Вапняний наліт в унітазі — чим прибрати?

vapnyaniy nal t v un taz chim pribrati 1 - Вапняний наліт в унітазі — чим прибрати?

Приємно, коли в хаті вся сантехніка сяє чистотою. Для того щоб зберегти її первісний вигляд, потрібно забезпечувати своєчасні профілактичні заходи і очищення. Найчастіше в унітазі можна помітити ненависний вапняний наліт і іржу. Хазяєчки відразу ж задається питанням: чим краще мити унітаз, щоб уникнути серйозних наслідків? Вибирати засіб слід, спираючись на причину виникнення проблеми та матеріал, з якого виготовлена сантехніка. Розберемося з можливими ефективними варіантами в цій статті.

Причини утворення нальоту

На сантехніці рідко з’являються складні плями, однак є три види забруднень, виникнення яких краще попередити, ніж потім мучитися з ними. Розглянемо основні види важковидаляємих плям:

 • Вапняний наліт. Утворюється в тих випадках, коли в будинку дуже жорстка вода, збагачена великим кількістю кальцієвої солі. Вона осідає на стінках, за обідком сантехніки. Для того щоб прибрати вапняний наліт в унітазі, використовують миючі речовини на основі кислот.
 • Іржаві смуги. Виникають із-за неякісних старих труб та з-за несправності зливного бачка. Також причина може критися в складі води, в якій міститься велика кількість заліза.
 • Сечовий камінь. З’являється з-за забудькуватості домочадців, які не змивають за собою в туалеті. Видалити сечовий камінь дуже складно, тому краще попередити його виникнення шляхом профілактичних заходів (регулярне очищення і змив після походу в туалет).

Важливо! Для пом’якшення води в бачок додають різні спеціальні таблетки. Це знижує ризик появи нальоту.

Хімічні засоби для очищення сантехніки

Відмити унітаз від нальоту та іржі можна, використовуючи спеціальні побутові речовини.

Важливо! Для якісної і безпечної чищення сантехніки вибирайте кремоподібні, гелеві препарати. Бажано виключити застосування жорстких чистячих засобів, так як вони можуть зіпсувати сантехніку.

Такі засоби поділяють на чотири групи:

 1. Лужні речовини — рідкі хімічні розчини, що містять натрій. Чудово видаляють поверхневі забруднення, не пошкоджують структуру унітази, не мають різкого запаху. Відмінно справляються з видаленням органічних засмічень, жирними плямами.

Важливо! До таких миючим розчинів відносяться — “Дося” і “Бреф”.

 1. Речовини на основі хлору — добре відмивають і дезінфікують поверхню сантехніки, усувають всі неприємні запахи. Але самі видають неприємний, різких запах. Не залишають після себе дрібних тріщин, можна використовувати для щоденного очищення.

Важливо! До них відносять — “Комет”, “Сіліт” і “Титан”.

 1. Препарати на основі кислот — ефективно борються із застарілими забрудненнями. До їх складу входять такі кислоти: мурашина, щавлева, соляна та їх суміші. Такі кошти не рекомендується використовувати часто, так як вони чинять негативний вплив на людський організм. До того ж, не можна ними мити фаянсові і керамічні унітази, так як сильно пошкоджується їх поверхню.

Важливо! До кислотних речовин відносять — гель “Сантрі” і “Туалетне каченя”.

 1. Порошкові препарати застосовуються для усунення сечового каменю. З допомогою жорсткої щітки порошкове речовина наноситься на пляму, і бруд поступово віддаляється. При частому застосуванні таких порошків на стінках унітазу можуть залишитися мікротріщини, в яких згодом буде накопичуватися бруд. Тому рекомендується використовувати порошки як можна рідше.

Важливо! До таких засобів належать — “ПемоЛюкс”, “Big Power” і “Флеш”.

Народні рецепти

Видалити вапняний наліт в унітазі в домашніх умовах нескладно, якщо під рукою є всі необхідні препарати. Розглянемо кілька способів усунення забруднень в сантехніці:

 • Оцтова кислота. Наливаємо 200 мл рідини під обід і на стінки установки. Залишаємо на кілька годин. Перед обробкою обов’язково потрібно висушити сантехніку, злив всю воду.
 • Лимонна кислота. Висипаємо два пакетики препарату на поверхню сантехніки. Лишаємо в такому стані на ніч. Потім змиваємо водою.
 • Сода. Діє за тим же принципом, що і лимонна кислота. Для більш якісного результату можна комбінувати засіб з оцтом.
 • Кока-Кола. Необхідно вилити 2 літра напою в унітаз, закрити його кришкою, залишити в такому стані на ніч. На наступний день слід обполоснути сантехніку водою.
 • Оцет з йодом. У підігрітий оцет додають трохи соди і кілька крапель йоду, змішують всі інгредієнти до отримання однорідної суміші. Виливають суміш в унітаз і залишають на 6-8 годин. Після — змивають миючий речовина чистою водою.

Важливо! Якщо не вдалося відмити бруд з першого разу, маніпуляції повторюють ще раз, поки не вдасться остаточно позбутися іржавий смуг і вапняних відкладень.

Жорсткі міри очищення

Якщо забруднення не піддаються ніяким щадним засобів, необхідно перейти до використання більш жорстких заходів. Розглянемо найбільш дієві і часто використовувані препарати з метою прибрати вапняний наліт в унітазі:

 1. Щавлева кислота — продається в аптеках. Наносимо засіб на губку або ганчірку і оттираем бруд. При її використанні обов’язково потрібно одягати захисні рукавички.
 2. Електроліт — позбавить від в’ївся бруду. Наливають в унітаз і змивають через годину. Не рекомендується застосовувати, якщо каналізаційні труби зроблені з крихкого матеріалу (пластику).
 3. Соляна кислота — при її застосуванні не потрібно докладати особливих зусиль. Принцип дії препарату такий же, як і у електроліту. Добре справляється з сечовим каменем. Речовина можна придбати в технічному магазині.

Важливо! Не забувайте про заходи безпеки, якщо використовуєте такі миючі засоби. Надягайте респіратор, рукавички і бажано, халат.

Профілактичні заходи

Набагато простіше попередити появу іржавих смуг і вапняних відкладень, ніж потім намагатися відмити їх. Щоб уникнути виникнення неприємних проблем, необхідно слідувати деяким правилам:

 • Усунути несправність зливного бачка. Простежити за тим, щоб вода зливалася тільки примусово.
 • Натискайте кнопку зливу після походу в туалет і користуйтеся унитазным йоржиком. Це позбавить вас від появи сечового каменю.
 • Два рази в тиждень обробляйте сантехніку спеціальним миючим речовиною або оцтом.
 • Користуйтеся таблетками і бластів для унітазного бачка. Таким чином ви усунете неприємний запах і продезінфікуєте сантехніку.

Відеоматеріал

Виконуючи ці прості правила, ви забезпечите щоденну чистоту в туалеті і знизите ризик появи неприємних проблем.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *