Утиліти для чищення комп’ютера від вірусів

util ti dlya chischennya komp yutera v d v rus v 1 - Утиліти для чищення комп’ютера від вірусів

Якщо у вашому браузері з’явилося безліч непотрібних рекламних матеріалів, файли з робочого столу куди діваються чи відбуваються якісь інші незрозумілі речі, а антивірус з ними не справляється, на допомогу прийдуть утиліти для чищення комп’ютера від вірусів. Під цим поняттям маються на увазі невеликі програмки, які просто знаходять та видаляють віруси разом з їх залишками.

Це — не повноцінний антивірус як, приміром, Касперський або Доктор Веб, а невелика їх частина, яка лише сканує систему і видаляє все шкідливе ПО. Такі утиліти не потребують встановлення і, як правило, поширюються абсолютно безкоштовно. Давайте ж розглянемо кілька таких утиліт, які ефективно працюють проти вірусної реклами і інших непотрібних програм.

Dr.Web CureIt

Dr.Web CureIt не потребує встановлення. Для того щоб використовувати цю утиліту, потрібно просто пройти на офіційний сайт цього антивіруса і завантажити її. Користуватися нею досить просто. Все зводиться до таких дій:

 1. Запустіть завантажений файл.
 2. Натисніть на кнопку “Почати перевірку”.
 3. У наступному вікні відзначте галочками ті загрози, які програма буде шукати на вашому комп’ютері.
 4. Натисніть велику кнопку “виконати перевірку”.
 5. Після цього просто дочекайтеся кінця перевірки.
 6. По закінченні такої ви побачите звіт, в якому будуть вказані виявлені віруси або файли, в яких вони є.
 7. За допомогою кнопок внизу вікна їх потрібно видалити або перемістити на карантин.

Важливо! Під час роботи комп’ютера можуть відбуватися скачки напруги, що може привести до поломки ПК. Щоб уникнути такої проблеми, дізнайтеся, доак вибрати ДБЖ для комп’ютера.

Kaspersky Virus Removal Tool

Використання Kaspersky Virus Removal Tool дуже схоже на те, що ми розглянули в попередньому варіанті. В принципі, те ж саме стосується і інших утиліт для лікування ПК.

Важливо! Що стосується утиліти від Касперського, то хотілося б вірити, що вона дійсно ефективна і може якісно знаходити всі віруси. Однак, судячи з відгуків користувачів, все не так райдужно, як можна подумати спочатку. Більш того, здається, що розробники Kaspersky Virus Removal Tool вирішили не надто напружуватися над своїми продуктом. Це підтверджує те, що остання версія даної програми була випущена аж у вересні 2015-го року. З того часу, фахівці Лабораторії Касперського даною утилітою не займалися. Про це можна дізнатися на офіційному сайті програми. Там же, до речі, її можна і скачати

На багатьох форумах можна зустріти відгуки про те, Kaspersky Virus Removal Tool не знаходить безліч рекламних вірусів, з якими чудово справляється той же Dr.Web CureIt. Також деякі відмічають, що вона занадто довго працює і серйозно вантажить пам’ять комп’ютера.

Важливо! Нерідко інші програми паралельно з цією просто неможливо запустити, хоча ця проблема властива всієї продукції Касперського.

У будь-якому випадку, хоча дана утиліта є дітищем одного з найкращих сучасних антивірусних продуктів, вона не має і чверті тієї потужності, якої ставиться антивіруси Касперського. Саме тому краще використовувати однієї з перелічених утиліт.

Важливо! Якщо у вас стаціонарний ПК, причому ви його не так давно поставили, можливо, ви ще не повністю продумали організацію робочого місця. Або зовсім не приділили цього моменту належної уваги.

Перегляньте кілька цікавих ідей, які зроблять більш безпечною і комфортною вашу роботу за комп’ютером у статті «Як прибрати дроти від комп’ютера під столом?».

util ti dlya chischennya komp yutera v d v rus v 2 - Утиліти для чищення комп’ютера від вірусів

AdwCleaner

У будь-якій з тем на форумі, де йдеться про безкоштовні утиліти для чищення комп’ютера від вірусів, AdwCleaner буде фігурувати. І це зовсім не дивно, оскільки більшість користувачів вибирають саме цю програму в якості альтернативи розкрученим Dr.Web CureIt і Kaspersky Virus Removal Tool. Хоча, якщо взяти всі безліч постів і відгуків, то її навряд чи можна вважати найбільш потужною у своєму роді, натомість створено AdwCleaner, що називається, для людей і з душею.

Важливо! Після стандартного і схожого в усіх процесу видалення вірусів утиліта показує рекомендації щодо того, як надалі уникнути проблем.

Стосовно її використання, AdwCleaner практично нічим не відрізняється від вищеописаних нами програм:

 1. Для початку використання натисніть кнопку “Сканувати”, після чого дочекайтеся кінця перевірки.
 2. В розділі “Результати” (відразу під розділом “Дії”) ви побачите звіт про перевірку — там можна виділити всі виявлені загрози або якісь певні з них, а потім натиснути кнопку “Видалити”.

Важливо! Зрозуміло, алгоритми перевірки і видалення всіх цих аналогічних програм різні, проте, сам по собі спосіб використання у всіх дуже схожий.

Судячи з відгуків користувачів, які вони залишали в соцмережах і на форумах, AdwCleaner працює значно краще, ніж продукція Доктор Веб і Касперського. Бували випадки, коли Kaspersky Virus Removal Tool нічого не знаходив, а AdwCleaner виявляв кілька десятків вірусів і без праці усувала їх з комп’ютера. Хоча її не можна назвати найкращою в своєму роді.

Важливо! Додатково для вас ми підготували лайфхаки, які будуть вам корисні під час роботи з комп’ютером:

 • Як почистити комп’ютер?
 • Як почистити клавіатуру ноутбука в домашніх умовах?

util ti dlya chischennya komp yutera v d v rus v 3 - Утиліти для чищення комп’ютера від вірусів

Anti-Malware

Anti-Malware — це одна з найбільш популярних утиліт для чищення комп’ютера від вірусів. Про неї можна сказати майже те ж саме, що і про AdwCleaner — в будь-якій темі про утиліти хоча б хтось про неї обов’язково напише.

Її особливість полягає в тому, що це вже повноцінне ПО з широкими можливостями для налаштування, декількома вкладками в головному вікні, декількома режимами перевірки і безліччю різних функцій. Таким чином, користувач має можливість вставити виключення для перевірки, обмежити доступ до програми для інших користувачів, встановити заплановані перевірки та зробити багато чого ще.

В цілому, можна сказати, що Anti-Malware — це значно більше, ніж всі вищеописані нами утиліти разом узяті. Причому, дане ЗА поширюється абсолютно безкоштовно. В ньому є тільки Преміум-режим, у якому є вищезгаданий планувальник, швидка перевірка, захист в реальному часі і безліч інших додаткових опцій. Однак і основного пакету Anti-Malware має вистачити для того, щоб знайти і назавжди видалити віруси.

Важливо! В деяких випадках користувачі застосовують її як заміну антивірусу, зрідка проводячи перевірку. Хоча, так надходити вкрай небажано.

Є у Anti-Malware і деякі недоліки, але вони незначні. Наприклад, у одного з користувачів дана утиліта виявила Conduit і Webalta, однак, не зреагувала на Mobogenie, яка також є рекламною програмою.

Важливо! У Anti-Malware є повноцінний російську мову. Але для цього її необхідно скачати з офіційного сайту.

util ti dlya chischennya komp yutera v d v rus v 4 - Утиліти для чищення комп’ютера від вірусів

Spybot Search & Destroy

Це відрізняється від інших досить цікавим інтерфейсом — видно, що над ним працювало чимало людей, і вони не витрачали багато сил і часу на рекламу свого продукту і його гарний вигляд. Зате особливу увагу тут приділено тому, щоб створити справді ефективний засіб для видалення вірусного на будь-якому сучасному комп’ютері. Про програму можна сказати наступне:

 • При запуску програми в її основному вікні ми бачимо такі стандартні пункти, як оновлення, сканування системи і карантин. Хоча сканувань тут два: одне — для системи загалом, інше — для певних файлів, що дуже стандартно для програм такого роду.
 • Присутня кнопка “Статистика”, натиснувши на яку можна побачити, яка кількість вірусів було на ПК за весь той час, поки Spybot Search & Destroy був на вашому комп’ютері, які з них були видалені та інше. Це — теж корисна функція, яка дає можливість аналізувати основні шляхи потрапляння загроз на ваш ПК.

Важливо! Перше місце серед нестандартних опцій отримує “Імунізація”, яка дозволяє захистити ті чи інші файли від зараження — погодьтеся, незвичайна, але дуже корисна функція.

 • Серед додаткових інструментів є творець звіту, який надає можливість скласти звіт про роботу утиліти, а також стан системи.
 • Там же знаходяться налаштування і ще один досить цікавий пункт — “Інструменти стартовою завантаження”. Він дає можливість вказувати ті функції і програми, які будуть завантажуватися разом з системою. Наприклад, можна виставити автоматичне сканування при запуску.
 • Spybot Search & Destroy захищає від вірусів дуже добре — пошук відбувається на вищому рівні, а видалення відбувається без яких-небудь побічних ефектів. А для подібного ЗА це головне.

Важливо! Недоліків хоч і небагато, але вони теж є, наприклад, у одного з користувачів утиліта чомусь перезагружала комп’ютер, в іншого прибрала драйвери від сканера. Крім того, розробники з не дуже доречному в цьому випадку гумором підійшли до ліцензійної угоди.

util ti dlya chischennya komp yutera v d v rus v 5 - Утиліти для чищення комп’ютера від вірусів

HitmanPro

HitmanPro стає переможцем нашого огляду утиліт для чищення комп’ютера від вірусів. Відгуки користувачів про цій програмі настільки позитивні, що на сьогоднішній день її цілком можна вважати самою потужною.

Так, програма платна, проте у неї є 30-денний пробний період. За цей час можна повністю очистити систему від всього шкідливого ПО і більше ніколи про нього не згадувати.

Важливо! Сам факт, що HitmanPro здатна видаляти не тільки вже наявні віруси, а й залишки видалених програм і “хвости вірусів”, вже багато про що говорить.

У той же час фахівці HitmanPro не повторили тих помилок розробників, які займалися створенням Anti-Malware. Вони вирішили не жертвувати основною функцією, тобто видаленням вірусів, заради широкого діапазону додаткових опцій і красивого дизайну.

Про HitmanPro можна впевнено сказати, що це — дійсно потужна річ, оскільки у випробуваннях, що проводяться різними сайтами, саме вона показала себе найкращим чином. Те, на що не звертали уваги інші аналогічні програми, HitmanPro знайшла дуже швидко і відразу ж повідомила про їх існування.

Важливо! До речі, кажучи про швидкість, це — ще одна безперечна перевага даного ПЗ.

Але, як і скрізь, не обійшлося і без недоліків, наприклад, платна ліцензія (хоча є пробний 30-денний період) і мінімальна кількість додаткових функцій.

Відеоматеріал

Таким чином, ми представили вам кілька популярних утиліт для чищення комп’ютера від вірусів, які допоможуть вам тримати під контролем “чистоту” вашого комп’ютерів. Сподіваємося, що інформація, представлена в нашій статті, буде для вас корисною, і ви зможете підібрати для себе найбільш ефективну програму.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *