Види і призначення різних моделей душових кабін

Приблизно 30 років тому класичні ванні отримали серйозного конкурента у вигляді душової кабіни. Незважаючи на те, що всередині такого об’єкта неможливо прийняти горизонтальне положення, у нього достатньо переваг, здатних схилити чашу терезів на його користь. До них відносяться невеликі розміри і економія простору, можливість швидко прийняти водні процедури. Існують різні види душових кабін.

Загальні поради щодо вибору

Підбираючи підходящий вид душових кабінок, слід розуміти, що вони більше не виконують роль малопримітного аксесуара. Зараз це повноцінний об’єкт інтер’єру. Відповідно, вони повинні відповідати за своїм оформлення дизайну ванної кімнати. Підібрати за параметрами кабіну і не помилитися — завдання не з легких. В першу чергу слід визначити габарити ванної кімнати, а також порахувати, скільки грошей можна виділити на покупку. Що відносять до ключових критеріїв вибору:

  • матеріал, з якого виготовлено об’єкт;
  • розміри;
  • простоту монтажу;
  • зовнішнє оформлення;
  • компанію-виробника.

Стандартна кабіна для душу включає три основних елемента. До них відносять стінки, дверцята, піддон. Маючи намір придбати розглянуті конструкції, доведеться вибирати з трьох основних різновидів душових кабін. Це відкриті, закриті і комбіновані моделі.

Відкриті кабіни можна встановлювати безпосередньо в стіні. Це моделі збірного типу, які ставлять в кутку кімнати або біля стіни. Монтаж піддону здійснюється на підлозі. До нього приєднується система каналізації, після чого по всьому периметру ставлять бічні стінки. Вони закріплюються з одного або двох сторін.

Укладання облицювальної плитки здійснюється на останніх сторонах. Відмінною особливістю тут є відсутність верхньої основи. Це накладає певні обмеження на експлуатацію, тому що так званим тропічним душем скористатися не вдасться. Доведеться поставити традиційну лійку з гнучким шлангом, який під’єднується до змішувача.

Від розташованого внизу піддону в окремих випадках відмовляються. У цьому випадку майданчик, виділена під нього, замінюється бетонною основою або монолітною конструкцією, виконаної з керамічної плитки. Для більшої безпеки їх поверхню оснащується протиковзким покриттям. Установка стінок в такій ситуації відбувається за допомогою сталевих і латунних профілів. Від постійного контакту з водою вони можуть покритися іржею. Щоб не допустити цього, виробники використовують спеціальне покриття.

Основними плюсами відкритих кабін є доступна вартість, яка становить 7-21 т. р., можливість масштабування по площі, простота конструкції і легкість у догляді. Разом з тим у цих моделей є такі недоліки, як:

  • проблеми під час підключення каналізації і компонентів водопроводу;
  • необхідність ретельного монтажу елементів конструкції;
  • відсутність можливості встановлення систем зонування та генерування пари.

Неможливо тут поставити і каскадний душ.

Закриті моделі

Це автономні сантехнічні пристрої, що включають в себе стінки, піддон і стеля. Така конструкція являє собою замкнутий бокс з безліччю корисних функцій. Його легко демонтувати під час ремонту або при переїзді. Покриття стелі та основних складових конструкції роблять з полімерних матеріалів і металу. Стінки виготовляють з оргскла. Іноді за основу береться звичайне скло. Середня ціна таких моделей — від 30-35 т. р. Основними перевагами закритих моделей є:

  • швидкість підключення і підключення комунікацій;
  • великий вибір додаткових функцій;
  • хороший рівень звукоізоляції;
  • мікроклімат, який повністю відділений від простору ванної кімнати;
  • величезний асортимент всіляких модифікацій кабін.

Недоліками закритих моделей є високі ціни. У деяких з них можна виявити недоліки, але вони будуть лише відображати недоліки певного виробника.

Об’єднані модифікації

Такі душові складаються з глибокого піддону, закритого стінками з боків. Верхня область може бути як закритої, так і відкритої. Тут все залежить від модельного ряду і характеристик певного бренду.

Таке конструктивне виконання має чимало плюсів. Модель може оснащуватися функцією гідромасажу, дозволяти приймати горизонтальне положення, а також встановлювати тропічний душ. Але такі душові кабіни більше за габаритами, якщо порівнювати з іншими типами обладнання. Вони підійдуть для великих за площею ванн. Середня вартість кабін даного типу стартує з 65 т. р.

Позитивні характеристики комбінованих кабін полягають у значному асортименті моделей, можливості установки закритих конструкцій та об’єднання переваг душа та ванної. Єдиним недоліком виступає висока ціна.

Визначення розміру

Різні моделі відрізняються за своїми габаритами. Фактором, який обов’язково треба враховувати, виступає площа ванної або душової. Також слід звернути увагу на розташування комунікацій — холодної та гарячої води, системи каналізації. Піддони квадратних форм в стандартній комплектації мають розміри 88 см на 100 см. Це — показник для закритих і відкритих кабін.

У комбінованих модифікацій піддон зазвичай прямокутний, і його габарити складають 70 на 120 або 90 на 160 див. Найбільш популярними формами піддонів, розташованих біля стіни, виступають квадратна, прямокутна і квадратна. Кутові об’єкти, в свою чергу, можуть мати форму чверті кола або еліпса.

Але якщо кімната має недостатньо велику площу, можна підлаштуватися під неї, вибравши кабіни з піддоном неправильної форми. Зазвичай це форма півкола або чверті кола. Що стосується висоти елемента, вона може розташовуватися на одному рівні з підлогою або підніматися над ним на 40 див.

Якщо знадобилося поставити такий низький піддон, необхідно визначити, чи не перетвориться на проблему підключення каналізації. Якщо вона виникне, вирішувати її доведеться під час монтажу. Щоб не допустити його, необхідно заздалегідь поставити опори або основу, які злегка піднімають піддон і дають можливість підключити каналізацію без проблем. В якості аналога для опор може виступити невеликий насос, перекачивающий з піддонів всю брудну воду.

Матеріал виготовлення

Вони можуть бути різними. Найбільш поширеними вважаються сталь, акрил і чавун. Сталеві піддони надійні і міцні. Разом з тим при попаданні на них крапель води утворюється багато шуму. З часом може трапитись псування емалі та появу на її поверхні сколів.

Акрилові піддони зараз дуже популярні. Цьому сприяє їх невисока ціна, великий вибір форм та можливість легкого очищення. Крім того, акрил прогрівається досить швидко. Якщо на такому піддоні утворюються невеликі подряпини, позбутися від них можна за допомогою шліфування. Але не все так просто. Акрилові моделі можуть деформуватися, якщо душ приймає людей з великою вагою.

Чавунні піддони теж надійні і міцні. Але цей матеріал відрізняється значною товщиною, а тому доводиться довго чекати його прогріву. Відповідно, перш ніж зайти в кабіну, доведеться включити гарячу воду і постояти осторонь, поки піддон нагріється. Це тягне за собою ще один недолік у вигляді неекономічного витрати води. Не можна забувати і про те, що матеріал досить масивний, що також є недоліком для окремих користувачів.

Керамічні піддони теж присутні в сучасних магазинах. Але недоліків у них більше, ніж достоїнств. Кераміка відрізняється крихкою структурою, може тріснути від падіння на неї будь-якого масивного предмету. Маючи такий елемент у себе в кабінці, доведеться приймати душ акуратно.

Більш дорогі моделі оснащуються піддоном з натурального каменю або мармуру. Вони досить міцні і без проблем прогріваються до комфортних температур, зберігаючи тепло надовго. Це ідеальний варіант, якщо не враховувати високу ціну.

Особливості дверей

Відмінності в доступних моделях стосуються системи відкривання дверей. Вони можуть бути орними, шарнірними, розсувними. У першому випадку системи надають можливість вільно зайти в кабінку, розкриваючи отвір по максимуму.

В конструкції дверей присутні закріплені с зовнішнього боку петлі, за рахунок чого можна широко відкривати двері назовні. Конструкції на шарнірах чудово підходять для швидкого проходження в кабінку для душу. Шарніри є у них знизу і вгорі. Якщо порівняти таку модель з орними дверима, то перша вважається більш надійною та безпечною.

Розсувні конструкції дозволяють економити простір ванної кімнати, якщо доводиться ставити в ній кабінку великих розмірів. Відкриття здійснюється за допомогою руху перекриваються панелей. Вони як би знаходять один на одного, стискаючись.

Крім того, існують повертаються моделі. Вони будуть корисні, якщо ванна кімната має невеликі розміри. Відкриваються вони з допомогою рухається по направляючої шарніра. Такі двері відрізняються плавним ходом. Складні моделі, або двері-книжки, добре підходять, якщо перед душовою кабіною неможливо виділити вільний простір. Відкриття такого полотна здійснюється всередину. Складається воно також компактно. Ці дверні конструкції можна комбінувати з розсувними.

Всі двері для душових кабін виготовляються з різних матеріалів. Просте скло для них не використовується. Для розглянутих конструкцій підходять тільки загартовані види, що мають товщину від 4 мм і більше. Це найкращий варіант для підтримки гігієни, захищає від утворення плісняви.

Іншим поширеним варіантом є оргскло. Основою для цього матеріалу виступає поліметилметакрилат. Його іноді плутають з полістиролом, але це омана. Оргскло таке прозоре, як і звичайне. При цьому вага у нього набагато менше. Іншою перевагою матеріалу є міцність. Є у нього мінус у вигляді схильності подряпин, які неможливо прибрати за допомогою шліфування. Але така обробка може бути ефективна щодо матового скла.

Ще один варіант скла — триплекс. Він є загартованим і нагадує багато в чому скло, яке ставлять в автомашину. В ньому присутні 2 шари основного матеріалу, між якими розташована армована плівка. Головний плюс скла — безпека у використанні і міцність. Основним недоліком є дорожнеча.

Полістирол також іноді використовується для виготовлення дверей в душові кабінки. По суті він являє собою пластик. Такий матеріал може мати матову і прозору структуру. Полістирол виділяється своєю невеликою вагою і можливістю протистояти вологості. Разом з тим він служить недовго, до того ж назвати догляд за ним простим не можна. Пластик регулярно доводиться чистити від слідів мильних патьоків, задіюючи при цьому миючий засіб. Душові кабіни з використанням полістиролу краще встановлювати на дачі.

Функціональні можливості

Сучасні моделі душових кабінок досягли досконалості. Навіть самі дешеві і прості конструкції в технічному плані відповідають очікуванням користувача. В них можуть бути присутніми крім змішувача радіоприймач і режим підсвічування. У багатьох моделях є електронне управління у вигляді дисплея і спеціальної консолі. Натискаючи на кнопки, можна управляти всіма необхідними функціями.

Крім основних функцій виробники нерідко додають у свої моделі додаткові можливості для більш комфортного користування. До них можна віднести:

  1. Тропічний душ. При наявності цієї опції вода надходить під досить сильним напором і потрапляє на тіло людини рівномірно. Її температура майже відповідає температурі тіла.
  2. Душ Шарко. Така функція дозволяє наливати потоки води з різних кутів кабіни для обмивання тих чи інших частин тіла
  3. Ароматерапія. Вона активується після натискання спеціальних кнопок. Ця опція дозволяє створити в кабіні аромат, який забезпечує комфорт і сприяє розслабленню.
  4. Парогенерация. Вона передбачена в душових кабінах закритого типу. Ця функція спрямована на створення атмосфери, характерної для лазні. Така опція сприятливо впливає на кровообіг людини, сприяє очищенню пор на шкірі.

Існують різні типи душових кабінок в залежності від призначення і марки. Можна придбати конструкції, в яких вода буде надходити ззаду, зверху або з будь-яких інших куточків. Для цього достатньо знайти моделі, в яких передбачена відповідна опція. Її наявність зазначено в описі товару. Дізнатися, який варіант краще, можна, визначивши власні побажання, а також фінансові можливості.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *