Важливі нюанси прання: який клас віджиму в пральних машинах краще

Підібрати потрібну побутову техніку — завдання не з легких. При виборі пральної машинки важливо оцінювати всі її якості. Щоб вона довго служила і не розчарувала своєю роботою навіть через багато років, необхідно досконало розібратися хоча б в тих опціях, які будуть використовуватися регулярно. Фахівці рекомендують вивчити інформацію про те, який клас віджиму в пральних машинах краще.

vazhliv nyuansi prannya yakiy klas v dzhimu v pral nih mashinah krasche 1 - Важливі нюанси прання: який клас віджиму в пральних машинах краще

Класи віджиму

vazhliv nyuansi prannya yakiy klas v dzhimu v pral nih mashinah krasche 2 - Важливі нюанси прання: який клас віджиму в пральних машинах краще

Сьогодні пральна машина є просто незамінною помічницею в кожному будинку. Цей агрегат виконує досить обтяжливу роботу, він стирає, віджимає, а іноді і сушить речі. Завдяки такому винаходу у сучасних представниць прекрасної статі залишається більше часу на інші справи.

Вважається, що тип віджимання в пральних машинках є одним з найважливіших параметрів оцінки сьогоднішніх моделей. Він відображає відсоток вологості, що залишився в постиранном білизна. Подібний показник визначається кількістю оборотів барабана в секунду. Чим вище клас віджиму, тим з більш високою швидкістю здійснюється прокрутка і тим суші в результаті виходить білизна.

Як правило, в автоматичних машинах кількість оборотів варіюється від 700 до 1700 в хвилину. Ефективність віджимання залежить від того, наскільки мокрими залишаються речі. Короткі характеристики кожного з класів, починаючи з найкращого:

vazhliv nyuansi prannya yakiy klas v dzhimu v pral nih mashinah krasche 3 - Важливі нюанси прання: який клас віджиму в пральних машинах краще

  • A — швидкість оборотів складає 1600. Забезпечується найсухіший віджим, в білизна залишається не більше 45% вологи. Це найвища якість.
  • B — швидкість оборотів барабана в хвилину дорівнює 1400.
  • C — ефективність віджимання становить 54-63%.
  • Клас віджиму D означає, що барабан обертається із швидкістю 1000 оборотів в хвилину.
  • E — відсоток залишилася після прання вологи відповідає 72-81%.
  • F — пральна машинка цього класу «прокрутить» речі зі швидкістю 600 обертів.
  • Тип G означає, що в такому агрегаті білизну на виході буде сухим лише на 10%. Такі речі знадобиться сушити протягом довгого часу.

Це європейський стандарт, який використовується у всьому світі.

Деякі хитрості

Має значення не тільки кількість обертів барабана, але також і те, як він крутиться. Припустимо, у деяких агрегатах передбачений режим віджиму без прасування. Барабан такої машини обертається особливим чином: він крутиться то з однією, то з іншою швидкістю, завдяки чому речі практично не мнуться. Так, після прання їх не можна прасувати, а просто повісити сушитися.

vazhliv nyuansi prannya yakiy klas v dzhimu v pral nih mashinah krasche 4 - Важливі нюанси прання: який клас віджиму в пральних машинах краще

Часто продавці запевняють, що техніка з вертикальним завантаженням речей краще віджимає. Насправді ж подібні машинки вібрують набагато сильніше, ніж, так би мовити, горизонталки, а це зовсім не робить роботу агрегату більш ефективною.

Роздумуючи над тим, пральну машину з яким класом віджиму вибрати, слід розібратися у всіх тонкощах роботи техніки. Якщо не помилитися і придбати відповідний агрегат, то після прання речі завжди будуть чистими і майже сухими.

Плюси і мінуси

vazhliv nyuansi prannya yakiy klas v dzhimu v pral nih mashinah krasche 5 - Важливі нюанси прання: який клас віджиму в пральних машинах краще

Режим віджиму A найкраще задіяти для товстих речей — це куртки, джинси, рушники. Якщо їх «прокрутити» з низькою швидкістю, в результаті вони виявляться важкими. Власникам пральних машинок з невисоким типом віджиму знадобиться добре потрудитися, щоб витягнути з барабана і розвісити подібні речі.

У разі якщо за станом здоров’я доводиться утримуватися від фізичних навантажень (або на це є якісь інші причини), краще віддати перевагу агрегату з високим типом віджиму. Звичайно, такі моделі продаються за більш високою ціною. Не кожному покупцеві по кишені такі дорогі машинки.

Подібна «пралка» в майбутньому може вимагати високих витрат електроенергії, адже вона сушить білизну на більш високих оборотах. Це конче варто мати на увазі. Втім, зараз є можливість придбати машину, що дозволяє економно витрачати електрику при найшвидшої «прокручування». Подібні моделі можуть мати маркування:

  • А++;
  • А+;
  • А.

vazhliv nyuansi prannya yakiy klas v dzhimu v pral nih mashinah krasche 6 - Важливі нюанси прання: який клас віджиму в пральних машинах краще

Тип віджиму і клас енергоспоживання є взаємозалежними категоріями. Фахівці вважають найбільш оптимальним варіантом агрегати з маркуванням, вони демонструють прекрасну якість роботи, при цьому не споживаючи занадто багато енергетичних ресурсів. З іншого боку, більшість людей користуються «пралка» не надто часто. Так, зазвичай при виборі машинки на енергоспоживання не звертають особливої уваги.

Вартість одного прання також залежить і від кількості споживаної води. При однаковій місткості білизни різні моделі можуть передбачати різну кількість використовуваної рідини.

Високі обороти обертання здатні зіпсувати делікатні речі, приміром, шовкові і вовняні вироби. При максимальному розгін барабана нитки сильно зношуються, втрачають свою міцність і стають бляклими. Крім цього, при сильному віджиманні речі сильніше мнуться, після чого розгладити їх стає непростим завданням.

Вибираючи тип віджиму, необхідно мати на увазі, що різниця між вологістю білизни, віджатого при 1000, 1600 оборотах, несуттєва. Її можна помітити лише при пранні речей з товстих матеріалів. Однак якщо порівнювати «прокручування» на 400 і 800 обертах, різниця виявиться відчутною. У першому випадку виріб буде зовсім мокрим, а в другому його вологість лише злегка перевищить відповідний показник повітря.

Різні тканини

vazhliv nyuansi prannya yakiy klas v dzhimu v pral nih mashinah krasche 7 - Важливі нюанси прання: який клас віджиму в пральних машинах краще

Далеко не всі типи матеріалів стираються стандартним способом, деякі з них вважаються дуже делікатними. На щастя, сучасні пральні машинки дозволяють задавати необхідну кількість обертів. Є тканини, для яких неприпустимо швидке обертання барабана.

Для бавовняних і джинсових виробів оптимальне значення становить 800 оборотів в хвилину. Експерти рекомендують прати такі речі, використовуючи делікатний режим. Льон «викручують» на мінімальній кількості обертів.

Шовк і атлас — дуже ніжні і тонкі матеріали, тому при їх пранні віджим краще вимкнути. Якщо ж такої можливості немає, варто вибрати безпечну швидкість 600 обертів. Вовняні вироби також не радять віджимати. Їх можна викручувати лише при швидкості обертання барабана 400 оборотів в хвилину, не більше.

Корисні рекомендації експертів

vazhliv nyuansi prannya yakiy klas v dzhimu v pral nih mashinah krasche 8 - Важливі нюанси прання: який клас віджиму в пральних машинах краще

Якщо для покупця на першому місці знаходиться такий показник, як економічність споживання електрики, то в цьому випадку краще зупинити вибір на пральній машині типу А++. Якщо ж людина збирається сушити речі на свіжому повітрі (наприклад, у себе на балконі або на задньому дворі приватного будинку), можна сміливо купувати побутову техніку за типом віджимання В і нижче.

Важливо не забувати про те, що погано віджаті речі в мокрому стані стають ще важче. Особливо це стосується ковдр, махрових рушників та пледів. Володар побутової техніки з низьким класом віджиму буде змушений докладати щоразу більше зусиль, щоб витягти назовні мокрі вироби і розвісити їх. Можливо, для когось оптимальним рішенням виявиться агрегат, що передбачає можливість сухого прання.

Вибираючи машину, також важливо звернути увагу не тільки на тип віджиму. Клас прання теж має значення. Тут все просто: чим він вище, тим краще відіпрається білизна. Іноді буває так, що віджимання та прання мають різну якість. Так що, при виборі моделі бажано взяти техніку з більш високим значенням другого показника, інакше покупець ризикує отримати майже сухе, але недостатньо добре випрану виріб.

Таким чином, щоб отримати від купленої пральної машини максимальну вигоду і не пошкодувати про вибір придивилася моделі, необхідно ретельно вивчити ринок, проаналізувати плюси і мінуси запропонованих варіантів техніки і лише після цього прийняти рішення. Необхідно взяти до уваги численні фактори, включаючи тип віджиму. Сьогодні це одна з ключових категорій оцінки сучасних моделей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *