувача на акрилову ванну, точніше на її борт стає все більш популярним варіантом стилістичного оформлення ванної кімнати, яке поєднує в собі ще й практичну сторону. Змішувач, встановлений на борт ванни, виглядає оригінально, елегантно, стає акцентом дизайну всього приміщення. Проте як і всі технічні новинки, подібні прилади мають свої особливості. У даній статті ви знайдете всю необхідну інформацію про пристрої врізного типу, а також алгоритм установки змішувача на борт ванни.

Переваги

Ми вже звикли до того, що змішувач кріпиться до стіни. У малогабаритних квартирах подібне рішення є доречним, так як економить місце і кошти. Встановивши змішувач на достатній висоті, і маючи довгий вилив, можна без проблем використовувати один пристрій для умивальника, і для розташованої поруч ванни.

Порівняно нещодавно в настінного пристрою з’явився досить сильний конкурент, який монтується прямо на бортик ванни. Подібна установка має свої незаперечні переваги:

  • Акуратне і швидке наповнення водою ванни;
  • Запобігання розбризкування крапель;
  • Оптимізація простору всієї ванної кімнати;
  • Зручність використання;
  • Можливість маскування шланга лійки душа;
  • Широкі можливості для оформлення інтер’єру санвузла.

В результаті установки змішувача на борт акрилової ванни кімната стає максимально зручною, стильною і красивою.

Важливо! Особливого шику дизайну інтер’єру додадуть ванній кімнаті каскадні змішувачі, які імітують маленький водоспад і здатні наповнити ванну за кілька хвилин.

Недоліки установки змішувача на борт ванни

Природно, що без недоліків сантехнічне пристрій обійтися ніяк не може. Тому, перш ніж серйозно розглядати такий варіант змішувача, необхідно ознайомитися з можливими проблемами:

  • Підвищені експлуатаційні навантаження призводять до більшої ймовірності виникнення будь-яких несправностей в конструкції. З цієї причини професіонали рекомендують установку здійснювати таким чином, щоб був забезпечений доступ до всієї прихованої частини конструкції.

Важливо! Забезпечити доступ і не зіпсувати зовнішнє оформлення може допомогти знімна фальш-панель.

  • Розміщений під ванною душовий шланг зношується швидше, ніж звичайний. Пояснюється це його зігнутим станом, в якому він перебуває більшу частину часу. Щоб запобігти швидке псування дорогої речі, необхідно купувати виріб більш високої якості, і навіть в цьому випадку бути готовим періодично замінювати шланг через деякий час.

Як встановити змішувач на борт акрилової ванни?

Професійний сантехнік роботу по установці змішувача на борт ванни може зробити за пару годин. Але новачкові в цій справі знадобиться набагато більше часу. Корисними в такому разі стануть рекомендації майстрів з досвідом:

  1. В першу чергу необхідно вивчити пристрій купленого вами змішувача для ванною.

Важливо! Слід відразу прояснити, що установка популярного нині одинважільного змішувача відрізняється від порядку монтажу традиційного вентильного пристрою.

  1. Приготуйте всі інструменти, які вам можуть знадобитися в процесі робіт:
    • Дриль;
    • Викрутка;
    • Фрезерна насадка;
    • Гнучкі шланги;
    • Розвідний ключ;
    • Кріпильні елементи.

Важливо! На бортику ванни в домашніх умовах можна зробити отвори тільки у разі ванни з акрилу або інших композитних матеріалів. Щоб уникнути відколів емалі і подальшої корозії сантехнічної конструкції, отвори на сталевих та чавунних ванн здійснюється тільки в заводських умовах. Після цього установка змішувача на чавунну ванну може відбуватися без допомоги фахівця.

  1. Виберіть оптимальне місце на бортику ванни і зробіть розмітку.

Важливо! Місце необхідно вибирати, виходячи зі зручності використання, підключення, заміни та ремонту.

  1. Використовуючи електродриль, з встановленою насадкою з корончатою фрезою необхідного діаметра, зробіть в наміченому місці отвори.
  2. Під місце установки змішувача розмістіть йде в комплекті спеціальну прокладку.
  3. Вставити в отвір змішувач.
  4. Закріпіть пристрій під бортом.

Важливо! У разі одноважільних змішувачів використовуйте спеціальну шпильку, яка закріплюється сталевий полушайбой. Крім цього, застосувати одну або кілька кріпильних гайок.

  1. Як можна міцніше притягніть до поверхні ванни змішувач.
  2. Приєднайте гнучкі шланги, з допомогою яких конструкція буде забезпечена холодною і гарячою водою.

Важливо! У разі накидних шайб шлангів необхідно використовувати спеціальні прокладки з гуми. Як правило, вони йдуть в комплекті.

В комплект змішувача врізного типу деякі виробники вкладають спеціальні монтажні панелі. Необхідність їх установки пояснюється тим, що, створюючи отвори в бортику ванни, ви порушуєте жорсткість сантехнічної конструкції, а монтажна планка або панель дозволяє посилити область кріплення. Однак на практиці професіонали найчастіше обходяться без такого додаткового предмета. Дуже часто панель не підходить за розмірами і вимагає підрізування, а на бортику ванни з округлостями застосувати її взагалі досить важко. Тому, якщо міцність ванни у вас викликає сумніви, то консультація фахівця вам буде дуже до речі і, можливо, панель вам стане в нагоді.

Установка змішувача на борт акрилової ванни — за чи проти?

  • Ванна з врізаним у борт змішувачем виглядає більш сучасно і дозволяє реалізувати безліч дизайнерських ідей. На жаль, нікуди не дітися від високого ступеня зносу шланга для душу. Звичайно, даний недолік можна трохи стушевать вибором більш якісної сантехніки з міцних сучасних матеріалів.
  • Варто відразу враховувати те, що в процесі монтажу потрібно дотримуватися максимальну обережність, акуратність і старанність, ретельно ізолювати всі місця з’єднання труб і міцно затискати їх гайками (хомутами). Подібна рекомендація пояснюється більш важкою заміною деталей у разі несправностей системи.
  • Також слід врахувати більш високу вартість подібного пристрою, якщо порівнювати з ціною класичних моделей кранів для ванної. Однак і якість врізних змішувачів значно вище.

Відеоматеріал

Якщо ви хочете сучасну і модну ванну кімнату, то варіант врізного змішувачі у ванну буде як не можна до речі. Особливо чарівно виглядають каскадні крани. У будь-якому випадку перед тим, як врізати змішувач в акрилову ванну, слід гарненько все обдумати, зважити всі переваги і недоліки сантехніки, можливість заміни декількох деталей і доступність ремонту. Якщо вам всі недоліки врізний сантехніки здаються несуттєвими, то займіться покупкою всіх необхідних елементів і приступайте до монтажу, тим більше, що його можна здійснити самостійно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *