Вимоги до приміщення для установки газового котла в приватному будинку

vimogi do prim schennya dlya ustanovki gazovogo kotla v privatnomu budinku 1 - Вимоги до приміщення для установки газового котла в приватному будинку

У холодну пору року практичною необхідністю облаштування приватного будинку є монтаж газового обладнання, зокрема котлів. Такі пристрої можуть мати настінний і підлоговий тип фіксації. Але при встановленні таких приладів необхідно враховувати величезну кількість нюансів, адже якщо залишити без уваги хоч один з них, то виникає велика ймовірність зіткнутися з досить серйозними проблемами. У цій статті для ознайомлення ми наведемо основні правила і норми монтажу, вимоги до приміщення для установки газового котла в будинку.

Основні вимоги для монтажу газових котлів

Існує багато нормативних документів, що регламентують норми і вимоги монтажу парового обладнання з високим рівнем тиску. До тих приміщень, у яких буде відбуватися установка газового котла в приватному будинку, вимоги висуваються наступні:

 1. Стеля в приміщенні, де буде проведений монтаж котла потужністю до 30 кВт, повинен мати висоту не менше 220 див. Коли потужність перевищує даний показник, то висота стельової конструкції повинна бути не менше 250 див.
 2. Відстань від стіни до передньої частини приладу не повинно бути менше 1 м.
 3. Проміжок відстані від верхньої до нижньої частини котла виступає стінового перекриття повинна бути не менше 70 див.
 4. Між пристроями обов’язково повинен залишатися прохід шириною в 1 м. Це вимога актуально для приміщень, в яких будуть встановлені відразу декілька приладів.
 5. Ширина вільного простору між виступаючими елементами котлів і частинами самої будівлі повинна бути щонайменше 70 див
 6. Дверний прохід повинен бути шириною мінімум 80 див.
 7. Стіни і двері обов’язково повинні бути газо – і паронепроникні.
 8. Від суміжних кімнат дане приміщення повинне бути відокремлене вогнетривкими стінами, перекриттями, які мають рівень вогнестійкості не менш 0,75.
 9. Приміщення повинно мати загальну площу не менше 4 квадратних метрів.
 10. Крім того, тут обов’язково повинні бути присутніми вікна для природного освітлення, отвір, через яке повітря міг би надходити в приміщення ззовні.

Важливо! Вимоги і норми установки газового котла в приватному будинку повинні бути враховані в обов’язковому порядку, адже неправильне поводження здатне спровокувати виникнення дуже неприємних наслідків, що межують з ризиком для життя людей.

Правила монтажу та підключення газових котлів

Перш ніж провести монтаж газового котла у власному будинку або квартирі, необхідно підготувати певну документацію, потім виконати всі дії, які передбачають нижченаведені правила.

До цих правил можна віднесли наступне:

 • Потрібно буде укласти контракт на постачання природного горючого матеріалу.
 • Монтаж має виробляти тільки організація, яка спеціалізується на наданні подібних послуг.
 • Технічні умови та проект повинні бути узгоджені з працівником газової служби безпосередньо за місцем монтажу системи. Розробляється проектна документація спеціалізованими інститутами, які мають ліцензію на цей вид діяльності.
 • Опалювальна система обов’язково піддається пресуванню до 1,8 атм.
 • На об’єкт обов’язково виїжджає інженер газової служби, який перевіряє правильність підключення газу на кухні і в топковому приміщенні. Крім того, інженер перевіряє відповідність всім вимогам, які висуваються до обладнання даного типу.
 • Відкривати вентиль можна тільки в тому випадку, якщо фахівець не знайде ніяких невідповідностей і порушень.
 • У системі повинен бути повітря.
 • Кожне з’єднання перевіряється на герметичність.
 • Обов’язково монтується стабілізатор напруги і пристрій безперебійного живлення.
 • Гріючої воду не можна розбавляти антифризом, адже це може призвести до пошкодження ущільнювачів і до витоку в опалювальній системі.

Правила установки газового котла в приватному будинку рекомендується неодмінно дотримуватися при облаштуванні житла подібним обладнанням. Не менш важливо ознайомитися з особливостями монтажу котлів різних типів.

Установка котельного газового настінного типу пристрою

Бажано ретельно підготуватися до монтажу ще задовго до покупки пристрою.

Виконайте підготовку за схемою:

 • Обов’язково перевіряється його комплектація, особлива увага приділяється наявності всіх необхідних кріплень.
 • Прилад, який ви обрали, і вирішили придбати, повинен бути сертифікований. Прямо в магазині ви повинні звірити серійний номер на документах з цифрами, нанесеними на внутрішню дверцята приладу.
 • Обов’язково слід перевірити його характеристики.
 • Перед початком монтажу необхідно промити внутрішні трубки. Спочатку знімаються транспортувальні заглушки, потім крізь котел пропускається вода під невеликим тиском.

Важливо! Необхідно подбати про те, щоб стіна, призначена для установки приладу, була негорючою. Її необхідно покрити шаром спеціального жароміцного покриття товщиною в 3 мм

vimogi do prim schennya dlya ustanovki gazovogo kotla v privatnomu budinku 2 - Вимоги до приміщення для установки газового котла в приватному будинку

Установка газового котла в квартирі здійснюється по наступній інструкції:

 1. Першим ділом на висоті 80-160 см від підлоги фіксуються монтажні планки, потім на них кріпиться прилад.
 2. Потім перевіряється за допомогою будівельного рівня розташування котла.
 3. Далі встановлюється фільтр на трубопровід, що запобігає попадання сміття в теплообмінник.
 4. З двох сторін на фільтрі встановлюється запірна арматура.
 5. На цьому етапі монтується димохід, потім перевіряється тяга.
 6. Спеціаліст підключає газ допомогою металевої труби через спеціальний зганяння.
 7. Пристрій підключається до електричної мережі.

Важливо! Відкривати вентиль після підключення котла має право лише представник газової служби. Крім того, він перевіряє підключення, розташування приладу, дотримання всіх вимог і норм.

Монтаж підлогового газового обладнання

Підлогові котли частіше використовують для опалення великих приміщень. Установка газового котла в будинку такого типу передбачає розподіл носія тепла відразу на кілька поверхів. Так само, як у попередньому випадку, починається все з вибору приладу. Крім того, необхідно подумки уявити, як будуть розташовуватися в котельні труби.

Важливо! При виборі підлогового котла необхідно подбати про забезпечення йому міцного підстави. Маючи хороший, досить міцний підлога з дерева, досить покласти лист оцинкованого металу, що перевищує габарити пристрою.

Монтаж підлогового газового обладнання відбувається по інструкції:

 1. Першим ділом правильно, надійно, якісно монтується котел.
 2. Потім перевіряється його розташування за допомогою рівня виставляється максимально рівно. Під одну його ніжку підкладається негорючий твердий матеріал.
 3. Прилад підключається до димоходу. Якщо він не передбачає примусової тяги, то слід обов’язково перевірити в димоході.
 4. Далі він підключається до внутрішньої системи опалення.
 5. Потім безпосередньо на вході зворотної труби і виході відведення монтується фільтр для заповнення системи опалення.
 6. Якщо пристрій двоконтурне, то ще додатково підключають його до системи холодної води. Розглянутий елемент врізається у водопровід для підключення, при цьому важливо, щоб він знаходився на місці входу труби в приміщення.
 7. Потім до відповідного патрубку підключається гаряча вода.
 8. Обладнання підключається до системи газопроводу за допомогою сталевої трубки.
 9. На останньому етапі відбувається відкриття газового вентиля фахівцем газової служби.

Відеоматеріал

Як ми з’ясували, розміщення газового котла на кухні або іншому іншому місці, має відбуватися виключно у відповідності з конкретними вимогами, правилами і нормами. Якщо прислухатися до рекомендацій фахівців, то процес буде виконано якісно, надійно, правильно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *