Водонагрівач “Термекс” 80 літрів — ремонт своїми руками

vodonagr vach termeks 80 l tr v remont svo mi rukami 1 - Водонагрівач “Термекс” 80 літрів — ремонт своїми руками

Побутовий водонагрівальний прилад — незамінна річ в будинку, а його поломка позбавляє нас звичних зручностей. На жаль, бюджетні моделі нерідко виходять з ладу, і у власників виникає закономірне питання: чи можна полагодити пристрій самостійно, викликати майстра або тягнути бак в сервісний центр. Спробуємо розібратися з типовими поломками бойлера “Термекс”, що дозволить оптимізувати витрати. Тема статті: водонагрівач “Термекс” 80 літрів — ремонт своїми руками.

Як працює бойлер?

Корпус водонагрівача, на перший погляд, виглядає досить переконливо, а насправді принцип дії пристрою нагадує звичайний електричний чайник. Його головні складові — термостат електричний нагрівач трубчастого типу, поміщені в корпус. Є ще і магнієвий анод, який найчастіше виходить з ладу. ТЕН — це фехралевий дріт, що знаходиться всередині мідної труби з наповнювачем з діелектрика.

Вода з водопроводу — прекрасне середовище для обміну іонами між оболонкою з міді та іншими металевими деталями бака. В сутності, вода поступово руйнує металеві деталі бойлера. Щоб уповільнити ці процеси, в ємкості є магнієвий стрижень. По суті, він використовується в якості донора іонів. Коли стержень з часом руйнується, металеві стінки бака схильні до корозії.

vodonagr vach termeks 80 l tr v remont svo mi rukami 2 - Водонагрівач “Термекс” 80 літрів — ремонт своїми руками

Важливо! Недоліком баків “Термекс” є те, що незначною подряпини цілком достатньо, щоб корозія розігралася щосили. Поверхню стрижня-донора тут невелика.

Перш ніж говорити про можливості ремонту водонагрівачів “Термекс” своїми руками, з’ясуємо такі нюанси.

Коли потрібно звертатися до фахівця?

 • Бак знаходиться на гарантії. Звертаючись в сервісний центр, не видаляйте фірмову наклейку. Це може бути приводом для відмови в безкоштовному ремонті.
 • Спрацьовування аварійного відключення в новому приладі. Цей дефект характерний для малолітражних бойлерів “Термекс”. Тут допомогти зможе тільки фахівець.
 • Збій налаштувань в терморегуляторі. Електронна “начинка” приладу іноді скидає налаштування при раптовому відключенні електроенергії.

Важливо! Як правило, ремонт водогрійного пристрою в сервісному центрі — це задоволення не з дешевих. Вартість ремонту і діагностики в середньому обходиться близько 30% вартість котла. Уникнути дорогого ремонту можна, якщо правильно встановити котел і вчасно прийняти антикорозійні заходи.

vodonagr vach termeks 80 l tr v remont svo mi rukami 3 - Водонагрівач “Термекс” 80 літрів — ремонт своїми руками

Коли потрібен ремонт бака?

Перший ознака несправності приладу — це відсутність нагріву води або дуже слабке нагрівання. Ремонт пристрою знадобиться в наступних ситуаціях:

 • Відсутній сигнал про подачу живлення, відсутній струм в електросистемі.
 • Є харчування, світиться індикатор, а нагрівання води немає. Це свідчить про поломку тена.
 • Відмова термостата.
 • Поява нориць або протікання.
 • Знос анода.

Важливо! Для самостійного ремонту потрібно не так вже багато: зібраний запасний ТЕН з прокладками в комплекті, ущільнювачі і магнієвий електрод. Щоб розкрутити кріплення, знадобляться ключі. Щоб очистити ТЕН від накипу, потрібно щітка.

vodonagr vach termeks 80 l tr v remont svo mi rukami 4 - Водонагрівач “Термекс” 80 літрів — ремонт своїми руками

Алгоритм ремонту, або як розібрати водонагрівач “Термекс” для ремонту своїми руками:

 1. Якщо не надходить харчування, перевірте справність розетки і цілісність електричної ланцюга в цілому. Причиною може бути і відключення подачі електроенергії. Індикатор струму і елементарна уважність — ваші найкращі помічники в подібній ситуації. Причиною відсутності живлення можуть бути: блокування від “сухого” включення, погана ізоляція, спрацьовування УЗО.
 2. Вода не нагрівається. Для перевірки Тена зніміть кришку. Цим ви відкриєте доступ до клем Тена. Тепер, використовуючи тестер, перевірте його справність. Якщо на клемах є напруга, але ТЕН не гріє, потрібно міняти нагрівальний елемент. Для цього від’єднайте дроти, зніміть термодатчики і відкрутіть з’єднання платформи з нагрівальним анодом і мокрим Теном. Одночасно із заміною нагрівача доцільно очистити магнієвий електрод або замінити його.

Важливо! Перш ніж відключати дроти, збережіть на будь-якому носії порядок розташування проводів. Це допоможе вам уникнути помилки при підключенні.

 1. Якщо бак почав підтікати, то, швидше за все, проблема в порушенні цілісності ущільнювальних прокладок. Замініть їх або зробіть підмотку на фланцевих з’єднаннях. Іноді текти виникає після заміни Тена. У цьому випадку встановіть нагрівальний елемент заново. Якщо причиною течі стала корозія накопичувального бака, пристрій не підлягає ремонту.
 2. Вода не нагрівається при справному Тені? рекомендується перевірити справність термостата.

Важливо! Якщо бойлер вийшов з ладу і у вас виникає необхідність вибору нового пристрою, пропонуємо скористатися нашим рейтингом водонагрівачів.

vodonagr vach termeks 80 l tr v remont svo mi rukami 5 - Водонагрівач “Термекс” 80 літрів — ремонт своїми руками

Догляд і профілактика поломок

Жорстка вода — найлютіший ворог водогрійних приладів. Солі кальцію і магнію, що містяться у водопровідній воді, сприяють появі осаду на поверхні Тена. Тому нагрівач раз у рік необхідно чистити за допомогою розчину лимонної або оцтової кислоти, руйнує осад.

Важливо! Для продовження терміну служби і щоб уникнути поломок водонагрівачів використовуйте фільтри для очищення води в квартирі.

Відеоматеріал

Хорошим профілактичним заходом проти появи накипу є застосування спеціальних пом’якшувачів води. Крім того, обов’язковим заходом є установка на лінії подачі води фільтри для видалення твердих частинок, що знаходяться в зваженому стані. Якщо ви правильно встановили профілактику, то питання, як почистити водонагрівач “Термекс”, буде хвилювати вас не часто.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *