Ванни сталеві — які краще брати?

vanni stalev yak krasche brati 1 - Ванни сталеві — які краще брати?

З величезної кількості пропозицій за матеріалами багато людей віддають перевагу сталевим сантехнічних виробів. Це пояснюється тим, що сталеві ванни набагато дешевше акрилових і чавунних, мають порівняно невелику масу. При виборі сталевої продукції треба орієнтуватися як на споживчі характеристики, так і на торгові марки компаній-виробників. Отже, ванни сталеві — які краще брати, якими критеріями керуватися?

Конструктивні особливості

Окрім відносної дешевизни і невеликої маси, до переваг ванн із сталі відносяться простота монтажу і висока ремонтопридатність (можливість швидкої ліквідації дефектів).

До недоліків ванн із сталі відносяться:

 • Шум під час набору води.
 • Високий рівень теплопровідності сталі (вода швидко остигає).
 • Якщо виріб виконаний з тонкого сталевого листа, воно легко деформується.
 • Нестійкість вироби.

Важливо! Щоб зменшити тепловіддачу вироби, можна використовувати монтажну піну, в якості додаткового теплоізоляційного шару. Така міра забезпечить підтримання температури води, налитої у ванну, протягом тривалого часу.

Як вибрати сталеву ванну: поради експертів

Головні параметри, від яких залежить вибір вироби зі сталі, це товщина сталевого листа і захисного емалевого шару. Якість виробу залежить від товщини емалі. Але перш ніж зупинити вибір на тій чи іншій моделі, необхідно ознайомитися з усіма характеристиками ванн. Розглянемо критерії підбору ванн більш докладно.

Товщина стінок

Високоякісні ванни виконані з штампованої сталі товщиною від 3,5-4,0 мм. Якщо товщина сталевого листа менше, виріб буде деформуватися в процесі експлуатації. Оцінити товщину листа при покупці досить складно, тому бажано орієнтуватися по вазі ванни або параметрам, зазначеним у супровідної технічної документації.

Важливо! Щоб не помилитися, можна робити вибір і по бренду. Респектабельні компанії дорожать своєю репутацією і не стануть продавати неякісні вироби.

Габарити

Оцінюючи розміри купується ванни, потрібно відштовхуватися від індивідуальних особливостей приміщення, де виріб буде розміщено.

Конфігурація

Сталь – пластичний матеріал, тому геометрія виробів може бути різної. Крім того, ознакою високої якості є ідеально рівна і гладка поверхня.

Важливо! Нерівності на дні і стінках вироби – вірна ознака невисокої якості. Геометрія визначає не тільки дизайн, але і ергономічність продукції. Зверніть увагу, чи є у ванні підголовник, підтримка для спини.

vanni stalev yak krasche brati 2 - Ванни сталеві — які краще брати?

Дизайн

Важливий фактор при оформленні приміщення. Якщо інтер’єр витриманий в спокійній колірній гаммі, то доречний класичний варіант. Для “високотехнологічного” дизайну або інтер’єру в стилі Модерн підійдуть ванни химерної, футуристичної форми.

Колір емалі

Найпоширеніший варіант – це білі вироби. Можливі і інші кольори і відтінки. Головне — щоб вся поверхня була рівномірно забарвлена.

Якість емалі

Перед тим, як вибрати сталеву ванну, зверніть увагу не тільки на відсутність сколів і дефектів (їх не повинно бути за визначенням), але і на те, як виглядає покриття. Емаль повинна бути ідеально гладкою і однорідною.

Важливо! Особливо уважно розглядайте вироби з ефектом самоочищення. Наявність пошкоджень істотно знижує цей ефект.

Ступінь шумоізоляції

Різні компанії по-різному підходять до боротьби з шумом при наливанні води у ванну: від спеціальних підставок до дорогого полімерного покриття.

Додаткове оснащення

Уважно ознайомтеся з додатковим функціоналом вироби, щоб не переплачувати за непотрібні опції.

Важливо! На думку фахівців, при інших рівних умовах, краща сталева ванна – це купіль класичної форми з товстої листової сталі. Небажано, щоб шар емалі був занадто товстим. У процесі експлуатації виробу він деформується.

Огляд провідних компаній-виробників: рейтинг сталевих ванн за якістю

Лідерами виробництва сталевих ванн, безумовно, є європейські фірми. Тут і ванни класу “еліт” від Roca, і більш дешеві моделі. Ось рейтинг виробників сталевих ванн, складений на основі відгуків власників.

Kaldewei (Німеччина)

Ця компанія пропонує широкий вибір продуктів найвищої якості. В асортименті представлені стандартні моделі з доступною ціною і ванни, що відрізняються кращими споживчими якостями:

 • Товщина штампованої сталі у ваннах “Калдевей”, навіть в бюджетних виробах, не менше 3,5 мм
 • Ванни мають хорошу звукоізоляцію і низьку теплопровідність.
 • Ще одна особливість виробів цієї компанії – довговічна і міцна емаль. Застосування особливого емалевого складу забезпечує термін служби ванн до 30 років.
 • На додаток до ванн “Калдевей” можна придбати спеціальну підставку, поліпшує теплоізоляційні властивості виробу і зменшує шум при наборі ванни. Така підставка підвищує стійкість виробу.
 • У більш дорогих виробах застосовуються покриття з полімерного матеріалу, більш міцного і надійного, ніж емаль.

Estap (Словаччина):

 • Особливість продукції цієї компанії в тому, що Estap використовує спеціальну технологію нанесення емалевого покриття — сухий спосіб, із застосуванням електричного поля. Виходить довговічне добротне покриття.
 • Довжина ванн від Estap коливається від 1,2 до 1,7 м.
 • Є 6 варіантів по основним відтінкам і 80 модифікацій.
 • Ванни продаються як класичної, так і складної форми.
 • Дорогі моделі оснащені гідромасажем.

vanni stalev yak krasche brati 3 - Ванни сталеві — які краще брати?

Emalia (Польща)

Ємності для купання від Emalia не можуть похвалитися хорошою звукоізоляцією, але стійкі до корозії, механічних пошкоджень, а значить — довговічні. До переваг виробів від Emalia відноситься прийнятна ціна, набагато нижча, ніж на аналоги відомих фірм.

Roca (Іспанія)

Ця компанія є одним з визнаних лідерів у виробництві сантехніки. Продукція іспанської фірми відрізняється різноманіттям форм, стилів і колірних рішень. Незважаючи на високу ціну, ванни Roca дуже популярні у споживачів.

Важливо! Привабливий момент – велика варіативність розмірів. Можна знайти велику модель, так і варіант для самої маленької ванної.

BLB (Португалія)

Продукцію цієї фірми відрізняє оптимальне співвідношення якості і ціни. Ванни BLB, завдяки використанню інноваційних технологій, міцні і надійні. Особливо популярна лінійка продукції “Європа” з малогабаритними сидячими ваннами.

Jika (Чехія)

Ця компанія випускає різні сантехнічні вироби, в тому числі і сталеві ванни. Продукція компанії відноситься до середньої цінової категорії. Сама популярна лінійка продукції — Jika Riga, представлена кількома видами розмірів.

Відеоматеріал

Цей рейтинг кращих сталевих ванн дозволить вам вибрати гідний варіант, прийнятний саме для вас. Сподіваємося, вам вдалося впоратися з купівлею сантехніки, яка буде служити вам довго і не вимагати додаткових витрат на реставрацію.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *