Встановити відеоспостереження

vstanoviti v deosposterezhennya 1 - Встановити відеоспостереження

Будь-який житель заміського будинку або квартири може зіткнутися з необхідністю безпеки свого житла. Відеоспостереження, яке має дистанційний контроль, — це найважливіший елемент системи безпеки. Багато мешканців хочуть встановити відеоспостереження самостійно в цілях економії коштів. Щоб це здійснити, необхідно не тільки володіти інструментом і мати досвід проведення робіт з електричним обладнанням, але розбиратися в характеристиках комплектуючих виробів.

Відеоспостереження в квартирі

З основних питань, з якими зіштовхнеться домашній майстер, можна виділити наступні:

 • Вибір системи відеоспостереження.
 • Правильний монтаж відеокамер.
 • Підбір комплектуючих елементів за їх технічними параметрами.

Вибираючи тип відеоспостереження, варто, безумовно, віддати перевагу цифровому обладнанню, так як подібні системи мають потужний функціонал і легко інтегруються в інтернет, що дозволяє контролювати їх віддалено.

Важливо! Так як чистого аналогового відеоспостереження вже давно немає, відмінним варіантом стане використання бюджетних аналогових камер, підключених до цифрового відеореєстратора.

Дуже часто організація побутових систем відеоспостереження відбувається за допомогою ноутбука або персонального комп’ютера в якості базового пристрою. Подібні системи прості в установці і, в залежності від програмного забезпечення, здатні виконувати безліч різних дій.

Одну відеокамеру можна підключити безпосередньо до ПК через USB-роз’єм, а для підключення кілька камер доведеться встановити на комп’ютер плати відеозахвату. Перш за все, установка відеоспостереження потребує правильного розміщення відеокамер.

Вибір устаткування і місць монтажу

Вибираючи точки для установки відеокамер, необхідно приділити особливу увагу тому, щоб уникнути наявності “мертвих зон”, в яких частина простору знаходиться поза зоною видимості. Існує кілька простих правил з встановлення відеоспостереження, які потрібно дотримуватися, оскільки неправильне розміщення відеокамер значно знижує надійність всієї системи:

 • Вибір місць для монтажу камер спостереження проводиться на плані розміщення.
 • У квартирі, де відсутні довгі коридори, слід використовувати ширококутні камери.
 • Камери не повинні бути сильно помітні.
 • Щоб уникнути засвічення, не варто орієнтувати камери на вікна квартири або будинку.
 • Всі монтажні дроти необхідно приховати.

Використовуючи план будинку або квартири, можна уникнути багатьох помилок при організації розміщення відеокамер:

 • В першу чергу камери повинні бути орієнтовані на точки проникнення — вікна, двері, горищні люки.
 • Для блокування вікон не варто орієнтувати відеокамери на вулицю, краще розташувати їх трохи збоку, щоб сонячні промені не засвічували картинку.
 • Також не варто направляти камери на будь-які освітлювальні прилади.

Важливо! Камери слід встановлювати на недоступній висоті, а всі проводи після монтажу обов’язково потрібно сховати. Використання ширококутних відеокамер дасть можливість скоротити їх кількість, оскільки при грамотному розташуванні одна камера здатна захопити великий обсяг приміщення, включаючи двері та вікна.

vstanoviti v deosposterezhennya 2 - Встановити відеоспостереження

Відеоспостереження в приватному будинку

Якщо необхідно встановити відеоспостереження своїми руками для приватного будинку, потрібно передбачити обов’язкову установку зовнішніх всепогодних камер, які контролюють територію біля будинку.

Що потрібно для відеоспостереження:

 • Комплект відеокамер.
 • Джерело живлення.
 • Рекордер з інтернет виходом або комп’ютер.
 • Монтажні дроти.

Якщо планується монтаж бездротового спостереження, то необхідність у монтажних дротах і блоці живлення для відеокамер відпадає сама собою. Для домашньої системи відеоспостереження монітор також не потрібен, так як контроль за приватним будинком або квартирою ведеться господарями дистанційно, через інтернет.

Подібний віддалений відеомоніторинг дає можливість спостерігати за дітьми, а також за літніми або хворими родичами. Якщо в постійному відеоспостереження немає необхідності, то слід придбати і встановити відеокамери, які оснащені датчиками руху.

Важливо! Крім того, по спрацьовуванню таких датчиків система попереджає господарів будинку про несанкціоноване проникнення в житло і може подати сигнал тривожної групи швидкого реагування.

vstanoviti v deosposterezhennya 3 - Встановити відеоспостереження

Камера — основа системи

Основним елементом будь-якої системи спостереження є камера. Саме від її характеристик залежить надійність і якість відеоспостереження.

Важливо! Зрозуміло, для звичайної квартири не обов’язково купувати камери класу “Люкс” з дуже високим дозволом і деталізацією, які коштують чималих грошей, однак, і економити на безпеці житла теж не варто.

З основних параметрів відеокамер можна виділити наступні:

 • Дозвіл.
 • Чутливість.
 • Кут захоплення об’єктива.
 • Співвідношення корисний сигнал/шум.

При виборі камери також необхідно брати до уваги наступне:

 • Одиницею чутливості відеокамер є Люкс (лк). Даний параметр визначає мінімальний рівень освітленості, при умові якого камера буде транслювати досить помітну картинку. Так, чутливість відеокамери в 0,01 лк дасть можливість бачити зображення нічного пейзажу навіть у безмісячну ніч.

Важливо! В системах побутового відеоспостереження, як правило, використовуються камери з чутливістю 0,05-0,1 лк.

 • Роздільна здатність визначає можливість розпізнавати навіть найдрібніші деталі зображення. Дозвіл вимірюється в телевізійних лініях (ТВЛ). Для відеоспостереження вибирають камери з роздільною здатністю 420-480 телевізійних ліній. Як правило, в технічному паспорті виробу вказується кількість пікселів, однак, цей параметр досить суб’єктивний, оскільки він залежить від розміру ПЗС матриці, який рідко вказується.

Важливо! Якщо орієнтуватися на кількість пікселів, то при виборі камери варто звернути увагу на модель з роздільною здатністю 3 Мп. Величини 16-20 Мп для таких камер — не більше ніж рекламний хід.

 • Крім корисного сигналу, будь-яка камера здатна генерувати шумовий сигнал, величина якого повинна бути максимально мала, так як він забиває собою основний сигнал. Шум на дисплеї монітора буде видно у вигляді снігу або брижі.
 • Кут огляду теж дуже важливий, оскільки саме він визначає контрольовану зону території або приміщення. Даний параметр залежить від фокусної відстані, а також розміру світлочутливої матриці. Варто знати, що чим менше фокусна відстань, тим буде більша площа захоплення.

Важливо! Зустрічаються камери, що використовуються в видеоглазках, які дають кут огляду 120 градусів. Вони здатні захоплювати більшу площу, але при цьому зображення може виходити сильно спотвореним, особливо по краях, з-за чого в системах відеоспостереження вони не використовуються.

 • В якості додаткових параметрів камери також можуть розглядатися її габарити і величина напруги. Для організації системи відеоспостереження, крім камер, також знадобиться персональний комп’ютер і відеореєстратор, монтажний провід і кріплення, і, звичайно, не варто забувати про різні програми для смартфона або комп’ютера.

vstanoviti v deosposterezhennya 4 - Встановити відеоспостереження

Монтаж системи відеоспостереження

Щоб самостійно встановити відеоспостереження, необхідно знати деякі нюанси, з яких можна виділити наступне.

Порада 1

Тип кабелю, який буде використаний в процесі проведення монтажних робіт, повинен бути визначений за принципом роботи системи відеоспостереження.

Аналогові моделі відеокамер відрізняються надійністю і невисокою ціною, тому вони досить часто використовуються в домашніх умовах. Встановлення відеоспостереження з камерами такого типу краще здійснювати за допомогою вітчизняного кабелю КВБ, який може бути як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Такий кабель зручний тим, що в своїй конструкції він містить коаксіальну лінію 75 Ом для організації передачі відеосигналу і два провідники для подачі живлення на відеокамери.

Важливо! Якщо є персональний комп’ютер і достатньо всього лише однієї відеокамери, то можна використовувати USB-камеру, що підключається до аналогічного гнізда пристрою за допомогою з’єднувального кабелю довжиною не більше п’яти метрів.

Порада 2

Якщо ж цифрових камер не одна, а кілька, а замість комп’ютера застосовується універсальний рекордер, то для з’єднання камер повинен бути використаний кабель UTPCat 5e 2Х2Х0.52, містить дві виті пари з мідного проводу одножильного. Так, по одній парі відеопотік цифрової інформації, а з іншого — подаватися харчування.

vstanoviti v deosposterezhennya 5 - Встановити відеоспостереження

Порада 3

Як правило, в комплекті відеокамери присутній поворотний кронштейн, який жорстко кріпиться на стіні і дає можливість з великою точністю вибрати бажаний кут огляду камери. Так, вибираючи місце для монтажу камери, необхідно орієнтуватися на мінімальну довжину з’єднувальних проводів, а також можливості приховування всіх ліній.

Порада 4

Підключаючи аналогові відеокамери, варто приділити особливу увагу обробленні коаксіального кабелю, а також підключення роз’ємів BNC, оскільки найпоширенішою причиною збоїв і відмов у роботі системи пов’язане саме з неякісно зробленими сполуками окремих елементів.

Відеоматеріал

Як бачите, встановити відеоспостереження самостійно не складає труднощів для тих, хто знає основи електроніки і вміє працювати з інструментом. В іншому випадку — варто звернутися до фахівців, оскільки від якості та надійності монтажу обладнання в якійсь мірі буде залежати безпека вашого житла.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *