В мікрохвильовці прогоріла слюдяная пластина чим замінити?

v m krohvil ovc progor la slyudyanaya plastina chim zam niti 1 - В мікрохвильовці прогоріла слюдяная пластина чим замінити?

НВЧ-піч стала незамінним помічником на кухні. Вона полегшує розігрівання їжі, скоротивши до мінімуму ваш час і домашні клопоти. Багато сучасні моделі виконують додаткові функції: розморожування та приготування продуктів (картопля в мундирі, свіжі та заморожені овочі). З її допомогою можна легко і швидко подати гостям страви, приготовані на грилі. Це все звичайно добре, але і така техніка може дати збій. Якщо мікрохвильовка тріщить і іскрить, тоді вам потрібно поміняти слюдяну пластину, яка і вивела прилад з ладу. Про те, як це зробити, ми розповімо в нашій статті.

Важливість слюдяної пластини

Що ж таке слюдяная пластина? Вона являє собою невеликий прямокутник, який виконаний із спеціального термостійкого матеріалу або харчового пластику. Саме ця частина ловить електричні хвилі, потім відображає їх назовні, за рахунок чого і відбувається розігрівання їжі всередині приладу.

Яку ж роль відіграє слюдяная панель в СВЧ-печі?

 • Від цієї невеликої деталі залежить функціонування всієї мікрохвильовій печі.
 • Завдяки їй, інші частини мікрохвильовки здатні витримати високу температуру нагрівання.
 • Вона є своєрідним захистом внутрішніх частин приладу від попадання жиру, бруду, їжі.
 • Завдяки слюдяному затвору, мікрохвилі розподіляються точно і рівномірно, тобто по всій площі страви.
 • Деталь справна швидко нагріває їжу, на відміну від несправної, яка може гріти її досить довго.
 • Допомагає відповідати вашим очікуванням щодо якості приготовлених страв. Їх зовнішній вигляд і консистенція будуть в точності відповідати заданої функції.

v m krohvil ovc progor la slyudyanaya plastina chim zam niti 2 - В мікрохвильовці прогоріла слюдяная пластина чим замінити?

Причини заміни слюди

Вихід з ладу магнетрона або хвилеводу може стати причиною поломки СВЧ-печі. Отже, давайте розберемося, які ознаки безпосередньо свідчить про поломку слюдяної пластини, а не про вихід з ладу деталей мікрохвильовки:

 • Поверхня заслінки стала темного кольору або на ній утворилися плями.
 • Її поверхня покрилася шаром жиру або ж деформована.
 • Якщо на відбиває пластині є подряпини, тріщини, сколи, ознаки розмокання або осипання матеріалу.
 • Коли СВЧ-піч працює вхолосту, то на поверхні нагрівальної панелі утворюються пробої. Це трапляється при використанні мікрохвильового приладу з невеликим об’ємом їжі — менше 100 грам. Так ось, при своєму подальшому нагріванні вони багаторазово збільшуються, після чого пластина просто прогорає.

При виявленні будь-якого з вищенаведених ознак порушення цілісності слюдяної пластини необхідно провести заміну даної деталі в найкоротші терміни.

Важливо! Головною причиною прогоряння мікрохвильовій слюди вважається потрапляння нагріваються продуктів на заслоненную поверхню деталі (кришку хвилеводу). Так, залишки їжі і краплі жиру, які потрапляють на пластину, поглинуть випромінювану енергію, а після нагріються. Внаслідок цього відбудеться замикання між слюдяної панеллю і магнетронной антеною. В цьому випадку потрібно повністю замінити магнетрон, кришку хвилеводу і почистити камеру щадними миючими коштівтвами.

Вибір матеріалу — основні критерії

Отже, якщо в мікрохвильовці згоріла саме слюдяная пластина, тоді у вас має виникнути питання: чим та як її замінити? Вкрай важливо розуміти те, що обраний вами матеріал повинен відповідати наступним показникам:

 • Повинен добре пропускати пар.
 • Не повинен накопичувати в собі електрику.
 • Не має під впливом високої температури плавитися або ж виділяти токсичні речовини.

При недотриманні наведених правил ви ризикуєте отруїтися шкідливими складовими використовуваного сировини і навіть влаштувати коротке замикання приладу. Внаслідок цього вам доведеться зробити не тільки дорогий ремонт із заміною деталей, але і придбати нову мікрохвильову піч.

Повторне застосування зіпсованої пластини

Ми радимо вам не поспішати з придбанням нової слюди. Не дарма ж виробники мікрохвильових печей використовують саме її в якості деталі для розігріву продуктів. Даний матеріал відповідає всім необхідним вимогам, а найголовніше — коштує недорого і його легко купити.

Якщо ви не знали, то ми хочемо вас порадувати важливою інформацією – підгорілу з одного боку слюдяну пластину цілком можливо використовувати повторно, застосувавши на практиці прості маніпуляції:

 1. Першим ділом акуратно знімаємо стару панель.
 2. Тепер очищаємо її від жиру, бруду, гарі.
 3. Повертаємо її зворотною стороною до себе.
 4. Проробляємо нові отвори для її фіксації на стінці СВЧ-печі.
 5. Ставимо слюду на її колишнє місце і знову прикручуємо болтами.
 6. За бажанням покриваємо поверхню емаллю.

Вищенаведені дії можуть на деякий час продовжити роботу приладу. При сильному прогорання краще відразу замінити зіпсовану пластину на нову.

v m krohvil ovc progor la slyudyanaya plastina chim zam niti 3 - В мікрохвильовці прогоріла слюдяная пластина чим замінити?

Пластикова панель слюдяная

Багато домашні майстри та професійні співробітники сервіс-центрів використовують пластик в якості альтернативи для заміни слюди в НВЧ-печі. Це цілком можливо за наступних причин:

 • Термостійка панель з безпечного харчового пластику міцніше матеріалу заводський слюди.
 • Пластикова деталь прослужить вам довше, ніж попередня збірка приладу.

Важливо! На жаль, незважаючи на переваги пластикової пластини, цей спосіб підійде не всім. Безпечний харчовий і термостійкий пластик коштує дорого, та й знайти його не так вже й легко. У будь-якому випадку краще один раз купити підходящий пластик, ніж постійно витрачається на ремонт зламаного приладу.

Заміна слюди

Отже, ми підійшли до найголовнішого — заміні сліди своїми руками. З цим завданням може впоратися навіть самий недосвідчений домашній майстер. Незалежно від обраного вами матеріалу, хід роботи буде виглядати таким чином:

 1. Відкручуємо і знімаємо пошкоджену панель.
 2. Промиваємо і очищаємо її від бруду.
 3. Вирізаємо з придбаної слюди або пластику нову деталь, прикладаючи стару як трафарету.
 4. Тепер проробляємо отвори для кріплення слюди всередині мікрохвильовки.
 5. Шліфуємо отриману деталь для видалення всіх нерівностей.
 6. Прикручуємо її на колишнє місце.
 7. Перевіряємо роботу СВЧ-печі, поклавши в неї який-небудь продукт. Включаємо прилад на повну потужність і чекаємо відключення таймера. Якщо їжа добре прогрілася, то ви все зробили правильно.

Тепер ви знаєте, як вам діяти у випадку псування слюдяної пластини в мікрохвильовій печі. Сьогодні ми розповіли вам про саму проблему, про причини її виникнення та способи її усунення. А з допомогою нашої інструкції та запропонованого нижче відео ви зможете швидко і просто виконати всі кроки своїми руками.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *