Веб-камера для комп’ютера

veb kamera dlya komp yutera 1 - Веб-камера для комп’ютера

Веб-камера для комп’ютера — це вкрай корисний пристрій, який дозволяє розширити комунікативні здібності в інтернет-спілкуванні. Що може бути краще, ніж побачити родича, який давно переїхав за тисячі кілометрів? Все це, звичайно, добре, але мало хто з користувачів знає, як вибрати подібний пристрій. Сьогодні ми розповімо про те, як уникнути плутанини в такій кількості наданих моделей.

Ключові моменти

Web-Camera — це маленький пристрій, який використовується для передачі відеозображення на персональних комп’ютерах і ноутбуках, підключених до інтернету. З таким пристроєм ви завжди зможете бути на зв’язку і дасте про себе знати в будь-який момент. Гаджети з’явилися відносно недавно, але їх параметри з кожним роком поліпшуються у багато разів.

Основні критерії вибору — це характеристики камери і її ціна. Якщо з ціною все зрозуміло, то в характеристиках не розбираються всі. А без цього зовсім не вийде зрозуміти, як вибрати веб-камеру. Давайте приділимо увагу всім критеріям для покупки.

Важливо! У ще одному огляді на нашому порталі корисних порад ми докладно розповіли про кращі моделі веб-камер.

Матриця

Якщо ви хочете отримати якісну модель, обов’язково погляньте на тип матриці цієї моделі. Прийнято розрізняти два основних типи:

 • CMOS. Якщо не вдаватися в подробиці, то можна сказати, що вона недорога і не дуже якісна.
 • CCD. Знаходиться в іншій ціновій категорії і має якість краща.

veb kamera dlya komp yutera 2 - Веб-камера для комп’ютера

Роздільна здатність

Цей параметр теж має неабиякий вплив на картинку. Під поняттям “дозвіл” приймається щільність пікселів по горизонталі та вертикалі, з яких наша матриця і складається.

Важливо! Очевидно, що величина цього значення характеризує якість зйомки, тому на цей критерій теж варто звернути увагу під час вибору моделі.

Зазвичай дозвіл вказують в Мп (мегапікселях). Найпоширеніші значення характеристик веб-камер для комп’ютера такі:

 • 240х320 пікселів. Це — менше однієї десятої від одного Мп. Саме маленьке дозвіл для пристроїв даного типу. Такої якості вистачить лише на найпростіші відеодзвінки.
 • 680х480 точок. Трохи застарілий стандарт, яким раніше оснащувалися практично всі моделі на ринку технологій.
 • 1280х960 пікселів. Даний дозвіл отримують сучасні гаджети, які здатні вести якісну зйомку і навіть робити непогані фотознімки.

Також при виборі акцентуйте увагу на реальний дозвіл, а не на то, що виходить через цифрове збільшення.

Важливо! Збільшена картинка буде мати не та якість, на яку ви розраховували. Перейдіть за посиланням, щоб дізнатися, як перевірити веб-камери.

Чутливість

Це — теж дуже важливий параметр, який характеризує ступінь освітленості, яка потрібна для зйомки хорошого якість. Потрібно додати, що недостатні значення будуть видавати картинку з великими перешкодами. Цей параметр прийнято вимірювати в люксах.

veb kamera dlya komp yutera 3 - Веб-камера для комп’ютера

FPS

Кількість кадрів в секунду має становити від 30. Якщо ж значення будуть менше, ви побачите деякі “гальма” і “підвисання”. Будь-яка камера повинна оснащуватися частотою 30 кадрів. Сучасні моделі мають 40 fps, що позначається і на їх вартості.

Важливо! Коли вам доведеться вибирати техніку, не намагайтеся гнатися за величезними показниками характеристики. Суть в тому, що важлива саме ширина каналу вашого інтернет-підключення, оскільки при 1 або 2 Мбіт дороге обладнання майже не буде котируватися.

Фіксація

Яка веб-камера краще для комп’ютера? Конструктивні особливості повинні задовольняти потреби користувача в комфорті. Буває безліч способів кріплення, адже біля кожного будинку стоять різні монітори:

 • Якщо на вашому персональному комп’ютері використовується монітор ЖК-типу, беріть ту камеру, у якій є спеціальна прищіпка.
 • Для випадків з ЕПТ-техніків краще віддати перевагу тим моделям, які мають підставу “підставку”.

Найголовніше — це надійна фіксація, а все інше — на смак і колір.

Підключення

Переважна більшість девайсів підключається до ПК через інтерфейс USB. Якщо вибір припав на камери для стаціонарного ПК, зверніть увагу на довжину кабелю, оскільки сильно короткий провід не дотягнеться до інтерфейсу.

Важливо! Також можете поглянути на ті моделі, які працюють по бездротовому з’єднанню.

Сумісність

Можна без слів зрозуміти, що практично кожна модель буде працювати з персональним комп’ютером під керуванням операційної системи Windows. Система самостійно визначає наявність пристрою і встановлює все необхідне програмне забезпечення для оптимальної роботи.

veb kamera dlya komp yutera 4 - Веб-камера для комп’ютера

Розширений функціонал

Деякі девайси мають в арсеналі дуже широкий функціонал. Наприклад:

 • Крім функції “фото”, вебка може мати і опцію зйомки відео з можливістю редагування даних.
 • Також може бути інтегрована налаштування кольорів і контрастності, автокорекція колірної гами і зміна частоти кадрів.
 • Деякі моделі навіть оснащені зумом.
 • Крім всього цього, гаджет можна експлуатувати для відеоспостереження, якщо у ньому встановлено детектор руху з поворотним механізмом.

Важливо! Деяким користувачам доводиться по душі і можливість налаштування зображення через рідний софт виробника.

Інтегрована мікрофон

Не у всіх пристроях цей компонент присутній. Вирішуйте самі: купувати мікрофон окремо або вибрати комбіновану техніку. Якщо з’єднання з аксесуаром викликає труднощі, скористайтеся нашими порадами, як налаштувати мікрофон на комп’ютері.

Важливо! У всіх лептопах вбудований мікрофон.

Додаткові ефекти

Веб-камера для комп’ютера може використовуватися і для розваг, якщо модель підтримує спеціальне програмне забезпечення з низкою різних фільтрів у вигляді анімованих планів, рамок, накладення ефектів.

Важливо! Використання подібних ефектів дозволяється лише для розваги.

Виробник

На ринку таких зараз дуже багато веб-камер для комп’ютерів. Наприклад, свою продукцію пропонують такі торгові марки:

 1. Філіпс.
 2. Альфотеч.
 3. Оклик.
 4. Рітмікс.
 5. Геркулес.
 6. Эйчпи.
 7. Microsoft.
 8. Эксис.
 9. Каньйон.
 10. Престижио.
 11. Мсиай.

І це — лише мала частина.

veb kamera dlya komp yutera 5 - Веб-камера для комп’ютера

Важливо! Насправді, краще всього віддати перевагу продукції найпопулярніших розробників:

 • Логитеч.
 • Геніус.
 • Креатив.

Цінова категорія

Цей момент дуже важливий, але саме параметри визначають ціновий розкид. Вартість варіюється від 3 до 200 доларів США. Вибір залежить тільки від індивідуальних вимог до моделі. Рекомендуємо звертати увагу на цінник тільки в останню чергу.

Важливо! Під час користування веб-камерою можуть з’являтися сторонні шуми і відлуння. В нашій окремій публікації ми докладно розповіли, як прибрати відлуння на комп’ютері.

Відеоматеріал

Яка веб-камера краще для комп’ютера? Вирішувати тільки вам. Можливо, вам потрібно дорога модель для серйозних конференцій, а може ви хочете обійтися звичайною “показывалкой” для гри в комп’ютер з друзями.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *