Вбудований змішувач для душу в стіну

vbudovaniy zm shuvach dlya dushu v st nu 1 - Вбудований змішувач для душу в стіну

Зручність використання вбудованого змішувача складно переоцінити. Встановивши такий сантехнічний прилад, перед вами не буде ніяких звисаючих чи виступаючих предметів, а також постійно виходять з ладу душових шлангів. Максимум, що в даному випадку може бути — декоративна пластина невеликого розміру з двома зручними важелями управління, невеликою виливом для умивальника або наповнювача ванни, а також закріпленої на стелі душовою лійкою. Практично, зручно і без надмірностей. Дану статтю ми вирішили присвятити такій сантехнічного пристрою, як вбудований змішувач для душу в стіну. Ви дізнаєтеся про головні достоїнства цього типу пристроїв, як відбувається монтаж, а також розберемося з вадами сантехніки.

Пристрій і загальні відомості

Як правило, змішувачі вбудовувані мають дві основні частини — блок, що встановлюється в стіні, і декоративну кришку з важелями управління. Придбати їх можна окремо один від одного, що дозволяє вибрати останній елемент за власним смаком. Додатково до основних модулів доведеться купити вилив та лійку.

Найважливіше в даній конструкції — основний блок, відповідальний за керування потоком води. Найчастіше це пластиковий циліндр, усередині якого знаходиться латунна головка з 4-ма різьбовими отворами:

  • Дві — для подачі холодної і гарячої води.
  • Дві — подають змішану рідину до душової лійці і виливу пристрою.

Важливо! Ви повинні бути повністю впевнені в надійності і якості блоку, оскільки термін його безремонтної експлуатації повинен бути досить тривалим, бажано більше 10 років.

Особливості самостійної установки

В принципі, пристрій змішувача і його ремонт, завдяки конструкторам, зводиться лише в зміні ущільнювачів. Механізм його настільки простий, що ремонтується без особливих проблем. Варто сказати, що інженери і до інших складових вбудованої системи підійшли з такою ж увагою, однак, основну увагу зосередили на зручність монтажу.

Підготовка ніші:

  1. Установка змішувача прихованого монтажу передбачає виготовлення у стіні невеликого поглиблення.
  2. У більшості випадків достатньо зробити нішу діаметром 120-150 мм, глибиною приблизно 85-110 мм. Для цього слід використовувати перфоратор з коронкою по бетону відповідного діаметру.

Прокладка труб:

  • Визначте місце монтажу виливу та душової лійки.
  • Проведіть олівцем найкоротший шлях до ніші.
  • Взявши дриль з насадкою для прорізання штроб, выдолбите стіну за вказаними лініями.

Важливо! Слідкуйте, щоб у вас не було перехрещення з іншими водними потоками.

  • Від місця центрального блоку проведіть лінію для виготовлення штроб до змішувача від основного водогону.

Важливо! Якщо ви бажаєте обшити санвузол гіпсокартоном, то проблема виготовлення штроб відпадає сама собою. Крім того, частково вирішується й питання з місцем розташування центрального блоку змішувача.

vbudovaniy zm shuvach dlya dushu v st nu 2 - Вбудований змішувач для душу в стіну

Підключення

До змішувача трубопроводи підключаються стаціонарним чином — краще на них не застосовувати роз’ємні з’єднання труб, в іншому випадку вони стануть тільки зайвим елементом надійності. Крім того, в них відпаде необхідність після замуровування основного блоку з його сполуками в стіни наглухо.

Цей варіант установки повністю відповідає всім вимогам, які пред’являються до підключення трубопроводів, де основним є те, що всі з’єднання повинні бути абсолютно надійними.

Важливо! Для ущільнення різьби бажано зупинитися на перевірений спосіб — пакля плюс фарба, а от від стрічки ФУМ або сантехнічної нитки в цьому випадку краще відмовитися.

Матеріал трубопроводу

Збираючись провести установку вбудованого змішувача, ви повинні розуміти важливість матеріалу, з якого виготовлено трубопровід. Інструкція радить відразу виключити зі списку металопластикову трубу, оскільки для з’єднання в цьому випадку використовуються прес-фітинги або різьбові елементи.

Краще купити мідну або поліпропіленову трубу, так як їх спосіб стиковки повністю відповідає нашій задачі, мінімізуючи кількість сполук з різьбленням. Хоча робота в такому разі і ускладнюється, зате в результаті ви зможете отримати надійну систему в плані протікання.

Виливши та лійка

Настала черга випусків для носика змішувача, а також душової лійки. В цьому випадку все стандартно:

  1. На кінцях трубопроводів встановіть кутові різьбові елементи.
  2. Добре зафіксуйте їх у стіні за допомогою дюбелів або розчину.

Важливо! У процесі кріплення різьбових перехідників слід максимально рівно дотримати горизонталь, оскільки криво зроблений висновок значно ускладнить процес монтажу виливу для ванни або раковини, а також лійки для душу.

Після установки всіх прихованих елементів рекомендується зробити перерву, поки не будуть закінчені всі інші роботи у ванній кімнаті.

Останнім етапом є установка декоративної накладки з ручками управління, лійки і виливу — це не повинно скласти особливих труднощів. Просто прикрутіть пластикову рамку до корпусу центрального блоку, а потім прищелкните до неї декоративну накладку.

Важливо! Душ з лійкою встановлюється за допомогою спеціального перехідника зі штуцером, мають гумові ущільнення. Їх необхідно надіти на нього і затиснути за допомогою невеликого декоративного гвинта.

Відеоматеріал

Таким чином, ми розповіли вам про зручний, цікавий і практичний пристрій — вбудованому змішувачі для душу в стіну. Ви дізналися про особливості його конструкції, способі монтажу та підключення до водопроводу. Сподіваємося, інформація нашій статті була для вас корисною, і тепер ви без праці зможете встановити сантехнічний прилад під час ремонту санвузла.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *