Віск для ламінату

v sk dlya lam natu 1 - Віск для ламінату

Ламінат — одне з найпоширеніших підлогових покриттів. Завдяки великій різноманітності текстур, цей матеріал застосовують для житлових, офісних та громадських приміщень. Щоб продовжити термін служби підлогового покриття, як можна довше зберегти привабливий вигляд підлоги, застосовують віск для ламінату. Види, область і спосіб застосування ми розглянемо в цій статті.

Засоби для ламінату з воском — переваги використання

Багато людей вважають, що обробка ламінованого покриття якимись додатковими складами зовсім не обов’язкова, оскільки, згідно з технологією, матеріал продається з просоченням. Однак обробка восковою пропиткою стиків має такі переваги:

 • Замкові з’єднання не пропускають вологу під покриття. Це дає можливість мити підлогу, не побоюючись, що мостини деформуються.
 • Захисний восковий шар суміші оберігає поверхню від утворення сколів, подряпин і тріщин на поверхні. Використання рідкого воску допомагає повністю позбутися тріщин.
 • Додаткова обробка підлоги не буде зайвою, якщо це — підлогу в офісі, по якому ходять у взутті на гострому підборах. Стосується це і сімей з пазуристими вихованцями. Правильний підбір і застосування захисного матеріалу роблять підлогу стійким до зносу.

Важливо! Всю поверхню підлоги покривати воском не слід, оскільки захисне покриття руйнується. Мова йде про обробці стиків і замків.

Що необхідно знати?

Обробці спеціальними складами підлягають найбільш уразливі частини підлоги — замки (сполучні стики). Захисний шар на стиках дуже тонкий, тому від надмірного зволоження покриття деформується. Якщо на замки завдано додатковий захисний шар, цих проблем вдасться уникнути. Поверхня стає більш вологостійкою.

Крім того, шар воску на замках полегшить складання покриття. Підлога вийде більш міцним, не буде скрипіти їх-за того, що з’єднання розбовталися.

Віск продається на ринках або в спеціалізованих будівельних магазинах. Він продається у вигляді рідини, пасти або в твердому вигляді.

Важливо! Саме рідкий віск для ламінату краще всього підходить для обробки замків підлогового покриття.

Правила застосування воску

Перед покупкою воскового складу треба поцікавитися, як ним користуватися. Є поверхні, які треба обробляти перед укладанням. В деяких випадках застосовують суміш на вже змонтованих поверхнях. Правила використання воску наступні:

 • Необхідна попередня підготовка поверхні до нанесення воску. Її попередньо очищають від пилу і бруду.
 • Мостини повинні бути абсолютно сухими.
 • Перед застосуванням твердий віск розігрівають на водяній бані. Якщо матеріал випускається у вигляді пасти, то розігрівати його не потрібно.

Важливо! Рідкий засіб наносять тонким пензликом перед тим, як укладати дошки підлоги. Пастоподібну суміш і тверді олівці застосовують вже після того, як ламінат був повністю змонтований.

 • Надлишки воску прибирають м’якою сухою ганчіркою. Якщо склад вже встиг застигнути, то він легко очищається ножем з пластику.
 • Після того, як роботи завершені, ламінат полірують м’якою текстилем.

v sk dlya lam natu 2 - Віск для ламінату

Восковий герметик, який продається в тюбиках, забезпечує більш міцну і надійну захист стиків. Склад витискають з тюбика безпосередньо на стик товстим шаром. Тепер залишається почекати пару хвилин, щоб засіб висохло і видалити надлишки за допомогою гумового шпателя. До герметику додається детальна інструкція, в якій є детальна інформація про те, як використовувати засіб.

Важливо! При роботі з воском потрібно дотримуватися техніки безпеки. Працювати потрібно в респіраторі. Суміш токсична, має сильний запах. Тривале вдихання парів матеріалу може привести до алергії або інтоксикації.

Восковий олівець для ламінату — швидка реставрація підлогового покриття

Якщо ламінована поверхня пошкоджена, восковий олівець для ламінату від подряпин допоможе швидко оновити підлогу. Олівці продаються у вигляді невеликих брусків різного кольору. Алгоритм використання олівця:

 1. Підготовляють поверхню підлоги. Необхідно, щоб вона була сухою і бездоганно чистою.
 2. Засіб підбирають так, щоб він повністю співпадав з відтінком підлоги.
 3. Зафарбовують подряпину олівцем.
 4. Якщо пошкодження глибоке, наносять віск на покриття в декілька шарів. Наступний шар наносять після того, як попередній повністю висох.
 5. Надлишки олівця на підлозі прибирають за допомогою м’якої чистої тканини.

Косметична реставрація підлогового покриття восковими крейдами для ламінату — це не просто можливе, але й досить проста справа.

Як видалити віск з підлоги?

Якщо під час роботи крапля рідкої суміші потрапила на поверхню, її потрібно прибрати негайно, до того, як вона затвердіє. Користуються при цьому м’якою тканиною, щоб не пошкодити мостини і уникнути подряпин.

Іноді буває так, що пляма одразу не помітили, і матеріал застиг. Вирішити це завдання можна, якщо:

 • Накрити пляму будь всмоктуючою папером (наприклад, паперовим рушником) і пройтися по папері гарячою праскою. Після того, як папір буде видалена, поверхню полірують м’якою тканиною.
 • Використовувати для видалення воскових крапель з поверхні підлоги звичайний фен для волосся: розігріти віск феном, а потім акуратно видалити гумовим шпателем.

Полірування ділянки, як завжди, — завершальний етап.

Важливо! Не користуйтеся під час роботи гострими металевими предметами, оскільки вони можуть подряпати підлогу.

Відеоматеріал

Воскові мастики продовжать службу підлогового покриття, роблять його міцніше і надійніше. А спеціальні олівці дозволять дуже швидко відреставрувати пошкоджену поверхню, повернути їй привабливий вигляд. Тому має сенс регулярно їх застосовувати, щоб підлога довго виглядав так, ніби ви тільки що його послали.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *