Встановити відеодомофон

vstanoviti v deodomofon 1 - Встановити відеодомофон

Сьогодні установка домофона стає популярною не тільки в офісах, але і приватних квартирах, будинках і котеджах. Функціональність звичних всім аудіодомофонів розширює наявність камери і монітора, куди виводиться зображення того, що відбувається зовні. У цій статті ми розглянемо критерії такого вибору а пристрої, а також дізнаємося, як встановити відеодомофон в своєму житлі.

З чого складається відеодомофон?

У стандартну комплектацію продаються на ринку, комплектів, як правило, входить наступне:

 • Екранна панель.
 • Трубка для розмов.
 • До трьох камер спостереження.

Важливо! Якщо порівнювати з звичними аудиомоделями, монтаж відеодомофона в своїй квартирі або будинку гарантує більш високу ступінь організації безпеки, дає можливість візуально спостерігати за тим, що відбувається біля входу у ваш двір. Унікальною в повній мірі можна назвати безпечну схему підключення обладнання.

Критерії вибору відеодомофона

На сучасному ринку пропонується чимало різних модифікацій подібного обладнання, які розрізняються якістю, дизайном, параметрами, кількістю підтримуваних функцій і вартістю. Але всі ці моделі можна розділити на кілька основних груп:

 • Кольорові або чорно-білі.
 • З відкритою або закритою камерою.
 • З функцією запису відео або без неї.

Збираючись встановити відеодомофон, необхідно взяти до уваги наступні характеристики.

Передане зображення: LCD або CRT

Перший параметр, на який варто звернути увагу, — вид переданої картинки. Всі пристрої, як і в системах відеоспостереження, можна розділити на кольорові і монохромні — це і є основним фактором ціноутворення.

Часто в приватних будинках вибирають установку відеодомофонів, заснованих на катодно-променевої трубці або технології CRT. Вони мають злегка перебільшеними габаритами і можуть передавати чорно-біле зображення.

Серед основних переваг CRT-технології можна виділити наступне:

 • Витривалість.
 • Довговічність.
 • Низька вартість.

Рідкокристалічні або LCD моделі більш сучасні і здатні передавати кольорове зображення. Але відрізняючись меншими габаритами, елегантний дизайн і моментальним включенням, їх ціна на порядок вище, ніж у CRT.

vstanoviti v deodomofon 2 - Встановити відеодомофон

Виробники і тип зв’язку

Можливий монтаж відеодомофона, що працює автономно (в приватних будинках і котеджах), або пов’язаного з під’їзними (в багатоквартирних будинках). В останньому випадку доведеться звернутися організацію, яка займалася монтажем обладнання на вході, а також дізнатися список моделей, які можуть бути сумісні з під’їзної системою.

Важливо! Купуючи обладнання, бажано віддавати перевагу якомусь одному виробнику, щоб надалі не виникло конфліктів сумісності. Зараз багато фірм, які випускають охоронні системи, пропонують користувачам і відеодомофони, більшість яких адаптовані для використання в будь-яких умовах.

Діагональ дисплея і тип камери

Можна встановити відеодомофон, до якого підключається більше однієї камери. Сьогодні користуються популярністю знімають пристрою — Pinhone, оскільки вони легко ховаються в стіні або на панелі виклику, з-за маленького діаметра об’єктива.

Іноді застосовуються видеоглазки, які встановлюються безпосередньо в хвіртку або двері — їх якість зображення значно вище.

Важливо! Якщо потрібно тримати під контролем не одні двері, то можна встановити відеодомофон з наявністю підтримки декількох слідкуючих пристроїв. Чим більше присутня камер, тим ширше повинна бути діагональ екрану.

vstanoviti v deodomofon 3 - Встановити відеодомофон

Пам’ять

Велика частина сучасних моделей обладнується флеш-пам’яттю, яка може зберігати від 128 до 512 кадрів. При цьому камера зберігає картинки після натискання на певну кнопку.

Все частіше користувачі встановлюють відеодомофони з відеореєстратором, який має окремий слот для карт пам’яті. Подібний пристрій може зберігати не тільки окремі знімки, але і відеозаписи всього, що відбувається, яке згодом може бути переглянуто на телевізорі або комп’ютері.

Додаткові функції

Сьогодні на ринках пропонується два основних типи відеодомофонів:

 • Зі спікером.
 • З трубкою.

Пристрої зі спікером компактніше і найчастіше оснащуються великим дисплеєм, а також мають пульт ДУ. Однак вибір між цими двома варіантами залежить суто від особистих уподобань.

Ще одна дуже корисна опція — підключення домофону до домашнього телевізора. Якщо вхідні двері знаходиться занадто далеко, то така опція може стати просто незамінним.

Важливо! Також не варто забувати про можливості розширення систем безпеки і підключенні додаткового обладнання.

vstanoviti v deodomofon 4 - Встановити відеодомофон

Монтаж

Багато користувачів задаються питанням: як встановити домофон в квартирі? Насправді, це не так складно, як може здатися на перший погляд. Установку можна розділити на такі етапи:

 1. Планування робіт, а також оформлення договору з організацією, яка виконує монтаж.
 2. Прокладка кабелів.
 3. Установка і перевірка обладнання.

Ось які тут треба врахувати особливості:

 • Планувати роботи по монтажу рекомендується до того, як передпокої буде завершена обробка. Це зумовить кілька позитивних моментів: з’явиться можливість провести встановлення прихованого блоку живлення, заховати дроти і замурувати панель.
 • На випадок падіння напруги передбачається установка з резервним джерелом живлення для забезпечення автономної роботи в будь-яких непередбачених обставин.
 • Далі слід вибрати встановлюється комплект, а потім визначитися з точним місцем розташування. Камери і виклична панель встановлюються на висоті 160-170 див. А щоб домогтися найбільш оптимальних кутів огляду, поряд не повинно бути перешкод: по вертикалі — в межах 70-90 градусів, по горизонталі — в межах 50-70 градусів.
 • Всередині квартири, керуючу панель можна встановити в будь-якому зручному для вас місці, щоб дзвінок був добре чутний в кожній кімнаті.
 • Одним з найважливіших етапів встановлення домофону своїми руками є прокладання проводів. Від того, наскільки якісно вона буде зроблена, буде залежати стабільність роботи всієї системи.

Важливо! Фахівці рекомендують використовувати спеціальні сигнальні кабелі або виту пару.

 • Максимальною відстанню прокладки кабелів є 35-40 метрів, в іншому випадку — сигнал буде істотно гірше.
 • До наводкою в ланцюзі може призвести розташування неподалік силових проводів. Додатковий кабель перетином 2х0.75 мм проводиться для встановлення електричного замка. Крім того, не варто забувати про живлячій проводі.
 • Далі проводиться монтаж обладнання: джерело живлення, внутрішня і зовнішня панель, додаткові камери. Всі разом воно повинне підключатися згідно зі схемою, яка буде в комплекті.

Важливо! Якщо складові охоронного обладнання докуповуються окремо, то необхідно переконатися у їх сумісності (220 В).

Відеоматеріал

Таким чином, установка відеодомофона — це чудовий спосіб убезпечити себе від зловмисників і небажаних гостей, оскільки спостерігати за всім, що відбувається перед дверима можна зсередини свого будинку або квартири. Фактори, які обумовлюють зручність, якість і стабільну роботу системи, — грамотний вибір устаткування і його якісний монтаж.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *