Відпарювач для сорочок

v dparyuvach dlya sorochok 1 - Відпарювач для сорочок

За останні десятиліття більшість побутових процесів були настільки автоматизовані, що зараз вимагають мінімальної присутності людини. Однак прасування суттєвих змін не зазнавала. І ось в останні роки “крига скресла”: на ринку з’явилися альтернатива праски – відпарювачі і прасування манекени. Вони являють собою принципово новий підхід до прасування речей:

 • немає потреби в прасувальній дошці;
 • спектр використання набагато ширше, ніж у праски;
 • більш бережливе ставлення до тканин.

Але просунута техніка і має досить високу ціну, що часом стає основним каменем спотикання при покупці. І якщо відпарювач для сорочок вже досить часто можна зустріти в будинках і квартирах звичайних громадян, то прасування манекени з-за вартості можуть дозволити придбати тільки крупні організації або люди з хорошим достатком. Давайте розберемося детальніше, чим же гарні ці сучасні девайси, і на що саме слід звернути увагу при їх купівлі.

Принцип роботи відпарювача

Будь відпарювач складається з:

 • ємності з водою;
 • корпусу з вмонтованим Теном;
 • трубки подачі пари;
 • прасування-розпилювача.

Важливо! Спочатку вода з резервуара подається на нагрівальний елемент, а потім вже, перетворившись в пар, через трубку надходить в розбризкувач. Потрапляючи на одяг, гарячий пар змушує волокна розмокнути і розправитися.

Щоб речі завжди виглядали акуратно, менше зношувалися і не вимагали від вас колосальних зусиль при прасуванні, треба правильно їх прати. У цьому вам допоможуть наші рекомендації зі статей:

 • Як прати сорочки вручну?
 • Як прати сорочки в пральній машині?

Переваги і недоліки відпарювачів

В першу чергу, відпарювач для сорочок професійний був узятий на озброєння магазинами одягу, прокатними салонами, клінінговими агентствами, спортклубами, готелями, і тільки пізніше такі пристрої почали з’являтися і в звичайних будинках.

Які переваги у відпарювача?

 1. Ви можете погладити і очистити ті речі, які абсолютно непідконтрольні “силі” праски. Це — шуби, пуховики, “волохаті” светри, сукні зі складною драпіровкою або обробкою бісером, паєтками. Також з допомогою відпарювача вам набагато простіше буде погладити піджак.
 2. Може розгладжувати дуже ніжні тканини без ризику пошкодити їх.
 3. Після відпарювання на одязі немає лискучого блиску і заломів, як від праски. Вона — навпаки, виглядає як нова: стає матовою і набуває більш об’ємну, повітряну форму.
 4. Неможливо пропалить тканина.
 5. Не тільки гладить, але і чистить. Пар води, проникаючи через тканину під тиском, забирає з собою частинки пилу, пилку або плям.
 6. Якщо після разової шкарпетки ваша одяг трохи втратила свіжість, але і в прання відправляти її рано, то з допомогою відпарювача для сорочок можна її легко оновити.
 7. Дезінфікує речі. Гарячий пар допоможе очистити дитячі іграшки, дивани, подушки.
 8. При певній вправності можна гладити річ у п’ять разів швидше, ніж праскою. Саме тому часто відпарювачі “працюють” у театральних трупах або на показах мод.

Важливо! Відпарювач для сорочок, як будь-який інший, значно менше, ніж праска, пошкоджує волокна тканини, значить — речі будуть вам служити довше.

 1. Немає необхідності в спеціальній вертикальної поверхні для прасування.

v dparyuvach dlya sorochok 2 - Відпарювач для сорочок

Недоліки відпарювача:

 1. Не може розгладити стрілки.
 2. Незручно розгладжувати велика кількість постільної білизни, так як його потрібно кудись вішати вертикально. Але ось один комплект можна обробити відразу на ліжку.
 3. Білизна, майки набагато зручніше гладити праскою.
 4. Не всіх влаштовує якість обробки, навіть професійним відпарювачем для сорочок, дрібних деталей, таких як комір, кишені і планки.
 5. Стрілки на одязі зручніше робити праскою.

Ручний або стаціонарний відпарювач?

Якщо ви вже точно вирішили купити відпарювач для сорочок, важливо правильно поставити цілі і вирішити, який прилад краще — ручний або стаціонарний.

Ручний відпарювач — переваги:

 1. Маленький і компактний. Такий прилад часто беруть у відрядження або подорож.
 2. Ручний відпарювач дешевше стаціонарного.
 3. Деякі моделі можна використовувати як електрочайник або інгалятор.

Недоліки:

 1. Мала потужність. Такий пристрій якісно розправить сорочку, блузку або штани, але з працею впорається з джинсового тканиною, драпом або кашеміром.

Важливо! Якщо у вас всього кілька речей, які потребують дбайливого догляду, не варто купувати дороге підлогове пристрій ручного відпарювача вам буде достатньо.

 1. Малий об’єм ємності – в середньому 200 мл, розрахований максимум на 15 хвилин роботи. За цей час ви встигнете обробити 1-2 речі.
 2. У більшості моделей немає регулювання інтенсивності пари.
 3. Після 30 хвилин безперервної роботи пристрою потрібно дати відпочити.

Важливо! Ручний відпарювач для сорочок з повним резервуаром не можна повертати горизонтально. В іншому випадку — ви можете отримати опік.

v dparyuvach dlya sorochok 3 - Відпарювач для сорочок

Стаціонарний відпарювач — переваги:

 1. Досить місткий резервуар води дозволяє безперервно працювати 1-2 години.
 2. Більшість моделей мають регулювання інтенсивності пари.
 3. Можуть розпрямляти хутро і “важкі” тканини.
 4. Довга трубка дозволяє легко обробляти штори і тюлі, не знімаючи їх з карнизів.
 5. Наявність штанги, на яку можна кріпити плічка.

Важливо! До мінусів таких моделей можна віднести вартість і необхідність виділяти спеціальне місце для їх розміщення в квартирі.

Потужність або інтенсивність пара?

При виборі відпарювача для сорочок професійного багато покупців, у першу чергу, звертають увагу на потужність. І дійсно, чим більше Ват вказано на пристрої, тим краще.

Проте найголовніший показник, який впливає на якість прасування, – інтенсивність подачі пари. Він, у свою чергу, безпосередньо пов’язаний з потужністю. Указується у грамах на хвилину, і чим він вище, тим:

 • з більшою щільністю тканин успішно впорається відпарювач;
 • менше часу ви витратите на обробку одного виробу.

Важливо! Для ділового образу багато має значення. Якщо ви тільки почали носити одяг в цьому стилі, візьміть собі на замітку корисні поради, які допоможуть завжди виглядати гідно і доречно в будь-якій ситуації:

 • Як визначити розмір сорочки?
 • Як підібрати краватку до сорочки?
 • Як підібрати шкарпетки до штанів і черевиків?

Зараз на ринку представлені моделі з такими показниками інтенсивності подачі пари:

 1. До 20 мл/хв – це ручні відпарювачі.
 2. 20-25 мл/хв – бюджетні пристрої, які можуть розгладжувати в основному тільки повсякденний одяг. Як правило, вони працюють тільки в одному режимі.
 3. 30-50 мл/хв – досить спритні агрегати, які успішно справляються з більшістю поставлених завдань. В таких моделях, як і в попередній групі, пара піднімається самопливом від Тена до прасування – за принципом чайника.
 4. 55 мл/хв – помпові відпарювачі останнього покоління. У них пара подається під тиском. Під час роботи праску в таких пристроях можна розташовувати як вертикально, так і горизонтально, не ризикуючи отримати калюжу на одязі.

Важливо! Максимальна інтенсивність пара у самих просунутих професійних відпарювачів для сорочок – 55 мл/хв. Навіть якщо технічні ноу-хау дозволять випускати пристрої з великим показником, що це буде ні до чого, так як одяг в результаті буде просто мокнути.

v dparyuvach dlya sorochok 4 - Відпарювач для сорочок

Додаткові параметри при виборі відпарювача

Крім основних параметрів, є і деякі характеристики, які найбільше впливають не треба продуктивність приладу, а на те, наскільки зручним зверненні буде вибраний відпарювач для сорочок.

Об’єм резервуара для води

Від обсягу ємності для води безпосередньо залежить максимальний час безперервної роботи з пристроєм. Підлогові відпарювачі можуть бути місткістю від 1 до 3,2 літра.

Важливо! Для комфортної роботи вдома досить бака на 1,5 літра. Відпарювач для сорочок професійний краще брати максимального обсягу.

Матеріал парового прасування

Утюжок, а точніше його підошва, з якої і відбувається подача пари, може бути з таких матеріалів:

 • пластик;
 • кераміка;
 • метал.

Важливо! Потрапляючи на холодну поверхню, пар може розприскуватися. Тому краще купувати відпарювач з металевим праскою – він нагрівається швидше.

Також уникнути розбризкування допомагає додатковий ТЕН, вмонтований в підошву парового прасування. Як правило, їм обладнані помпові відпарювачі для сорочок.

Довжина шланга

В принципі, чим довше шланг, тим краще. Особливо на це слід звернути увагу, якщо ви плануєте відпарювати штори, не знімаючи їх.

Важливо! Занадто довгий шланг може зіграти з вами злий жарт: у самопливних моделях буде падати інтенсивність пара і утворюватися конденсат на прасуванні, з-за втрати температури. Тому все ж кращий відпарювач для сорочок — з середньою довжиною шнура, виходячи з особливостей процесу прасування у вашому домі.

v dparyuvach dlya sorochok 5 - Відпарювач для сорочок

Режими роботи

Логічно припустити, що ніжні тканини слід обробляти парою меншої інтенсивності, а для “важких” матеріалів потрібна повна потужність. Тому деякі відпарювачі мають кілька режимів роботи — їх може бути від двох до п’яти.

До речі, недорогі моделі не мають регулювання, оскільки показник інтенсивності пари у них і так досить низький.

Важливо! Факт наявності різних режимів роботи особливо важливий при виборі професійних відпарювачів для сорочок, наприклад, для ательє або магазинів. Для домашнього використання можна придбати пристрій без регулятора інтенсивності пари, так як багато господинь відзначають, що не використовують цю функцію і розгладжують весь одяг на максимальній потужності.

Якість води

Деякі моделі відпарювачів оснащені спеціальними фільтрами очищення. Завдяки цьому в них можна спокійно заливати воду з-під крана. Однак більшість недорогих моделей не мають системи фільтрації, із-за чого дуже чутливі до якості води.

Важливо! Щоб після обробки на тканини і на ємності приладу не залишилось білого нальоту або плям, відпарювачі без фільтрів слід заливати дистильовану воду або ж спеціальну для прасок.

Якщо ви плануєте часто розгладжувати багато одягу, краще купити більш дорогу модель з системою очищення – потім ви зекономите набагато більше, не використовуючи спеціальну воду.

v dparyuvach dlya sorochok 6 - Відпарювач для сорочок

Прасування манекени: професійні та побутові

Звичайно, відпарювач для сорочок полегшує процес прасування, але все одно потрібно постійна присутність людини. Найбільш автоматизовані пристрої для розпрямлення тканин – прасування манекени. Вони можуть:

 • розгладжувати одяг допомогою сильного холодного потоку повітря;
 • сушити і одночасно випрямляти мокрі вироби – використовується гаряче повітря.

Принцип роботи

 1. Спочатку вибирають відповідний надувний манекен. Він може бути для сорочок або для штанів.

Важливо! Надувна частина манекена виконана з тканини, яка добре пропускає повітря і при цьому оброблена спеціальним розчином для запобігання попаданню вологи всередину.

 1. Потім натягують одяг на поверхню і ретельно закріплюють затискачами, щоб вона тримала потрібну форму.
 2. Розправляють всі складки і заломи. Де потрібно — натягають тканину.
 3. Залишилося тільки включити прасувальний манекен і почекати 5-20 хвилин.

Переваги прасувальних манекенів:

 1. Гладять і одночасно сушать одяг.
 2. Не вимагають постійного участі людини.
 3. Можуть працювати з різними типами тканин, від шовку до джинса.
 4. Один манекен можна використовувати для одягу різного розміру: від дитячого 38 до великого дорослого 58.
 5. Тривалий час безперервної роботи:
  • манекени для будинку можуть гладити протягом 1-2 годин щодня;
  • професійні пристрої, які мають потужний надувний двигун, здатні працювати по 8-16 годин на добу.
 6. Бережливе ставлення до тканин.

Недоліки:

 1. Висока вартість.
 2. У багатьох моделях одяг обов’язково повинна бути вологою.
 3. Якість прасування поступається праски. Тому досить часто в комплекті йдуть надувний манекен для верхнього одягу і відпарювач для сорочок професійний.

v dparyuvach dlya sorochok 7 - Відпарювач для сорочок

5 кращих моделей відпарювачів

Якщо ви ще не визначилися з вибором, можливо вам на допомогу прийде рейтинг найбільш популярних моделей. При його складанні були враховані функціональність, ціна, відгуки покупців і думки продавців.

Kromax Odyssey Q-405

Відмінна модель для дому, яка поєднує в собі компактність ручного відпарювача і потужність стаціонарного:

 • невелику вагу – всього 2 кг;
 • потужність 1350 Вт і інтенсивність пара 30 мл/хв дозволяють працювати з різноманітними тканинами;
 • електрошнур довжиною 2 м забезпечує комфортну роботу;
 • бак для води на 600 мл забезпечує безперервну роботу протягом 20 хвилин.

Важливо! Серед достоїнств користувачі відзначають відмінне співвідношення ціна-якість, а як недолік – невелику довжину парового шланга (1,2 м).

v dparyuvach dlya sorochok 8 - Відпарювач для сорочок

Maxwell MW-3704 VT

Маленький помічник у поїздках і вдома. Головні достоїнства цього відпарювача:

 1. Компактний.
 2. Зручний і простий у використанні.
 3. Низька ціна.

Важливо! Маючи інтенсивність пара 20 мл/хв і ємність на 200 мл, він звичайно не може конкурувати з підлоговими моделями, але при цьому такий відпарювач для сорочок добре впорається зі своїм основним завданням.

v dparyuvach dlya sorochok 9 - Відпарювач для сорочок

Super Jet 100A

Якщо у вас обмежений бюджет, але є потреба отпаривателе з високою інтенсивністю пара, беріть цю модель – не прогадаєте. За досить скромну ціну ви отримаєте потужність 2000 Вт і потік пара 50 мл/хв.

Важливо! Деякі користувачі відзначають, що фактичні показники трохи нижчі. Але відпарювач для сорочок відмінно справляється зі своїми головними завданнями, можливо, доведеться витратити трохи більше часу на прасування, ніж ви очікуєте.

Додаткові характеристики агрегату:

 1. Місткість бака – 1,5 л. Цього вам цілком вистачить для рядовий прасування речей будинку.
 2. Металевий праска – це безсумнівний плюс.
 3. Кількість режимів роботи – 1. Але за такі гроші це цілком очікувано.
 4. Велика кількість додаткових аксесуарів.

v dparyuvach dlya sorochok 10 - Відпарювач для сорочок

Philips GC670/05

Багатофункціональний відпарювач для сорочок професійний від європейського виробника.

Серед переваг цієї моделі слід відзначити:

 1. Наявність п’яти робочих режимів.
 2. Металевий праску.
 3. Досить шустрий розігрів – всього через 30 секунд пристрій повністю готовий до роботи.
 4. Місткий бак на 2,1 л дозволяє використовувати відпарювач як вдома, так і в магазині одягу або ательє.
 5. Інтенсивність подачі пари 40 мл/хв, що досить добре для такої ціни.
 6. Ножна кнопка включення на корпусі.
 7. Подвійна телескопічна стійка.
 8. Чотири додаткові насадки, в тому числі і для складок.

Важливо! Як недолік користувачі відзначають неякісну оплітку шланга подачі пари, а також те, що іноді прасування стікають гарячі краплі.

v dparyuvach dlya sorochok 11 - Відпарювач для сорочок

Rowenta IS 6300

Стильний відпарювач від відомого міжнародного бренду.

Основні характеристики агрегату:

 1. Головна родзинка – вертикальна прасувальна дошка з матеріалу у вигляді сіточки, яка робить процес відпарювання більш комфортним і швидким.
 2. Місткого бака на 2,5 мл/хв вистачить для безперервної роботи протягом 1,5 години.
 3. Довжина шланга в 1,5 м не сковує рухів.
 4. Можливість використовувати воду з-під крана.
 5. Ножне управління.
 6. Додаткові насадки, в тому числі для делікатних тканин і меблів.

Важливо! З недоліків можна відзначити пластикову підошву праски і не сильно велику інтенсивність пара – 30 мл/хв.

Відеоматеріал

Тепер ви знаєте, на які характеристики та деталі звертати увагу в магазині при виборі відпарювача для сорочок професійного чи побутового. І пам’ятайте, що найкращий відпарювач – це той, що повністю відповідає вашим потребам і очікуванням за ціною.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *