В’язаний купальник своїми руками

Красивий і оригінальний в’язаний купальник своїми руками — це не просто модна і стильна річ. Це — унікальний аксесуар, і цим все сказано. Виглядати єдиною і неповторною — заповітна мрія кожної модниці. Навряд чи ви зустрінете на пляжі даму, у якої точно такий же купальний костюм. Заради цього варто постаратися, проявити фантазію і згадати дещо призабуті навички в’язання, отримані в середній школі. Крім того, ви абсолютно вільні у виборі матеріалів. А полотно з натурального волокна краще сприймається тілом, ніж звична синтетика. Краще всього виглядають в’язані вироби на дівчатах з ідеальною витонченою фігурою. Набагато краще, ніж магазинна річ. Якщо ви зацікавилися, то вперед, до творчості і творення!
Ексклюзивна річ
В’язання купальника — це дещо більш трудомістке заняття, ніж, наприклад, створення рукавиць або шарфа. Крім того, вам знадобляться додаткові аксесуари. Наприклад, “кісточки” для ліфчика — з ними груди здається більш округлої і високою.
Вимоги до пряжі
Виріб хенд-мейд буде виглядати цікаво, якщо виконано якісно і зі смаком. Один з найважливіших моментів — це правильний вибір пряжі. Природно, що вовняні нитки навряд чи вам підійдуть. Багато майстрині віддають перевагу такої пряжі, як бавовна-стрейч. Вона невибаглива у догляді, чудово підходить навіть початківцям рукодільниця.
Важливо! Оптимальне співвідношення між вагою і метражем пряжі таке: маса 300-350 г ниток не повинна перевищувати 100 р. Зверніть увагу на високий відсоток бавовни в пряжі, якщо хочете, щоб виріб не просто радувало око, але і було комфортним.
Крім цього, нитки повинні відповідати таким вимогам:
- Зберігати свої характеристики та властивості при намоканні.
- Не вигоряти під сонячними променями. У зв’язку з цим, не прагніть вибирати пряжу яскравих відтінків. Вона вигорає досить швидко.
- Не линяти.
Спосіб виготовлення
Заздалегідь продумайте дизайн купального костюма, з урахуванням кольоротипу зовнішності і особливостей фігури. Відштовхуйтеся від розміру вже наявного купальника. Для декору виробу можна використовувати бісер, стрази або квіти з текстилю.
Ще один важливий момент — правильний вибір в’язки. Потрібно, щоб виріб було еластичним, добре розтягувалося. Це стосується всіх жінок комплекцій, в тому числі і власниць струнких фігур.
Кілька слів про спосіб в’язання. Як правило, в інтернеті можна знайти і майстер-клас “в’язаний купальник гачком”. Це і не дивно. Візерунки, зв’язані гачком, виглядають більш опукло. Однак і спицями можна створити справжній шедевр, трікіні або монокіні.
Важливо! Обов’язково передбачте можливість для пошиття підкладки з еластичного матеріалу, що підходить за кольором. Але в’язане полотно при цьому не повинна просвічуватися.
Мабуть, найскладніше — це вибір оптимальної щільності в’язання. Виріб не повинен стояти колом, але і надмірна відвертість теж нікому не потрібна.
В’язаний купальник — майстер-клас
Вам знадобляться для роботи:
- Пряжа обраного вами кольору — 150 р. Можна придбати трохи ниток іншого відтінку для обробки.
- Гумка капелюшна — 3,0 м.
- Гачок номер 2,5-3.
- Спиці розміром 2-2,5.
Важливо! Використовувати для в’язання стовпчики повітряні петлі досить спокусливо. Хоча б тому, що робота просувається дуже швидко. Але виріб виходить досить непрактичним. До того ж, є ризик втратити костюм у воді і вийти на берег, прямо скажемо, не дуже одягненою. Тому потрібно шукати більш практичну в’язку.
В’яжемо ліф
Це — досить непроста робота, оскільки передбачається використання підкладки і спеціальних кісточок. Знайти універсальний варіант теж не можна. Одним жінкам підходить фасон “шторка”, іншим — класичний варіант.
Щоб чашка не розтягувалася при носінні і добре підтримувала груди. Для цього по боках можна пров’язати 2 ряду еластичною ниткою. Але цей варіант — для дам з невеликими грудьми. Якщо бюст досить значний, без фіксації чашечок капелюшної гумки не обійтися.
Важливо! “Кісточки” можна купити або вийняти з старого ліфчика. Придбати — переважніше, оскільки старі фіксатори могли втратити первинну форму і заіржавіти. Крім того, кращі неметалеві вироби, оскільки частого контакту з водою не уникнути.
Перед тим, як починати в’язання, визначте щільність полотна, для чого зв’яжіть зразок. Оптимальна щільність вироби — 100х100 мм, як показала практика, є 40 рядів і 25 петель. Якщо для такого числа петель зразок виявиться занадто великим, то візьміть спиці меншого розміру.
Алгоритм роботи:
- Щоб зв’язати праву чашку, наберіть на спиці 23 петлі. Провяжите 30 рядів в’язкої “лицьова гладь”.
- Наберіть додатково по лівому краю 20 петель. Провяжите 33 ряду.
- Закрийте петлі. Обв’яжіть виріб за закритими петлями гачком: один ряд стовпчиків “рачій крок”.
- За рештою рядах провяжите 1 ряд гачком, чергуючи 1 стовпчик без накиду з 2 повітряними петлями.
- Зв’яжіть другу чашку в “дзеркальному відображенні” першої.
- Підготуйте для кожної чашки по 3 фрагмента капелюшної гумки. Довгий фрагмент просмикніть в нижній частині чашки, а короткі — з боків.
- Обшийте “кісточки”, щоб не було ковзання. З’єднайте їх з чашечками.
- Прикрасьте ліф намистинками або атласними квітами.
Трусики
Порядок виготовлення трусиків наступний:
- Наберіть 87 петель на спиці. Провяжите лицьовій гладдю 8 рядів.
- Закрийте в’язання з 2 сторін 1 раз по 27 петель.
- У кожному другому ряду залишився відрізка провяжите разом 2 і 4 петлі 12 разів.
- На спиці залишилося 9 петель Зв’яжіть ще 32 ряду.
- У кожному 2 ряду 45 разів додавайте з 2 сторін по 1 петлі.
- В’яжіть, не додаючи, 12 рядів. Закрийте петлі.
- Виконайте бокові шви.
- Обв’яжіть верхню частину трусиків гачком так само, як і ліф.
- Вставте гумку ззаду і спереду вироби.
Відеоматеріал
Як бачите, виготовити в’язаний купальник своїми руками зовсім нескладно. Трохи потрудіться, і чудовий результат гарантований!