Вбудований душ

vbudovaniy dush 1 - Вбудований душ

Зручний і практичний вбудований душ — це порівняно новий різновид комунікацій, тому люди ставляться до цієї новації з певною пересторогою. Вони мотивують свої побоювання тим, що в разі поломки доступ до комплектуючих буде закритий. Насправді, це гранично просте і надійне пристрій. Розглянемо можливі варіанти і спробуємо розібратися, як не помилитися при виборі виробу.

Що відрізняє якісну модель?

Незалежно від того, на який саме моделі ви зупините свій вибір, потрібно перевірити, чи відповідає вона базовим вимогам. При такому підході навіть без великих знань в цій області ви зможете придбати надійну, міцну і гарну конструкцію. Ось цей звід вимог.

Перевірена компанія-виробник

Бажано до покупки ознайомитися з фірмами-виробниками і характеристиками продукції. Можна скористатися послугами продавця-консультанта або розпитати людей, що професійно займаються установкою і технічним обслуговуванням подібних систем. Ви отримаєте компетентну консультацію і дізнаєтеся, які системи самі невибагливі і довговічні при використанні.

Добротні матеріали

Довговічність прихованих змішувачів багато в чому залежить від того, з яких матеріалів вони виготовлені:

 • Самі бюджетні моделі виготовлені з силуміну (порошковий сплав алюмінію), однак, міцними їх не назвеш.
 • Вироби з латуні коштують дорожче, але вони в рази надійніше. Крім того, вони стійкі до корозії.

vbudovaniy dush 2 - Вбудований душ

Якісне покриття

У продажу можна побачити вироби з різними типами покриття — хромоване (матове і глянсове), позолочене, бронзове, імітація різних природних матеріалів, зокрема, виробного каменю. Важливо, щоб покриття поєднувалося за стилем з інтер’єром ванної кімнати і було якісним — без плям і інших дефектів.

Необхідний функціонал

Вивчаючи функціонал виробів, потрібно зупинити вибір на тій моделі, яка задовольняє вашим вимогам найкращим чином. Купувати багатофункціональне обладнання і не користуватися наявними можливості, означає нераціонально витрачати свої гроші.

Важливо! Ще до того, як ви почнете вивчати ринок обладнання, запросіть фахівця, щоб він порадив оптимальну різновид вбудовуваної техніки. Буває, що встановити вбудовану систему не можна (як варіант — це буде занадто дорого).

Класифікація систем

Вбудовувані душові конструкції розрізняються по виду системи і призначенням. Виділяють такі конфігурації душових систем для прихованого монтажу:

 • Гігієнічна. Це — найпростіший варіант. Вона підходить для невеликого санвузли, де немає можливості поставити біде. Це 1-2 регульованих вузла на стіні плюс гнучкий шланг з лійкою, закріплений на тримачі. Коштує така конструкція дуже недорого. У всякому разі, набагато дешевше звичайного біде.

Важливо! Душова система гігієнічного типу займає мінімум простору, що дуже актуально для невеликого санвузла в міській квартирі.

 • Лійка, розташована на стіні. Нерідко стаціонарний “дощик” додатково оснащується лійкою з гнучким шлангом. Це — однаково вдале рішення і для ванни, і для окремого душового відсіку.
 • Стельова конструкція. Це рішення часто застосовують компанії, що займаються випуском душових кабін. Однак таке рішення цілком прийнятне і для звичайного приміщення. При цьому важливо вибрати довжину штанги таким чином, щоб вона не була розміщена занадто високо. В іншому випадку — вбудований душ буде сильно бризкатися.
 • Тропічний душ. Це — дуже оригінальний варіант вбудованої конструкції, що представляє собою панель, розміщену на стіні або стелі, створює струменя, що нагадують тропічна злива. За рахунок того, що лійка тут просто величезна, струмені води охоплюють людину повністю.

Важливо! Враження та заряд бадьорості від такої водної процедури просто чудові! Красиво виглядає тропічна система, оснащена підсвічуванням.

Вбудований душ у стіну — порядок монтажу

Встановити “душ із стіни” набагато складніше, ніж відкриту конструкцію. Але отриманий при цьому результат того вартий. Всі роботи можна розділити на 2 етапи:

 • Прокладання комунікацій.
 • Підключення до змонтованим комунікацій всіх комплектуючих системи.

Прокладка трубопроводів має свою специфіку:

 • Для того щоб приховати труби, потрібно руйнувати стіни. Насамперед, проводиться підведення комунікацій до змішувача, регулює температуру води. При цьому, змішувач і душова лійка розташовані не в єдиному блоці, а окремо.
 • Штроблення стін — процес досить трудомісткою, і обійтися без спеціального інструменту не можна. Найкраще підходять для цієї мети болгарка з диском по металу або перфоратор.

Важливо! При штроблення утворюється багато пилу, тому потрібно працювати в респіраторі і захисних окулярах. Якщо ви вважаєте цю роботу занадто складною, можна найняти фахівців. Принаймні, у вас буде гарантія того, що все сплановано з максимальною точністю і без помилок.

 • Наступний за штроблением етап — прокладка трубопроводу. Тут потрібно звернути особливу увагу на якість з’єднань, оскільки вони будуть сховані в стіні. Взагалі, діє “золоте правило”: чим з’єднань менше, тим конструкція добротнее.
 • Вбудовуваний змішувач — це блок-моноліт. Єдина замінна комплектуюча — це картридж. Щоб замінити картридж, ламати стіну не потрібно. Досить зняти зовнішній блок регулювання, і вузол без праці демонтується для заміни або ремонту. Конструкція виключно ремонтопригодна. Власне, весь ремонт вбудованого душа полягає в тому, щоб замінити картридж. Інші деталі являють собою монолітний блок.
 • Щоб підвести воду від змішувального блоку до лійці вбудованого душа найчастіше застосовують металопластикові або мідні труби. Це — найбільш надійні і довговічні варіанти.

Важливо! Для з’єднання застосовують фітинги підвищеної міцності. Економити на них не можна, оскільки саме з’єднання є “слабкою ланкою” конструкції.

 • Якщо вилив встановлюється в стелю, можна уникнути штроблення плит перекриття, спорудивши короб з гіпсокартону вологостійкого сорту. Цей же короб використовують для прокладання комунікацій. Це — хороше рішення, наприклад, для “тропічної” системи. У цьому випадку штробіть стелю під гігантську лійку — справа дуже трудомістка.

Важливо! Якщо ви встановлюєте гігієнічний вбудований душ, то вбудована система передбачає початкові налаштування натиску і температури води. Залишається тільки відкривати кран і користуватися системою.

Відеоматеріал

Звичайно, робота над вбудованим душем — справа досить трудомістке. Зате кінцевий результат вашої роботи буде набагато оригінальніше і краще зовнішніх, що стали звичними, моделей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *