Водонагрівач — газовий проточний або накопичувальний?

vodonagr vach gazoviy protochniy abo nakopichuval niy 1 - Водонагрівач — газовий проточний або накопичувальний?

Сьогодні наявність гарячої води в будинку не розкіш, а життєва необхідність. За великим рахунком жителі мегаполісів не стикаються з проблемою, пов’язаною з відсутністю теплої води, а ось в селищах таке трапляється досить часто. Тому актуальним є питання, який водонагрівач — газовий проточний або накопичувальний, краще. Так як пристрій буде використовуватися щодня, то критерії його вибору досить жорсткі. Щоб розібратися в цьому, необхідно знати принцип роботи, всі достоїнства і недоліки обох типів приладів.

Види водонагрівачів

Сучасні електричні водонагрівачі бувають двох типів:

 • Проточні;
 • Накопичувальні.

Вони відмінно підходять як для заміських будинків і дач, так і для міських квартир.

Важливо! Пристрої користуються великою популярністю, в першу чергу, з-за простого монтажу, який не вимагає ніяких документальних дозволів, і прийнятною вартістю.

Агрегати здатні повністю забезпечити будинок гарячою водою, але за своєю конструкцією та принципом дії відрізняються між собою.

Накопичувальний водонагрівач

Прилад являє собою ємність певного обсягу, в яку здійснюється подача холодної води з системи водопостачання. Бак покритий шаром теплоізоляції.

Принцип роботи водонагрівача накопичувального дії

Пристрій такого типу працює досить просто:

 • Холодна вода, яка набралася в резервуар, нагрівається до заданої температури вбудованим електричним Теном, а термостат стежить за підтриманням обраної споживачем температури.
 • Потрібний показник температури встановлюється вручну, шляхом повороту ручок, при її досягненні термостат відключає електроживлення Тена.
 • За рахунок утеплення бака вода досить довго зберігає свою температуру (ефект термоса).
 • Як тільки температура води починає знижуватися, термостат автоматично включає нагрівальний елемент, і вода знову нагрівається до заданого рівня.
 • Незважаючи на великі габарити бака, накопичувальний водонагрівач в інтер’єрі виглядає цілком естетично. У нашій окремій статті ви знайдете рекомендації, як повісити водонагрівач на стіну.

vodonagr vach gazoviy protochniy abo nakopichuval niy 2 - Водонагрівач — газовий проточний або накопичувальний?

Переваги накопичувального водонагрівача

Такого типу нагрівачі води є на сьогодні найбільш популярними серед споживачів. І це не дивно, так як пристрої мають незаперечні плюси:

 • Простота установки і підключення. Для того щоб прилад почав працювати, достатньо мати в кімнаті справну електричну розетку із заземленням.
 • Здатність агрегату зберігати тривалий час у потрібному температурному режимі великий об’єм води — за рахунок продуманої теплоізоляції резервуара-накопичувача.
 • Можливість одночасного обслуговування декількох водорозбірних точок (наприклад, одночасно можна користуватися гарячою водою в кухні та у ванній кімнаті).
 • Широкий вибір дизайну і форм влаштування.

Перейдіть за посиланням, щоб розібратися в питанні «Водонагрівач накопичувальний — якої фірми краще?»

vodonagr vach gazoviy protochniy abo nakopichuval niy 3 - Водонагрівач — газовий проточний або накопичувальний?

Недоліки водонагрівача накопичувального виду

Однак подібні нагрівачі підходять не всім. Розглянемо недоліки такої системи:

 • Габарити пристрою. Для сім’ї, яка складається з двох осіб, для комфортного користування теплою водою необхідний резервуар об’ємом не менше 50-80 літрів. А якщо сім’я більше, то слід розглядати варіанти нагрівача ємністю від 100 літрів. Природно, що таких розмірів бак займає досить багато місця і потребу в надійному кріпленні.
 • При витраті всього запасу гарячої води з бака, щоб знову мати в будинку теплу воду, необхідно почекати близько 15-20 хвилин для нагріву нової.
 • Водонагрівач такого типу використовують електроенергію на підтримання необхідної температури води, навіть у випадку, якщо ви не витрачаєте воду.
 • Такі пристрої потребують періодичного очищення, так як при нагріванні води на дно і стінки бака відбувається випадання різного осаду, що утворюється накип, що призводить до зниження продуктивності пристрою.

Важливо! Проводячи профілактичну очищення, необхідно проводити заміну магнієвого анода.

vodonagr vach gazoviy protochniy abo nakopichuval niy 4 - Водонагрівач — газовий проточний або накопичувальний?

Важливо! Якщо ви зупинили свій вибір на накопичувальному водонагрівачі і хочете його підключити самостійно, не чекаючи візиту майстра, обов’язково почитайте в окремому огляді, як підключити накопичувальний водонагрівач в квартирі.

Проточний водонагрівач

Бойлер проточний – ще один альтернативний джерело гарячої води, який може використовуватися як на підприємствах, так і в квартирах.

Важливо! На нашому сайті корисних порад є вся інформація, з допомогою якої ви підберете кращий проточний електричний водонагрівач.

Принцип роботи проточного нагрівача

Працює такий пристрій за принципом відмінному від накопичувального приладу:

 • Такий електронагрівач здійснює нагрів води до потрібної температури дуже швидко (10-15 секунд), завдяки наявності дуже потужних електричних нагрівальних елементів.
 • Холодна вода йде з водопроводу, проходить через Тени і нагрівається до потрібної температури.
 • Включенням необхідної кількості нагрівальних елементів керують датчики потоку. Збільшується потік – спрацьовує більшу кількість елементів, потік зменшується, залишається менше працюючих Тенів. Це дещо знижує витрати електроенергії, яка використовується для нагріву води.
 • Пристрої оснащені спеціальним захистом від перегріву, що при досягненні температури вище межі, відключає нагрівальні елементи. Таким чином, виключаються ризики отримання опіків.
 • Як і у накопичувальних моделей, у проточних є захист від підвищення тиску. Вона запобігає механічні поломки у разі стрибків тиску, і закипання води при зменшенні її витрат через нагрівач.
 • Сучасні проточні водонагрівачі мають електронний тип управління з виведенням на дисплей всієї необхідної інформації. При цьому можуть відображатися такі параметри:
  1. Температура води;
  2. Потужність електричних нагрівальних елементів в даний момент;
  3. Поточний витрата води (літри в хвилину).
 • Також нагрівачі проточного типу можуть мати додаткову світлову індикацію, яка сигналізує про перевищення температури води вибраного значення.
 • Більш якісний і кращий проточний водонагрівач обладнаний пультом дистанційного керування.

Переваги проточного нагрівача води

Безперечними плюсами проточних водонагрівачів є:

 • Можливість використовувати гарячу воду без обмежень по кількості і часу. Вода буде нагріватися до тих пір, поки необхідно споживачеві.
 • Невеликі розміри пристрою дозволяють розмістити його в зручному місці. Так як агрегат не має резервуара великої ємності, то встановити його можна не лише у ванній кімнаті або котельні, але й на кухні.

Важливо! Стіну для кріплення проточного водонагрівача не обов’язково вибирати несучу.

 • Більш естетичний, якщо порівнювати з накопичувальними бойлерами, зовнішній вигляд пристрою.
 • Догляд за таким агрегатом потрібен мінімальний. Його не потрібно періодично очищати, як у випадку з цим приладом.

vodonagr vach gazoviy protochniy abo nakopichuval niy 5 - Водонагрівач — газовий проточний або накопичувальний?

Недоліки проточного водонагрівача

Цей прилад має також і мінуси, які в деяких випадках відіграють вирішальну роль у питанні, що краще — бойлер або проточний водонагрівач:

 • Висока потужність пристрою передбачає велику витрату електричної енергії.
 • Як правило, проточні агрегати мають потужність від 8-10 кВт до декількох десятків, тому для їх установки потрібно укладання посиленої кабелю від під’їзного щитка. Рекомендується також при монтажі встановлювати автомати захисту.

Важливо! У звичайну квартирну розетку можна вмикати електричні прилади, потужність яких не перевищує 2 кВт. Перед покупкою проточного водонагрівача переконайтеся в тому, що електромережу у вашому будинку дозволяє підключати такої потужності електроприлади.

vodonagr vach gazoviy protochniy abo nakopichuval niy 6 - Водонагрівач — газовий проточний або накопичувальний?

Який вибрати водонагрівач — газовий проточний або накопичувальний?

Так все ж, що краще — накопичувальний або проточний електричний водонагрівач? Якого пристрою віддати перевагу – з об’ємним баком або невеликого, але потужному приладу?

Тут слід відштовхуватися від своїх потреб, цілей і можливостей:

 • Якщо використовувати пристрій ви плануєте від випадку до випадку і передбачаєте невеликий витрата води, то краще придбати невеликої ємності бойлер проточний або накопичувальний (до 20 л).
 • Якщо водонагрівач буде використовуватися тільки під час щорічних відключень води в цілях проведення профілактичних робіт на водній магістралі (від 2 тижнів до місяця 1-2 рази в рік), то доцільно придбати ємнісний нагрівач з баком 50-80 літрів — для 1-2 чоловік, і резервуаром 80-100 літрів — для сім’ї побільше.

vodonagr vach gazoviy protochniy abo nakopichuval niy 7 - Водонагрівач — газовий проточний або накопичувальний?

Що краще в плані економічності — водонагрівач, або бойлер?

Щоб визначити, що економічніше — проточний водонагрівач, або бойлер, необхідно враховувати не лише вартість пристрою, але і витрата електроенергії під час роботи:

 • Щодо ціни пристрою, то агрегати проточного типу, які не мають додаткових функцій і володіють потужністю до 6 кВт, коштують недорого. І якщо порівнювати їх з накопичувальними приладами, то в такому випадку вони виграють.
 • Якщо вибирати більш потужні проточні водонагрівачі з наявністю великих функціональних можливостей, то їх вартість буде набагато перевищувати накопичувальні аналоги.

Важливо! Вартість накопичувального бойлера у великій мірі залежить від матеріалу виготовлення резервуару для води, його об’єму, матеріалу покриття внутрішніх стінок ємності та дизайну приладу.

 • Щодо витрат електричної енергії, то для підігріву одного і того ж об’єму води до тієї ж температури споживається приблизно однакову кількість.

Важливо! Існує думка, що при наявності в конструкції проточного типу пристрою потужного нагрівального елемента споживання електричної енергії більше, ніж у накопичувального. Однак спираючись на закони фізики, можна з упевненістю стверджувати, що це не так. Наприклад, щоб нагріти воду об’ємом 1 літр до 100 градусів, потрібно 4200 кДж (1,167 кВт), незалежно від того, яким чином здійснюється нагрівання.

 • Варто враховувати і той факт, що проточний агрегат припиняє споживати електроенергію відразу ж після закриття вентиля, в той час як накопичувальний, навіть в режимі “очікування”, продовжує споживати електрику, здійснюючи підтримка заданої температури води в баку. Тому можна вважати, що в плані економічності кращий водонагрівач — газовий проточний електричний.

vodonagr vach gazoviy protochniy abo nakopichuval niy 8 - Водонагрівач — газовий проточний або накопичувальний?

На основі всього вищевикладеного, можна зробити висновок:

 • Хоча пристрій проточного типу і є більш економічним в плані оплати комунальних послуг за електрику, компактним, з невеликою вагою, але вимагає спеціальних навичок при його підключенні. Без професіоналів тут навряд чи обійтися.
 • Накопичувальні пристрою є більш громіздкими, вимагають для установки тільки надійну і міцну стіну, а у відсутності витрати води продовжують споживати електричну енергію.

Важливо! Якщо у вас є можливість використання газу, а не електрики, ознайомтеся з думками експертів і користувачів з питання, що краще вибрати — бойлер або газову колонку.

Відеоматеріал

Знаючи це і враховуючи потреби своєї сім’ї, ви зможете легко вибрати водонагрівач проточний або накопичувальний з необхідними параметрами. Який проточний водонагрівач краще і щодо якості бойлера може підказати досвідчений консультант в магазині сантехніки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *