Види ковроліну

vidi kovrol nu 1 - Види ковроліну

Ковролін — це затишне і пухнасте підлогове покриття, яке використовують в самих різних приміщеннях, житлових і громадських. Якщо раніше з килимового покриття матеріалу вважалися показником високого достатку і були предметами розкоші, то сьогодні вони доступні буквально всім. Висока міцність, простота догляду та укладки, естетичний зовнішній вигляд — ось основні переваги цього покриття. У статті розглянемо основні види ковроліну, особливості виготовлення та використання.

Види

Розрізняють продукцію на одно – і двошарового основі:

 • Одношарова основа — це тканина високої щільності із синтетичного волокна з вплетеними ворсинками.
 • Якщо розглянути в розрізі покриття з двошаровою основою, то чітко проглядаються, крім ворсу і закріплюючого шару, дві основи.

Важливо! Ширина ковроліну буває 4 або 5 м.

Ковролін створює атмосферу затишку і тепла, він відмінний звуко – і теплоізолятором. Матеріали на штучній основі зовсім не дорого обходяться. Вони універсальні, підходять для укладання в будь-яких приміщеннях, за винятком кімнат з підвищеним рівнем вологості (наприклад, ванні).

Важливо! Не позбавлений ковролін і деяких недоліків. Іноді виникають складності з відходом, деякі різновиди підлогового покриття провокують алергічні реакції.

Способи виготовлення

Розглянемо види килимових покриттів, в залежності від застосовуваної технології виготовлення.

Ткані

Ткацтво — найдавніше процес виготовлення килимів. На основі з джуту зав’язують вузлики з кольоровою або однотонною пряжі, а потім кінчики пряжі підстригають. Така технологія використовується у виробництві перських килимів, відомих на весь світ. Якість тканих виробів відмінне, але вартість висока, оскільки при виробництві використовуються натуральні матеріали.

Тафтингові

Тафтинговую технологію виготовлення називають ще прошивний. Голка разом з ниткою ворсу виводиться через основу. З лицьової сторони залишаються петлі заданої висоти. Їх розрізають і закріплюють вторинної основою з боку вивороту. в якості вторинної основи застосовують:

 • Джут — натуральний, екологічно безпечний матеріал. Однак при тривалій експлуатації джутова основа зношується. До того ж, матеріал не відрізняється підвищеною водостійкістю — при попаданні води основа починає гнити. Крім того, джут при зволоженні дає усадку.
 • Фелті. Це порівняно інноваційний синтетичний матеріал, що нагадує по виду повсть. Така основа добре зберігає тепло, комфортна, влагоустойчива. Краї матеріалу не обсипаються при розрізуванні.
 • Екшен-бек — джут з синтетичного волокна, позбавлений недоліків, властивих натуральному матеріалу. Основа з синтетичного джуту міцна, стійка до вологи. Проте укладати килими на цій основі поверх паркету можна, з-за того, що волокно дуже жорстке.
 • Гума. Гумова основа в основному застосовується для ковроліну в приміщеннях з високою прохідністю.

vidi kovrol nu 2 - Види ковроліну

Голкопробивні

При виробництві тафтингового полотна застосовують спеціальні голки з щербинами по всій довжині замість вушок. При тривалому русі вниз і вгору голка перепутывает нитки самим химерним чином. Виходить полотно, схоже на повстяне.

Порівняно з тканими або тафтинговыми виробами, износоустойчтвость голкопробивного ковроліну вище. Він чудово підходить для кімнат з підвищеною прохідністю, а ціна його невисока.

Важливо! Ще одна позитивна якість — високий рівень звукопоглинання. Завдяки гарному звукопоглинання і міцності, його використовують на видовищних підприємствах (театри, кінотеатри).

Флокированные

Флокування — це найбільш сучасна виробнича технологія. Флокування — це вплавление ворсинок в поліхлорвінілову основу за допомогою електричного поля. Ковролін виходить приємний на дотик, гладкий, стійкий до зносу і впливу вологи.

Критерії вибору

На думку фахівців, вибирати ковролін потрібно, виходячи з таких критеріїв:

 • Для вітальні — різнорівневе або тафтингове покриття. Добре підходить ковролін з коротко стриженим ворсом.
 • У спальню — ковролін з великим пухнастим ворсом.
 • На кухню — строкате полотно голкопробивне.
 • Для ванної кімнати — підлогове флокіроване покриття.
 • В передпокій — голкопробивне полотно з просоченням водовідштовхувальним складом.
 • У робочий кабінет або на лоджію оптимальним буде плетений виріб з натурального екзотичного матеріалу.

Склад ковроліну — види матеріалів

Буває, що людині сподобався зовнішній вигляд виробу. Він одразу купує його, не замислюючись про те, з яких матеріалів виріб виконано. Однак багато характеристики ковроліну — гіпоалергенність, міцність, довговічність. визначаються саме матеріалом, з якого виріб виконано.

Натуральна пряжа

Вона може бути тваринного (вовна) або рослинного походження (кокосове, бавовняне, льняне волокно). Найчастіше для виготовлення ковроліну застосовують чисту шерсть або змішане волокно з вмістом натурального матеріалу 10 або 30%. Вовняне волокно тепле, еластичне, міцне, володіє хорошим звукоізоляційним ефектом, безпечно щодо займання.

Однак є й недоліки. Матеріал накопичує статичний заряд, не відрізняється стійкістю до вологи, боїться молі. До категорії натурального відносять волокно з вмістом вовни від 10-20%. Вовняні килимові вироби — самі дорогі, і їх ціна зростає із збільшенням відсотка натурального матеріалу.

Важливо! Відрізнити вовняну ворсинку від синтетичної можна, якщо підпалити її. Синтетика плавиться, а вовна повільно тліє, видаючи при цьому специфічний запах.

Штучне волокно

З розвитком сучасних технологій число різновидів волокна, отриманого в результаті хімічних реакцій, постійно зростає. Вироби з хімічного волокна стійкі до зносу, непривабливі для паразитів, відрізняються щодо невисокою вартістю. Розглянемо найпоширеніші види штучних волокон.

Поліамід (нейлон)

Нейлон відрізняється високою міцністю, стійкістю до деформацій і зношування. Нейлоновий ковролін довгий час зберігає привабливий вигляд, ворс відмінно витримує вагу обстановки. Завдяки обробці антистатичними речовинами, поліамідне волокно не накопичує електрика.

vidi kovrol nu 3 - Види ковроліну

Поліестер

Волокно поліестеру стійке до механічних впливів. Матеріал непривабливий для мікроорганізмів, стійкий до займання. Порівняно з нейлоновими виробами ковролін на основі з поліестера більш дешевий. Для нього характерний своєрідний “синтетичний” блиск.

Зовні поліестер нагадує вовняний ворс, але за експлуатаційними характеристиками значно поступається натуральному матеріалу. Поліестер міцний, добре зберігає тепло, але не такий пружний, як природна вовна або акрилове полотно.

Поліпропілен

На відміну від нейлону, він не накопичує статичну електрику, однак, горючий і зношується відносно швидко. З цієї причини в громадських установах поліпропіленові покриття не використовують. Головна перевага матеріалу — стійкість до виробам із (виняток становлять масляні плями). Колір виробу задається в процесі виготовлення, оскільки волокно забарвлюється досить погано.

Важливо! Ковролін з поліпропілену вологостійкий і не втрачає колір від дії сонячних променів. Його застосовують при облаштуванні штучних газонів.

В даний час створені ще 2 різновиди поліпропіленового волокна (супрім, терклон), з більшою стійкістю до зносу, ніж базовий варіант.

Акрил

Зносостійкість акрилу середня. Тому акрилове волокно при виготовленні підлогових килимових покриттях часто змішують з іншими типами волокон, за рахунок цього стійкість до зносу істотно підвищується.

Окрема категорія — змішані волокна. Це суміш декількох видів синтетики або вовни з синтетикою в різних процентних співвідношеннях.

Важливо! Купуючи ковролін, не забудьте поцікавитися не тільки процентним вмістом вовни, але і видом використаного штучного волокна. Різні види синтетики мають різні експлуатаційні властивості, плюси і мінуси.

Як виглядає ковролін? Класифікація за способом плетіння

Розрізняють напольні килимові покриття і по висоті ворсу:

 • Короткий — 2-5 мм
 • Середній — 5-8 мм.
 • Високий — більше 8 мм

Важливо! Крім висоти ворсу, важливим показником якості виробу є його щільність. Саме від щільності ворсу залежить стійкість вироби до стирання, довговічність.

Візерунок можна отримати не тільки використанням різнокольорових волокон, але і варіюванням висоти ворсу. У зв’язку з цим, розрізняють одно – і багаторівневі покриття.

Велюр

Однорівнева покриття з распушенными кінчиками ворсинок. Завдяки цьому, матеріал виходить дуже приємним на дотик. Велюрове однотонне полотно, тому плями на ньому досить помітні. Однак матеріал відмінно чиститься.

Важливо! Це — хороший вибір для дитячої кімнати, спальні або вітальні.

Фризі

Це — ковролін з високим перекрученим ворсом, “кучерявим” на вигляд. Спеціальна термічна обробка сприяє збереженню форми. Найбільш поширеним є двофакторне полотно з волокон з різною товщиною ковроліну. Він стійкий до зминання.

Важливо! Красиво виглядає ковролін “фризі” з нанесеним на ньому принтом. Такі вироби чудово підходять для дитячих.

Скролл

Це — багаторівневе покриття, утворене поодинокими ворсинками, а також петлями різної довжини. Незвичайне, красиве полотно, до того ж, стійке до зношування.

Важливо! Воно витримує великі навантаження, тому годиться навіть для того, щоб покласти в передпокої.

vidi kovrol nu 4 - Види ковроліну

Катлуп

Ще один різновид багаторівневого полотна. Воно являє собою поєднання низьких петель і стриженого ворсу.

Важливо! Катлуп добре підходить для спальні.

Шеггі

Шеггі являє собою килимове покриття з довгими і товстими ворсинками. Ворсинки скручені і нагадують мініатюрний заточений олівець. Вони не зливаються між собою.

Важливо! Ковролін “шеггі” — ідеальний варіант для дитячої кімнати.

Саксонія

Для виготовлення цього покриття використана кручена пряжа. Ворс стрижений, але поверхня має своєрідний “зернистий” вид. Виріб “саксонія” відрізняє красивий зовнішній вигляд, зручність догляду і комфортність.

Бербер

Дуже незвичайний і красивий ковролін, утворений петлями з різною висотою. Те, що петлі відрізняються один від одного по відтінку або кольору, надає виробу особливо ошатний вигляд.

Важливо! Вибравши такий тип підлогового покриття, дотримуйтесь інструкції по його укладанні. Для цього вам на допомогу наша стаття «Як з’єднати ковролін?».

Особливості догляду

Доглядаючи процедури не відрізняються особливою складністю. Завдяки правильному догляду, ковролін довгий час збереже свої характеристики і привабливий зовнішній вигляд:

 • Чистять виріб щотижня.
 • Якщо підлогове покриття виконано з натуральних волокон, використовувати миючий пилосос ні в якому разі не можна. Ворсинки вберуть вологу, і просушити виріб буде дуже складно.
 • Натуральний ковролін рекомендується чистити пилососом з обертовою електрощіткою. Оптимальний варіант — чищення сухим способом.
 • Частота чищення штучного виробу така ж, як і натурального. Можна користуватися миючим пилососом, але зловживати вологим прибиранням теж не слід. В іншому випадку — можна знищити шар брудовідштовхуючим просочення.

Хімчистка

Частота хімічної чистки — 1 раз в 6 місяців. Виконати хімчистку самостійно — краще і не намагатися. У кращому випадку ковролін втратить колишню привабливість, у гіршому — його доведеться просто викинути. Найкращий варіант – викликати додому фахівців, які допоможуть з чищенням.

Виводимо плями

Навіть при самому акуратному поводженні з підлоговим покриттям, на ньому утворюються плями. Якщо ви придбали ковролін, є сенс обзавестися всім арсеналом засобів для виведення плям. Використовуючи спеціальні засоби згідно з інструкцією, можна впоратися практично з будь-якими плямами. Виняток становлять сліди фарби, іржі або взуттєвого крему — з ними впорається лише хімчистка.

Важливо! Якщо ви ще не до кінця визначилися, будете стелити ковролін або вибрати інше підлогове покриття, то перегляньте також інформацію з наших наступних статей:

 • Як вибрати практичне підлогове покриття?
 • Що краще ламінат або лінолеум?

Відеоматеріал

У цій статті ми розглянули всі види ковроліну та їх відмінності. Сподіваємося, тепер вам буде набагато простіше зрозуміти, яке покриття вибрати для конкретної кімнати в своєму будинку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *