Винний шафа своїми руками

vinniy shafa svo mi rukami 1 - Винний шафа своїми руками

Всі знають про корисні властивості натурального вина. Келих якісного, витриманого напою не тільки покращує настрій, але і служить джерелом природних антиоксидантів і вітамінів. Непогано мати у себе вдома кілька пляшок на будь-який випадок життя — ненасичених кріплених або легких сухих столових вин, ароматного вермуту або солодкого хересу. Зберігати пляшки з цим напоєм найкраще на спеціальних полицях або стелажах, в горизонтальному положенні. Винний шафа своїми руками може бути виготовлений з будь-яких матеріалів. Головна вимога до матеріалу — він повинен бути достатньо міцним і мати витончений, декоративний зовнішній вигляд.

Особливості зберігання вин

Подача чудового вина до святкового столу допоможе продемонструвати хороший смак і висловити повагу хазяїна до своїх гостей. Колекціонування вин — досить дороге захоплення і особливий вид мистецтва. У цьому випадку необхідно добре розбиратися в марках, а також особливості кожного із сорт вин, продумати способи його зберігання, оскільки від цього буде залежати якість і збереження колекції.

З основних правил зберігання напою можна виділити наступні:

 • Створення постійної температури — запорука довгого збереження вина. При високій температурі прискорюється процес старіння напою, зникає тонкість і свіжість аромату, а при низькій — даний процес дуже сповільнюється. Оптимальною температурою вважається: для виноградного вина — 10-12 градусів, для міцних десертних напоїв — 14-16 градусів.

Важливо! Різкі температурні коливання псують пробку, що дає можливість потрапляти в вино повітрю, з-за чого воно починає швидко окислюватися.

 • Організація в приміщенні вологості в межах 64-81%. Такий мікроклімат допомагає зберегти природне зволоження пробки і не дає їй передчасно всихати.
 • Правильне освітлення. Вино потрібно берегти від світла, особливо від прямих сонячних променів і люмінесцентних освітлювальних приладів.
 • Спокій. Важлива умова для зберігання вин в приміщенні. Тут не повинно бути вібрацій, ударів і коливань, що діють на пляшки, оскільки це може значно прискорити хімічний розпад.

Важливо! Часто вживаючи вино, деякі люблять зберігати пробки. якими були закупорені пляшки. Якщо ви саме така людина, і у вас вже накопичилося пристойну кількість кришок, подивіться цікаві ідеї про те, як зробити килимок з корків від вина.

 • Горизонтальне положення. Багато хто впевнені, що при зіткненні з напоєм пробка впливає на формування його смаку. Але дослідження показали, що зберігання вин можливо і у вертикальному положенні. Тут головна умова — пробка повинна залишатися пружною і не пропускати повітря всередину пляшки.

Важливо! Якщо ви задумалися над тим, щоб зробити спеціальний шафа для вина, напевно ви є шанувальником такого напою. В цьому випадку вам напевно буде цікава інформація про те, як вибрати гарне вино.

Види стелажів

Полиці для вина своїми руками можуть виготовлятися з таких матеріалів:

 • Дерево. Цей матеріал дає можливість виготовити конструкцію для розміщення винних пляшок самої різної конфігурації. Дерева легко можна надати будь-який стиль і колір, до того ж, воно не дряпає пляшки.
 • Камені. Подібні стелажі вважаються класикою. У винному погребі вони виглядають природно і гармонійно.
 • Скло.
 • Кування.
 • Плексиглас.

Важливо! Не завжди вже відкриту бутель вдається закрити тієї ж пробкою, якою вона була закупорена. Є декілька хитрощів, які ви можете застосувати на практиці, якщо у вас іноді залишається почата пляшка вина. Дивіться різні ідеї, нашої окремої публікації «Як зробити пробку для пляшки своїми руками?».

За зовнішнім виглядом полиці таким стелажів можуть бути:

 • Похилі і хрестоподібні. Подібні конструкції вважаються одним з найбільш зручних способів зберігання пляшок, так як ємності не перекочуються.
 • З отворами під розташування кожної окремої пляшки. У цьому випадку льох для вин буде більш ефективним, але стелажі займуть багато місця.
 • Звичайні полиці. При такому варіанті конструкції погріб буде мати максимальну ємність.
 • Презентаційні полиці. Використовуються для того, щоб найцінніші екземпляри колекції відразу кидалися в очі.
 • Висувні полиці. Тут можна поєднати розміщення безлічі пляшок з максимальним оглядом.

Важливо! Конфузи трапляються з усіма і в самих різних ситуаціях. Щоб ви легко змогли впоратися з плямами від випадково пролитої напою, залиште собі на замітку нашу добірку способів, як відіпрати червоне вино.

Виготовлення комірчастою полиці для вина

Найпростіший винний шафа своїми руками — це конструкція з однією полицею. Для виготовлення знадобиться наступне:

 • Шматок труби ПВХ діаметром 100 мм.
 • Клеюча матова стрічка.
 • Ножівка по металу.
 • Напилок.
 • Фарба бажаного кольору.
 • Кисть.

Процес виготовлення винного шафи виглядає наступним чином:

 1. Відміряйте і поріжте шматок ПВХ на частини. Кількість буде залежати від того, скільки ви хочете отримати осередків, вибравши будь-яку довжину, яка гармонійно впишеться в інтер’єр приміщення.
 2. Обробіть і сгладьте краю труб напилком.
 3. Обклейте підготовлені труби стрічкою, а потім пофарбуйте їх фарбою за допомогою пензля.
 4. Скріпіть труби між собою самоклеючою стрічкою і зафіксуйте конструкцію у дерев’яній рамці.

Важливо! В якості рамки можна використовувати будь відсік кухонної шафки.

Відеоматеріал

Правильно зроблені полиці для вина своїми руками і дотримання інших умов утримання напою дозволять зберегти аромат і смак вина на довгі роки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *