Вивести плями крові з одягу

vivesti plyami krov z odyagu 1 - Вивести плями крові з одягу

Плями від крові, виявлені на меблів чи одягу, усунути досить складно, особливо, якщо вони вже застарілі. В деяких випадках від забруднень можуть залишатися сліди. Однак відомо безліч варіантів позбавлення від таких неприємних наслідків. Ще в запасі наших бабусь було кілька корисних рецептів. У нашій статті ми розповімо про те, як вивести плями крові з одягу простими і доступними способами.

Необхідні дії для швидкого усунення забруднень

Для того щоб ефективно усунути пляма від крові з одягу, слід зайнятися цим питанням як можна швидше. В принципі, це — золоте правило, яке стосується плям абсолютно будь-якого походження. Чим свіже забруднення, тим простіше його вивести:

 • Виявивши на одязі пляма від крові, слід акуратно промокнути його тканинною серветкою, папірцем або м’якою тканиною.
 • Терти і розмазувати – категорично заборонено, бо такими діями ви лише сприятимете проникненню крові вглиб кожної ниточки.
 • Річ ні в якому разі не варто замочувати або прати в гарячій воді. У складі крові містяться білки, які під впливом високих температур можуть згорнутися і влаштуватися глибоко в структуру тканини. У цьому випадку криваві плями на одязі буде дуже важко вивести.
 • Краще всього відразу змити залишки крові під холодною проточною водою, щоб пляма стало як можна більш світлим, а після — замочити річ на кілька годин у холодній воді. Завдяки цьому, у вас буде час на те, щоб визначитися, яким саме способом ви зможете вивести плями крові з одягу.

Трохи побутових засобах

Сьогодні існує безліч засобів для виведення плям різного характеру, в тому числі і крові — “Ideal”, “Evika”, “Dr. Beckmann”, “Udalix Ultra”, “Амвей”. Вони непогано справляються зі своїм завданням. Крім того, вони досить ефективні не тільки в застосуванні до свіжих плям, але і до застарілим.

Важливо! При необхідності усунення забруднень з кольорового одягу краще використовувати кисневовмісні плямовивідник. При порятунку білих і світлих виробів в процесі прання слід додатково додавати відбілювач. Який краще — читайте в нашій окремій публікації «Відбілювачі для білизни».

Народні засоби

Якщо ніякого спеціального засобу для виведення плям, під рукою у вас немає, не сумуйте. У цьому випадку вам допоможуть народні засоби, які дадуть можливість вивести кров з одягу в домашніх умовах.

Мило

Краще всього скористатися звичайним господарським милом, бо саме з нього в процесі намилювання формується найбільш щільна піна. Якщо у вас його немає, то можна будь-яким туалетним милом, яке ви знайдете у себе вдома.

Намилювати забруднену ділянку необхідно з виворітного боку, гарненько потерти і залишити на 20 хвилин. Далі одяг слід прополоскати. Якщо пляма залишилося, процедуру потрібно повторити.

Важливо! Господарське мило обов’язково повинна бути під рукою у кожної жінки, адже це — універсальний засіб, здатний вивести різні забруднення. До того ж, воно більш ніж доступно за ціною. В чому полягає його настільки висока ефективність, дізнайтесь з нашої спеціальної статті «З чого роблять господарське мило?».

vivesti plyami krov z odyagu 2 - Вивести плями крові з одягу

Нашатирний спирт

Щоб вивести плями крові з одягу, використовується в розведеному вигляді:

 • На 1 столову ложку нашатирю беруть півсклянки води.
 • Розчин необхідно наносити безпосередньо на пляму.
 • Як правило, тривалість дії становить близько однієї години, після чого за відсутності бажаного результату слід замочити забруднену область в такому розчині повторно.
 • Якщо забруднена масштабна область, то можна додатково, ще в процесі замочування у воді, додати туди 1 столову ложку нашатирю.

Важливо! Даний спосіб не рекомендується використовувати для шовкової одягу чи речей з атласу – нашатир може пошкодити тканину.

Перекис водню (3%)

Підійде не для всіх типів тканини, тому як може їх змінити. Перекис слід нанести на забруднену ділянку, потерти зубною щіткою, щоб вона максимально добре проникла у волокна тканини, і почекати близько 10 хвилин. У процесі контакту з кров’ю перекис почне пінитися, звільняючи молекули кисню, освітлюючі пігмент крові.

Важливо! Використовуючи даний спосіб, щоб вивести застарілі плями крові з одягу на кольорової тканини, необхідно бути дуже обережними, бо як перекис може висвітлити не тільки забруднення, але і саму тканину. Тому, перш ніж починати виводити пляму, потрібно перевірити це властивість перекису на самому непомітному ділянці речі

vivesti plyami krov z odyagu 3 - Вивести плями крові з одягу

Пом’якшувач м’яса

По своїй суті, це — фермент, основною дією якого є розщеплення білка. Саме завдяки даній властивості, його можна застосовувати для усунення плям крові з одягу.

Важливо! Його можна використовувати не для будь-якого з видів тканини. Деякі тканини, наприклад, атлас і шовк, він може просто зруйнувати.

Використовуючи пом’якшувач м’яса, слід віддати перевагу порошків без жодних ароматизаторів або хімічних добавок, адже добавки здатні пофарбувати світлу тканину.

Застосування:

 1. Порошок необхідно розмішати з водою до утворення кашоподібної консистенції і нанести на пляму.
 2. Через 15-20 хвилин засіб можна змивати під холодною проточною водою.

Усунення застарілих плям

Не потрібно засмучуватися, якщо ви виявили досить старе пляма, адже вивести застарілі плями крові з одягу теж можна. Варто лише запастися терпінням:

 1. Насамперед, необхідно пройтися по забрудненому ділянці щіточкою, щоб усунути засохлі частинки з поверхні.
 2. Далі слід замочити виріб в холодній воді на 12 годин.
 3. Бажано додати в воду звичайну харчову сіль з розрахунку на 1 літр води 4 столові ложки.

Важливо! Більше цієї дози солі додавати не рекомендується, бо лише слабкий сольовий розчин має властивість руйнувати білок. Якщо сольовий розчин буде занадто концентрований, то позитивного результату ви не побачите.

Також не завадить звичайний засіб для миття посуду, яке можна додавати туди ж в довільній кількості. Головне — щоб у складі миючого були ферменти, здатні руйнувати білок — целюлоза, ліпаза та протеаза. Інформацію про це можна знайти на етикетці кожного миючого засобу для посуду.

vivesti plyami krov z odyagu 4 - Вивести плями крові з одягу

Як видалити застарілі плями крові з одягу найефективніше? Для цього можна вдатися до використання:

 • Засоби для миття посуду. Рідке — використовується в чистому вигляді, а порошкоподібний — необхідно розчинити в невеликій кількості води. Засіб наноситься на забруднений ділянку, ретельно втираючи в тканину. Потім залишається приблизно на 40 хвилин і видаляється. Якщо пляма не повністю пішло, то процедуру можна повторити.
 • Сода. Слід приготувати розчин з розрахунку на 1 літр води 2 столові ложки соди, замочити в ньому забруднену частину одягу. Через 8-10 годин виріб необхідно випрати з застосуванням відбілювача. До речі, це засіб в принципі універсально, як і господарське мило. Тому клікайте по посиланню і залиште собі на замітку кілька ефективних способів, як вивести будь-які плями содою.
 • Гліцерин. Застаріле пляма крові, особливо на джинсової тканини, вивести допоможе теплий гліцерин. Найкраще його розігрівати на водяній бані. Далі змочити ватний диск або шматочок тканини теплим гліцерином і ретельно обробити пляму — спочатку з вивороту, а потім і з лицьового боку.

Важливо! Диск слід періодично міняти до тих пір, поки на ньому не будуть залишатися частинки крові. В кінці річ необхідно випрати.

 • Крохмаль. Справжній порятунок для шифонових або шовкових речей. Намочіть забруднену область і посипте її з обох сторін крохмалем. Втирайте його в тканину і так залиште до повного висихання. Висохлий крохмаль легко осиплеться, а річ потрібно буде виполоскати у воді з додаванням невеликої кількості оцту.

vivesti plyami krov z odyagu 5 - Вивести плями крові з одягу

Як очистити матрац або диван?

Плями крові не завжди можуть з’явитися на одязі, яку без праці можна замочити. Крім способів, щоб вивести плями крові з одягу, також слід знати, як відновити диванну оббивку або матрац.

Варіант 1

Тут також можна вдатися до використання перекису, яку слід попередньо нанести на губку, потім потрібно почекати, поки з’явиться піна, і усунути її за допомогою вологої серветки. Якщо повністю видалити забруднення не виходить з першого разу, то операцію можна повторити.

Важливо! Складність усунення плям крові з матраца полягає в тому, що він має не один, а декілька шарів, і процес видалення слідів не повинен торкатися його внутрішні шари.

Варіант 2

Для роботи необхідно виготовити пасту, яка здатна зруйнувати білок, що знаходиться в крові. Для цього змішайте до пастоподібної консистенції наступні інгредієнти:

 • Сіль – 10 р.
 • Перекис водню – 25 р.
 • Крохмаль – 100 р.

Перед початком процедури слід злегка промокнути оброблюваний ділянку водою. Далі нанести отриману суміш на пляму і залишити на час, поки склад повністю не висохне. Решту пасту можна прибрати за допомогою пилососа. Якщо забруднення не зникла повністю, то процедуру слід повторювати до тих пір, поки не буде досягнутий бажаний результат.

vivesti plyami krov z odyagu 6 - Вивести плями крові з одягу

Варіант 3

У процесі роботи з матрацом можна спробувати використовувати аміак, який розведений у воді: на склянку води 1 столову ложку аміаку. Протріть пляму вологою серветкою, попередньо змоченою в приготованому розчині. Проводите процедуру обережно, намагаючись не залишати багато вологи.

Важливо! Після закінчення процедури обробіть поверхню матраца за допомогою миючого пилососа.

Нашатир може допомогти повернути простирадла первісний вигляд. Для роботи слід розвести 25 мл нашатирю на один літр прохолодної води. Далі протріть пляму приготованим засобом за допомогою серветки і виперіть простирадло.

Важливо! Доглядати за постільними речами треба ретельно і вчасно, так як від цього залежить ваше здоров’я. Дізнайтеся також про те, як позбавитися від запаху від матраца.

Як відновити палас або килим?

Зробити це складно, тому необхідно починати процедуру якомога швидше:

 1. Для початку потрібна механічна очистка, яку можна здійснити пропилососити килим.
 2. Потім слід приготувати склад з 250 мг прохолодної води і 25 г засобу для миття посуду. Отриману суміш наносять на забруднені ділянки з допомогою серветки і, прибравши надлишки води, злегка протирають. Операція повторюється кілька разів, поки не буде отриманий бажаний результат.
 3. Якщо ви все-таки не отримали того ефекту, на який розраховували, то можна використовувати нашатирний спирт, який розчиняють у воді в пропорції: на 100 мл води 25 г нашатирю. Пляму обробляється отриманою сумішшю, а потім поклавши кілька серветок притискають його якимось вантажем. Приблизно через годину вантаж прибирають і залишають килим сохнути.
 4. Якщо на килимі утворилися жовті розводи, скористайтесь оцтовим розчином, розведеним водою 1:1. Отриману суміш слід нанести на забруднення з використанням вантажу, як було описано вище. Через півгодини вантаж потрібно прибрати і просушити оброблений ділянку за допомогою пилососа.
 5. Також для чищення килима можна скористатися содою. Для цього приготуйте склад води і соди в пропорції 1:2, втирайте його в забруднення, залиште на 10 хвилин. Потім зніміть з поверхні соду, з допомогою серветки і чистої води.

Важливо! Не варто також забувати про засоби спеціального призначення – вони без праці усувати всі забруднення на вашому килимі. Головне — уважно читати інструкції, і діяти так, як там написано. Ми пропонуємо вам використовувати перевірений Ваніш для чищення килимів.

Відеоматеріал

Отже, вивести плями крові з одягу можливо. Вибирайте більш підходящий для вас спосіб, і дійте, дотримуючись вищенаведених рекомендацій.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *