Висота унітазу

visota un tazu 1 - Висота унітазу

Проблеми, пов’язані з заміною сантехніки, відомі кожному, хто хоч раз стикався якщо не з переплануванням житла, але хоча б з його капітальним ремонтом. Тип, місце розташування, і висота унітазу — це одна з проблем, яку доводиться вирішувати. Актуальні ці питання і для квартир в новобудовах. Їх власникам доводиться вирішувати питання з розміщенням нових сантехнічних приладів. Про це і поговоримо.

Норми і станарты

Сутність перепланування, як правило, полягає в розширенні простору, нехай навіть і візуальному. Про звуження простору і його економії мова йде значно рідше. Найсерйозніші проблеми виникають, якщо капітальний ремонт доведеться в квартирі з вже встановленою сантехнікою. Її перенесення в інше місце — справа досить непроста.

Насамперед, необхідно отримання дозвільних документів. Проект на ремонтні роботи необхідно погодити та внести зміни в техпаспорт квартири. Виконувати роботи без узгодження не можна, так як можна випадково пошкодити несучу стіну, а це вже небезпека для будинку в цілому. Щоб не було цих проблем, існують стандарти: на висоту унітазу від статі, висоту стелі, розміри приміщень і т. д.

Важливо! Актуальний нормативний документ, що регламентує облаштування гарячого і холодного водопостачання, каналізації, опалення і т. д. — СНиП 3.05.01-85 “Внутрішні санітарно-технічні системи”.

Основні вимоги до сантехніці:

 • Висота унітазу за стандартом становить 60 див.
 • Відстань між біде і унітазом — 25 див.
 • Величина вільного простору перед унітазом — 60 див.
 • Вільний простір перед кабінкою душу або ванни — 70 див.
 • Вільний простір по обидві сторони від чаші — 25 див.
 • Довжина простору біля умивальника — 110 см, ширина — 70 див.
 • Висота розміщення душового змішувача — 120 див.

Важливо! Якщо ви тільки переглядаєте всі норми і правила облаштування санвузла, але не купили сантехніку, почитайте також наші корисні огляди, інформація з яких допоможе вам швидше визначитися з відповідними моделями:

 • Як вибрати унітаз?
 • Фарфор або фаянс — що краще для унітазу?
 • Як підібрати сидіння на унітаз?
 • Рейтинг унітазів — кращих моделей і виробників.

Різноманіття нормативів

На сьогоднішній день є безліч компаній по випуску сантехніки. Закордонні фірми випускають товари, спираючись на стандарти своїх країн.Але це зовсім не означає, що потрібно нехтувати актуальними нормативними документами. Звичайно, якщо ви не хочете зайвих неприємностей при капітальному ремонті.

Стандартна висота унітазу від підлоги — правильний вибір унітазу

Добре і добротно облаштований санвузол — це одна з основ упорядкованої квартири. На ринку представлений величезний асортимент сантехнічних приладів з різних матеріалів. Найпоширеніші унітази — виконані з санітарного фаянсу.

Крім того, при покупці потрібно враховувати індивідуальні особливості членів сім’ї. Наприклад, великій людині більше підійде високий унітаз, має широку чашу. Особам субтильного статури більше підходять вузькі моделі. Що стосується висоти підвісного унітазу від статі, фахівці радять орієнтуватися на самого рослого з членів сім’ї.

Класифікація за способом встановлення

Залежно від способу встановлення, розрізняють 2 різновиди конструкцій:

 • Підлогові — найпопулярніші.
 • Підвісні. Ці вироби встановлюють за перегородку або стіну.

Важливо! Форма випуску може бути вертикальна, горизонтальна або похила. Набирають популярності моделі з мікроліфтом — плавним опусканням сидіння. Однак ці модифікації коштують досить дорого.

Моноліт

Це — компактна модель, що представляє собою унітаз, об’єднаний з бачком в єдину конструкцію. При виробництві використовують єдину виливок з цілісною структурою, що дозволяє раціонально використовувати невеликий простір. При цьому габарити “компакта” ідентичні звичайної сантехніці:

 • Довжина 70 см
 • Висота унітазу 80 див.
 • Ширина 38 див.

visota un tazu 2 - Висота унітазу

Висота підвісного унітазу від підлоги — стандарти і реальність

На якій висоті від площини підлоги змонтувати підвісну унітазну конструкцію? Якщо з підлоговими моделями все більш чи менш зрозуміло, то з підвісними конструкціями все трохи складніше — для багатьох вони ще в новинку.

Згідно ГОСТ, висота унітазу з інсталяцією дорівнює 40-43 див. Цей параметр однаково зручний як для дорослих, так і для сімей з малюками. Збільшити або зменшити висоту можна лише в тому випадку, якщо всі члени сім’ї мають високий чи низький зріст. Це потрібно враховувати ще на етапі установки інсталяції. Потрібно все розрахувати гранично точно. В подальшому змінити рівень установки приладу можна, лише розібравши всю конструкцію. А затівати ремонт заново нікому не хочеться.

Важливо! Як тільки ви розберетеся з відповідною моделлю, висотою її розташування, також використовуйте інструкції для грамотної установки, якщо плануєте виконувати цю роботу самостійно:

 • Установка унітазу в чавунну каналізацію.
 • Як приклеїти унітаз до плитці?
 • Як зібрати бачок унітазу?

Дитяча сантехніка

Дітей з 4-річного віку починають навчати користування унітазом. Ця задача не така вже складна, особливо якщо врахувати те, що у продажу є різноманітні адаптери-насадки та дитячі туалетні кола.

У відповідності з ГОСТ 30493-96, довжина і ширина дитячого унітазу складають 40,5 і 29 мм. Продукція окремих виробників не завжди відповідає стандарту, але багато дотримуються Госту. Так:

Довжина дитячого міні-унітазу “Малюк” становить 55 см,ширина 28 див.

Повна висота виробу дорівнює 72,5 див.

Важливо! Ті ж самі параметри для виробу “Бембі” становлять 55,5х34,5х67,0 див.

Цікаве рішення, що дозволяє дитині самостійно сідати на “дорослий” унітаз — це спеціальна сходинка. При купівлі батькам потрібно звертати увагу на те, щоб виріб було досить широким, а значить — безпечним, і на наявність прогумованого покриття. Підставки досить легковажна, тому дитина може пересувати “драбинку” самостійно, так, як йому це зручно.

Сантехніка для інвалідів

Сантехнічні прилади для інвалідів і літніх людей — достатньо специфічний товар. Головна особливість — це додаткове оснащення поручнями і підлокітниками зі спеціальним покриттям. Важливо, щоб поручні і підлокітники володіли значним запасом міцності і могли витримати великі навантаження.

Розрізняють стаціонарні, відкидні і поворотні підлокітники. Головне — щоб людині було зручно користуватися сантехнікою, щоб було достатньо вільного простору.

Важливо! Висота унітазу від підлоги може бути більше, ніж передбачено стандартом (50 см). Конструкція виробу, таким чином, наближена до параметрів крісла-коляски. Сенс у тому, щоб люди з обмеженими можливостями могли скористатися туалетом, не вдаючись до сторонньої допомоги.

Відеоматеріал

Правильно обрана і встановлена сантехніка — запорука затишку і зручності в санвузлі. Тому все ретельно продумуйте, перш ніж купувати візуально вподобану модель.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *