Виготовлення м’яких меблів своїми руками

vigotovlennya m yakih mebl v svo mi rukami 1 - Виготовлення м’яких меблів своїми руками

Сучасні меблі — дороге задоволення, при тому, що не завжди ціна відповідає якості. Але вихід завжди існує. Багатьом чоловікам не раз доводилося самостійно робити ремонт дивана, крісла або пуфа, тому вони знайомі з перетяжкою та іншими відповідними процесами. Виготовлення м’яких меблів своїми руками не є складною роботою. Тут головне — зрозуміти правильність виконання покрокової інструкції, підібрати матеріал для оббивки, наповнювач, підготувати все необхідне і дотримуватися рекомендації досвідчених фахівців. Про все це ви дізнається з нашої статті.

Переваги виробництва м’яких меблів своїми руками

Ніхто ще не зміг обійтися без м’якого дивана, адже це — саме те місце, де ми відпочиваємо від насичених робочих буднів. Зробивши спальне ложе своїми руками, вас більше не буде мучити питання про якість придбаної продукції, так як ви вже будете впевнені в надійності зведеної конструкції і якості використовуваного сировини.

Давайте ж розглянемо основні переваги самостійного виготовлення м’якого гарнітура:

 • Пізнавальність і захопливість процесу.
 • Виготовлення конструкції тільки високої якості.
 • Економічна вигода.
 • Можливість особистого підбору оббивки і внутрішнього наповнювача.
 • Можливість створення ліжка за власним ескізом з урахуванням існуючого дизайну кімнати (за стилем і за розміром).
 • Можливість вносити свої корективи за побажанням домочадців.

Будь-яка людина, виготовивши ліжко або інше м’яке виріб своїми руками, отримає моральне задоволення, що дасть можливість відчути себе справжнім професіоналом із “золотими” руками. У будь-якому випадку така конструкцію буде у багато разів перевищувати якість тієї, яка представлена в дорогих магазинах.

Підготовчий етап

Остаточний результат залежить від грамотного і вдумливого підходу саме на підготовчому етапі. Все досить просто: наскільки правильно ви виконаєте цей етап, таку ж конструкцію ви отримаєте. Звичайно, ми прагнемо навчити вас виготовляти не лише красиві, але й міцні, а найголовніше — довговічні меблі.

Підготовчий етап складається з наступних пунктів:

 • Вибір меблів. Якщо ви вирішили зробити диван самостійно, то першим ділом вам потрібно скласти докладний план дій, відштовхуючись від функціональності майбутньої конструкції. Саме на цей показник ви будете орієнтуватися при виборі каркасного матеріалу, обшивки, утеплювача і фурнітури.
 • Складання креслень. Для цього зовсім не обов’язково володіти навичками креслення. Намалюйте ескіз виробу, складіть креслення всіх деталей з урахуванням розмірів, особливостей конструкції і кількості необхідного матеріалу. Сучасні технології настільки розвинені, що дозволяють створювати креслення м’яких меблів в онлайн-програмі. Для цього вам надаються готові проекти з можливістю візуалізації кінцевого результату. Тому перед вами відкриті різні рішення вашого питання, і залишається тільки вибрати найбільш підходящий варіант. Не забудьте, що ви малюєте на папері всі позначення в зменшеному масштабі. Для вас це буде якійсь шпаргалкою для правильного складання м’якої конструкції своїми руками.

Важливо! Ви можете самостійно продумати всі етапи роботи з виготовлення спального ложа, але бажано вивчити фабричну продукцію. Так ви зможете зрозуміти способи кріплення тих або інших деталей, які матеріали і фурнітуру потрібно взяти для різних частин меблів.

vigotovlennya m yakih mebl v svo mi rukami 2 - Виготовлення м’яких меблів своїми руками

Вибір матеріалів

Для роботи вам будуть потрібні наступні типи матеріалів:

 • ДВП і ДСП, які служать основною сировиною для виготовлення абсолютно будь меблів. Також вам не обійтися без дерев’яних брусків, гнучких листів МДФ. 80% м’яких конструкцій складаються з такого каркаса. Якщо у вас немає столярного верстата і електролобзика, то вам доведеться придбати їх, так як вони беруть безпосередню участь у підготовці деталей виробу.
 • Необхідно підібрати якісний наповнювач для всіх елементів спального ложа. Це може бути поролон або поліуретан. Їх можна сміливо використовувати для наповнення різних частин в силу того, що для кожної деталі потрібно підібрати більш відповідний наповнювач. Так, наприклад, для підлокітників на ліжку і кріслах добре підійде тонкий поролон, а ось для наповнення сидінь — найтовстіша поліуретан.
 • Вкрай важливо правильно вибрати матеріал для оббивки всіх елементів конструкції. На сьогоднішній день вашій увазі пропонується величезний вибір різних полотен різної текстури, щільності, складу і відтінків. Відмінними варіантами стануть флок, жаккард, еко-шкіра, натуральна шкіра.
 • Як і для складання будь-якої м’якої конструкції, вам знадобляться цвяхи та шурупи, а також металеві деталі кріплення та куточки. Не забудьте включити в свій план покупок всі необхідні матеріали та інструменти, фурнітуру та інші допоміжні пристосування.

Важливо! Вибір тканини для обтяжки відіграє найголовнішу роль в процесі виготовлення м’якого дивана своїми руками. Це повинна бути не тільки міцна, але і якісна тканина. Перед тим, як купувати великий відріз, купіть невелике полотно (близько метра), щоб поекспериментувати і зрозуміти, чи легко видалити з оббивки різні забруднення, не утворюються на ній затяжки, стрілки і дірки від колючих предметів. Тільки після такої нехитрої перевірки ви зможете сміливо відправлятися за покупкою вже перевіреного матеріалу.

Як зробити пуф?

Перед тим, як зробити м’яку меблі своїми руками в домашніх умовах, почніть з виготовлення м’якого пуфа. Даний предмет виконує різні функції, тому може бути не тільки красивим елементом декору, але і служити місцем для зберігання іграшок і речей, навіть бути в якості стільця. Існує безліч варіантів виготовлення м’якого пуфа. Наприклад, він може бути як каркасним, так і безкаркасним, квадратним або круглим, обшитий матеріалом або в’язаним. Зараз ми наведемо приклад того, як самому зробити м’які меблі типу прямокутного пуфа на каркасній основі розміром 400х400х500 мм.

Матеріали

Для виготовлення такого гарнітура нам знадобиться наступний перелік матеріалів та інструментів:

 • Щільна тканина для обшивки на вибір.
 • Наповнювач (поролон, синтепон, ватин) завтовшки 50 мм.
 • Дерев’яний брус розміром 150х40х40 мм.
 • Панель ДСП розміром 1750х2400х16 мм.
 • 2 рояльні петлі.
 • 4 ролика для пересування пуфа.
 • Пилка з дрібними зубцями.
 • Молоток.
 • Шуроповерт.
 • Столярний клей.
 • Будівельний степлер для оббивки вироби.
 • Саморізи по дереву.
 • Олівець.
 • Лінійка.
 • Швейна машинка.

vigotovlennya m yakih mebl v svo mi rukami 3 - Виготовлення м’яких меблів своїми руками

Покрокова інструкція

Ось ми і підійшли до найголовнішого питання — як зробити м’яку меблі. Нижче наведено докладний майстер-клас, який допоможе вам виконати роботу з мінімальними витратами часу. Давайте розглянемо, з яких етапів він складається:

 1. Виконуємо розмітку на рівній поверхні (стіл або підлогу). Вирізаємо для стінок майбутнього пуфа 2 прямокутні полотна розміром 370х400 мм. Тепер знову вирізаємо 2 шматка за 370х400 мм та 1 відрізок розміром 400х400 мм для бічних частин нашого виробу.
 2. Распиливаем брус на 4 рівних частини так, щоб довжина кожної сторони вийшла 370 мм
 3. Збираємо короб з вже вирізаних дерев’яних шматочків. Стежимо за тим, щоб наш каркас мав висоту 370 мм
 4. Проклеюємо бруси столярним клеєм по внутрішніх кутах нашої конструкції.
 5. Фіксуємо кути каркаса міцними саморізами.
 6. Накладаємо на поролоновий лист верхню кришку (розмір 400х400 мм) і вирізаємо необхідний відріз матеріалу. Тепер вирізуємо 3 квадрата, а потім склеюємо їх між собою. Ці квадрати потрібні нам для обшивки сидіння пуфа.
 7. Приклеюємо поролон до самої верхньої кришці.
 8. Вирізаємо 4 смужки ущільнювача, заповнюємо їм проміжок між раніше зробленої кришкою і великим поролоновим квадратом.
 9. Робимо креслення розкрою обшивки верхньої кришки на підставі вимірів готового, обклеєного поролоном пуфика. Не забуваємо додавати по 1 см на шви. Подібним чином робимо ескіз для бокових сторін виробу. Залишаємо за 6 см припуску на верхній і нижній загин.
 10. Переносимо ескіз на тканину і акуратно вирізаємо заготовки.
 11. Приступаємо до шиття, прострочуємо в першу чергу шви, які будуть видні з лицьового боку готового пуфа.
 12. Одягаємо готовий чохол на виріб так, щоб збіглися всі кути.
 13. Робимо загин, розрізавши трохи кути. Прибиваємо оббивку до короба за допомогою будівельного степлера. Використовуємо його і для фіксації нижньої частини тканини.
 14. Виконуємо подібні дії і з верхньою кришкою, закріпивши на ній заздалегідь вирізаний матеріал.
 15. Натягуємо тканину, робимо невеликий залом, а потім прибиваємо її скобами до листа ДСП.
 16. Виготовляємо з тканини акуратний “язичок”, прибиваємо його до верхньої кришки. Завдяки цьому елементу ви зможете легко відкрити пуф.
 17. Прикріплюємо механізм (2 рояльні петлі) до нижньої частини кришки саморізами. До самої нижньої частини м’якого вироби прикручуємо 4 ролика по 4 кутах.

Ось і закінчено складання м’яких меблів своїми руками!

Важливо! Якщо ви зробите деталі у відповідності з кресленням, то вже на першій примірці ви побачите правильність виконання всієї своїх дій. Всі елементи повинні ідеально стикуватися між собою. У процесі роботи намагайтеся відразу виправляти помилки, підганяючи деталі до повної відповідності. Тільки після цього вам вдасться якісно зробити м’які меблі своїми руками.

Як самостійно зробити диван?

Потренувавшись на пуфику, ви зможете виготовити і більш складну конструкцію своїми руками — диван. Це — досить складна конструкція, яка вимагає особливих столярних навичок. Але її також можливо зробити, дотримуючись правильність виконання робіт. Перед початком роботи вам потрібно буде обдумати кожну деталь виробу, попередньо скорегувати елементи на папері. Одним словом, чим детальніше ви це зробите креслення з розрахунками, тим простіше буде виготовити м’який диван.

Важливо! Стандартна довжина дивана 1,9 м, а висота спинки — 0,75-0,85 м.

Комплектація

Перелік основних елементів дивана:

 • Каркас.
 • Основа (сидіння).
 • Спинка.
 • Підлокітники.
 • Ніжки.
 • Аксесуари у вигляді подушок.

Важливо! Каркас є основною частиною конструкції. Від правильності його виконання залежить термін експлуатації готового гарнітура.

Матеріали та інструменти:

 • Дерев’яний брус.
 • ДВП і ДСП полотна.
 • Брезентовий фанера.
 • Меблева тканина.
 • Матеріал для наповнювача на вибір.
 • Електричний лобзик.
 • Електрична дриль.
 • Меблевий степлер.
 • Шуруповерт.
 • Шурупи і цвяхи.
 • Ніж і ножиці.
 • Молоток.
 • Олівець.
 • Довга лінійка.
 • Швейна машинка.

vigotovlennya m yakih mebl v svo mi rukami 4 - Виготовлення м’яких меблів своїми руками

Складання конструкції:

 1. Випилюємо за складеним ескізами підстава для майбутнього дивана. Вирізаємо форму з фанерного листа з допомогою електролобзика. Якщо ви запланували створити меблі складної форми, тоді зробіть основу з декількох частин, сполучених між собою. Можна випиляти основу з фанери, яка залишилася від старого гарнітура.
 2. Прикріплюємо до основи вертикальні стійки, а після — горизонтальні огорожі.
 3. Укладаємо фанеру на каркас дивана.
 4. Закріплюємо фанерний лист до рами за допомогою саморізів або меблевого клею.
 5. Починаємо монтаж спинки, перевіряючи її співмірність з основою виробу.
 6. Виконуємо складання спинки за схемою виготовлення каркаса. Стежимо за тим, щоб нижній і верхній брус спинки мав ширину 8-9 див.
 7. Прикріплюємо спинку сидіння (основи), використовуючи для цього металеві куточки.
 8. Обробляємо дерев’яний каркас дрібнозернистим наждачним папером. При необхідності — покриваємо його фарбою або лаком.
 9. Приступаємо до виготовлення м’яких деталей. Робимо 2 основи товщиною 30 см з декоративного матеріалу і поролону.
 10. З’єднуємо основи будівельним степлером або рознімної блискавкою.
 11. Обертаємо деталі з поролону синтепоном, щоб наповнювач не так швидко зносився.
 12. Виготовляємо м’які подушки з оббивної тканини, взявши за основу квадратні або прямокутні відрізи. Зшиваємо подушки по 4 сторонам, не забувши наповнити внутрішній простір поролоном. Прикріплюємо подушки до основи нашого дивана широкими стрічками-липучками.

Відеоматеріал

Модульна м’які меблі своїми руками — дороге задоволення, але не в нашому випадку. Ми описали виготовлення найпростішої конструкції м’якого дивана. Саме з такого легкого варіанту слід починати ще не досвідченому будівельнику, щоб освоїти навички для побудови більш складного спального місця. Бажаємо легкої та плідної роботи!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *