вибрати Кавомолку

vibrati kavomolku 1 - вибрати Кавомолку

Якщо ви справжній цінитель кави, то навряд чи вас влаштує розчинний порошок, адже тільки заварений мелена кава — напій богів”. А щоб смак був більш насиченим, аромат більш відчутним, кава рекомендується молоти безпосередньо перед заварюванням. Вибрати кавомолку можна і без особливих знань, однак, покупка з часом може вас розчарувати великою кількістю недоліків, яких в магазині не помітиш. Тому до вибору краще підходити більш свідомо. Як правильно вибрати кавомолку? Про основні параметри цього побутового приладу і головні критерії вибору ми і поговоримо в цій статті.

Трохи історії

Кава давно відомий своїми тонізуючими властивостями. Згідно з легендою, ефіопські пастухи помітили, як збуджуюче діють на кіз плоди кавового дерева. Пізніше — ефіопи, а за ними араби, навчилися збирати плоди кави, сушити їх, смажити і варити напій.

З ХIV століття кавове дерево почало поширюватися по континентах. Кав’ярні стали популярним місцем для спілкування, в основному чоловіків. У Росії перший кавовий будинок був відкритий в 1703 році. Якщо спочатку цей напій, яким пригощав Петро I своїх наближених, вважали “гірким пійлом”, то тепер мало хто відмовиться від чашки гарячої кави вранці.

Найпопулярнішими є такі види кави, як арабіка і робуста. Але заглиблюватися в сорту та їх характеристики ми не будемо. В першу чергу нам цікаво, чим змолоти ці прекрасні ароматні зерна. Якщо у вашій великій родині часто і багато п’ють каву, то, напевно, має сенс придбати кавоварку, яка не тільки перемеле потрібну порцію зерен, але і перетворить їх у капучіно, американо або латте-макіато. Така техніка коштує дорого, тому більшість кавоманів просто обмежуються кавомолкою і туркою. Розглянемо види молольних пристроїв і визначимо важливі аспекти того, як вибрати якісну кавомолку.

Ручна кавомолка

Каву можна змолоти “дідівським” способом, використовуючи ручний млинок. Перед тим, як вибрати ручний млинок для дому, необхідно ознайомитися з її конструктивними особливостями і зрозуміти, чи підходить вона для ваших потреб.

Важливо! Треба відразу сказати, що намолоти кави вручну запас — дурне заняття. З таким же успіхом можна просто купити в магазині пачку готового меленої кави. Самий ароматний напій виходить саме з тільки що змелених зерен. З часом вони втрачають свої властивості. Також на якість напою впливає і якість самого продукту, тому, напевно, вам стане в нагоді наш огляд кращих сортів кави.

vibrati kavomolku 2 - вибрати Кавомолку

Особливості приладу:

 • Ручна кавомолка являє собою ємність з жорнами (дисками), які приводяться в рух ручкою. Цю ручку, звичайно, крутить людина, тому кількість і якість змеленої кави залежить від його зусиль і старанності.

Важливо! У деяких сучасних моделях ручних кофемолок є регулювання ступеня помолу зерен. Але відразу обмовимося, що процес помелу є швидким і кілька трудомістким.

 • Конструкція у ручних апаратів схожа між собою. Суть полягає в тому, що два жорна встановлені всередині так: один — на дні, другий — закріплений на кінці ручки, яку ви крутите. Ручка може бути розташована зверху, а може збоку.

Важливо! Кавомолки європейського типу в більшості випадків невеликого розміру, найчастіше дерев’яні. Вихід готового продукту — маленький. Східні кавомолки найчастіше циліндричної форми, мають більший обсяг і розмір.

 • У верхній частині кавомолки є відсік для невеликої порції зерен. Щоб її нормально змолоти, потрібно хвилин 10, як мінімум.

vibrati kavomolku 3 - вибрати Кавомолку

Важливо! Чим довше ви крутите ручку кавомолки, тим дрібніше помел.

 • Однієї партії вистачить на пару чашок напою. Крім того, частки зерен можуть смолоться нерівномірно.

Важливо! Є сорти кави, які мають тверді зерна, їх дуже важко молоти вручну. Наприклад, зерна робусти твердіше, ніж сорт арабіка.

vibrati kavomolku 4 - вибрати Кавомолку

Переваги ручних кофемолок:

 • вони компактні;
 • не залежать від електрики;
 • коштують недорого;
 • крім того, деяким кавоманам просто подобається сам процес перемелювання зерен.

Важливо! Кава, мелений в ручний млині, більше підходить для заварювання у френч-пресі, так як дрібного помелу, як турки, досягти буде важко.

vibrati kavomolku 5 - вибрати Кавомолку

Як вибрати ручний млинок?

При покупці зверніть увагу не тільки на дизайн і міцність конструкції, а й на те, з якого матеріалу виготовлені самі жорна. Це може бути кераміка або чавун.

 • Керамічні — тендітні, але зате в процесі помелу завжди залишаються сухими.
 • Чавунні — міцні, але в процесі можуть втягувати в себе вологу, що, звичайно, вплине на якість помелу.

При виборі в магазині ручної кавомолки орієнтуйтеся на її зручність в експлуатації, саме для вас і на об’єм відсіку для кави.

Важливо! Такі кавомолки, хоч і не користуються великою популярністю у наше прогресивне століття, але все ж таки, магазини надають моделі різноманітні по дизайну і ціні.

vibrati kavomolku 6 - вибрати Кавомолку

Електрична кавомолка з жорнами

Електрична кавомолка з жорнами економить зусилля і час для любителів кави, а крім того, може робити каву різного помелу. Адже для приготування різних кавових напоїв важливий не тільки сорт кавових зерен, але і ступінь помелу.

Важливо! Для еспресо потрібен надтонкий помел. Для заварювання у френч-пресі досить і грубого помелу.

vibrati kavomolku 7 - вибрати Кавомолку

Особливості

Принцип роботи цього пристрою схожий з пристроєм ручного типу:

 • Усередині все так само крутяться два конічних або циліндричних жорна. Але людські зусилля в даному разі зведені до мінімуму — потрібно всього лише натискання кнопки.
 • У таких кавомолках зерна перетираються рівномірно і досить швидко.
 • Готовий продукт, на відміну від техніки з обертовими ножами, збирається в окремий контейнер, що дуже зручно.

Важливо! У більш дорогих моделях ступінь подрібнення можна вибрати на сенсорному дисплеї.

vibrati kavomolku 8 - вибрати Кавомолку

Як правильно вибрати кавомолку для дому?

Так як це — електроприлад, спочатку зверніть увагу на виробника, вибирайте бренд, якому ви довіряєте.

Важливо! Прекрасні відгуки має продукція марок DeLonghi, Gaggia, Braun і Kenwood.

Огляньте, чи надійно зроблений корпус (краще, якщо він буде металевий, а не пластиковий), щільно закривається кришка, чи добре закріплений контейнер для збору кави.

vibrati kavomolku 9 - вибрати Кавомолку

Ще однією важливою характеристикою є матеріал, з якого виготовлені жорна. Це може бути:

 • нержавіюча сталь — найбільш дешевий, але не дуже довговічний матеріал;
 • кераміка — відмінно перетирає зерна, не впливаючи на їх смак, але тендітна;
 • спецсплав з титановим покриттям — більш дорогий, але дуже довговічний;
 • чавун — середній за ціною, але при тривалому перетиранні може зволожуватися, що може погіршити якість продукту;
 • штучний камінь з суміші кераміки з корундом — дорого, якість помелу таке ж, як у кераміки, хоча матеріал не такий крихкий.

vibrati kavomolku 10 - вибрати Кавомолку

Також варто звернути увагу на потужність приладу. Вона може бути від 100 до 1000 Вт.

Важливо! Найчастіше для домашнього використання беруть кавомолки потужністю від 150 до 300 Вт. Цього достатньо, щоб швидко змолоти зерна для декількох чашок кави. Можна вибрати потужну кавомолку з великими параметрами, але при більш високій потужності зерна перетираються на дуже високій швидкості і з більшою силою, що може призвести до горелому і гіркого присмаку.

vibrati kavomolku 11 - вибрати Кавомолку

Ще зверніть увагу на об’єм резервуара для зерен. Якщо кавоманів в будинку достатньо, то маленьким відсіком не обійтися.

Важливо! У багатьох моделях відсік для зерен місткий, але ви самі програмуєте, на скільки порцій вам потрібно намолоти кави. Кавомолка використовує не всі зерна, а потрібну порцію (на одну чашку в середньому йде близько 7 г кави). Інші залишаться у верхньому закритому резервуарі. Як ми вже писали вище, молоти зерна про запас не варто, інакше вони втратять свій смак і аромат. Максимум — на 2-3 найближчих кавування.

vibrati kavomolku 12 - вибрати Кавомолку

Роторні кавомолки з ножами

Такі моделі мають великий попит, і тому є цілий ряд причин:

 • Вони потужні, швидкі і компактні. Крім того, використовувати їх можна не тільки для помелу кави. У них можна приготувати цукрову пудру, подрібнити горіхи, сухі спеції.

  Важливо! Виробники цієї техніки не рекомендують користуватися кавомолками в інших цілях, так як сторонні частинки можуть вплинути на смак кави.

 • У такий кавомолці зерна засипаються в загальний відсік, де дробляться обертовими гострими ножами. Ножі приводяться в рух двигуном, який прихований у корпусі. Мелена кава там і залишається, що не зовсім зручно.

vibrati kavomolku 13 - вибрати Кавомолку

Важливо! Принцип помолу: чим довше прилад працює, тим дрібніше дробляться зерна.

 • Ці кавомолки, в принципі, недорогі. Вони розраховані на невибагливого любителя кави, який варить його від випадку до випадку в турці або кавоварки крапельного або гейзерного типу.

Важливо! Для кавоварки подібний пристрій не підходить, так як помел виходить неоднорідний.

 • Є моделі з похилим дном, що сприяє більш рівномірному перерабатыванию зерен, але це не вирішує проблему нерівномірного помелу на всі 100%.

vibrati kavomolku 14 - вибрати Кавомолку

Як правильно вибрати кавомолку для будинку роторного типу?

 • Як і в попередніх випадках, довіряйте перевіреним брендам (Bosch, DeLonghi).
 • Звертайте увагу на надійність корпусу і всіх його складових.

Важливо! У сумнівних виробників, особливо китайських, частіше усього з ладу виходить мотор і кнопка “Пуск”.

 • Подивіться вказану потужність. Для домашнього використання досить 100-270 Вт. Чим могутніше прилад, тим швидше він впорається з поставленим завданням, але і занадто потужні ні до чого. Інакше — кавомолка не тільки секундою перетрет зерна в пил, але і додасть їм горілий присмак.

Важливо! Якщо ви віддали перевагу модель з високою потужністю, то в ній обов’язково має бути захист від перегріву.

vibrati kavomolku 15 - вибрати Кавомолку

 • Зверніть увагу на ножі. Неякісний сплав швидко затупиться і може надавати кави металевий присмак.
 • Дивіться також на об’єм відсіку для зерен. Заради декількох чашок кави не варто переплачувати за великий резервуар.

Важливо! Для двох чашок напою досить 15-20 м кави. Кавомолку з обсягом в 130 г варто брати лише для великої компанії.

 • Слід врахувати, що кавомолки з ножами більш гучні, ніж ті, що з жорнами. Щоб цього шуму було менше, зверніть увагу на моделі з гумовим дном або ніжками. Вони пом’якшують вібрацію.

Важливо! Щоб вам було легше вибрати саму якісну модель, ознайомтеся з нашим рейтингом кращих кофемолок.

vibrati kavomolku 16 - вибрати Кавомолку

Кавомолка ручна або електрична — що вибрати?

Підсумуємо розглянуту інформацію і виділимо декілька аспектів індивідуального вибору:

 • Якщо ви іноді любите не поспішаючи попити кави, смакуючи, так би мовити, весь процес від А до Я, а крім того, не бажаєте сильно витрачатися, то ваш варіант — це ручна кавомолка.
 • Якщо ви не бажаєте витрачати сили і час на перетирання кавових зерен, а напій заварюєте в турці, кавоварки або френч-пресі, то вам можна обзавестися кавомолкою з ножами. Об’єм і потужність залежать від кількості людей, які у вашій родині одночасно будуть пити каву.
 • Якщо у вас кофемашина, ви — вибагливий кавоман з великими запитами, любите різні сорти і види кави, то кращий вибір — електрична кавомолка з жорнами. Такі пристрої є найбільш дорогими.

Відеоматеріал

Щоб насолоджуватися свіжим ароматним кави по повній, необхідно мати в арсеналі кухонної техніки кавомолку. Знаючи, як вибрати хорошу кавомолку, ви зможете придбати необхідний предмет і смакувати напоєм щодня. Ціна приладу для помелу кави буде залежати від типу, бренду, потужності, обсягу резервуара, матеріалу корпусу і ножів (жорен), наявності додаткових функцій. Обміркуйте потреби сім’ї та виберіть оптимальне пристрій, який забезпечить не тільки комфорт, але і якісний напій.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *