Витяжка в туалеті

vityazhka v tualet 1 - Витяжка в туалеті

Санвузол в будь-якому будинку — приміщення необхідне, але вкрай специфічне в облаштуванні, догляді, обслуговуванні. Саме тому треба дуже ретельно підбирати всі його комплектуючі ще на стадії попереднього планування та розробки проекту. Один з важливих елементів — витяжка в туалеті, тому як без нормальної циркуляції повітря, запахи не будуть випаровуватися. Але як її встановити і які її види взагалі існують, дізнайтеся трохи нижче.

Які є вимоги до улаштування вентиляційних ходів?

Ще кілька років тому у всіх квартирах багатоповерхових будинків було достатнім присутність вентиляційних каналів у ванній і на кухні. З поступовим розвитком будівельних технологій, винаходом різних оздоблювальних матеріалів, розширенням сукупностей заходів з утеплення вікон, дверей і стін, ступінь природної вентиляції знижується до самого мінімуму – свіже повітря не надходить в квартиру і не йде з неї. Якщо ви займаєтеся облаштуванням вентиляції ще тільки на стадії проектування та підготовки до ремонту, напевно вас зацікавлять практичні сучасні ідеї дизайну туалету.

vityazhka v tualet 2 - Витяжка в туалеті

Наслідками поганий і неналежною вентиляції можуть виявитися:

 • утворення неприємних ароматів;
 • зростання концентрації вуглекислого газу всередині житлового приміщення, що спричиняє кисневе голодування, внаслідок чого людина страждає постійними головними болями, знижується працездатність, підвищується сонливість;
 • підвищена ступінь вологості повітря;
 • поява цвілі, а також грибка на поверхні плитки санвузла і в кутах житлових кімнат;
 • стрімке утворення пилу на поверхні полиць.

Важливо! Профілактикою перелічених вище наслідків виявиться правильно облаштована витяжка в туалеті і повітрообмін у сполученому санвузлі обов’язково повинен відбуватися з рівнем активності не менше ніж 50 м3, в роздільному ж – 25 м3. Досягти такого результату у застарілої вентиляційній системі старих багатоповерхових будинків можна за допомогою установки витяжного вентилятора.

Які існують види вентиляції?

Абсолютно всі вентиляційні канали нежитлових та житлових приміщень за способом перенесення повітря поділяють на кілька видів: примусова і природна вентиляція. Далі трохи більш детальніше про кожну з цих систем.

Природна вентиляція

Дана система вентилювання створюється ще на етапі виготовлення проекту будинку. Являє собою природна вентиляція спеціально виготовлені канали з труб, цегли або пластику, що проходять по деяким з приміщень і виходять на дах або ж горище. Свіже повітря при всьому цьому потрапляє крізь щілини в дверях і вікнах, а після цього ліквідується природним шляхом крізь витяжний отвір по вентиляційних каналах.

Важливо! Істотним мінусом даного типу вентиляції є високий рівень залежності від зовнішніх факторів, таких як погодні умови, швидкість вітру, температура, при присутності або відсутності яких вона просто припиняє працювати. Цього не можна сказати про наступний вид вентиляції.

vityazhka v tualet 3 - Витяжка в туалеті

Примусова вентиляція

Як правило, вона використовується тоді, коли вентиляція природним способом перестає працювати або ж її недостатньо. Її принцип дуже простий: у вентиляційний отвір ванною або туалету монтується спеціальне пристосування, яке штучно створює тягу. Тим самим забезпечується приплив свіжого повітря по приміщенню, виключаючи залежність від зовнішніх факторів, забруднення каналів або погодних умов.

Важливо! При облаштуванні санвузли доводиться вирішувати багато різних питань. І зробити це треба грамотно, адже від цього залежить ваше зручність, комфорт і чистота будинку надалі. Можливо, вас зацікавлять спеціальні теми:

 • Фарфор або фаянс краще для унітазу?
 • Правильна висота установки унітазу.
 • Підбір сидіння для унітазу за розміром.

Крім цього, в системі штучної вентиляції можуть знаходиться різноманітні фільтри, нагрівачі, охолоджувачі, які додатково розширюють спектр її можливостей.

Важливо! Якщо ви використовуєте додаткові функції на витяжній вентиляторі, можливі суттєві витрати електрики для очищення, обігріву або охолодження всього обсягу повітря, що надходить.

vityazhka v tualet 4 - Витяжка в туалеті

Розраховуємо потужність і вимоги вентиляторів

Посилити ступінь вентиляції навіть у нечищенном роками загальному каналі зможе допомогти електрична витяжка в туалеті. Як правило, використовують настінні осьові апарати. Під час їх вибору ви обов’язково повинні звернути увагу на наступні елементи:

 • безпека обов’язково повинна бути максимальною, тому що вентилятор – це, в першу чергу, електричний прилад, який використовується всередині приміщень з підвищеною вологістю;
 • рівень шуму повинен бути мінімальним;
 • потужність приладу обов’язково повинна визначатися розмірами санвузли з точною кількістю проживаючих у квартирі.

Важливо! Визначити необхідну потужність витяжного вентилятора можна за допомогою формули 6хV або 8хV, в якій:

 • числа – це коефіцієнти, які вказують на кількість людей, що користуються санвузлом в квартирі;
 • V – вказує об’єм вентильованого приміщення, тобто ванної кімнати.

vityazhka v tualet 5 - Витяжка в туалеті

Монтуємо примусову витяжку у ванній кімнаті і туалеті

Провести власними руками правильну установку вентиляційної витяжки можливо виключно за умови, що ви хоч частково знайомі з роботою електриків і викрутку тримайте не вперше. Якщо ж вперше, то краще буде дозволити провести роботу по установці фахівця.

Як встановити витяжку у ванній чи туалеті:

 1. Абсолютно всі примусові витяжки встановлюються в отвір системи природної вентиляції. У разі якщо отвір такого занадто маленький, його можна розширити за допомогою болгарки або зубила і молотка.
 2. Встановивши прилад у проріз, ретельно закріпіть його за допомогою саморізів або посадіть на рідкі цвяхи. З зовнішньої сторони у вас повинна залишитися виключно решітка.
 3. Підключіть витяжку до електрики. Можете зробити окремий вимикач, який буде призначений тільки для витяжки в туалеті або ванній.
 4. Завершивши роботу по установці пристрою, з зовнішньої сторони закріпіть за допомогою фіксаторів решітку.

Важливо! Чистота повітря в санвузлі багато в чому залежить і від того, наскільки регулярно і правильно ви за ним доглядаєте. Щоб ця робота не була для вас обтяжливою, залиште собі в закладках статті з кращими засобами для унітазу.

vityazhka v tualet 6 - Витяжка в туалеті

Як відбувається робота вентиляції?

У тому випадку, якщо мова йде про багатоквартирні будинок, то схема вентиляційної системи включає в себе наскрізні вентиляційні шахти, які фінішують на горищі або ж техэтаже і мають виходами у всіх кухнях і ванних кімнатах.

Схема будови вентиляційної шахти приватного одноповерхового будинку цілком може незначно відрізнятися: як правило, шахта починається з отвору в стелі, а закінчується виходом прямо на дах.

Під час проектування і встановлення вентиляції керуються такими важливими правилами:

 • для абсолютно кожного приміщення має бути передбачений окремий повітропровід, розташований вертикально;
 • під час будівництва каналів вибирайте матеріал, який гарантує безперешкодне проникнення повітря, простіше кажучи, з гладкими стінками всередині;
 • допускається об’єднання відразу декількох повітроводів один в місці горищного приміщення;
 • якщо ванна і туалет розташовані в одній квартирі, ви цілком можете поєднати влаштування природної вентиляції.

Відеоматеріал

У деяких випадках пристрій примусової вентиляції регламентовано санітарними правилами і нормами. Наприклад, якщо в будинку змонтована сауна з електропіччю або ж парогенератором. В даному випадку рекомендуємо попросити допомогу зі спеціальними розрахунками необхідної потужності вентиляторів у майстрів відповідної кваліфікації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *