Вермикуліт утеплювач

vermikul t uteplyuvach 1 - Вермикуліт утеплювач

Традиційні і звичні утеплювачі випускають у формі плит або матів. Транспортувати ці матеріали дуже просто, їх монтаж займає мінімум часу. Однак є ще і вермикуліт — утеплювач насипного типу. Головне, що відрізняє його, наприклад, від мінеральної вати або пінопласту — це структура. Цілком можливо, що для ряду будівельних робіт саме така фактура теплоізолятора оптимальна. Щоб ви змогли зрозуміти для себе, чи підходить цей матеріал саме у вашому випадку, розглянемо всі його особливості в цій статті.

Специфіка, переваги

Вермикуліт є насипний утеплювач, виконаний з пористого матеріалу невеликої щільності. Сутність технології — високотемпературний випал спіненого сировини. Простота виготовлення сприяє здешевленню ізоляції, а особливості структури дають можливість скоротити трудовитрати.

Однак є й мінуси:

 • Матеріал втрачає теплоізоляційні характеристики при зволоженні.
 • Сильна усадка — від початкового об’єму на 10-15%.

В основному матеріал застосовують для горизонтальних поверхонь. Процес засипання не відрізняється складністю, але передбачає ретельну підготовку. Наприклад, при утепленні підлоги в будинках, позбавлених підвалів, грунт трамбують і покривають шаром стяжки. Далі йде шар гідроізоляції і тільки потім насипають утеплювач. Аналогічним чином виконують утеплення покрівлі (тільки стяжка не потрібна). При утепленні покрівлі поверх вермикуліту настилають пароізоляційний шар.

Важливо! Щоб уточнити для себе всі властивості і відмінності різних матеріалів, почитайте також про інші види утеплювачів:

 • Пінопласт як утеплювач — властивості, характеристики.
 • Мінеральна вата — характеристики.
 • Рідкий утеплювач.

Засипна теплоізоляція — основні види

Застосування засипний теплоізоляції налічує сотні років. Перший (і досить ефективний) вид засипного утеплювача — це тирсу. В частині теплопровідності до них питань немає, але вони з часом дають значну усадку і втрачають властивості при намоканні. Сучасні сипучі утеплювачі набагато досконаліша за своїми якостями.

Керамзит

В основі цього утеплювального матеріалу знаходиться глина. Застосовується як самостійний утеплюючий матеріал або в поєднанні з бетоном (в цьому випадку, мова йде про керамзитобетону). Отримують керамзит випалюванням глинистих сланців.

Область використання матеріалу можна визначити, вивчивши його маркування. Наприклад:

 • Керамзитовий пісок застосовують як складову частину бетонної обшивки або в якості теплоізолятора для підлоги.
 • Для скатних і плоских видів покрівлі застосовують гранули з діаметром 5-10 мм. Утеплення підлог і фундаменту виробляють матеріалом з діаметром гранул від 15 мм.

Важливо! Керамзит з часом дає усадку, тому при укладанні потрібно ретельно утрамбувати його. Це робить усадку матеріалу мінімальної. Утеплювач має обмежену область застосування по температурі. Цей сипкий утеплювач для стін рекомендований для регіонів із зимовими температурами не нижче 20 градусів.

Перліт

Сировина для виробництва перліту — силікатні вулканічні кам’яні породи. Технологія виробництва нічим не відрізняється від керамзиту. Від нагрівання до 1200 градусів волога випаровується з мінералів, пори проникає повітря.

Важливо! Перліт має брудно-білий або сірий відтінок. Діаметр гранул коливається між 1 і 10 мм. Діапазон щільності становить 75-150 кг/м3. Відомий цей матеріал також під назвою “скляного утеплювача”.

Як і у випадку з керамзитом, область використання цього матеріалу досить широка. Гранули з мінімальним діаметром 1-2 мм, або перлітовий пісок, застосовують у таких областях:

 • Як утеплювач житлових будинків.
 • Виготовлення штукатурки з утеплюючим ефектом.
 • Випуск акустичних матеріалів.
 • Виробництво вогнестійкого бетону.

Важливо! Через повітря, що заповнює пори, перліт важить менше, ніж керамзит, тому краще підходить в якості стінового теплоізолятора. Крім теплоізоляційних властивостей, матеріал має виражений звукоізолюючий ефект.

vermikul t uteplyuvach 2 - Вермикуліт утеплювач

Вермикуліт

В основі цього теплоізолятора знаходиться гидратированная слюда, обсяг якої під дією теплової обробки збільшується в 15-20 разів. Цей матеріал ідеально підходить для стін і підлоги, використовується також при облаштуванні димоходів, завдяки ідеальній вогнестійкості.

Важливо! 5-сантиметровий шар матеріалу сприяє збереженню близько 70% тепла в приміщенні. Цього досить для якісної теплоізоляції даху. При утепленні стін і підлоги оптимальний шар теплоізолятора становить 10 див.

До переваг використання цього насипного теплоізолятора відносяться:

 • Невеликий (0,04-0,06) показник теплопровідності, близьке за значенням до мінеральної вати і пінопласту.
 • Відсутність швів і порожнеч (цей недолік властивий рулонним матеріалам).
 • Значна (1400 градусів) температура плавлення.
 • Відсутність шкідливих і отруйних речовин в складі. Вермикуліт для утеплення стін абсолютно безпечний.
 • Непривабливість для гризунів, комах і патогенних мікроорганізмів.
 • Виражений шумоізоляційний ефект.
 • Невелика трудомісткість робіт по утепленню.
 • Невелика маса.

Важливо! По щільності вермикуліт поступається перліту і керамзиту. Найбільша щільність становить 100 кг/м3.

Ековата

Це — відносно новий матеріал з паперового вторсировини, просоченого речовинами, що запобігають гниття і загоряння. Використовується як теплоізоляція для покрівель складної конфігурації, утеплення мансард або стін.

Важливо! Із-за невеликої маси цей теплоізолятор застосовується практично для всіх ділянок будинків — горизонтальні перегородки, підлоги, горища, стіни мансарди.

Відеоматеріал

Насипні утеплювачі для стін і інших складових будівель завоювали заслужену популярність. Секрет успіху теплоізолюючих гранул — оптимальне співвідношення якості і вартості, невелика маса і зручність застосування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *