В унітазі постійно тече вода — що робити?

v un taz post yno teche voda scho robiti 1 - В унітазі постійно тече вода — що робити?

Справна робота сантехніки — це гарний настрій і економія бюджету. Однак не завжди вдається уникнути течі води в унітазі після змиву. Стікаючих без необхідності вода з бачка несе собою надмірну витрату води. Якщо в унітазі постійно тече вода — що робити? Можна впоратися самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців, але для цього потрібно знати алгоритм визначення неприємності, а також способи її усунення. Їх ми і розглянемо в цій статті.

Чому тече бачок?

Витік води з бачка унітазу означає, що пристрій сантехнічного приладу несправне. Про це говорять наступні факти:

 • Чути постійний шум води, яка потрапляє в чашу унітазу між смываниями.
 • На трубах збирається конденсат холодної води.
 • З’являється іржавий наліт.
 • Цифри на лічильнику холодної води значно перевищують звичайні.

Спочатку уникнути таких незручностей може допомогти правильна установка сантехнічного обладнання.

Важливо! Поломки, які трапляються в подальшому, можуть бути цілком переборні самостійно, якщо ознайомитися з варіантами причин і способами ремонту.

Принцип роботи унітазу

Чому біжить вода і як швидко відремонтувати поломку унітазу? Перш ніж визначити причину несправності туалетного бочка, варто згадати про принципи роботи пристрою:

 1. Вода надходить у бачок з водопровідної труби.
 2. Резервуар наповнюється, піднімаючи поплавок вгору.
 3. Досягнувши певного обсягу, рідина перекриває зливний клапан і подальше наповнення рідиною зупиняється.
 4. Натискаючи кнопку при змиві (смикнув за ланцюжок або важіль), клапан відкривається, а вода прагнути в чашу унітазу.
 5. Потім процес наповнення повторюється, однак, при поломці бачок унітазу підтікає, не даючи рідини досягти запірного клапана, або навпаки — може переливається через поплавок.

Причини поломки

Перш ніж приступати до усунення поломки і дізнатися чому постійно ллється вода, необхідно розібратися в її можливі причини, а їх може бути кілька.

Неправильна установка

Як правило, нові сантехнічні вироби, монтаж яких був зроблений неправильно, починають текти протягом першого півроку після установки.

Дізнатися, чому пропускає воду і усунути причину проблеми, самостійно розібравши пристрій і провівши його огляд на факт видимих вад, тріщин. Також слід перевірити роботу запірного клапана і виправити.

Порушення роботи зливного пристрою

Після тривалого часу використання сантехнічна фурнітура зношується, нагадуючи про себе поломками. Також неприємності можуть виникнути раніше, якщо при монтажі сантехніки використовувалися матеріали фурнітури бачка поганої якості.

Щоб зрозуміти, чому в унітазі постійно тече вода, що робити, слід закрити водопровід, який підключений до бачка і поспостерігати за протіканням:

 • Якщо вода йде при відключеному водопостачанні, то проблема полягає в зливному клапані. Це може відбуватися наросту сольового нальоту від води, засмічень або звичайного зносу. Усунути таку поломку можна, влаштувавши в бачку прибирання з видаленням від випадкового сміття або нальоту.
 • Якщо ж вода залишається в бачку і не стікає в чашу, то причина криється в неправильно відрегульованому поплавці або в забрудненні автоматичної системи води. У такому випадку варто спробувати відрегулювати тиск подачі води.

Знаходимо і виправляємо поломку

Текти зливного пристрою може відбуватися по-різному, тому необхідно спочатку визначитися, як саме тече вода:

 • Підтікає через перелив.
 • Протікає між чашею і бачком.
 • Теча відбувається до початку переливу.
 • Вода йде через перелив.
 • Разом зі зливом.

Бачок унітазу переповнюється, а зайва вода переливається через перелив — така проблема може виникати з кількох причин:

 • Механічне пошкодження корпусу клапана — така поломка може бути при фунтуре з пластику. Деформація або слабке притиснення прокладки.
 • Знос шпильки, яка тримає важіль автоматичного пристрою зливу.
 • Зміщення важеля поплавця.

Важливо! Перед тим, як приступати до ремонту, необхідно приготувати наступне: кусачки, рукавички, плоскогубці і нові елементи замість старих. Також не забудьте перекрити водопровід.

Зміщення важеля

Зміщення важеля є найбільш частою причиною течі. Щоб вирішити проблему, достатньо повернути важіль у його початкове положення — строго горизонтально, нижче приєднання труби.

Для усунення інших протікання через перелив дійте так:

 1. Зніміть кришку бачка.
 2. Спробуйте відрегулювати поплавок шляхом підняття на кілька міліметрів.
 3. Якщо текти припинилася, то замініть вісь поплавця або розігніть її (металева вісь).

Важливо! Злегка провернути важіль поплавця для більш раннього перекриття води.

Якщо при піднятті поплавця текти триває, то приділіть увагу клапану. Шпилька в його складі може зноситися, тому її потрібно замінити новою або використовувати як альтернативу, мідний дріт. У тому місці, де шпилька кріпиться, повинно бути герметичне з’єднання, а також повна відсутність отворів.

Важливо! Якщо протікання триває при герметично притиснутою прокладці клапана, то доведеться повністю замінити механізм.

v un taz post yno teche voda scho robiti 2 - В унітазі постійно тече вода — що робити?

Вода витікає до переливу (відео)

Якщо вода постійно тече, досягаючи або не досягаючи переливу, то, швидше за все, проржавів або тріснув болт, який стягує поличку і унітаз.

Варто ще раз упевнитися, що протікання води відбувається до рівня переливу, провівши ретельний огляд арматури, при необхідності — провести заміну кількох болтів або взагалі всього комплекту арматури.

Важливо! Бажано віддавати перевагу арматурі з латуні. Від сталі варто відмовитися, оскільки вона менш довговічна.

Рішення має на увазі під собою розбір бачка повністю. Отже, дійте наступним чином:

 1. Перекрийте водопровід.
 2. Спустошите резервуар бачка.
 3. Перекрийте підведення водопроводу.
 4. Відкрутіть болти, що стягують унітаз з поличкою.
 5. Іржаві болти зріжте.
 6. Відхиліть бачок тому, витягніть поличку і помістіть її на рівну поверхню.
 7. Крім поплавця і клапана, розберіть всі деталі за допомогою ключів і пасатижів.
 8. В процесі зворотного складання замініть всі болти на нові.
 9. Також замініть або реанимируйте за допомогою герметика гумові прокладки.
 10. Зафіксуйте бачок з поличкою з допомогою пластикових болтів. Загорніть манжету в бік унітазу і обережно надіньте на поличку.

Важливо! Якщо буде потрібно, то стягніть поличку товстим мідним дротом або хомутом, оскільки вона теж може почати з часом підтікати, втративши еластичність.

Нещільно прилягає груша

Якщо попередні варіанти виключені, а вода все одно тече, не досягаючи рівня переливу, то варто розглянути ще один варіант. Гумова груша грає роль мембрани, відкриваючи і закриваючи стік води. Але вироби з гуми при постійному контакті з водою з часом втрачають еластичність і нещільно прилягають, з-за чого і підтікає вода.

Щоб вирішити таку проблему, необхідно замінити грушу. Для цього потрібно відкрутити її від штока з різьбленням проти годинникової стрілки. Купуючи нову грушу, варто звернути увагу на більш м’який варіант, оскільки такий виріб прослужить довше.

Важливо! Проблему можна вирішити на час, використовуючи додатковий вантаж, прив’язавши його на підйомний шток. Такий обвіс допоможе більш щільно притискати гумову грушу до сідла, ніж допоможе усунути текти. У ролі вантажу можна використовувати будь-яку важку гайку.

Відеоматеріал

Розібратися в питанні, тече бачок унітазу з кнопкою — що робити, можна навіть не фахівцеві. Спочатку необхідно виключити всі варіанти простих поломок, і тільки після цього можна приступати до розбору сантехнічного вироби для вирішення більш складних проблем.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *